Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2 új fejlesztés
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
241. hozzászólás - 2009.07.04. 14:43:52 (Válasz Darksol #238 hozzászólására.)
Okés, hogy mindent kell tolni én ezt aláírom. De Te magad is mondtad, hogy a varázslatok elszálltak:) hordátol függetlenül....
V1:Eliteninja
Pontszám: 3
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
242. hozzászólás - 2009.07.04. 14:48:58 (Válasz Eliteninja #241 hozzászólására.)
Azért tolom az IQ-t+taut mindkét karakteremmel teljes erővel... Most ez így van, lehet h később beerősödik a közelharc, nem lehet tudni. (kellő tesztelés híján még a játék tervezői sem tudják)
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
243. hozzászólás - 2009.07.04. 14:55:07 (Válasz Eliteninja #241 hozzászólására.)
A sebzések szálltak el.
Eliteinja - és a többiek: szerintem dicséretes, hogy sztorit kalapáltok a számok mögé, de a sztereotípiáktól óvakodjatok.
A magyar RPG-re borzalmasan erős hatást gyakorolt anno a Dragonlance trilógia Raistlinje, illetve a korai novellisták ebből (is) eredő varázsló képe.
De a mágusokat nem feltétlenül jellemzi a tüdőbeteg kinézet és a harmatgyenge fizikum. Az ókori okkult forrásokban ilyesmit még viccből sem említenek. Sőt, érdemes ezek - vagy idő - híján legalább Kornya esszéiből csemegézni, ha hiteles varázsló figurát akarsz látni.

Ez volt itt az OFF helye.

A 2 fejlesztés, ami a topic témája lenne pedig vagy szokás szerint besült, vagy még erjesztve vagyon. Felesleges - bár milyen jól is esik sokszor - puffogni ezen.
Alkalmazkodni kell. Azaz IQ-t tolni. Ez van, ilyen a VÚ rendszere.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.33
utáltSztano179Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Piac,automata törlés!
244. hozzászólás - 2009.07.04. 16:45:13
Sziasztok ez az első hozzászólásom.
Lenne egy olyan ötletem hogy indítsuk be egy piacot! Más online játékokban is elég gyakran látok ilyet. Ha lenne egy piac ahol lehet egymás felszerelését is megvenni egy bizonyos korlátozott árig,
több LE-hoz tudna mindenki hozzályutni és akár még tetszene másoknak is akik még nem ismerik
a Végzeturat.
Debreceni vagyok és elég sok olyat hallottam már sajnos, hogy "nem tetszik a végzetúr mert... "
és elég sokszor elhangzott a piac és a nagyon drága lélekkufáros tárgyak is.
Ha lenne egy piac aminek valószínűleg sok mindenki örülne, biztos sok embert vonzana a játék is.
Én ezt ugy képzeltem el hogy meglehessen venni ősköves tárgyakat is de szabni hozzá egy minimum és egy maximum árat is.

A másik dolog bedig az Automatikus törlés amit azért kellene mert nagyon sok 1. szintű játékos van aki regisztrálta magát. És épp itt a baj, hogy csak regisztrálta magát és nem csinál semmit csak áll és már a karakter gazdája nem is néz vissza rá.
Ezért ha egy 1. szintű karakternél, vagy akár nagyobbnál is ha 1 hónapig nem látnak semmi fejlődést és mozgolódást először küldjenek egy figyelmeztető levelet e-mail-ben de, ha nem lessz semmi egy héten belül töröljék azt a karaktert mert "csak gyűjti a port".

Hát körülbelül ennyi lenne a javaslatom ami már régóta fúrja az agyam!

És mindenkinek kellemes és hosszú játékot kívánok!
Pontszám: 2.30
népszerűMiltropaxFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
245. hozzászólás - 2009.07.04. 16:47:46
Visszatérve Miklós eredeti kérdéséhez, az első fejlesztés (tehát az állat varázslatból adódó sebzéselnyelése, illetve a mágia tulajdonság varázslat sebzés felfogó képessége) jónak tűnik. Ugyanakkor tényleg megfontolandó egy olyan fejlesztés beintegrálása a játékba, amely az egyensúlyt visszaállítaná a mágiahasználók és a fizikai sebzést preferálók között. Már, ha ez egyáltalán cél.
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
246. hozzászólás - 2009.07.04. 17:29:06 (Válasz chehs #243 hozzászólására.)
A Káosz világában is kigyúrt állatok a varázslók
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
247. hozzászólás - 2009.07.04. 17:58:12
Elolvastam mindent, ami erről a vitáról kialakult, és ahogy látom nem az a baj,hogy emberek nem jönnek rá, hogy az iq komoly előny és nyomni kell, hanem nem akarják ezt csinálni. Valahol érthető, mert szeretnének más taktikával játszani, csak az nincs, most egy jó taktika létezik: magas iq magas védekezés esetleg hozzá 3-4 erős állat és szintemen és környékén majdnem mindig nyerek taktika.
Nem panasz, ez sajnos tény.És az is tény, hogy valaki 10-el magasabb iq-val 1000 felett sebezz amíg a másik játékos 200 körül, azért ez elég nagy aránytalanság.Aki sikeres akar lenni, annak muszáj nyomni az iq-t és itt ez a baj, hogy nincs más út.
Dorn
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
248. hozzászólás - 2009.07.04. 19:32:29 (Válasz Miltropax #245 hozzászólására.)
Igen ez egy jó ötlet, de nem TÖ-höz kéne kötni, hanem szakihoz, mert a varázshasználó kaszt akkor megint előnybe kerül, mivel neki jóval magasabb a mágiája(úgy általában:))
V1:Eliteninja
Pontszám: 3
népszerűMiltropaxFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
249. hozzászólás - 2009.07.04. 19:37:16 (Válasz Mortimer #246 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy az aránytalanságokat kellene átvenni más világokból.
Pontszám: 5
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
250. hozzászólás - 2009.07.04. 21:31:05
"varázshasználó kaszt akkor megint előnybe kerül, mivel neki jóval magasabb a mágiája"

Még szép, kerüljön is, ha varázslat elleni ellenállásról van szó. Ha buzogánycsapás érkezik az arcába, akkor más a helyzet, azt állja jobban a harcos. (pláne ha sisak van a fején)

Szerintem amúgy a varázsló igenis legyen csoffadt. Aki egész életében penészes fóliánsokat lapozgat, meg bűzös kotyvalékok fölé görnyed (ad absurdum meg is issza őket) az igenis legyen vézna, kehes és sápadt és ne nézzen ki úgy, mint Mr. Olympia.
Pontszám: 6.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
251. hozzászólás - 2009.07.04. 21:32:41 (Válasz Darksol #250 hozzászólására.)
Igen, csak ez nincs így.... mert harcosként ugyanakkorát kapok a "varázslótól" hiába nyomom a védekezést, mint amekkorát én ütök:P
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
252. hozzászólás - 2009.07.04. 21:33:37
Nomeg, ha megmaradunk az alapelvnél, hogy ugye nem különálló "kasztokat" akartak létrehozni a tervezők, hanem csak némi bónuszokat, akkor jobb lenne egy új szakit behozni. Így senki nem kerülne se hátrányba és senki nem jutna újabb előnyhöz. Ez lenne fair.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
253. hozzászólás - 2009.07.04. 21:39:45
Jah meg az állat elnyelése beleszámíthatna a varázslat elnyelésbe is....
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
254. hozzászólás - 2009.07.04. 21:48:05
Lehet, hogy furcsa lesz amit mondok, de új szakértelemhez kötni a varázslatelnyelést értelmetlen. Kb. annyira mint az epikus szörnyek elleni szaki sebzéscsökkentése.

Minek fejlesszek egy olyan szakit, ami a varázslat sebzését csökkenti pár százalékkal, ha helyette az IQ-t növelve 25%-ra csökkenthetem le az ellenfél varázslatának sebzését, és ezzel egyidejűleg az én varázslatomét négyszerezhetem meg ?

Akkor már inkáb függjön a mágiától ( bár a manakonstrukció miatt ez a tulajdonság lehet, hogy túl erős lenne így).
De még jobb, ha az állatoknak lenne varázslatelnyelésük.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
255. hozzászólás - 2009.07.04. 21:50:40
A legegyszerűbb megoldás egyébként az lenne, ha kicsit vissza vennének a varázslatok erelyből(nem a sebzés, hanem a módosítók, TAU, IQ),mert baromi tápok:(
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
256. hozzászólás - 2009.07.04. 22:06:50
Az IQ működését leírta Miklós a vakító fényes topikban. Azonos IQ esetén 50% esély van, hogy a varázslat betalál. 10 IQ különbségnél a nagyobb IQ 60%-ban talál, 40-ben nem. Kisebb IQ-nál fordítva.
A példát 20-as illetve 30-as IQ-val adta elő Miklós, és nagy valószínűséggel magasabb szinten ez már nem érvényes.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.07.04. 22:07:21-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
257. hozzászólás - 2009.07.04. 22:11:52
Okés, de mennyit talál be? Baromi sokat.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
258. hozzászólás - 2009.07.05. 00:12:07 (Válasz Ricardo #239 hozzászólására.)
Az jelent valamit, hogy az egyik legerősebb smaragd szövetség tagja? Nem. Attól még nem lesz valaki hű de tapasztalt játékos mert bekerül vagy benne van egy erős szövetségbe.
A minősíthetetlen hangvitelből kiindulva meg egy ideggyenge ember, akinek ha nem jön be a varázslata hetekig sírdogál a sarokba.
Sokan meg még fel is néztek erre az emberre. Lehet jó játékos és ügyesen fejleszti a karakterét, de emberileg egy nulla. Ez a nem a témához kapcsolódó hozzászólásaiból egyértelműen leszűrhető.

Más:

A smaragdok meg egyértelmű, hogy ragaszkodni fognak a jelenhelyzetben kialakult előnyükhöz. Én is ezt tenném és hirdetném hogy minden rendben van Ti fejlesztitek rosszul a karaktereiteket.
De tételezzük fel azt hogy megfordul a csaták menete. Először jön az 5-6 fizikai támadás és utolsó körben a varázslás. Akkor is azt mondátok hogy minden rendben van így! Még egyszer mondom nem változtatunk semmin csak a támadások sorrendét cseréljük fel.
Sok esetben a smaragd el sem jutna a varázslásig. Mert a rubin horda ledarálná őket. Most pedig az van hogy a smaragdok már az első körben levarázsolják az ellenfelüket.

Szerintem egyik sem jó! A jó az lenne ha mind a két fél egyenlő eséllyel indulhatna a csatában. A játékban az első kör a varázslás. A smaragdok általában sokkal jobban varázslónak mint bármelyik másik horda tagja. Tehát értelem szerűen az egyensúly érdekében egy kicsit vissza kell fogni őket vagy a másik 3 hordát kell egy kicsit megerősíteni. Hogy hogyan az legyen a fejlesztők dolga.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.14
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
259. hozzászólás - 2009.07.05. 00:34:48 (Válasz BlackSheep77HUN #258 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.07.05. 00:12:07
Az jelent valamit, hogy az egyik legerősebb smaragd szövetség tagja? Nem.

De igen. Olyanokba nem vesznek be nyomorultakat... Attól erős a szövetség hogy jó tagokat vesznek be...

Attól még nem lesz valaki hű de tapasztalt játékos mert bekerül vagy benne van egy erős szövetségbe.

Fordítva... Azért van benne egy erős szövetségben, mert tapasztalt...

A minősíthetetlen hangvitelből kiindulva meg egy ideggyenge ember, akinek ha nem jön be a varázslata hetekig sírdogál a sarokba.
Sokan meg még fel is néztek erre az emberre. Lehet jó játékos és ügyesen fejleszti a karakterét, de emberileg egy nulla. Ez a nem a témához kapcsolódó hozzászólásaiból egyértelműen leszűrhető.

Örülök hogy itt minden második ember pszichológus... Ja hogy nem vagy az? Akkor ne írj ilyen okosnak látszó dolgokat... A minősíthetetlen hangvételről meg annyit, hogy néha nekem is kedvem lenne leüvölteni a sok idióta fejét, akik egész nap ugyanazt szajkózzák, miközben 0 fogalmuk van a játékról.

Más:

A smaragdok meg egyértelmű, hogy ragaszkodni fognak a jelenhelyzetben kialakult előnyükhöz. Én is ezt tenném és hirdetném hogy minden rendben van Ti fejlesztitek rosszul a karaktereiteket.
De tételezzük fel azt hogy megfordul a csaták menete. Először jön az 5-6 fizikai támadás és utolsó körben a varázslás. Akkor is azt mondátok hogy minden rendben van így! Még egyszer mondom nem változtatunk semmin csak a támadások sorrendét cseréljük fel.
Sok esetben a smaragd el sem jutna a varázslásig. Mert a rubin horda ledarálná őket. Most pedig az van hogy a smaragdok már az első körben levarázsolják az ellenfelüket.

Ha behalsz a varázslattól, az azért van, mert nincs elég egészséged...

Szerintem egyik sem jó! A jó az lenne ha mind a két fél egyenlő eséllyel indulhatna a csatában. A játékban az első kör a varázslás. A smaragdok általában sokkal jobban varázslónak mint bármelyik másik horda tagja. Tehát értelem szerűen az egyensúly érdekében egy kicsit vissza kell fogni őket vagy a másik 3 hordát kell egy kicsit megerősíteni. Hogy hogyan az legyen a fejlesztők dolga.

Tehát nem jó ahogy van, de nincs ötleted hogy mit kéne változtatni? AKKOR MINEK SZÓLALSZ MEG? lol...
Pontszám: 7.09
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2 új fejlesztés
260. hozzászólás - 2009.07.05. 01:13:34 (Válasz BlackSheep77HUN #258 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.07.05. 00:12:07

De tételezzük fel azt hogy megfordul a csaták menete. Először jön az 5-6 fizikai támadás és utolsó körben a varázslás. Akkor is azt mondátok hogy minden rendben van így! Még egyszer mondom nem változtatunk semmin csak a támadások sorrendét cseréljük fel.


Én már rég másik horda tagja lennék, ha nem kellene elhagynom a klánom. A kétes random miatt nem érte meg végigszívnom 40-45 szintet. (Érdekes 20. szinten senki nem panaszkodott a smaragd kllánbónusz erősségére.)

Másfelől, ha megfordulna a játékmenet annak is nagyon sokan örülnének, csak egyszerűen logikátlan lenne.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője