Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Adórendszer és adóreform
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
281. hozzászólás - 2012.04.25. 06:59:27 (Válasz Kocos #280 hozzászólására.)
Arra is kapod a 2 forintot... hacsak nem wifi, voip, stb.
A hozzászólást Alendaar módosította 2012.04.25. 07:12:28-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.63
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
282. hozzászólás - 2012.04.25. 07:46:42
Szerintem pont ezt írta Kocos, hogy neki nem fog csökkenni rövidebb beszélgetéssel a költsége és ez igaz a legtöbbünkre, akik 0 Ft-ét beszélhettek sokat, mert flottában voltak, ilyen az előfizetésük (nekem is).
Pontszám: 8.40
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
283. hozzászólás - 2012.04.25. 09:32:55 (Válasz Craslorg #282 hozzászólására.)
De ha percenként 2 Ft az adó, akkor a flottakedvezmény sem számít elvileg. Nem a 0 Ft-ra raknak x%-ot, hanem perc alapon megy a buli.
Én is flottában vagyok, kb. 90%-ban én is ingyen beszélek. Viszont ha a fenti verzió lesz, akkor beruházok egy okostelefonra.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
284. hozzászólás - 2012.04.25. 10:56:17 (Válasz Alendaar #281 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2012.04.25. 06:59:27
Arra is kapod a 2 forintot... hacsak nem wifi, voip, stb.


Ezt mondtam en is. Nezd meg mi alol kepeztem a kivetelt. Nem az adofizetes alol. Szerintem nekem havi egy ezres siman lenne a telefonado, ha a mostani telefonhasznalati modszeremet folytatom, ugy, hogy eddig a mobilos vasarlasoktol eltekintve kb. 2000 Ft-os alapdijamon felul tobbnyire semmit nem fizettem. Tehát az adó vagy 50% vagy mérsékelt telefonálásra kényszerít.

Okostelefon meg... Hát egyből a hívottnak is kéne, és havi 1000 Ft-osával azért sokára térül meg (soha). No nem mintha amúgy nem lenne jó egy olyan kütyü.
Pontszám: 7.95
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
285. hozzászólás - 2012.04.25. 16:30:52 (Válasz Ariel #279 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.04.24. 23:00:38
Az állami mobilszolgáltató ötlete egyébként nem lenne rossz, ha valóban piaci alapokon tudna működni


Mondj egyetlen állami céget, ami normálisan, versenyképesen működik.
Alapvető különbség, hogy míg egy nem állami cégnek van tulajdonosa, aki a zsebén érzi, ha valami rosszul működik, és emiatt kényszerítve van arra, hogy odafigyeljen a cégére, addig az állami cég vezetőinél ilyen nem létezik, kvázi a "közösből" élnek.
Pontszám: 8.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
286. hozzászólás - 2012.04.25. 19:02:28 (Válasz Jeriko #285 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2012.04.25. 16:30:52
Idézet: Ariel - 2012.04.24. 23:00:38
Az állami mobilszolgáltató ötlete egyébként nem lenne rossz, ha valóban piaci alapokon tudna működni

Mondj egyetlen állami céget, ami normálisan, versenyképesen működik.

A mondatom második fele pont arról szólt, hogy ezek az állami cégek általában "betegek". Egyébként vannak versenyképesen működő állami cégek, még ha nálunk nehéz is találni belőlük. Nyugat-Európában, ahol működik a demokrácia, pl az állami egyetemek laboratóriumai, kutatóintézetei ipari pénzekért versenyeznek a magánszektorral annyira sikeresen, hogy új tanszékeket, kutató részlegeket nyitnak és tartanak fenn a megnyert pályázatokból.
Ha valami állami, az nem feltétlenül működik szarul, az már más kérdés, hogy nálunk ez a "bevett" szokás.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.80
kedvencCukkiniNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
287. hozzászólás - 2012.04.25. 20:34:48
Jerikoval maximálisan egyetértek.
Ez az újabb mobil cég csak újabb pénznyelő.
Hatalmas pénzügyi bajai vannak az államnak, és akkor egy ilyen "flancos" cég alapítását szorgalmazzák.
Az alábbi írást ajánlom szíves figyelmetekbe:

http://www.kornai-janos.hu/Kornai2012_Talalkozas_Szechenyivel.pdf
Pontszám: 8.57
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
288. hozzászólás - 2012.04.26. 13:33:42 (Válasz Ariel #286 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.04.25. 19:02:28
Nyugat-Európában, ahol működik a demokrácia, pl az állami egyetemek laboratóriumai, kutatóintézetei ipari pénzekért versenyeznek a magánszektorral annyira sikeresen, hogy új tanszékeket, kutató részlegeket nyitnak és tartanak fenn a megnyert pályázatokból.
Ha valami állami, az nem feltétlenül működik szarul, az már más kérdés, hogy nálunk ez a "bevett" szokás.


Részben egyetértek, bár a példa kissé sántít, mivel az ilyen laborok (főleg állami oldalról) sokkal inkább tartoznak a oktatáshoz, mint a versenyszférához. Nálunk is sok ilyen példát lehetne mondani, ahol külső cégek beszállnak laborok, kutatórészlegek finanszírozásába (jellemzően oktatási intézményeknél), hiszen piaci érdekük a jól képzett munkaerő megteremtése. Ez azonban inkább a cégek érde(m/k)e, mintsem az államé. (Illetve azé, hogy az oktatás szinte teljes egészében állami kézben van, aminek megint csak külön témát lehetne szentelni).

Az állam belépéséről a mobilpiacra a sok "jaj de, élénkül a verseny" típusú cikk között van azért egy-két más is:
http://magyarnarancs.hu/egotripp/ingyenebed-allami-dream-team-78795
Sajnos én is a szkeptikusok táborát gyarapítom, biztos vagyok benne, hogy az állam nem a szolgáltatás minőségével fog versenyezni a többi szolgáltatóval, hanem adminisztratív eszközökkel (pl. állami cégek ennél a szolgáltatónál fognak előfizetni, a mobil fizetésre olyan törvények születnek majd, hogy ne is legyen verseny, automatikusan az állami szolgáltató monopóliuma legyen).
A legsajnálatosabb, hogy ezeket mind mi, adófizetők fogjuk megfizetni a magas áfá-ban, mobil-, sárgacsekk-, chips-, biztosítási- stb. adókban.
Pontszám: 8.16
kedvencCukkiniNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
289. hozzászólás - 2012.04.26. 14:32:46
sajnos esélyes, de ne legyen igazad most.
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője