Idézet: Ariel - 2012.04.25. 19:02:28 Nyugat-Európában, ahol működik a demokrácia, pl az állami egyetemek laboratóriumai, kutatóintézetei ipari pénzekért versenyeznek a magánszektorral annyira sikeresen, hogy új tanszékeket, kutató részlegeket nyitnak és tartanak fenn a megnyert pályázatokból.
Ha valami állami, az nem feltétlenül működik szarul, az már más kérdés, hogy nálunk ez a "bevett" szokás.
Részben egyetértek, bár a példa kissé sántít, mivel az ilyen laborok (főleg állami oldalról) sokkal inkább tartoznak a oktatáshoz, mint a versenyszférához. Nálunk is sok ilyen példát lehetne mondani, ahol külső cégek beszállnak laborok, kutatórészlegek finanszírozásába (jellemzően oktatási intézményeknél), hiszen piaci érdekük a jól képzett munkaerő megteremtése. Ez azonban inkább a cégek érde(m/k)e, mintsem az államé. (Illetve azé, hogy az oktatás szinte teljes egészében állami kézben van, aminek megint csak külön témát lehetne szentelni).
Az állam belépéséről a mobilpiacra a sok "jaj de, élénkül a verseny" típusú cikk között van azért egy-két más is:
http://magyarnarancs.hu/egotripp/ingyenebed-allami-dream-team-78795
Sajnos én is a szkeptikusok táborát gyarapítom, biztos vagyok benne, hogy az állam nem a szolgáltatás minőségével fog versenyezni a többi szolgáltatóval, hanem adminisztratív eszközökkel (pl. állami cégek ennél a szolgáltatónál fognak előfizetni, a mobil fizetésre olyan törvények születnek majd, hogy ne is legyen verseny, automatikusan az állami szolgáltató monopóliuma legyen).
A legsajnálatosabb, hogy ezeket mind mi, adófizetők fogjuk megfizetni a magas áfá-ban, mobil-, sárgacsekk-, chips-, biztosítási- stb. adókban.