Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Adórendszer és adóreform
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
201. hozzászólás - 2012.01.02. 14:01:36 (Válasz Miklós #194 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.01.01. 23:24:20
A csőd elkerülhetetlen


Ha nő a GDP akkor elkerulheto. Erre alapult az eddigi gadasagi modell, hogy az mindig no. No az elmult 4 evben nem nott. Itt a gond.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.00
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
202. hozzászólás - 2012.01.02. 17:55:18
Szerintem a legjobban ott cseszték el hogy egyszerre akartak most mindent, ezt így nem lehet, apránként lehet csak egy népnek beadagolni a változást.
Most jön az ellenzék, a magyar fricska! Aki miatt lerombolták az MTV székházat 4 éve, az áll most kint nagy mellényel-transzparensekkel a népjólétért tüntetve.
Ezért a sztoriért bármelyik brazil szappanopera-forgatókönyv író arany kávébab díjat kapna


http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20120102-uj-alaptorveny-gala-az- operahazban-tuntetes-az-andrassy-uton.html
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
203. hozzászólás - 2012.01.02. 18:20:33
Azért az elég érdekes, hogy 3 éve a Parlament körüli kerítést az akkori ellenzék, a vezetőjükkel az élen bontotta le. Most ugyanők építik vissza minimum 3 hónapra (szerintem több lesz az). Ennyit jelentett december 23-án egy kis élőlánc?
Pontszám: 8.34
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
204. hozzászólás - 2012.01.02. 22:33:17 (Válasz Craslorg #203 hozzászólására.)
"Fortélyos félelem igazgat"
Pontszám: 8.80
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
205. hozzászólás - 2012.01.03. 00:10:18 (Válasz Almási Viktor #202 hozzászólására.)
Nem a nepjoletert tuntetnek, hanem a jogallamisagert, a demokraciaert, es a gazdasagi harakiri leallitasaert.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
206. hozzászólás - 2012.01.04. 09:13:09 (Válasz Morzkod #201 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2012.01.02. 14:01:36
Idézet: Miklós - 2012.01.01. 23:24:20
A csőd elkerülhetetlen

Ha nő a GDP akkor elkerulheto. Erre alapult az eddigi gadasagi modell, hogy az mindig no. No az elmult 4 evben nem nott. Itt a gond.


Mondjuk én ezt a görögökre értettem... Magyarországon őszintén remélem, hogy talán még lehet tenni valamit. Legalábbis, az adósság itt jóval alacsonyabb, és talán még idejében kezdtek el megszorítani. De lehet, hogy már itt is késő.

Ha lesz is magyar csőd, én azt semmiképpen sem dátumoznám idénre. Ha egy kicsit is észhez térnek politikusaink - márpedig ha másképp nem, az égbeszökő Forint árfolyam hatására megteszik - akkor még elég sok eszköz van a kezükben, a görökkel elllentétben. Egyrészt, egyszerűen le kell térdelni Brüsszelnek és az IMFnek - amit kérnek amúgy sem egy lehetetlen dolog, eddig se értettem mi ez a kardcsörgetés a jegybank irányítása felett, az egyetlen dolog amit elérhetnek vele (nagyobb pénzügyi kontroll) azt pont elveszítik ha összerúgják az EUval a port. Ez már helyretenné a Forint árfolyamát. Ráadásul az IMF további feltételeinek teljesítése, további megszorítás pl. a "szent tehenek" a nyugdíjasok juttatásainak megnyirbálása - szintén segítené a költségvetési hiány lefaragását. És ahogy írtam, a panamák és mutyizások megszüntetése, visszafogása - sajnos ezt eléggé megnehezítette a sajtószabadság korlátozása.

Orbán Viktor azt szokta mondani, hogy támadás érte az országot, a spekulánsok tehetnek mindenről. Ez nincs így, a spekulánsok egyszerűen csak felerősítik és felgyorsítják a folyamatokat. Ha teszem azt nem lennének spekulánsok, az ország 15 év alatt menne csődbe, így viszont mondjuk 3-5 év alatt fog. Viszont ez fordítva is megy. Ha jó hírek érkeznek, kedvező intézkedéseket tesznek, akkor azok pozitiv hatásait is fel fogják erősíteni a spekulánsok. Tehát nem szidni kell őket, hanem kihasználni.

Sajnos azonban van egy paradox helyzet. Az IMF, az európai bank és átalánosságban mindenki, akitől a hitelt kapjuk, a pénzvilág érdekeit képviseli. A pénzvilág érdeke pedig a profit, nem nézi az emberek érdekeit és jólétét. Márpedig a kormánynak ezt is szem előtt kell tartania, ha újra akarják magukat választatni. Egyszerre megszorítani, adót emelni meg osztogatni a zsírosbödönből nem nagyon lehet. Márpedig a kormány jelenleg épp ezzel próbálkozik...

Egy ország jólétének a titka pont ugyanaz, mint egy egyén jólétéé. Nem veszek föl hiteleket, nem költök többet, mint amim van. Hihetetlen, hogy ezt az egyszerű tényt manapság nem ismerik a kormányok. Még ha vki emberfeletti erőfeszítésekkel vissza is fizeti a hitelét (pl. Románia) a következő kormány úgyis nyakig fog ülni az adósságban. Akkor vigyék csődbe az országot, nullázzák ki az adósságot, de utána írják be az alkotmányba, ha bármilyen politikus, köztisztségviselő hitelt vesz fel az országnak, egy önkormányzatnak, egy állami vállalatnak, akkor az illetőt teljes vagyonelkobzással és börtönnel büntetik, magát a hitelt pedig, mivel törvénytelen volt, nem kell visszafizetni - aki ezek után is ránk akarja sózni a hitelt, ám tegye meg...
Pontszám: 8.77
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
207. hozzászólás - 2012.01.04. 09:37:54 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.01.04. 09:13:09
Akkor vigyék csődbe az országot, nullázzák ki az adósságot, de utána írják be az alkotmányba, ha bármilyen politikus, köztisztségviselő hitelt vesz fel az országnak, egy önkormányzatnak, egy állami vállalatnak, akkor az illetőt teljes vagyonelkobzással és börtönnel büntetik, magát a hitelt pedig, mivel törvénytelen volt, nem kell visszafizetni - aki ezek után is ránk akarja sózni a hitelt, ám tegye meg...


Ezt forszíroztam fentebb. Ez így lehetséges?

"Csődbe ment az ország. Bocs, nem tudjuk visszafizetni a hiteleinket, kezdjük tiszta lappal előlről. Oké?"

Egyrészt hihetetlennek tűnik, másrészt ha mégsem az, akkor nosza, csináljuk...
Pontszám: 8.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
208. hozzászólás - 2012.01.04. 10:06:28 (Válasz Bpetya75 #207 hozzászólására.)
Persze, csak viselni kell a következményeit. Mondjuk 1000 forintos svájci frank, 1500 forintos euró. Had szóljon!
Pontszám: 8.34
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
209. hozzászólás - 2012.01.04. 10:39:07 (Válasz Craslorg #208 hozzászólására.)
Illetve kicsit akadozni fog államcsőd esetén a nyugdíj kifizetés, közalkalmazotti, köztisztviselői fizetések, állami és önkormányzati cégek működése akadozni fog, nem lesz szemétszállítás, utcaseprés, tömegközlekedés. Nem olyan romantikus ám az államcsőd, mint amennyire mostanában beállítják. Bűnözés rendkívül megnő.
Pontszám: 8.48
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
210. hozzászólás - 2012.01.04. 11:45:35 (Válasz Legacy #209 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy romantikus lenne. Viszont ha nem fizeti az ország a külső tartozásait, akkor a belső kötelezettségeit tudja teljesíteni, nem?

Nem akarom én ezt az államcsődöt, csak szeretnék tájékozódni. Ezért minden általam elérhető fórumon kérdezősködöm, hátha valahol belefutok valami nagyeszűbe, aki segíthet abban, hogy jobban átlássam a forgatókönyveket.

Utálok információhiányban élni, pláne huszonharminc évre szóló döntéseket meghozni. Márpedig most egyelőre sötétben vagy(o/un)k tartva
Pontszám: 8.80
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
211. hozzászólás - 2012.01.04. 12:40:49 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.01.04. 09:13:09
Legalábbis, az adósság itt jóval alacsonyabb, és talán még idejében kezdtek el megszorítani. De lehet, hogy már itt is késő.


Cserébe nincs euró, aminek következtében az árfolyamok elszállhatnak a végtelenbe, és máris ott vagyunk ahol a görögök.

Ha egy kicsit is észhez térnek politikusaink - márpedig ha másképp nem, az égbeszökő Forint árfolyam hatására megteszik -


En mar nagyon sok ponton gondoltam ugy, hogy majd eszhez ternek. Ez pillanatnyilag minden kulso korulmeny ellenere sem latszik valoszinunek. Lasd SP beszede szilveszterkor.

a hitelt pedig, mivel törvénytelen volt, nem kell visszafizetni - aki ezek után is ránk akarja sózni a hitelt, ám tegye meg...


Az a baj, hogy ahogy a bankokat, a hitelt is eredendő rossznak tartja az emberek zome. Ez tevedes. Nem vetelenul volt Szechenyi fo muve a Hitel, esszel hasznalva a hitel egy jo dolog. A gond akkor van, ha eron felul adosodik el valaki, illetve ha nem befektetesre hasznalja a hitelt. Ilyen szempontbol egy autot es egy lakast is lehet befekteteskent ertekelni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.00
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
212. hozzászólás - 2012.01.04. 12:41:44 (Válasz Bpetya75 #207 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2012.01.04. 09:37:54
Idézet: Miklós - 2012.01.04. 09:13:09
Akkor vigyék csődbe az országot, nullázzák ki az adósságot, de utána írják be az alkotmányba, ha bármilyen politikus, köztisztségviselő hitelt vesz fel az országnak, egy önkormányzatnak, egy állami vállalatnak, akkor az illetőt teljes vagyonelkobzással és börtönnel büntetik, magát a hitelt pedig, mivel törvénytelen volt, nem kell visszafizetni - aki ezek után is ránk akarja sózni a hitelt, ám tegye meg...


Ezt forszíroztam fentebb. Ez így lehetséges?

"Csődbe ment az ország. Bocs, nem tudjuk visszafizetni a hiteleinket, kezdjük tiszta lappal előlről. Oké?"

Egyrészt hihetetlennek tűnik, másrészt ha mégsem az, akkor nosza, csináljuk...


Lehet. De nagyon komoly ara van. Olyan amit nem akarsz kifizetni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.00
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
213. hozzászólás - 2012.01.04. 12:42:47 (Válasz Craslorg #208 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.01.04. 10:06:28
Had szóljon!


A Klubrádió most hogy jön ide?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.00
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
214. hozzászólás - 2012.01.04. 12:55:57 (Válasz Morzkod #212 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2012.01.04. 12:41:44
Lehet. De nagyon komoly ara van. Olyan amit nem akarsz kifizetni.


Sírva könyörgök áruld el, hogy szerinted mi a legrosszabb és mi a legjobb forgatókönyv? Mi az a nagyon komoly ár? A hitelek lenulláztatása miért jelenti a teljes államigazgatási rendszer széthullását?

Nem jól tudom, hogy 1990-ben lehetőséget kaptunk az akkori államkölcsön jelentős mértékének elengedésére, csak Antallék nem éltek vele?
Pontszám: 8.80
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
215. hozzászólás - 2012.01.04. 13:05:39 (Válasz Bpetya75 #214 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2012.01.04. 12:55:57
Idézet: Morzkod - 2012.01.04. 12:41:44
Lehet. De nagyon komoly ara van. Olyan amit nem akarsz kifizetni.


Sírva könyörgök áruld el, hogy szerinted mi a legrosszabb és mi a legjobb forgatókönyv? Mi az a nagyon komoly ár? A hitelek lenulláztatása miért jelenti a teljes államigazgatási rendszer széthullását?


Nem az a baj. Hanem az, hogy ezzel gyakorlatilag a befektetoidet rabolod ki. Tehat azt a penzt valakitol elveszed. Es azok is reagalni fognak ra, akiknek elveszed a penzet, meg azok is, akik felnek, hogy az o penzuk is veszelybe kerul. Nyilvan nem fogsz hitelt kapni a folyo kiadasaidra sem (likviditrasi nehezsegek), nyilvan nem veszik meg a valutadat kulfoldon (arfolyam zuhanas). Persze en csak sotetben tapogatozom, egy kozgazdasz biztosan tudna errol reszletesebben meselni.


Nem jól tudom, hogy 1990-ben lehetőséget kaptunk az akkori államkölcsön jelentős mértékének elengedésére, csak Antallék nem éltek vele?


Ezt nem tudom.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.00
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
216. hozzászólás - 2012.01.04. 13:30:14 (Válasz Morzkod #215 hozzászólására.)
Ez a gond látod, hogy sötétben tapogatózunk.

De asszem inkább leállítom magamat, mert csak befordulok a fölösleges agyalástól
Pontszám: 8.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
217. hozzászólás - 2012.01.04. 13:38:12 (Válasz Bpetya75 #214 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2012.01.04. 12:55:57
Idézet: Morzkod - 2012.01.04. 12:41:44
Lehet. De nagyon komoly ara van. Olyan amit nem akarsz kifizetni.


Sírva könyörgök áruld el, hogy szerinted mi a legrosszabb és mi a legjobb forgatókönyv? Mi az a nagyon komoly ár? A hitelek lenulláztatása miért jelenti a teljes államigazgatási rendszer széthullását?


Szia!
Az államcsőd azt jelenti, hogy az ország nem tudja fizetni adósságának törlesztőrészleteit. A következmény kb. olyasmi, mintha te - mint magánszemély - nem fizetnéd a bank felé a törlesztőrészletedet: felszólítás, kilakoltatás, árverezés, BAR lista. Senki nem adna neked kölcsön. Az országra nézve: senki nem venne forintot, sőt menekülne tőle. A forint a béka segge alá esne, euró, CHF az egekbe szökne, magyar cégek részvényei elértéktelenednek. Ebben a fázisban szó sem lenne tiszta lapról, mindenki próbálná menteni amilye van: lakosság kivenné bankbetétjét, amit lehet külföldre menekíteni, a külföldi cégek igyekeznének a tőkéjüket azonnal kivonni, üzemeket bezárni, elbocsájtások stb. Durván elkezdene nőni a munkanélküliség (akár 40% közelébe), emiatt sokkal kevesebb adó folyna be, az állam kénytelen lenne pénzt nyomtatni, ami előbb-utóbb hiperinflációhoz és a forintban lévő megtakarítások elértéktelenedéséhez vezet. Mivel a gázt, üzemanyagot mind külföldről vásároljuk, ezek ára a forint romlásával együtt nőne - csak ettől becsődöltetve a cégek 15-20%-át, ami további munkanélküliség, még kevesebb adó, még gyorsabb infláció. Jó eséllyel összeomlana a közlekedés, az állami ellátások (oktatás, egészségügy, nyugdíjak). A fekete munka az egekbe szökne, további adókiesést okozva.
Ez addig folytatódna, amíg ki nem alakul egy új egyensúlyi helyzet: a még dolgozók adói elégségesek a minimális túléléshez (kb. Albánia vagy Afganisztán szintjén).
Ha megvan ez az egyensúly (kb. 5-10 év), akkor lehet arra számítani, hogy lesznek cégek akik esetleg visszajönnek, mert olcsó lesz a magyar munkaerő. Akkor lehet kb. arra is számítani, hogy pénzügyi körök el kezdik mérlegelni, hogy érdemes lehet befektetni az országba, mert a befektetett pénz talán visszajön. A "tiszta lap" kb. akkor kerülhet számításba, amikor az adósságunk (a visszafizetés reális pénzügyi esélyével) kisebb lesz, mint a nálunk történő befektetésből kinyerhető haszon (ez mindenképpen csak az összeomlás utáni saját egyensúlyi helyzet kialakulása után történik meg).
Ekkor a magyar családok 70%-a már évek óta a létminimum alatt fog élni, nagyjából olyan helyzetben, mint most a kisebbségek.
Pontszám: 8.89
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
218. hozzászólás - 2012.01.04. 13:49:51 (Válasz Jeriko #217 hozzászólására.)
Még egy adalék: a görögöknek az a rohadt nagy mázlijuk, hogy eurójuk van, nem saját pénzük, így az nem tud elértéktelenedni, nem indul be magától az összeomlási folyamat. Helyesebben az ottani érdekeltségű cégek szívják meg azt elsősorban. Ezért próbálja meg őket menteni az EU, mert ha nem teszik, akkor ők fogják megszívni saját, görög érdekeltségű cégeiken keresztül, még nagyobb összegekkel.

Azt kell itt látni, hogy sehol sincs szó jószívűségről, a pénz diktál mindent. A görögöknél a megmentést (egyelőre jobban megéri a pénzvilágnak, mint elengedni őket és hagyni az összeomlást), illetve a mi esetünkben a "tiszta lap"-ot (amit akkor fogunk csak megkapni, ha a pénzvilág több hasznot remél a nálunk történő új befektetésekből, mint az adósság bevasalásából).
A hozzászólást Jeriko módosította 2012.01.04. 13:52:21-kor
Pontszám: 8.37
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
219. hozzászólás - 2012.01.04. 14:34:21 (Válasz Jeriko #217 hozzászólására.)
Köszönöm a választ. Ez kábé megfelel az én kis apokalipszis víziómnak.

Még úgy 6-8 évre lenne szükségem, hogy felkészüljek rá... (amennyire lehet)
Pontszám: 8.80
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
220. hozzászólás - 2012.01.04. 15:09:59 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.01.04. 09:13:09
Egyrészt, egyszerűen le kell térdelni Brüsszelnek és az IMFnek - amit kérnek amúgy sem egy lehetetlen dolog, eddig se értettem mi ez a kardcsörgetés a jegybank irányítása felett, az egyetlen dolog amit elérhetnek vele (nagyobb pénzügyi kontroll) azt pont elveszítik ha összerúgják az EUval a port.

Én ezzel nem értek egyet.
Ha jól emlékszem az IMF csak annyit kér, mint extra kívánság, hogy minden létező adójóváírást szüntessenek meg, családi adókedvezményeket szüntesség meg, stb. Minden, amit a kormány hozott könnyítést, azt töröljék el, ami az én olvasatomban annyit tesz, hogy növeljék a munka adóterhét 30%-kal. Nem örülnék neki, ha ez bekövetkezne. Mondjuk az is vicc, hogy a kormány nyíltan jómódúnak nevezi azt, aki bruttó 250e Ft felett keres, miközben ennek a fele a létminimum. 20 milliós ingatlanhoz 5 évig 333e Ft nettó megtakarítás kell, amihez ennél 3x nagyobb bevételre van szükség. Legutóbb kifejtetted, hogy ez már a túl magas fizetés kategóriája, ennyit ne keressenek az emberek, mert akkor csődbe megy a gazdaság, pedig ez a fizetés is csak töredéke a GDPnek.
Nekem az a fő bajom az IMF-el, hogy törvényes rablók. Nem az állam fogja visszafizetni nekik a pénzt, hanem az emberektől veszik el, mert az könnyebb. Persze ha te támogatod a ezt a fajta bűnözést, azt meg tudom érteni, csak nem tetszik.
Pontszám: 7.42
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője