Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1841. hozzászólás - 2009.05.18. 18:30:12 (Válasz Jeriko #1840 hozzászólására.)
Én ezzel tisztában vagyok (igen csúnya pofont kaptunk tőlük, bár akkor még zsoldos néven futottak), engem csak az zavar, hogy ha valaki megkér, hogy ne háborúzzunk velük, mert nincs rá idejük, aztán látom, hogy másra meg van nekik.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.33
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1842. hozzászólás - 2009.05.18. 21:05:02 (Válasz Ricardo #1841 hozzászólására.)
Ricardo,
Nem hiszem, hogy nagyon kellene magyarázkodni, de azért reflektálok:
NEM, nincs időnk háborúzni, és NEM nem is fogunk. A nyuszik 1 héten belül a harmadikok (köszönet Tiergáéknak, hogy nem negyedik), és most elhatároztuk, hogy szabad a pálya alapon üssenek minket amíg tudnak. Nem tudunk mit tenni velük. Jobbak, aktívabbak, ügyesebbek. Mint ahogy Ti is.

Ellenséges szövetség neve Győzelem / Vereség Háború kitörése
Rózsaszín Nyuszitappancs 19 / 87 Tegnap, 12:09 Kapituláció

A 19 győzelem nagyrészét én hoztam, ezt is csak azért, hogy ha már úgyis portyázgatok, akkor olyat támadjak, aki "bántja" a barátaimat. Ha úgy gondolod ezzel hiteltelenné váltunk, akkor ki kell ádrándítsalak, és megkérem Damage kollégát, hogy mosson már ki engem ebből a fekáliából.

Ja és akkor hadd fényezzem ellenfelemet, aki ilyen bravúrokra képes:

Ma, 03:36 Damage ***** Damage győzött
Ma, 03:36 Damage ***** Damage győzött
Ma, 03:35 Damage ***** Damage győzött
Ma, 03:35 Damage ***** Damage győzött
Ma, 03:34 Damage ***** Damage győzött
Ma, 01:23 Damage ***** Damage győzött
Ma, 01:22 Damage ***** Damage győzött
Ma, 00:46 Damage ***** Damage győzött
Ma, 00:45 Damage ***** Damage győzött
Ma, 00:45 Damage ***** Damage győzött
Ma, 00:44 Damage ***** Damage győzött
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.75
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1843. hozzászólás - 2009.05.18. 21:12:55 (Válasz Ricardo #1841 hozzászólására.)
TLO nem beszélt mellé, valóban úgy fest, hogy nincs idejük erre a háborúra. Ha olvastuk volna ezt a kommentet korábban, nem is deklaráltunk volna rájuk, mert nem egysíkú darálás vagy farmolás miatt építettük a Tappancsot, hanem, hogy aktív, jó és (a szar épületbónuszok miatt számunkra előnytelen) asszimetrikus háborúkat folytassunk, kedvtelésből.
Nagy előnyünk van, de úgy látom kezdik végre összekapni magukat, úgyhogy szívből remélem, hogy megszorongatják a tökünk egy kicsit

Módosítás: Megint későn olvastam TLO hozzászólását...
Én speciel látok reményt, mert eléggé megcsökkent a portyacélpontok száma, és azért aktiválta magát egy-két ütőember
A hozzászólást Damage módosította 2009.05.18. 21:16:56-kor
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1844. hozzászólás - 2009.05.18. 21:19:11 (Válasz Damage #1843 hozzászólására.)
Hát én próbálok valamit összehozni, de ahogy mondtam nálunk az átlag "casual" kategória, én is csak kicsit vagyok kocka. Remélem rendbejön a fejed, és ma éjszaka legalább nyugtunk lesz Tőled! Ja és most egy svájci szálloda wifijéről nyomom, mert a szemét cégem elküldött egy hétre melózni ide.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1845. hozzászólás - 2009.05.18. 21:27:04 (Válasz Butchman #1844 hozzászólására.)
Én is remélem, de ha megint arra kelek 5kor, hogy csicseregnek befele a nyitott ablakomon a madarak, akkor nincs kegyelem
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 3
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1846. hozzászólás - 2009.05.18. 22:09:05 (Válasz Damage #1845 hozzászólására.)
A madarakat csak ne bántsd, marha drágák voltak, és az idomítás sem volt két fillér.
És azt az itókát, amit küldtem továbbra is idd meg minden este, lefekvés ELŐTT!

Aztán hajnalban írj

Más.

TLO!
Én sem figyeltem fel a béke vágyatok korrekt, összeszedett érvekkel alátámasztott deklarálására. A Tappancs - már amennyi rész ebből rajtam múlik - nem fog vendégeskedni nálatok többé szövetségi szinten.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1847. hozzászólás - 2009.05.19. 10:59:53
Sziasztok,

Egy csendes megjegyzés.

Nagyon helytelennek (gusztustalannak) tartom, hogy 10-15-ös létszámú (nagyjából 20-as szintű mindenki) szövetségek, 3-4 fős szövetséget támadnak akik közül 1 fő 9. szintű, 1 fő 6. szintű 2 fő pedig 5. szint alatti.

Korrekt ez így?
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1848. hozzászólás - 2009.05.19. 11:02:45 (Válasz Szandra2222 #1847 hozzászólására.)
A Rubinpalota 4 tagú, és tipikusan 30 fős szövetségeket támad. Korrekt ez így?

(Elárulom, a béna háborús rendszer miatt a kisebb taglétszámú szövetség előnyben van, másrészt hiába vannak ott 20. szintűek, ha egyáltalán nem támadhatnak meg téged.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1849. hozzászólás - 2009.05.19. 11:09:37 (Válasz Mortimer #1848 hozzászólására.)
Értem én amit mondasz, de így meg mi értelme a támadásnak????
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1850. hozzászólás - 2009.05.19. 11:13:26
Kérdés: Van olyan ember aki tudja ütni a másik szövetséget, vagy akit tudnak ütni? Ha nincs, akkor dólj hátra és igyál egy pohár limonádét. Nincs semmi gond. Nekünk V2-n van egy kéttagó szövetségünk, és támadtak meg minket komoly emberek, mikor pont abban a fázisunkban voltunk, hogy harcilag gyakorlatilag nullák voltunk. A háborút egyszer se veszítettük el, mert szegények nem tudtak 50 győzelmet összehozni ellenünk 3 hét alatt. Ha ilyen nagy a szint és létszámkülönbség, nem érdemes izgulni szerintem.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1851. hozzászólás - 2009.05.20. 10:38:59
Elfelejtettem megemlékezni egy történelmi pillanatról, ami valamikor a múlt héten következett be: a Mitsubishi 3. szintű csapását ünnepélyes keretek és zászlófelvonás közepette lecseréltük a Kubla 4. szintű vortexviharára. Mert szebb volt. Bad luck, srácok, az újabb bővítésig sajnos kispadosok lesztek:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1852. hozzászólás - 2009.05.20. 13:46:48
Ehh, pedig szerintem sokkal jobban illett hozzátok a miénk
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 3.17
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1853. hozzászólás - 2009.05.20. 13:57:39 (Válasz Blizzeeee #1852 hozzászólására.)
Hát, megszoktuk, megszerettük, de kissé már avíttá vált, haladni kell a korral:) Sajnos mostanában senki nem akar beállni hozzánk, öregbíteni a Rubinpalota kétes hírnevét, de ha mégis sikerül bővülnünk, ígérem ti lesztek az elsők, akiknek hadat üzenünk, és már jöhet az újabb upgrade;-D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1854. hozzászólás - 2009.05.20. 14:10:33
De azért ne kapkodjátok el a bővítést, nem fogjuk győzni a citadella építését
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 1.80
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1855. hozzászólás - 2009.05.20. 14:12:23 (Válasz Blizzeeee #1854 hozzászólására.)
Egyelőre csak egyfős bővítésben gondolkodunk, akkora citadellátok meg már rég van:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1856. hozzászólás - 2009.05.20. 14:15:09 (Válasz Crimson #1855 hozzászólására.)
Csak gondoltam úgy belejöttetek, hogy egyből 10-20 főben gondolkodtok
Igazi pókinvázió lenne
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 1.80
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1857. hozzászólás - 2009.05.20. 14:18:47 (Válasz Blizzeeee #1856 hozzászólására.)
Egyszerre mindig csak egy lépés;)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1858. hozzászólás - 2009.05.20. 16:49:32
A másik topicban a VM-et süket ideologizálással vádolják a háborúik kapcsán, erről jutott eszembe egy-két gondolat, plusz még valamitől tele lett a tekem. Gondoltam külön topicot nyitok a szövetségnek, hadd érezzük mi is marha fontosnak magunkat, de aztán inkább letettem róla;)
A fenti dologgal kapcsolatos véleményemet megtartom magamnak, nem is igazán ide tartozik. Viszont mi is kapunk mindenféle leveleket, amelyekben a háborús stratégiánk miatt csesztetnek.
Hát, akkor mindenféle ideológia nélkül.
1. A stratégiánk a háborúzásra épül, mindig is ezt az irányvonalat követtük, és bár némiképp megnyirbálták a lehetőségeinket, így öregkorunkra már nem is nagyon akarunk változtatni rajta.
2. Létszámunkból adódóan az építkezés akkor sem haladna gyorsan, ha erőltetnénk (a permanens vortexviharról nem is beszélve), így marad a hadizsákmány, mint fő lóerőforrás. Ez nem panasz, tudtuk mibe vágunk bele egy háromfős szövetséggel.
3. Ha a felszínen akarunk maradni, a lehető legtöbb zsákmányt adó célpontokat kell kiválasztanunk. Ezek azok a szövetségek, amelyek nem építettek béke csarnokát, és nagy a kútjuk, vagyis a toplista első két oldalán található társaságok. Más szóval a szintén háborús stratégiát folytató szövetségek. Elsősorban őket támadjuk akár hetente, az egyetlen szempont a várható zsákmány nagysága. (Oké, az sem hátrány, ha nem csak két támadható karakterük van, és persze az a rengeteg baráti szövetség is kiesik)

Ebben a játékban fontos szerepet kap a háború. Ha valakinek nem teszik, hogy "farmolni" merjük őket (miközben jórészt ők is aktívan fejik a kisebb szövetségeket), mókás levelek írogatása helyett építsenek békecsarnokot, akkor kisebb eséllyel kerülnek sorra. (Illetve lehet alkalmazni a már jól bevált módszert, a fórum telezokogását, eddig is hegyeket lehetett vele megmozgatni.) Addig is folyamatosan menni fog 2-3 háború egyszerre, és a legkövérebb halak újra és újra sorra kerülnek. És mindez kizárólag LE-nyerési célzattal, bizony. Kapitulációt senkitől nem kérünk és nem is fogunk, mindenki védekezzen ahogy tud, láthatatlansággal, katakombával, citadellával (hehe), leszarom. Csak a felháborodott leveleket hagyjuk már. Vagy ha ez túl nagy kérés, legalább kéretik nekem címezni őket, és nem Éjvirágot cseszegetni. Köszönöm.

Remélem, sikerült mellőzni az ideológiát:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.71
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1859. hozzászólás - 2009.05.20. 17:12:23 (Válasz Crimson #1858 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.05.20. 16:49:32
Gondoltam külön topicot nyitok a szövetségnek, hadd érezzük mi is marha fontosnak magunkat, de aztán inkább letettem róla;)


Hehe, én szeretem fontosnak érezni magam.

Mondjuk Tőletek - akik csalók vagytok, farmokat neveltek és kihasználjátok a játék kiskapuit - én vártam volna némi ideológiát, az olyan trendi. Az hogy egszerűen csak jól akartok játszani az nem.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.67
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1860. hozzászólás - 2009.05.20. 17:24:31
Kis érdekesség az uborkaszezonban is csemegére vágyóknak:

Ma hajnalban 2 heti öldöklő és kegyetlennek mondható harc után szövetségem, a Lélekvadászok kapitulált a Chaos-szal szemben. Az ellenfél remek és ügyes játékosok sorával rendelkezik (bár a diplomáciai vonalat kicsit erősíthetnék némi megfontoltsággal vagy legalább ne a diplomatát találják be átgondolatlan levelekkel -ez személyes vélemény, nem tükrözi a klánszintű véleményünket-), elnyerték szövetségünk minden tiszteletét. Fondorlatos és taktikus támadások, kivédekezések sora volt jellemző erre a két hétre, rendkívül izgalmas és tapasztalatgazdag háború kerekedett ki. Gratulálunk nekik és köszönjük! (A végeredmény kellően véresre sikerült: 591/617 a Chaos-nak, ha még jól emlékszem)
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 9
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője