Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóTrixxNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1721. hozzászólás - 2009.05.12. 21:55:13
Sziasztok!

Segítsen vki !!
Miért csak 1 hadüzenetet küldhetünk? 2 világ. Mitől függ, hogy mennyit küldhetünk?
Az 1 világban mindig 2-3 háborút indítunk.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1722. hozzászólás - 2009.05.12. 22:05:51 (Válasz Trixx #1721 hozzászólására.)
Béke csarnok.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóTrixxNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1723. hozzászólás - 2009.05.12. 22:07:41
Köszi
Pontszám: 5
fórumozóTrixxNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1724. hozzászólás - 2009.05.12. 22:13:34
Bocs CaveMaN nem akarok akadékoskodni... de
1 világban még egy szintet sem építettünk a béke csarnokából, viszont a 2 világban már egyes szinten van.
Mégis csak 1 háborút lehet indítani... más ötlet?
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1725. hozzászólás - 2009.05.12. 22:15:47 (Válasz Trixx #1724 hozzászólására.)
Pont ezért. Békecsarnok nélkül öt háborút indíthatsz, míg ha felépíted, akkor csak egyet. Ugye ettől (is) békecsarnok, és nem háború
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1726. hozzászólás - 2009.05.12. 22:15:57 (Válasz Trixx #1724 hozzászólására.)
Éppen a béke csarnok miatt lehet csak 1 háborút indítani!
olvasd el a leírását!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
fórumozóTrixxNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1727. hozzászólás - 2009.05.12. 22:18:08
Értem Bocs, ezekszerint nem jól értelmeztem...
Köszönöm!!!
Pontszám: 5
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1728. hozzászólás - 2009.05.12. 23:20:24
Hohó! Ismét előjött a kedvenc témám, a katakomba, meg ugye az a bizonyos bújkálás...A "Vélemények..." topikban egyszer régen már kifejtettem ezirányú nézeteim, Mortimer-nek annyira nem tetszett, ráhagytam, hadd tapasztaljak még, hátha nem háborúztam eleget. De bősz fejvakarás közben be kell valljam, semmit nem változott a véleményem. A klánom lehet őrültekből áll, de szeretünk úgy harcolni, ha mindenki vállalja önmagát. Ha erős, ha gyenge...Olyan klán ellen háborúzni akinek rejtőzködnek a tagjai, nagyon nehézkes és felettébb bosszantó. A frusztráció mértéke jelentősen megnő, ha az a klán a kihívó. Ezek nem háborúk, hanem görcsölések a monitor előtt. Aki ismeri az érzést, az úgyis igazat ad nekem, aki nem ért velem egyet, az meg valószínűleg önmaga is támogatja a háborúk eldőlésének ilyen irányú útját. Persze tudom: " a játék lehetőséget ad rá, támogatja". Ezzel nincsen bajom. A gyenge vagy kevésbé aktív játékos menjen csak le a "gombába" vagy legyen láthatatlan. Megszoktam már azt is, hogy épp a háború pillanatában "utazik el" úgymond az ellenfél jelentős, valami véletlen folytán gyengébb játékosokból álló hányada. Egye fene, én is szeretek utazgatni. De! Szerényen megjegyzem, hogy a küzdő felek közül az aktívabb igyekezetét valóban méltányolhatná a program és az ellenfél minden egyes láthatatlan vagy katakombázó tagja után jóváírhatna mondjuk napi +1 gy-t kompenzálásként. 1-2 elutazott tag esetén ez nem mérvadó, ha pedig kizárólag ezzel akar nyerni valaki, akkor bizony dolgozzon meg kicsit jobban a győzelemért...Ehhez kapcsolódik azon nézetem is, hogy bárhogy forgatom jobbról-balra a dolgot, bizony változatlanul úgy látom, hogy ha egy klán nagy része harcképtelen mert cseppkőbarlangot néz vagy észrevétlenül a parkban kukkol (tehát az ilyen játékosok aránya 51+%), akkor az ki nem mondott elismerése annak, hogy képtelen a hadi állapotot fenntartani...Pláne ha támadó félről van szó, jogosnak érezném az autokapituláció életbelépését. Továbbá ezen lehetőségekkel kicsit jobban teret nyerne a szövetségi diplomácia (mert valljuk be: jelen pillanatban nem sokat érnek a klánlapra írt hangzatos "örök hűség" fogadások 1-2 kivételtől eltekintve), ugyanis pl. ha megtámadnak, a szövetségesem pedig szintén hadba lép, aki történetesen a támadómnál erősebb, akkor jól meg kéne fontolni az engem támadónak, hogy kiket és milyen szinten rejtsenek el, illetve megkockáztassák-e egyáltalán a helyzetet, hogy bújkáljanak, mert esetleg nem éri meg...Nem kívánok ebből különösebb vitát indítani, nagyon jól tudom, hogy majdnem mindenki kedveli a bújkálást és elfogadja a mostani, kicsit megalkuvó, kicsit gerinctelen rendszert Ez van. Sajnálom, talán egyszer...

Továbbá kis módosításként az alábbi is ide kívánkozik: annak is örülnék, ha a program némi büntetéssel sújatná azt is, ha egy háború idején lép ki valaki a szövetségből. Mindannyian tudjuk, hogy nem a szerencsétlen kimenetelű, közösségbe való sikertelen beilleszkedés által okozott hátrányt épp elszenvedő tag és exklánja büntetésére gondolok, hanem a "véletlen", nagyobb arányú kilépésekre...

És egy újabb módosítás, mielőtt újabb klán veszi magára az eddig leírtakat: írásom NEM azok a klánok motiválták, akikkel háborúzunk jelen pillanatban és nem az a célom, hogy őket rágalmazzam, erre nem is lenne semmi okom. Az itt leírtak ÁLTALÁNOS tapasztalatokra épülnek, van pár konkrét példa persze, de lehetne más is, teljesen mindegy. Direkt ezért nem is akartam nevesíteni, nincs értelme. Ezeket a dolgokat innentől én így fogom látni, ehhez nem kell se háború, se egy vagy több konkrét klán...
A hozzászólást Jacsita módosította 2009.05.14. 22:34:10-kor
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 9.17
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1729. hozzászólás - 2009.05.12. 23:47:00 (Válasz Jacsita #1728 hozzászólására.)
Mivel mostanában velünk volt egy jelentősebb háborútok, ezért úgy érzem hozzászólhatok a témához. (Azt szeretném leszögezni, hogy nagyon jó és kemény ellenfelek voltatok, jövő héten biztos nem megyünk felétek, de szerintem jövő hónapban sem.) Nálunk rengeteg tag azért ment katakombába, mert háború közben megjent a színen a TGY is, mint támadó fél. Jól láthatod, hogy egyből változott a helyzet, nem mint agresszor, hanem mint védekező fél használtuk a katakombát. Az, hogy emiatt Ti sem tudtátok támadni a gyengébb tagjainkat az nekünk csak jó volt, Nektek meg rossz. (De nem miattatok volt.)

A játékban csak az maradhat idővel életképes, aki közel maximális létszámú klánhoz tartozik, ebben viszont akaratlanul is benne van, hogy lesznek gyengébb tagok is a klánban. Ha megszüntetünk számukra minden lehetőséget, akkor a háborút egy az egyben kivesszük a játékból.

Szerintem inkább azon kellene gondolkoznunk, hogy ne az állandó jelenléttől függjön a háború sikere (most az idő az egyetlen erőforrás, ami befolyásolja a háború kimenetelét) és hogy a nagy létszám előny és ne hátrány legyen egy háborúban. (Nagyon jó példa a Rubinpalota, akik a jelenlegi szabályok mellett 3 fővel tökéletes biztonságban tudnának farmolni 5 darab 35 fős szövetséget, miközben nehezen tudom elképzelni, hogy a 3 vs 175 fő harcából győztesen kerülnének ki.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 9.29
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1730. hozzászólás - 2009.05.13. 00:03:23 (Válasz Ricardo #1729 hozzászólására.)
Kikérjük magunknak, négyen vagyunk:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1731. hozzászólás - 2009.05.13. 00:05:21 (Válasz Crimson #1730 hozzászólására.)
Oh, bocsánat. Még nem frissítettem a tudásomat Veletek kapcsolatban. Ettől függetlenül szerintem Te is tudod, hogy mire akartam utalni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1732. hozzászólás - 2009.05.13. 00:15:19 (Válasz Ricardo #1731 hozzászólására.)
Áh, rossz oldalról közelíted meg a kérdést. Egy rubinpalotás eddig 58 (plusz az apró) másikkal is felért, mától viszont már csak 43,75-tel. Kiszáll az erő a tagjainkból:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1733. hozzászólás - 2009.05.14. 14:36:14
Nem tudom volt-e már valakinek hasonló ötlete, de ettől talán jobb lenne a háborúzás.

Háborús relikvia:

Minden klán kapna valamilyen háborús relikviát, ami a szövetség összes tagjára hatással lenne. A különböző hordák különbözőeket kaphatnának véletlenszerűen. Például: gyémánt hordásoknál lehetne +1% le portyához, smaragdoknál +1 iq, vagy +1 taum, rubinnál támadás, erő növelő, zafírnál +1% ép/vp, stb. (Van elég sok kreatív játékos, biztosan sikerülne kitalálni hordánként 4-5 különbözőt, ami hangulatos, de nem borítja nagyon a játékegyensúlyt.)

A lényeg, hogy háborúnál a győztes fél elvehetne a vesztes féltől relikviát, relikviákat. Azonnali kapitulációnál hármat, 3 napos győzelemnél kettőt, 1 hét után egyet, két hét után nincs elvihető relikvia. (A számok változtathatóak, 2 hét után akár az is lehetne, hogy a vesztes fél visz egyet a győztestől.) Így egyfelől megérné kitartani, másfelől érdemes lenne az erős szövetségeket támadni, hiszen azoktól lehetne jobbakat rabolni és kellene is. Valamint tényleg látható haszna lenne a klánoknak a háborúkból.

Azt még nem tudom, hogy a klánok hogyan szerezhetnének háborún kívül relikviát, de ha jó az ötlet valaki okosabb majd továbbgondolja.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 9
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1734. hozzászólás - 2009.05.14. 14:43:08
Mondjuk szerezhetnék epikusból? Persze akkor fel kéne tolni a nehézségét... Esetleg a tervezett "klán küldetés"-ekből? Mindenesetre nekem tetszik az ötlet.
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1735. hozzászólás - 2009.05.14. 15:00:18 (Válasz Ricardo #1733 hozzászólására.)
Maga az ötlet nagyon jó , de azzal a +1% LE-vel ne tápoljuk már túl a gyémánt magasabb szinten amúgy is halott bónuszát




Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1736. hozzászólás - 2009.05.14. 15:13:52 (Válasz Ricardo #1733 hozzászólására.)
Maga az ötlet tényleg jó, de mindenképpen hozzátenném, hogy relikvia csak akkor jár, ha azonos erősségű szövetséget támadtok. A másik verzió, hogy ha relikviáért mennétek, és gyengébb szövetséget támadnátok, akkor igen-igen csúnya mínuszokkal játszanátok le a háborút. (persze az erősebb-gyengébb szövetség meghatározása nem egyszerű, de nem is lehetetlen)
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1737. hozzászólás - 2009.05.14. 15:18:38
Idézet: Ricardo - 2009.05.14. 14:36:14

Azt még nem tudom, hogy a klánok hogyan szerezhetnének háborún kívül relikviát, de ha jó az ötlet valaki okosabb majd továbbgondolja.


Tényleg jó az ötlet!
Amit kiemeltem, arra az lenne az ötletem, hogyha végre valahára bekerülne a szövetségi küldetések, abból lehetne még relikviákat szerezni...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1738. hozzászólás - 2009.05.14. 15:26:50
jó ötlet? hissen a háborúzást segítené elő. nem az lenne a cél, hogy ne legyen több háború? honoljon béke. (gyorsan ki is ötlök egy javaslatot, ami a nem-háborúzást tápolná, aztán majd szavaztatunk, hogy a háború vagy a békepártiak javaslata kap-e több támogatót
Pontszám: 4.33
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1739. hozzászólás - 2009.05.14. 15:32:20
Most megint elkezdtek a nagyobb szövik háborúzni, uncsi a játék...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1740. hozzászólás - 2009.05.14. 15:46:04
Nekem a következő ötletem jött:

Épület:

XY temploma (XY, Tharr, Dornodon, stb...)
Feltétel: Pl palota x. szint (lehetőleg ne akadémia)
Max szint: 5.

A szövetség felépíti a templomot 1. szintre, ami az istentől függően ad valami bónuszt Pl.: Leah temploma +5% bénítás mindenkinek
Egy szövetség csak egy istennek emelhet templomot.
A további szintek nem adnak bónuszt, viszont van hasznuk.
Ha az egyik szövetség legyőzi a másikat egy háborúban, és más istennek emeltek templomot, akkor kifoszthatja.
Ha a győzelem csak 2 hét múlva történik meg akkor nem lehet a templomot kifosztani.
Ha a vesztes 2 hét múlva kapitulál, akkor nem sérül a templom.
Ha 1 hét múlva, akkor veszít egy szintet.
Ha 3 nap múlva két szintet.
Ha 3 napon belül kapitulál elveszik az egész templom.
Ha egy szövetség veszít, de a templome nem csökken 1. szint alá akkor nem veszíti el a bónuszt, így a magas szint egyfajta védekezés.

Ha valaki legyőz egy szövetséget és kifossza a templomát, akkor kap egy relikviát, ami hasonló bónuszt ad, csak kevesebbet. Mondjuk az előző Leah példáján 5% helyett csak +2% bénítás.
Egy szövetségnek csak max annyi zsákmányolt relikviája lehet ahánnyal 1 szint felett van a temploma, azaz max 4.
A relikvia a háború kitörésétől számítva 2 hétig létezik, és utána eltűnik. (Tehát ha valaki csak 1 hét elteltével nyer háborút akkor 1 hétig van nála a relikvia, ha három nap alatt akkor 11 napig, stb.)

Remélem sikerült mindent leírnom, vagy legalábbis a lényeget. Kiváncsi vagyok mit szóltok hozzá.


Javaslatok a bónuszokra:

Leah +5% / +2% bénítás
Dornodon +5% / +2% krit varázslat
Charadin +2% krit var +2% krit ütés /+1% krit var +1% krit ütés

Sheran +5% / +2% ÉP regen
Fairlight +5% /+2% VP regen
Tharr +5%/ +2% krit ütés

Eleinios -5% /-2% varázslat költség
Raia +5% / +2% építés

Az első szám az amit a templom ad, a második amit a relikviák. Elsősorban a 30 szintű epik cuccok alapján néztem, és próbáltam egyenlő erősre csinálni őket. Jah és a relikviák összeadódnak.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.05.14. 16:18:04-kor
Pontszám: 8.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője