Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
81. hozzászólás - 2009.10.31. 13:49:06
Ricardonak teljesen igaza van.

Miért kéne minden kalandot csak úgy megoldani? Igenis mondj le néhányról, mert lehetetlen és kész. Én is ezt teszem meg mások is.

Meg mi az hogy őket büntetik mert ez meg az? Én is prémiumos vagyok jóval alacsonyabb szinten, büntessenek engem? Nem büntet itt senki senkit sem. Miért kéne 5PP mert 5 őskőért italt venni? Kötelező? Nem. Kötelező volt 300-ra felhúzni az IQ-t? Nem.
Miről beszélünk itt? Hogy egy pár embernek rutinfeladat legyen minden kaland mert már régóta játszanak? Ébredjetek már fel.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.61
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
82. hozzászólás - 2009.10.31. 13:50:37 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.10.31. 13:48:32


Teljesen igazad van, dögöljön meg az élmezőny, mert kitesztelt neked minden újdonságot, mert türelmesen kénytelen kivárni, amikor kifut alóla a játék, hogy mire te odaérsz neked ezzel ne kelljen szívni, hogy tuti biztosan prémezve játszik, és eltartja a játékot stb...


Én nem azt akarom, hogy dögöljön meg az élmezőny. De azt nehéz elfogadnom, hogy nincs kedvük erőforrást áldozni az új szakértelmekre, ezért inkább gyengítsük a próbákat.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.07
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
83. hozzászólás - 2009.10.31. 13:52:28 (Válasz Ricardo #76 hozzászólására.)
Lélekgyémántot most is tudok szerezni, 80 kristálypontért kapok 174 gyémántot ha kalandot írok és nyilván ezt is fogom tenni, és nem a kalandokra pazarlom a pontjaimat ha ilyen brutális költségei vannak.

Miklós azt mondta, úgy lettek belőve a kalandok, hogy olcsóbb teljesíteni őket mint új kalandot írni. Ez a középmezőnyben igaz, de ott ahol mesterségesen számol átlagot a program, már nem igaz. Kétszer, háromszor drágább teljesíteni egy kalandot mint megírni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.59
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
84. hozzászólás - 2009.10.31. 13:52:32 (Válasz LanMaffia #81 hozzászólására.)
Másik okostojás pók megszólalt...

A játék top iq-jával, erejével, kritikusával rendelkező játékos szeretné, ha "csak" 0-20 potyi lenne egy próba, nem 30-50. Ha a te szinteden lenneugyen ezen játékos valszeg röhögve 0 potyiböl tolná a próbák 90%-át...
Pontszám: 5.21
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
85. hozzászólás - 2009.10.31. 13:54:12 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.22. 14:38:29
Itt már nem egyszerűen arról van szó, hogy legyőzöd-e az ellenfeled vagy sem. Nem mindegy, hogy 20 csatából jön össze a 20 kritikus varázslat, vagy csak 30-ból. Nem mindegy, hogy 5 csatából lezavarod a 30 bénítást, vagy kell hozzá 15. Ha így számolsz, minden egyes kábítás 5-600 LE, minden egyes kritikus ütés 800-900LE. A KH-ban itt van elrejtve az igazi táp. A KH elleni háború alatt napi 5-6 küldetést meg lehet oldani, amiben 2 bénítás és két kritikus varázslat szerepel. Ez önmagában 60-80k LE.


Na itt van a kristálypontja a TOPnak.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.10.31. 13:54:22-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.17
kedvelt tagTurkyFérfi
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
86. hozzászólás - 2009.10.31. 13:55:47 (Válasz Birka #77 hozzászólására.)
Azért mert nem tudnak belőle egyesek tápot csinálni? a legtöbb játékos szerint a játékélményt növeli,és ez a lényeg. aki optimizálni akar az optimizáljon, de 20-30 játékos miatt ne legyen ez a fejlesztés is lebutítva és táppá alakítva.
Pontszám: 8.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
87. hozzászólás - 2009.10.31. 13:56:43 (Válasz Ricardo #82 hozzászólására.)
Az élmezőny ugyan úgy "pazarolna" erőforrást egy szakira, de amíg neked dob 1/2 italni próbát, neki dob 1 italnyi próbát egy új szaki. Amíg neked beátlagolja a szintedet, addig neki 50 szerencsét kéne kinöveszteni az amúgy is 1,5x akkora szerencséjéből mint a tied. Amíg neked 12k egy új szaki szint, addig nekik 25k stbstbstb...
Pontszám: 5.57
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
88. hozzászólás - 2009.10.31. 14:00:05 (Válasz Ricardo #82 hozzászólására.)
Ha az én szintemen is úgy számolódna a próba , mint a középmezőnyben, és nem dobna ide nekem 434-es erőpróbát, akkor nem szólnék egy szót sem.
Kétlem, hogy a következő 3-4 hónapban bárkinek is lesz ekkora ereje...

Egyszerűen rossz a mesterséges átlagszámolás és irreálisan nagy értékeket generál.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.83
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
89. hozzászólás - 2009.10.31. 14:01:50 (Válasz Turky #86 hozzászólására.)
Nem TÁP-ot akar csinálni, hanem szeretne kalandozni, hogy neki is színesebb legyen a játék, ne csak neked!
Senki nem lebutítani akarja a küszöböket, csak reális szinte helyezni!

Amikor adott egy karakter aki kimagaslóan sok léből gazdálkodik a többiekhez képest, és ezek után egy ellőtt átlag miatt több pontot használ mint bármelyik másik hasonlóan fizető játékos, akkor igencsak elgondolkozik az ember, hogy mért van hátrányosan megkülönböztetve...

Ric, lehet V1-en ez a helyzet, V3-on nekem ez nem megy, ezek szerint béna vagyok Le a kalappal a V1 optimalizátorai előtt
Pontszám: 5.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
90. hozzászólás - 2009.10.31. 14:06:57 (Válasz Ricardo #85 hozzászólására.)
Olyan tulajdonságpróbákkal amit kapok, egyetlen próba elvisz 100 kristálypontot. Így egy kaland simán kerülhet 2-300 pontba is mire átjutok rajta. Nem gagyi szintre akarom csökkenteni a próbák nehézségét, hanem reálisra, hogy épp úgy meg tudjam oldani őket én is mint mindenki más akinek valós átlagot számol a program, nem pedig valami teljesen irreálisat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
kedvelt tagTurkyFérfi
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
91. hozzászólás - 2009.10.31. 14:07:11 (Válasz Birka #89 hozzászólására.)
Halkan megjegyezném, szerintem v2-n én is top játékosnak számítok. Könyörgöm, mért lenne bárki is hátrányosan megkülönböztetve? azért mert végre harcolni kell valamiért, vagy esetleg iszonyat nehéz egy kaland? Képzeld, nem vagytok vele egyedül. De aki "csak" élvezni akarja ezt az új fejlesztést és nem azt akarja hogy simán átmenjen minden kalandon és ebből is újabb táp legyen, az egy szót nem szól mert igenis élvezetes lett ez az új fejlesztés, és tényleg 20-30 játékos miatt nehogymár ez is lelegyen butítva mert ők fizetik a legtöbbet...részemről ennyi,igazat adni úgyse fogunk egymásnak.
Pontszám: 5.45
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
92. hozzászólás - 2009.10.31. 14:10:13 (Válasz Birka #84 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.10.31. 13:52:32
Másik okostojás pók megszólalt...

A játék top iq-jával, erejével, kritikusával rendelkező játékos szeretné, ha "csak" 0-20 potyi lenne egy próba, nem 30-50. Ha a te szinteden lenneugyen ezen játékos valszeg röhögve 0 potyiböl tolná a próbák 90%-át...


Ez kicsit durva azért. Főleg hogy több, mint fél éve nem portyázok aktívan.

És még mindig tartom magam ahhoz hogy nem KELL minden kalandot teljesíteni. Az én támadásom és erőm a 100-at sem éri el 55. szinten. Ki is dobok minden erről szóló kalandot (itt megjegyzem hogy maximális tisztelet a kalandok összegyűjtéséért). Szakértelmekben ott vagyok a szeren, azok maradhatnak, meg a csatások is.

Véleményem szerint akik elöl vannak csak egyszerűen gyengék a szintjükhöz képest. Ők azok akik a csak TP-t választották a TP/LÉ helyett és elutasították a VF-et, maximum szingulárissal mennek. Ezt választották. Ennek vannak jó és rossz tulajdonságai. Elöl vagy a toplistán, valószínű először találkozol az újdonságokkal. Viszont el kell tudni viselni hogy ettől nem lettél mindenható. Akik VF-el fejlődnek meg azt hogy a lépj 5 szintet küldetés kínszenvedés, hogy 1 hét mire meg tudod venni a következő szintű cuccot, stb. Ez van.

De ha történik valami változtatás (mert miért ne), akkor kérem hogy segítsék az én szegény halandó lelkem is, mert a TÖm a 900at sem éri el, viszont SZÖm 1700körüli, és miért büntetnek engem azért mert szakikra tettem...
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.47
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
93. hozzászólás - 2009.10.31. 14:11:05 (Válasz Ariel #90 hozzászólására.)
amire sok KP kell, ami kifog rajtad, azt megjegyzed és nem csinálod meg, ennyi. dobod. találsz majd olyat, ami könnyebben fog menni.

ne megijedni kell, hanem elgondolkodni azon, hogy akik veled egy időben indultak és annyiadik szintűek lesznek, mint te, azok mennyivel erősebbek lesznek, mint te most. ha most lebutítjuk a kalandokat, akkor nekik pláne nem lesz semmi kihívás.
A hozzászólást winnie módosította 2009.10.31. 14:13:54-kor
Pontszám: 6.69
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
94. hozzászólás - 2009.10.31. 14:16:22 (Válasz winnie #93 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.10.31. 14:11:05

ne megijedni kell, hanem elgondolkodni azon, hogy akik veled egy időben indultak és annyiadik szintűek lesznek, mint te, azok mennyivel erősebbek lesznek, mint te most. ha most lebutítjuk a kalandokat, akkor nekik pláne nem lesz semmi kihívás.


Szerintem ez az amitől pont hogy nem kell félni. Mert LEHETETLEN beérni a mostani topot. Ha én 80 leszek ő 160. Ha nem használnék VF-et, akkor is legalább 120.

Az elmélet szerint hogy akik mögöttem jönnek erősebbek lesznek a szintjükön kár sírni. Ez minden játékosra igaz, 20. szinten már nagyon komoly karakterek vannak, nem bánom, csinálják. El kell viselni hogy a jövő generációja tanulni fog a hibáidból és ha kitaláltál valami jót, mindenki azt fogja csinálni.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
95. hozzászólás - 2009.10.31. 14:20:37 (Válasz winnie #93 hozzászólására.)
Miklós szerint az számít, hogy mennyi LE van a karakterben. Ha gyenge vagyok a szintemen akkor gyengített próbákat kapok. Tehát aki késöbb ér ide és több LE van a karakterében az nehezebb próbákat fog kapni. De csak elméletben, mert mire töben ideérnek, már valós átlagot fog számolni a program, és nem 500-as tulajdonságpróbákat kell teljesíteniük, hanem csak 400-at.

Amíg több karakter van azonos szinten, addig normális és teljesíthető próbákat kap az ember, kevés kristálypottal teljesíthetőket. De amint egy szinten nincs elég karakter, jön a "mesterséges átlag" és irreálisan nagy számokat produkál, 50-100 kristálypontért teljesíthetőket.

És még egyszer mondom, mindegy hogy a szintemen gyenge vagyok-e vagy sem, mert a próbák gyengülnek ha kevés LE van a karakterben.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.52
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
96. hozzászólás - 2009.10.31. 14:37:39
Vannak olyan kalandok, amelyekhez gyógyital elfogyasztása szükséges. Nálam sárga gyógyital van, de azt írja ki ilyenkor, hogy nincs nálam... A beállításoknál nem a csak ősköves gyógyital van beállítva. Mi lehet a baj?
Jó, már látom...
A hozzászólást Krob módosította 2009.10.31. 14:41:58-kor
Pontszám: 6.79
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
97. hozzászólás - 2009.10.31. 14:42:38 (Válasz Krob #96 hozzászólására.)
Kicsi az italod.
Saját szint-49 szintűt fogad el legkisebbnek.
A hozzászólást Darah módosította 2009.10.31. 14:43:06-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
98. hozzászólás - 2009.10.31. 14:47:54 (Válasz Ariel #70 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 13:21:56
71. szintű vezetőkészség próba

Ilyet sem tudom, hogy vehet "átlagnak" a program, még ha mesterséges is...


Ebben igazad van, ez tényleg hülyeség, és eléggé értelmetlen is.

Másrészről meg ugye mindenkinek 50-es, 86. szinten pedig a random 0 és 43 között van, azaz kis mázlival kristálypont nélkül megvan.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.41
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
99. hozzászólás - 2009.10.31. 14:47:57 (Válasz Krob #96 hozzászólására.)
gyakori kérdéses topicban ott van az okosság
Pontszám: 5.77
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
100. hozzászólás - 2009.10.31. 14:57:44 (Válasz Ariel #66 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 13:07:10
Pár szakértelem próba amiket most kaptam:

48. szintű mászás próba
54. szintű zárnyitás próba
48. szintű meggyőzőkészség próba
31. szintű felejtés próba


Miklós: "a szakértelmedhez még hozzáadódik egy 0-szint/2 random szám, és ezt hasonlitjuk a küszöbbel!"

Azaz nálad 0-43. Így azért egyből nem olyan magasak, nem?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.41
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője