Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
501. hozzászólás - 2010.02.16. 08:29:42 (Válasz Archibald Cunningham #500 hozzászólására.)
Ez nem így van.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,244.320#hsz339
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.90
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
502. hozzászólás - 2010.02.16. 12:51:46 (Válasz Pietrus #501 hozzászólására.)
Hoppá, ez valahogy eddig kimaradt, köszönöm.
V1
Pontszám: 7.18
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
503. hozzászólás - 2010.02.18. 14:29:15
Volt már róla szó, de szerintem az nem kóser, hogy a zárt szakértelmek (van lehetséges maximumuk) a maximálisnál sokkal magasabb kalandpróbákat kapnak. Pl. a legutóbbi két esetem: 73-as tanulás próba, mikor 60 a max? Ez hogy jött ki? 42-es csapdakészítés, mikor 30 a max? szintén. A kedvencem amúgy az egyik kalandban x próba feltétele mondjuk 30, másik próbában ugyanez 40, következőben meg 25...??? Érdekes... De ami jobb az egyazon kalandban ismétlődő próba (pl. mászás) különböző értékekkel. Ez persze van amikor jól jön, de van amikor nagyon idegesítő... Aztán a csatákról ne is beséljünk, némelyik csatában majdnem többet sebződök, mint egy magasabb szintű epikustól... Vicces az is...
Jah és még valami, ami picit zavaró, most hogy így belegondolok. A gyógyitalok és mágiaitalokat tök jó, hogy elfogyasztom próbaként, de valójában nem regenerál semmit, aminek így semmi értelme.
Valami olyasmit kéne, hogy a tényleges hatás x-át ténylegesen visszagyógyítja a próba során, mert egyébként nem sok értelme van, hogy használsz gyógyitalt, de semmi hatása nincs ténylegesen...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.11
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
504. hozzászólás - 2010.02.18. 16:10:06 (Válasz Tyberius06 #503 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2010.02.18. 14:29:15
Volt már róla szó, de szerintem az nem kóser, hogy a zárt szakértelmek (van lehetséges maximumuk) a maximálisnál sokkal magasabb kalandpróbákat kapnak. Pl. a legutóbbi két esetem: 73-as tanulás próba, mikor 60 a max?


nálad a 13 az már sok? 13!! ember. nem 76. vagy 52. 13. amit 50% eséllyel megdobsz és 0 KP-vel megcsinálsz? mennyi kellene, hogy ne érezd nehéznek? legyen a max alatt? de izgalmas lenne. és mindenki egy ütéssel ölj meg, mert a harcok sem egyszerűek.

Idézet: Tyberius06 - 2010.02.18. 14:29:15
Aztán a csatákról ne is beséljünk, némelyik csatában majdnem többet sebződök, mint egy magasabb szintű epikustól...


ez a szép benne, hogy nem kötelező kaladnokat csinálni. de ha a sebződés zavar. nyomd fel a taumaturgiát és dobj bele egy -80 támadásos vakító fényt.

Idézet: Tyberius06 - 2010.02.18. 14:29:15
Valami olyasmit kéne, hogy a tényleges hatás x-át ténylegesen visszagyógyítja a próba során, mert egyébként nem sok értelme van, hogy használsz gyógyitalt, de semmi hatása nincs ténylegesen...


félreérted gyógyitalozást. tekintsd az egészet x tárgy használatának. csak x tárgy itt a gyógyital. lehetne kincsesládika is, de csak a kalandok miatt felesleges új tárgyat kreálni. és változatosabb is, mint a "veszítesz LE-t", mert a gyógyital is csak ennyi, kivéve, hogy koppanhatsz, ha nincs nálad.
Pontszám: 3.39
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
505. hozzászólás - 2010.02.18. 16:11:08 (Válasz Tyberius06 #503 hozzászólására.)
tenyleg mindrol volt szo es meg is lett magyarazva.

a probakrol csak 1 oldalt kell visszalapoznod, ott meglatod a miertet, a gyogyitalokrol pedig a kalandirok tehetnek, ugyanis eredetileg nem az volt a cel, h te megidd, hanem hogy elhasznald (plul sulyosan sebesult tarsadon segitesz es elhasznalodik). Tehat rosszul hasznaljak sokan a probak irasanal. Ekkora erovel a szovegbe beleirhatnam, hogy a sok tapasztalat meghozta gyumolcset es szintet leptel, megsem tortenne valojaban semmi. Sajnos ezzel mar egyutt kell elnunk, h az emberek butan hasznaltak a gyogyitalos probakat.
Pontszám: 7.60
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
506. hozzászólás - 2010.02.18. 16:11:23
de tényleg. hosszú regények helyett írd be, hogy nehezek a kalandok. csak akkor ne a legkönnyebbekkel kezd, mert valljuk meg, hogy egy 73-as tanulásnál vagy 45-ös csapdakészítésnél nem sok könnyebb próba van. ha viszont neked a legkönnyebbek a nehezek...
Pontszám: 2.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
507. hozzászólás - 2010.02.18. 16:18:14 (Válasz Mortu #499 hozzászólására.)
Nekem a kalandszakértelmek KP nélkül mennek az esetek 99 %-ban. Igaz, hogy az ajánlott fölé raktam őket 5-10-zel, de így nincs vele gondom.
Pontszám: 8.69
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
508. hozzászólás - 2010.02.18. 18:20:52 (Válasz winnie #506 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2010.02.18. 16:10:06
Idézet: Tyberius06 - 2010.02.18. 14:29:15
Volt már róla szó, de szerintem az nem kóser, hogy a zárt szakértelmek (van lehetséges maximumuk) a maximálisnál sokkal magasabb kalandpróbákat kapnak. Pl. a legutóbbi két esetem: 73-as tanulás próba, mikor 60 a max?


nálad a 13 az már sok? 13!! ember. nem 76. vagy 52. 13. amit 50% eséllyel megdobsz és 0 KP-vel megcsinálsz? mennyi kellene, hogy ne érezd nehéznek? legyen a max alatt?


Látom sikerült megragadni a számoknál, de nem a számokon van a hangsúly, hanem a tényen, hogy a maximális feletti összeget követel, márpedig ez foss. Persze most már van egyébb forrás is, amiből lehet kristályokat szerezni, de akkor is ha max akkor max. Szóval ne max alatt legyen, hanem max.
Idézet: winnie - 2010.02.18. 16:11:23
mert valljuk meg, hogy egy 73-as tanulásnál vagy 45-ös csapdakészítésnél nem sok könnyebb próba van. ha viszont neked a legkönnyebbek a nehezek...

Tényleg??? Milyen hekkelést használsz, hogy 73-ra húztad a tanulást vagy 45-re a csapdakészítést??? Persze krisztályokkal lehet jönni, de azt nem nevezném könnyű próbának, ahol ekkora a random/szerencse szerepe, mert 60-as tanulással dobsz egy-est a kockával és máris repült 12 kristály egy olyan próbára, aminek a feltételeit maximálisan a játék adta keretek között teljesítetted. Kritikus ütés és egyéb végtelen szakiknál nem is sírok emiatt, az az egyénen múlik mennyire fejleszti fel, de itt nem....

És rohadtul nem a nehézségen akadok fenn, hanem az irrealitáson, ami feljebb (későbbi színteken) gondolom még elborultabb...

A vakító fényes dolgot majd kipróbálom, arra bevallom nem is gondoltam. A gyógyital is kipipálva ezekkel a magyarázatokkal, ellenben a sebzéseket ettől függetlenül irreálisnak érzem mindkét esetben, ugyanis van, hogy alig sebez 200-at a dög, majd jön a következő, az meg belém küld 2000-et... Kicsit nagy a szórás, főleg hogy nem a fizikai harcban sebződöm sokat, hanem hogy annyit varázsol belém majdnem mint én belé... Mindegy...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.92
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
509. hozzászólás - 2010.02.23. 11:03:13
Jelenleg ez:
mászás, csapdaészlelés és zárnyitás
A program elvárja, hogy ezeket a szakértelmeket fejleszd, különben a kalandokkal problémáid lesznek. A kalandok bevezetésekor a javasolt érték (szint-40)/2 volt, jelenleg a javasolt érték ezekre a szakikra szint-40.


Nos ennél azért nagyobbak ezek a szakértelmeim és folyamtosan teljesíthetelen próbát kapok ezekből.
A hozzászólást Barbey módosította 2010.02.23. 11:03:24-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 5.47
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
510. hozzászólás - 2010.02.23. 11:58:25 (Válasz Barbey #509 hozzászólására.)
nem tudom, nekem nullásak a szakértelmeim és mégis tudom teljesíteni.

növeld a szakértelmeket vagy szerezz kirstálypontokat.
Pontszám: 2.19
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
511. hozzászólás - 2010.02.23. 12:01:48 (Válasz Tyberius06 #508 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2010.02.18. 18:20:52

Tényleg??? Milyen hekkelést használsz, hogy 73-ra húztad a tanulást vagy 45-re a csapdakészítést??? Persze krisztályokkal lehet jönni, de azt nem nevezném könnyű próbának, ahol ekkora a random/szerencse szerepe, mert 60-as tanulással dobsz egy-est a kockával és máris repült 12 kristály egy olyan próbára,


arra célzok, hogy ezek olyan próbák, ahol ha kell is kristlypontot használni, csak minimálisat. az teljesen igat, hogy ellenben kikerülni sem tudod a használatát sehogy, ha nem jó a dobásod. de inkább ezerszer maxos szakértelemre egy ilyen próba, mint egy (vagy több) nullás szakértelemre akármilyen próba. egy mászás még elmegy a kalandba, puff neki, 40-70 KP, de ha még másik is van mellette vagy lopás, az eldobós. lenne. kár, hogy a második mászás csak az első után derül ki.
Pontszám: 3.39
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
512. hozzászólás - 2010.02.23. 12:33:47 (Válasz Barbey #509 hozzászólására.)
Nem fejlesztettem őket és soha nem is fogom.
Hogy miért?
Mert LE kidobás. Haszontalan és drága cucc. Azért a 10-30% plusz LGYért amit ezekkel szerzek, egyáltalán nem éri meg. Különösen, hogy az LGY-s cuccok nagy része is felejtős/fölösleges/értéktelen. A csizmák egy része tényleg ér valamit. Meg az állatos tárgyak, mert 3 ra is adnak bonuszt. Esetleg még a gyógyítós pálca a jó tárgy. A többi tényleg haszontalan számomra. A medikus csomag emg egyenesen röhej.
Nem tápot akarok a kalandokból, hanem a befektetett munkával arányos díjjazást. Nem pedig újabb bőrt lehúzni kívánó tárgyakat/szakértelmeket!
Lehetne mondjuk őskő-mentes állatfelszerelést, mondjuk 20-30 szinttel alacsonyabb sima állatoknak való köves tárgyakat meg lehetne venni LGYért és LÉért. Nem is kéne újjakat kitalálni.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.10
közellenségGergo58Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
513. hozzászólás - 2010.03.21. 08:24:05
nekem az hogy kisebb szinten kevés jutalmat kapunk
Pontszám: 3
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
514. hozzászólás - 2010.03.22. 19:58:58
A folytatás gombot nem lehetne kivenni a francba ? Baromira idegesítő, hogy állandóan végig kell nyomkodni teljesen értelmetlen szerintem. Megállni a kaland közben nem lehet mert azonnal lepörög minden, szóval átöltözni menet közben rákészülni a próbákra nem lehet, a kvízt leszámítva persze, de ott meg mindenképpen megáll. Persze az se lenne baj, ha a kaland ténylegesen lépésenként zajlana és akkor lenne értelme a folytatás gombnak, de ilyen bonyolult dolgot már kérni se merek.
A hozzászólást Wuher módosította 2010.03.22. 20:00:04-kor
Pontszám: 6.84
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
515. hozzászólás - 2010.03.23. 08:03:44
Most baromi népszerűtlent írok:

Nekem nem tetszik a kalndokban a sok szöveg. jelenleg 500 feletti kalandot csináltam meg. Kb. a 100-iktól kezdve nem olvasom el. Felesleges, mert semmi értelme nincs a szövegeknek. Örülnék, ha ki lehetne kapcsolni a szöveget. A folytatás gomban tényleg nincs értelme számomra.
Az is idegesítő, hogyha megválaszolsz egy kvízt a kalnd közben, akkor a kaland szövegének elejére ugrik vissza, s görgethetsz, mire a végére érsz.

(Ez a szubjektív véleményem )
Pontszám: 4.16
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
516. hozzászólás - 2010.04.06. 20:13:57
Akkor utoljára ide is beírom:
Tisztelt fejlesztők!
Legyetek szívesek magas szinteken (extrém magas) a kaland küszöbértékeket ellenőrizni, mert véleményem szerint nem kalkuláltatok a széthúzódó szintekkel. Ha nincs igazam, akkor is legalább egy visszajelzést kérnék, hogy nyugodj meg, csak te vagy baromi béna/gyenge/stb.

Előre is köszönöm!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.31
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
517. hozzászólás - 2010.04.06. 21:20:51 (Válasz Butchman #516 hozzászólására.)
Tudod mennyivel korrektebb a mostani küszöb, mint tavaly november környékén?

Anno nem keveset nyavajogtunk érte, hogy elmennek a küszöbök a... Vagy 3 hullám korrekció után most egy egész elfogadható eredményt kaptunk
Pontszám: 6.44
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
518. hozzászólás - 2010.04.07. 09:32:24
Az nem tetszik, hogy hárman vagyunk egy szinten, abból egy építőkarakter 71M építéssel. Szerencsepróba mindig megvan
Pontszám: 7.99
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
519. hozzászólás - 2010.04.16. 18:55:57
Szeretném jelezni, hogy a kalandoknál a gyógyitalos rész nem működik megfelelően.

Van egy ilyen beállítási lehetőség ugye: "A gyógy- és varázsitalok használatánál a lehető legalacsonyabb szintűt használod, és azt, amelyik XXXXXXX-be kerül." De állíthatk én itt bármit, mindig a drágábbat issza meg. Volt nálam 3 db sárga gyógyital, 7 db torta, küldetés: nincs megfelelő gyógyitalod. Később újabb próba, közben vettem az epik ütéshez 3 db tiltott nektárt, abból 1-et használtam el, tehát maradt még 2. A kalandnál erre "Felhasználod a következő gyógyitalt: tiltott nektár." most éppen maradt nálam 3 db sárga, 1 tiltott és 7 db torta.

Ne már, a nektár 8-szor annyi LE-be kerül, a játék tojik rá, hogy van-e nálam olcsóbb ital. Illetve valószínűleg cseppet sem érdekli, hogy van nálam 3 db sárga. Ez így nem frankó, iszonyú drága így.
Pontszám: 5.54
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
520. hozzászólás - 2010.04.16. 19:02:11
Valószínűleg 50.szint felett vagy!

A gyógy- és varázsitalok használatánál a lehető legalacsonyabb szintűt használod, és azt, amelyiket beállítod (lélekenergiások/őskövesek/vegyes)! A próba során legalább szint-49. szintű ital kell. Tehát 50. szintig elég az 1. szintű ital, 51. szinttől már a 2-es szintű LE-ért kapható ital kell, vagy bármelyik ősköves, és így tovább.
Pontszám: 6.76
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője