Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
361. hozzászólás - 2009.12.06. 19:46:21 (Válasz Darah #360 hozzászólására.)
Darah, szerintem a kettő szorosan összefügg. Miklós úgy számolja a küszöbértékeket, hogy számol egy szinten egy átlagértéket, és ezekre megpróbálnak ráfektetni egy görbét. Ez nyilvánvalóan felfelé irányuló, kérdés hogy mennyire meredek.

Például Marcsa csak 70. szintű, de tul. összegben ő V1-en a 22. Az értékei akkorák, mint egy 82-84. szintűnek. Ő határozottan emel a meredekségen, és a környezetében mindenkinek, minden próbáját nagyon erősen feljebb tolja. Nem csak a saját szintjén, hanem maga felett is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.68
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
362. hozzászólás - 2009.12.06. 19:50:42
Nehezítést én nem kérnék a VF-eseknek. Inkább könnyítést szerencsétlen parasztoknak, akik voltak olyan ostobák, és próbáltak a szinttoplistán maradandót alkotni, esetleg nem optimalizáltak túl jól, és erejükhöz képest előreszaladtak.
Persze tudom én hogy mi tényleg közellenségek vagyunk. Sajnos kb ötünk miatt kell folyton legendát írni (juteszembe 7 szint, azaz kb 20 nap előnyt szereztünk a legendákkal szemben, esetleg valamit kellene ráérő időtökben fabrikálni Miklós ), tárgyakat alkotni. Én már csak azt várom mikor kapok Miklóstól egy PM-et, hogy inkább most ő fizet, csak hagyjuk abba az előrefutást, és keressünk másik játékot.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.47
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
363. hozzászólás - 2009.12.06. 19:52:07 (Válasz Mortimer #361 hozzászólására.)
Mortimer, természetesen összefügg, ahogyan a karakterek fejlesztési lehetősége is összefügg.
De a megoldás nem a szétválasztás, hanem a átlagminta vételének szűkítése középmezőnyre, mivel szétválasztani abszolut nem lehet, mert nincs hozzá viszonyítási alapod.

Aki már egy hete VF-ezik, az már okés, mehet a VF-esek közé?
Akinek csak 25-ös?

Mi, VF-ezők sem tudjuk megcsinálni az összes kalandot.
Nekem máról spec öt darab figyel kiütve.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
364. hozzászólás - 2009.12.06. 19:57:01 (Válasz Butchman #362 hozzászólására.)
TLO, erre azért csak nem kerül sor.

Hatalmas szükség van ott rátok, ti töritek nekünk az utat felfelé.

Csak fogadjátok el, hogy ott szép a kilátás, itt meg teljesen mást élünk meg.

No, mindjárt záróra, ki leszünk lakoltatva reggelig.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
365. hozzászólás - 2009.12.06. 19:57:23 (Válasz Darah #363 hozzászólására.)
Arra akarok kilyukadni, hogy a jelenlegi rendszer nem jó egy olyan teljesen szétszakadozott mezőnyre, mint a mostani. Számtalan karakter saját hibáján kivül irreálisan magas próbákat kaphat (felül lévők, illetve nem VF-esek), és a másik véglet pedig igen, a VF-esek, akiknek a harci szakértelmek fejlesztése mellett marad LE-je az egyébként csak kényelmi szempontokat szolgáló szakértelmek növelésére is, és ezáltal még feljebb nyomja a többiek küszöbét.

Egyébként nem is értem, hogy a középmezőnyben lévők miért nem kiabálnak emiatt. Mondjuk nem is lenne olyan látványos, mint a topban lévő 450-es tulajdonságpróbák.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.68
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
366. hozzászólás - 2009.12.06. 19:57:57 (Válasz Darah #364 hozzászólására.)
A fórum nem szokott leállni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
367. hozzászólás - 2009.12.06. 20:02:12 (Válasz Mortimer #365 hozzászólására.)
Szerintem azért nem kiabálnak, mert itt azért még jól stabilizálnak a gyenge karik, az eltérések nem akkorák, mint nálatok, amit valóban, elhűlve olvasok néha.
De ez abból adódik, hogy nálatok nincsenek gyenge karik, az ott nem marad életben, és kész.

Ez ismét egy elég spec probléma és talán V1 kivételével ilyen élesen soha és sehol nem fog előjönni.

A fórum marad?

Akkor folytassuk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
368. hozzászólás - 2009.12.06. 20:07:14 (Válasz Mortimer #365 hozzászólására.)
Azért nem reklamálnak, mert halvány lila ibolyájuk sincs arról, hogy mi megy a háttérben és miről szól a fórum. Inkább csak bosszankodnak és ... hát ja, törölnek, mint tegnap egy Ronin tag. Aki itt aktív, és nem 10 éves szintű a hozzászólása, az mind ügyes játékos, tehát nem életbevágó neki egy-egy probléma, mert megoldja. Vagy azért, mert a középmezőny egyik csúcsragadozója, vagy azért mert nincs felette senki. Tehát a réteg, akik igazán szívó ágon van, az sosem ír a fórumra, hanem inkább abbahagyja a vu-t.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
369. hozzászólás - 2009.12.06. 20:38:35 (Válasz Butchman #368 hozzászólására.)
TLO...tudom, pocsék dolog ilyet mondani, de aki nem figyeli mi történik körülötte, az mindenképp törölni fog.
Ahogyan törölt egy párezer már fentről.
Mert valahol félremennek, elrontják, nincs sikerélmény, stb.
Ez a szövitársak felelőssége is kicsit, hogy ők kevesebben legyenek, főleg a fórumjáró szövitagoké.
De ehhez az is kell, hogy aki segíteni akar, az bele tudja élni magát a társa szintje adta lehetőségeibe, még ha az a saját játékstíljének merőben ellentéte is.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.06. 20:39:43-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
370. hozzászólás - 2009.12.07. 08:58:20
Szervusztok!

Én, mint VF-es, jelezném: A VF nem jelent itt most semmit, a különbség ott van, hogy ki mit fejleszt. Aki szakértelmet, az inkább a tulajdonságpróbáknál emlegeti a szenteket, aki pedig tulajdonságot, az a szakértelmektől bosszankodik. Átfedés természetesen van, mert mindkét területen van egy-két személy, akinek pont az a taktikája, hogy a világ tetejére emelje az adott tulajdonságot, avagy szakértelmet... és az átlagszámolás módja miatt gorombán felfelé tolja ezzel az átlagot, szivatva mindenki mást.

A legnagyobb gond, hogy az átlagos játékos a 60-70. szintig el sem jut az ismételhető küldikig, tehát nem tud magának kristálypontot termelni, vennie kéne a kevés, és mindig kevés LE-ből. (Kevés: sosem tud senki mindent tökéletesen fejleszteni, mindig lesz valami, ami lemarad, akárhogy optimalizálsz.) Ez ugyan nem nagy gond, de ettől csúf szakadék nyílik az ismételhető küldiket elért, és el nem ért játékosok közt.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.47
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
371. hozzászólás - 2009.12.07. 13:50:24
Gyndal a kufár
V3
194. szintű kereskedelem próba

na ne mar...

A 390 feletti iq probakat nem is sorolom fel... Csak a ma feleslegesen elegetett kristalypontok szama meghaladja eddig a 300-at, es mindezt ujra meg kellene csinalnom... Bezzeg a csatakat nem lehet ujrajatszani. Nagyon jo lenne, ha a teljesitett szakertelem/tulajdonsagprobakat sem kellene ujra megcsinalni, azaz ha mar egyszer a tapos resz ki van veve, akkor a szivatas is legyen kiveve!
Pontszám: 6.04
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
372. hozzászólás - 2009.12.07. 17:40:35 (Válasz McPaul #371 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.12.07. 13:50:24
Bezzeg a csatakat nem lehet ujrajatszani.


most komolyan, ez nem panasztopik, mindenki tud nagy számokat beírni, de látom, hogy honnan fú a szél. újra akarod jétszani a csatákat, betáraznád a 4 csatás kalandokat és naponta ledarálnád belőlük a 10*4-5000 LE-t.

mindig csak a siránkozás és a "bezzeg". hidd el, nem csak másnak nehéz a játék. nem csak mást szívat a játék. te mégis azt hiszed, hogy veled szúr ki a rendszer? nem szenvedsz el hátrányt még közvetettet sem, mert a veled egyszintű lehet, hogy még jobban szív.

a minap kiszámoltak, hogy hányan csinálnak kalandot (ami nem kötelező!). számold össze, hogy ezekből hányan panaszkodnak.

maradjunk a topiknál. azt már más is leírta, hogy nem tetszenek benne a nagy számok. oké, fogta mindenki. de, ha optimalizálsz, akkor is olyan egyszerű eldönteni, hogy megéri-e kalandoznod vagy sem.
Pontszám: 4.51
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
373. hozzászólás - 2009.12.08. 11:37:55
Akármit mondhatsz, így nem éri meg kalandozni nekem 78. szinten. És szerintem nem azért került be ez a fejlesztés, hogy pár embernek a játékát színesítsék, hanem mindenkinek 40. szint felett. De ez biztos nem csak magas szinten van így, csak sokan be sem mernek írni ide az ilyen leszólások miatt...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 8.70
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
374. hozzászólás - 2009.12.08. 13:08:53 (Válasz winnie #372 hozzászólására.)
Mi lenne ha innentol nem kommentalnad a postjaimat?
MIKLOS kerte, jelezzuk ha elszallt proba van.
Megtettem.
JELEZTEM, hogy KP szipkazast nem tartom fairnek, ideznek:
Idézet: McPaul - 2009.12.07. 13:50:24

Nagyon jo lenne, ha a teljesitett szakertelem/tulajdonsagprobakat sem kellene ujra megcsinalni, azaz ha mar egyszer a tapos resz ki van veve, akkor a szivatas is legyen kiveve!

Hogy te ebbe miert magyarazol mar megint bele valami egeszen mast, mint ami le van irva, nem ertem. Valo igaz, magadhoz hu maradsz, hiszen ez allando problemad, de majd egy dilidoki kikezeli, ha makod van.
Ami pedig a hanyan csinalnak kalandot reszt illeti. A felesegem 55. szint korul van. Tegnap 14 kalandot csinalt meg, 120 KP koruli koltseggel, oltozes, turbovaltas nelkul, mivel a szentem nem eppen optimalizal...
Nekem csak az elfustolt KP ennek 3x osa volt, amit UJRA el kell majd koltenem, ha meg akarom csinalni. EZERT nem reklamalnak, mivel naluk az atlagolas relative jol mukodik. Baj csak ott van, ahol nincs meg a 3 ember az atlaghoz. Ott viszont NAGY baj van. Miklos jelezte, dolgoznak az ugyon, ugyhogy lassan megoldodik a dolog.
OFF
Velem egyszintuvel jo ideje nem talalkoztam, nem tudom megmondani neked, mekkora hatrany is eri oket, de en nem is beszeltem ilyenrol. Ujabb belemagyarazas egy egyszeru postba.
Remelem a kiemelesekkel megkonnyitettem neked az olvasast, es egyben megnehezitettem hogy minden hulyeseget, altalad krealt agyremet bele tudj magyarazni a leirtakba, bar a rutinodat figyelembe veve sansztalan vagyok...
Van egy javaslatom. Dugd el este a taviranyitokat, tolts el egy romantikus estet a paroddal. Remelem ez kilugozza beloled a tularado pesszimizmust, keseruseget es az allando kotozkodesi kenyszert.
Mindannyian jol jarnank.
Pontszám: 7.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
375. hozzászólás - 2009.12.08. 15:23:07 (Válasz McPaul #371 hozzászólására.)
Paul, szint/3-as randomod van, ha maxot dob akkor az már laza +27... Mivel a környezeted szakijai számítanak, ezért ha éppen akkor lépett szintet wood, és a küszöb kiszámításakor (napi 2x számolódik, mint wikire is írtam...) 170-es volt a kerije turbóval, akkor igencsak megtolta a küszöbödet, erre rájöhet még randomból 27, máris nem olyan extrém a 196, bár én is anyáznék, ha ekkorát kapnék.

Iq-ban meg nézd meg a tendenciát alattad. 291 344 356 269 234 370 363 337 306 301. Ha 5 tagú környezetedet veszi a program, rákorrigál a szintelőnyöddel, és rádob egy laza 20-as randomot, akkor még a 410-es küszöb is előjöhet!
Szerencsére tárgyakból fel tudsz pakolni 115-öt iq-ra, az nem annyira veszedelmes.
Gondolom erő, tám, védelem, szerencse próbákkal nincs gond. Ez pont ugyan az amiért leszóltad Nasdif-ot, ha valaki egy oldalú karaktert fejleszt, ne csodálkozzon, ha beszív egy próbát, ami ellentétes stílusú környezet alapján van "jósolva".
Neked az IQ, tau, mágia próbák harcos karakterként sajnos iszonyatos küszöböknek tűnnek. Hepi is nagyot néz amikor a 96-os támra bekapja a számolt 260-as próbákat... Környezetében Vanek 230, tesókád 261, Vitathatatlan 253 erre jön még az RND(szint/3), ő meg a harcos környezetben szív.

Az új szakikat ha megnézed 70. szinten vagy 35-40-es alapok lennének a normálisak, ahhoz képest nem is kér elszállt értékeket Miklós.

Az egyetlen gond ott van az egészben, hogy mellettünk nincsenek átlag "lehúzó" karakterek. A pole pozícióért a legjobb 10 kocsi versenyez F1-ben is a végén, addigra lekopnak az első időmérőn kiesett "lassító" versenyzők.

Term sokkolóan hatnak egyes küszöbök, amikor a random "elsül" a küszöbre, de érdeke smódon senki nem panaszkodik, amikor a küszöb kicsire sikeredik, és a dobott bónusz 20+-as értéket dob.

Baromi jól esne egy relikvia, ami csökkenti a random mértékét, bár akkor azt az esélyt is elvágnánk magunktól, hogy esetlegesen számunkra kedvezően dobjon a 2 "Miklós" random...
Pontszám: 5.83
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
376. hozzászólás - 2009.12.09. 06:55:11
Szervusztok!

Birka: Részben egyetértek veled, és Miklóssal... de egy dologban nem gondolkodtok jól. Miklós azért, mert végtelen LE-vel számol, te pedig azért, mert te (lehet, hogy csak most) megfeledkeztél arról, hogy a tulajdonságok, és szakértelmek fejlesztése egy azonos kupacnyi LE-ből megy, egymás rovására.

Miklósnak egyszerű felhasználóként üzenném, hogy kicsit tesztelje még a követelményeket, esetleg a játékkörnyezet függvényében is. Ugyanis most úgy érzem, hogy ő modellez egy környezetben, ami a jelenlegi játékkörnyezettől elég távol áll, avagy tényleg nem figyeli a tulajdonságok és szakértelmek LE-igényét a modellben. Ha tévedek, elnézést!

Az új szakértelmek "elvárt" szintje egy olyan érték, amit a topkarik hozhatnak, az átlagos környezetben lévő játékos már nem, mert minden LE-t csak egyszer költhet el, vagy szakira, vagy tulajdonságra, vagy felszerelésre. A visszakapott LE-érték, ha elad felszerelést, jóval kisebb, mint a felszerelés ára, tehát jókorát lehet bukni itt is. Ez pedig a steril számítást olyan szinten boríthatja meg, hogy a szimulációban kapott értékek akár elérhetetlenek lehetnek. Ha az össz szakértelem nem drágítaná a többi fejlesztését, az segítene közelebb hozni a modellt a játékkörnyezethez, mert a modell jóval kevesebb támadásos környezete nem modellezné azt, hogy itt bizony lesnek a szintlépéskor felépülő játékosra is...

Jelenleg a Miklós által számított elvárt érték felét is nehéz átlagos idővel rendelkező játékosnak tartani.

A random meg igen nagy, nem kevés szerencse kell, hogy megdobhassa a játékos. Akinek nincs ismételhető küldetése, az meg még egy LE-nyelő opcióval szembesül: csak italból szerezhet kristálypontot, vagy pénzért, vagy LÉ-ért. Mindenképpen csökkenteni kell a randomot a küszöbmeghatározáskor, nagyon csúful emeli a nehézséget. Aki elfelejt öltözetet váltani döntetlenesről, az megérdemli... de azért ne kelljen minden próbához15-20 KP-t ellőni, ha sikeresek akarunk lenni...

McPaul: A barátnőd csinálja jól, gratulálok neki!
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
377. hozzászólás - 2009.12.09. 10:25:41
A kaland küszöb témában rengeteg időt vitáztam Birkával, szerintem a kelleténél sokkal többet. A helyzet kb. így néz ki.

A küszöb számítás mint elv rendben van. Ha egy szinten 3nál kevesebb karakter van, akkor a program a karakterek tulajdonságaira a szinttől és átlagaik alapján fektet egy függvényt a korábbi szintek tulajdonságátlaga alapján, ez sokkal jobb, mintha egy fix érték lenne a küszöb (pl. 10+szint*5 vagy hasonló marhaság). A gond igazán ott van, amikor ezek a top a karakterek "specializálódnak" IQ-ra vagy támadásra, és ezáltal a tám/erő ill. IQ/tau párost hanyagolják, és azokra a tulajdonságokra csillagászatinak tűnő próbákat kapnak mert más meg arra specializálódott.

A minden egyéb szempontból jól működő képletet nem igazán lenne jó ötlet emiatt piszkálni (volt pár javaslat, de sajnos mindegyikben volt valami hiba). A képlet piszkálása mellett felmerült javaslatok:
- egy szakértelem, ami csökkenti a kalandoknál a random faktort (a szint/3-mat csökkenti 3 szintenként 1-gyel, szint/6-ig)
- egy LGY relikvia, ami egyszerűen lecsökkent MINDEN küszöböt 5-tel
- néhány új tárgy, ami masszív bónuszt ad a fenti kritikus tulajdonságokra, de óriási mínuszt ad az egyéb statokra, hogy portyázásban ne lehessen használni.

A probléma egyébként, leegyszerűsítve annyi, hogy a topon a kalandozás jóval több LE-be kerül, mint a középmezőnyben. Persze a topon a karakterek több LE-t is szereznek, a kérdés az, hogy az arány mennyire stimmel. Mindenesetre, a fenti javaslatok mindegyike LE-be kerül, erőforrás befektetésbe, és ezért nem feltétlenül fog tetszeni azoknak, akiknek problémája van ezzel. Teljesen erőforrásmentes megoldást sajnos nem tudok, az elmúlt másfél hétben már az összes lehetőséget körbejártuk.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
378. hozzászólás - 2009.12.09. 10:54:01 (Válasz Miklós #377 hozzászólására.)
Miklós, a küszöbértékekről annyit, hogy kiírtam nálunk szövetségi üzenőfalra a követelményed, miszerint a kalandszakértelmek szintje érje el a szint -40-et, és akkor nem kell kristálypontot költeni. Az első reakció az volt, hogy "Nem értem miért kell mindíg a szintet büntetni ebben a játékban. A pókok meg a VF-ek meg röhögnek"

Nem tudtam mivel érvelni ez ellen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.68
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
379. hozzászólás - 2009.12.09. 10:54:30 (Válasz winnie #372 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.12.07. 17:40:35
Idézet: McPaul - 2009.12.07. 13:50:24
Bezzeg a csatakat nem lehet ujrajatszani.


most komolyan, ez nem panasztopik,


Nézd meg a topic címét, bizony, ez pont egy panasz topic, ide sírni jár az ember
Pontszám: 5.42
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
380. hozzászólás - 2009.12.09. 10:57:44 (Válasz Mortimer #378 hozzászólására.)
azonkivul a 78as csapdaeszl. proba boven a szint-40 felett van
Pontszám: 7.53
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!