Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
61. hozzászólás - 2009.10.31. 12:55:50
Egy kicsit más szemszögből, aki nem játszott öv-t attól elnézést kérek!
Ott a mászás zárnyitás csapdaészlelés a játék szerves részét képezték, mert ezek nélkül alapból nem tudtál nekiállni random kalandnak, itt is ez a helyzet,de van egy óriási különbség. Öv-ben a kaland végén elég korrekt jutalmat kaptál, a befektetett energia sokszorosan megtérül, és nem voltak más tulajdonsághoz, szakihoz kirívó próbák. Itt vannak kirívó próbák ( nálam már a 30-40 ponttal magasabb is kirívó ), sokak számára értelmetlen szaki fejlesztést igényelne, a harcokban minimális LE a jutalom és a végén is elhanyagolható! Lehetne esetleg itt is bevezetni a végén random kincs találást ( nem nagy dologra gondolok: gyógyital vp ital ), a csaták adhatnának térkapuból szerezhető LE mennyiséget, egy kicsit a próbaküszöb csökkentése, és máris tökéletes lenne a kalandtúra!
Akik nem használnak vf-t azok miért vannak büntetve? Én most úgy érzem,hogy hátrányba kerültem megint, nem elég,hogy a portyacélpontok elfogynak,hogy légüres térben vagyok, mert nem tudom ütni a kristályokat, és mindig ugyanazt a 10-15 embert kell ütnöm, még a kalandok is nehezebbek, nagyon nem jó ez így!
Dorn
Pontszám: 8.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
62. hozzászólás - 2009.10.31. 12:56:10 (Válasz Birka #60 hozzászólására.)
Értem én, hogy most egy mesterséges átlag van beállítva ami totálisan rossz és nem a valóságot tükrözi.
Mortimer próbálja elhitetni, hogy ez így jól van és megérdemeltem...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.88
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
63. hozzászólás - 2009.10.31. 12:58:13 (Válasz Mortimer #57 hozzászólására.)
Szerintem Ariel és én is arra gondolunk, hogy attól, hogy a taktikánk a gyors szintlépésre alapul, attól még nem kellene 60-70%-ban kizárni minket ebből az új funkcióból. A szingulárisnak meg megvan már ígyis a hátránya: amíg te minden kristálytól egy halom LE-t szerzel addig mi jóval kevesebbet, és azt is főleg csak lélekszívással. Ha meg olyan alacsony szinten szingulárisozol, ahol nincsenek kristályok, akkor pedig a portyáid vannak kudarcra ítélve. Szóval van ennek árnyoldala is szerintem. Ez nekem már nem fér bele a kiegyensúlyozott játékmenetbe.

/mod elgépelés
A hozzászólást Butchman módosította 2009.10.31. 13:04:04-kor
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
64. hozzászólás - 2009.10.31. 12:59:43 (Válasz Mortimer #35 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.10.31. 11:03:26
Azért azt is vegyük figyelembe, hogy te roppant gyenge vagy a szinteden. Erős vagy, de 88. szintűnek harmatos.


Ezt elismerem, de azt kevesbe, hogy aki most 10 szinttel mogottem van ideer, neki 260-270 szerencseje lesz. 220. Ha nagyon jól épít.
Ja és elvileg én kapok kedvezményt a próbákból, mert a szintemhez képest kevés a szerzett LE-m. Vagy nem. Tehát nem tartom kizártnak, hogy mire a "tömeg" ideér, addigra a próbák már 280-300-as szerenét kérnek. Persze az sem lehetetlen, hogy akkor lesz valós átlag, miből kiderül, hogy egy 240-es próba is elegendő.
Pontszám: 6.10
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
65. hozzászólás - 2009.10.31. 13:04:29
Valóban van néhány olyan érték, ami nagyon el van szállva, ha kevés karakter van azonos szinten a tieddel. Szerintem ugyanazt az esélyt meg kellene adni a magas szintűeknek is, mint ami egy kicsit lejebb jár a tömegkariknak. Valamit kellene igazítani a számokon, ha vna rá mód.
Pontszám: 6.29
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
66. hozzászólás - 2009.10.31. 13:07:10
Pár szakértelem próba amiket most kaptam:

48. szintű mászás próba
54. szintű zárnyitás próba
48. szintű meggyőzőkészség próba
31. szintű felejtés próba
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.02
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
67. hozzászólás - 2009.10.31. 13:15:16 (Válasz Ariel #66 hozzászólására.)
Az új szakértelmeknek lehetne valami kis pluszt adni, mert csak a kalandok miatt nem hiszem, hogy lenne értelme fejleszteni őket, vagyis értelme lenne, csak nagyon drága, nekem is 8000 LE egy szint, esetleg létrehozni egy olyan új csoportot, ahonnan alapokról lehetne fejleszteni őket, és ott csak a kalandszakértelmek lennének, 10-15k LE-t inkább rászánnék, hogy növeljem 10 szinttel, mint, hogy most 1-2 szinttel. Vagy, ha adna valami olyan pluszt, ami a karakternek is jó valamilyen másik téren, akkor lehet nagyobb hajlandóság lenne az emberekben a fejlesztése iránt.

pl csapészleléssel más végzeturak csapdáit felfedezed és ellopod, vagy valami hasonló, ezek csak kósza ötletek.

A lényeg rossz látni, hogy vannak mások, akik a óriási költség miatt, kénytelenek kimaradni a kalandok megoldásának lehetőségéből, mert szerintem a játék legélvezetesebb része lett, ne legyen alternatíva nekik az, hogy akkor csak írhatják a kalandokat, mindenki szeretne játszani is...

Mondom ezt úgy, hogy nekem csak az erőpróbák amik elvisznek 30-50 kp-t, a többi pár pontból megvan.
A hozzászólást Rodriguez módosította 2009.10.31. 13:16:40-kor
Pontszám: 5.92
kedvelt tagChargerrt1972Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
68. hozzászólás - 2009.10.31. 13:17:20
Hát ez marha jó!

Olvasom ezt a sok sírás-rívást!
Nem nyavajogni kell, meg azon morfondírozni, hogy "nekem miért nem jó"; "hogyan alakítsák át a játékot, úgy hogy nekem jó legyen". Talán a saját karaktert kell úgy alakítani, hogy sikeres legyen!

Ez sztem a "piacon" fellelhető legjobb játék.....meg lehet nézni a pl a Gameforge összes játékát!

Nulla mind! Semmi fantázia, semmi jó fejlesztés. Csak klikkelgetsz, meg költöd rá a sok pénzt...mert ha nem költesz rá szart sem érsz az egész karaktereddel.


Szóval tök fölösleges itt vergődni. Azt az energiát inkább arra fordítsátok, hogy a saját karakteretek feleljen meg, ne arra, hogy a játék a karakterhez!
Pontszám: 6.11
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
69. hozzászólás - 2009.10.31. 13:17:57 (Válasz Mortimer #55 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.10.31. 12:09:43
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 11:37:21
Mortimer, ne azt nézd, hogy milyen erős leszel majd 4 hónap múlva ha eléred a szintemet. Ennyi erővel az alapján is számolhatna a rendszer, hogy milyen erős lesz egy 20-ik szinttől kezdve vf-et használó karakter mire 87-ik szintű lesz két év múlva.


Van igazság abban amit mondasz, de sarkítasz: azt is nézd, hogy az is jogtalan lenne, ha csak és kizárólag azért nem szenvednél hátrányt a szinguláris, illetve az üres, aukciós házban vásárolt szintlépésed miatt mert tökegyedül vagy a szinteden.

Ilyen erővel a játék semelyik szintjén nem szabadna ilyen próbák elé állítani a gyenge játékosokat, ami ugye nyilvánvalóan nincs így, nem cél.


Nade legyen mar valami realitas a probak szintjeben. Osszuk el az elso 50 karakter adott tulajdonsaganak osszeget a szintösszeggel, majd szorozzuk fel a szintemmel. Annak lenne minimalis valosagalapja. De a szint helyett akar szintnegyzettel is. A lenyeg, hogy most teljesen irrealis probak vannak. Illetve inkabb ugy mondom: vannak teljesen irrealis probak is.

A tulajdonsagprobakat amugy is ujragondolnam, mert mig szakiknal talan a 2 kritkustol eltekintve nincsenek nagy kulonbsegek, addig 2 azonos szintu karakternel egy tulajdonsagon akar 100-as kulonbsegek is lehetnek.
Pontszám: 7.80
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
70. hozzászólás - 2009.10.31. 13:21:56
71. szintű vezetőkészség próba

Ilyet sem tudom, hogy vehet "átlagnak" a program, még ha mesterséges is...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.53
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
71. hozzászólás - 2009.10.31. 13:33:16
Nem értem miért baj az, hogy nehezek a kalandok. Elvégre azért kaland és nem rutinmunka a neve. Hőspontot kell használni, meg kell erőltetned magad, mert alapból egyszerűen nem megy. (Magasabb szinten lehet nehezebb, de ott kristálypontot is lehet összeszedni.)

Emellett összesen 3 új szakértelem van, ezeket felhúzni 20-asra, szinte semmi lé. 1-2 nap alatt megvan.

Engem a jutalom sem nagyon érdekel, végre valami, ami ad egy kis szerepjátékos hangulatot a sok kattingatás mellé. Nekem azt a napi 5-10k Lét ez megéri. Aki meg tovább akar optimalizálni az majd nem kalandozik. A hősök úgy sem arról híresek, hogy a saját fejlődésük lenne a legfontosabb.

(Mindamellett a lélekgyémántból vásárolható relikviák és tárgyak szerintem elég tápok, tehát azt sem lehet mondani, hogy nem térül meg a befektetés.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.66
kedvelt tagChargerrt1972Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
72. hozzászólás - 2009.10.31. 13:36:26 (Válasz Ricardo #71 hozzászólására.)
Teljesen igazad van!

Valami ilyesmire gondoltam én is, csak kissé nyersebben fogalmaztam
Pontszám: 6.67
kedvelt tagTurkyFérfi
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
73. hozzászólás - 2009.10.31. 13:37:02 (Válasz Ricardo #71 hozzászólására.)
Teljesen egyetértek. És nem rosszindulatból mondom, de végre valami fejlesztés ami nem tovább tápolja a top 10-20at, hanem kicsit megerőlteti.
Pontszám: 6.66
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
74. hozzászólás - 2009.10.31. 13:37:39
Az biztos, hogy a jelenlegi formájában az élen nem jó a rendszer. A mesterséges átlagszámítás nem jól működik. A próbák zabálják a kristálypontokat, 200 pontom ment el az utóbbi két kalandon.

Azt sem értem igazán, hogy egy bukott kaland újrapróbálásában miért kell újra megoldani a már egyszer sikeres próbákat. Ha a csatát nem kell kétszer megvívnom, akkor miért kell kétszer kinyitnom ugyan azt a zárat, miért kell kétszer semlegesítenem ugyan azt a csapdát, megválaszolnom ugyan azt a találós kérdést, betörnöm ugyan azt az ajtót, stb.

Ez mind nyeli a kristálypontot, és ilyen nehézségű próbák mellett nincs az a kp mennyiség ami akár csak egy hónapra elég lenne.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.74
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
75. hozzászólás - 2009.10.31. 13:39:30 (Válasz Ricardo #71 hozzászólására.)
Ricardo, Te pont a lényeget nem érted...

Egy "JÓ" játékos folyamatosan prémezve az éltöl 3-4 hónappal lemaradva toronymagasan kimagaslik a környezetéből.
Ugyan ezen "jó" játékos folyamatosan prémezve a játék legeleje óta játszva orbitálisat szív, mert nincs akivel "átlagot" képezzen a program

Miért van egy fizető vendég kirekesztve egy eventböl azért, mert hűséges, és a szerver legeleje óta tolja a gamét?

Amúgy van egy ötletem, lehet át lehet hidalni az "extrém" próbák témát
Pontszám: 7.13
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
76. hozzászólás - 2009.10.31. 13:39:45 (Válasz Ariel #74 hozzászólására.)
És miért baj az, ha nem tudsz megoldani napi 8-10 kalandot? Miért baj az, ha nehéz lélekgyémántot szerezni? Miért baj az, hogy valami nem csak pár új napi kattingatás?

Birka: és miért van az, hogy egy fizető játékos aki nem a szerver indulásának napján kezdte kimarad a KH eventből?
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.10.31. 13:40:43-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.59
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
77. hozzászólás - 2009.10.31. 13:40:10 (Válasz Turky #73 hozzászólására.)
Ez nem picit megerölteti, hanem lehetetlen feladatot tesz be elé!
Pontszám: 6.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
78. hozzászólás - 2009.10.31. 13:41:32 (Válasz Ricardo #76 hozzászólására.)
Nem azt mondtuk, hogy csak klikkelés legyen a kaland, hanem reális esélyünk legyen megoldani!
Míg Kócosnak és Arielnek 5 őskő és 5 PP egy erő vagy iq próba, addíg 15 szinttel lejebb ez a költség 10 kalandra elég! Miért kaptak "áremelést" az élen járók?
Pontszám: 6.56
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
79. hozzászólás - 2009.10.31. 13:44:35 (Válasz Birka #78 hozzászólására.)
Aki az élen jár az sokkal több kristálypontot tud szerezni, ez miért ne legyen figyelembe véve? A KH egy éjszaka alatt összeharodja a TOPnak a 30 kábítást, még alacsonyabb szinteken azért vért kell izzadni.

Aki lélekgyémántot akar az áldozzon rá erőforrást, én ezt mondom.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
80. hozzászólás - 2009.10.31. 13:48:32 (Válasz Ricardo #79 hozzászólására.)
Hmm én KH ide vagy KH oda a napi 1 ismételhető küldit sehogy se tartom reálisnak, de legyen. Istenek az élmezőny játékosai (már kh-ból is csak a saját klónjaikat üthetik..), és napi 2 italt és 10 kristálypontot termelnek, amit 110 kristálypont, és 2 kaland elvisz 200-at?

Teljesen igazad van, dögöljön meg az élmezőny, mert kitesztelt neked minden újdonságot, mert türelmesen kénytelen kivárni, amikor kifut alóla a játék, hogy mire te odaérsz neked ezzel ne kelljen szívni, hogy tuti biztosan prémezve játszik, és eltartja a játékot stb...

mod.: Typo
A hozzászólást Birka módosította 2009.10.31. 13:49:23-kor
Pontszám: 5.94
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!