Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
401. hozzászólás - 2009.12.10. 12:25:36 (Válasz Darah #399 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.10. 06:41:08
Idézet: Mortimer - 2009.12.09. 10:54:01
Miklós, a küszöbértékekről annyit, hogy kiírtam nálunk szövetségi üzenőfalra a követelményed, miszerint a kalandszakértelmek szintje érje el a szint -40-et, és akkor nem kell kristálypontot költeni. Az első reakció az volt, hogy "Nem értem miért kell mindíg a szintet büntetni ebben a játékban. A pókok meg a VF-ek meg röhögnek"

Nem tudtam mivel érvelni ez ellen.


57-40=17

36. szintű zárnyitás próba: zárnyitás

Tényleg, olyan jókat nevetek, hogy csakúgy na.


57/3 = 19
17+19 = 36
A proba kuszobod 18-36 kozott valtozhat, ha 17-es a szakid, akkor a sajat ertek + random is 18-36 kozott valtozhat. Ez az ertek nem azt jelenti, hogy nem kell KRP-t koltened, de atlagban mindossze 3,15 KRP-bol lesz sikeres a probad.
Raadasul sokszor van lehetoseged ugyeskedni, beloheted, hogy mondjuk 10 KRP-t koltesz csak, ebben az esetben mar csak 1,73 a varhato KRP koltesed, 90% feletti siker arannyal.

Meglepo, de ha 2 ilyen proba van egymas utan, meg mindig jobban megeri a bukas bekockaztatni, mert varhato ertekben 10-esre allitott KRP felhasznalas mellett csak 4,22 KRP elkoltesevel lesz sikeres a kaland, mig ha 20-ra allitod, akkor ugye 6,3 ugyanez az ertek. Persze elobbi esetben lehetseges, hogy
a/ nem elso nap lesz meg
b/ extrem sok KRP-t koltesz.

0 KRP beallitassal a siker eselye 1 probanal 52,6% 2 probanal 27,7%.
Pontszám: 7.79
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
402. hozzászólás - 2009.12.10. 20:23:37
Na ez azért mégiscsak vicces.
64. szintű tanulás próba: tanulás: 60 + 16 = SIKERES!
Hogy lehet egy tanulás próba 64-es, amikor 60 a maximum???
Pontszám: 4.84
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
403. hozzászólás - 2009.12.10. 20:29:31 (Válasz Kocos #401 hozzászólására.)
Folyamatosan sikerül vele a legnagyobb randomhatárt megfogni, de annyira nem erőltetem a dolgot.
Mindössze azért írtam már be, mert úgy látszik az is gond, ha nem sírunk, mert akkor biztos röhögünk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.62
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
404. hozzászólás - 2009.12.10. 22:13:25
"A kaland küszöb témában rengeteg időt vitáztam Birkával, szerintem a kelleténél sokkal többet. A helyzet kb. így néz ki.

A küszöb számítás mint elv rendben van. Ha egy szinten 3nál kevesebb karakter van, akkor a program a karakterek tulajdonságaira a szinttől és átlagaik alapján fektet egy függvényt a korábbi szintek tulajdonságátlaga alapján, ez sokkal jobb, mintha egy fix érték lenne a küszöb (pl. 10+szint*5 vagy hasonló marhaság). A gond igazán ott van, amikor ezek a top a karakterek "specializálódnak" IQ-ra vagy támadásra, és ezáltal a tám/erő ill. IQ/tau párost hanyagolják, és azokra a tulajdonságokra csillagászatinak tűnő próbákat kapnak mert más meg arra specializálódott."

Hát nem tudom hogy, mennyire közelit jól a képlet, de mint írtam már néhány próbámat, ezekből párat kiemelve:
V2, 83.szint:
Charon!
(996)

287. szintű Mágia próba: Mágia: 196 + 21 = KUDARC...
302. szintű Szerencse próba: Szerencse: 202 + 2 = KUDARC...
490. szintű IQ próba: IQ: 468 + 18 = KUDARC..

Az én adataim: szerencse: 202, Iq: 350,mágia: 138 (most, 84.szinten)
Az utánam jövő-é(83.szint): szerencse: 187, Iq:343 ,mágia: 156
A Top3as-é (82.szint): szerencse: 122, Iq:303 ,mágia: 183

Azaz tulajdonságaink átlaga felszerelés nélkül: szerencse: 170,3, Iq:332 ,mágia: 162,3

A próbák ennyivel nagyobbak voltak az átlagtól: szerencse: 131, Iq:187 ,mágia: 104

Ebből a szerencse abszolút örült, hiszen több mint szint*3,5 az érték, s erre nincs semmi tárgyi bónusz.
S szerintem az IQ és a mágia is túlzó, mert ekkora eltérést nem tud megoldhatóvá tenni a felszerelés csak tengernyi kp....

Örülnék ha Koc vagy más megoldási javaslata segítene ezen, mert a mostani számomra a kalandok halálát jelenti. Tényleg közeli szintekből kellene átlagot számolni, nem távoliakból.
A hozzászólást Charon módosította 2009.12.10. 22:35:05-kor
Pontszám: 7.19
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
405. hozzászólás - 2009.12.12. 10:27:51
No, ha Birka nem tevesztett meg, akkor most a probak alapertekenek szamitasa, azaz normal esetben az atlgaolas a karakterek aktualis targymodositokkal elert ertekei alapjan tortenik. Ebben ami problemat jelent a fluktuacio. Ha egy szinten 10-en vannak, es 3 ;pp kabitos kuldit csinal vagy manakonstrual, akkor jelentosen torzulnak a kuszobertekek. Javaslatom ennek kikuszobolesere, az alapertekek ket reszre bontasa:
1/ Az alapertek elso felet az eddigivel azonos modszerrel szamoljuk, de az alapertekek alapjan. Jol lathato, hogy ebben a reszebel minimalisra csokken a fluktuaacio, hiszen azt a szintet lepo emberek es a menet kozbeni tulajdonsag novelesek okozzak csupan. Varhatoan egyik hatasa sem okoz komoly eltereseket egyik naprol masikra a probakuszobben.
2/ Az alapertek masik fele egy szintol fuggo konstans szam. Ez nem lenne mas, mint a targybonuszok szimulacioja. Az egy adott szinten elerheto targybonuszok szemben az alaptulajdonsaggal egy szinten nagyjabol allandoak a jatek soran a kereskedelem korlatossaga miatt. Persze jo kerdes, hogy melyik targyakbol is szamoljuk, premiumos vagy alap. Jo modszer lehet, hogyha peldaul az egy adott szinten (teszemazt a maxos kereskedelemmel elerheto szinten?) levo targyakat szamoljuk ossze, es melle rakunk 2 veletlenszeru epikus targyat a szinthez legkozelebb allo szintuek kozul. Tehat 80-as szintu kariknak a 80-as targyakbol 2. (Mivel 5 szintenkent van 10 targy pont ki is lehet hozni, hogy minden targyat egyszer hasznaljunk fel.) Ha az igy kapott ertek tul alacsony/mas, akkor kaphat egy konstans szorzot (0,8-1,2 kozott mondjuk). A lenyeg, hogy az igy belott offset ertek a szinthez kepest hosszu tavon allando maradhat.
Pontszám: 6.69
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
406. hozzászólás - 2009.12.12. 13:14:06 (Válasz Kocos #405 hozzászólására.)
A tárgyból jövő bónuszokat nem lehet tippelni, vagy egy egységes képlettel számolni. Lehet lenne olyan szint, ahol jó lenne, de a legtöbb szinten nem lenne jó, az aktuális értékekkel számolni ezerszer jobb. Az, hogy a ráöltözés alapján csinálja a program a "snapshotot" nem akkora probléma, mert ha egy tulajdonságra a karakterek egyszer rá tudnak öltözni, akkor a kaland előtt is megy nekik.
Amit írtál korábban Kócos az jó ötlet volt, a környező szinteket is figyelembe venni, jövő hét elején megcsináljuk.
Pontszám: 4
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
407. hozzászólás - 2009.12.13. 08:49:44
A ráöltözéssel kapcsolatban csak azt nem veszed figyelembe, hogy egy kalandban csak 1-2 próbára tudsz öltözni, miközben általában 5-6 próba van. Tehát mindre nem tudsz készülni, és ez a többi próba teljesíthetőségét is jelentősen csökkenti. Ugyan úgy, ahogy senki sem tudja a tulajdonságait a próbákhoz igazítva növelni, mert mindenből a maximumot kellene nyújtania, amit el lehetne érni egy adott szintre. Ami lehetetlen...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.89
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
408. hozzászólás - 2009.12.13. 11:33:00
Ez igaz de azért igen ritka az olyan próba, ahol mondjuk 6 különböző tulajdonságpróbát kapsz... Szerintem még azok száma is elenyésző ahol 2 olyan különböző tulajdonságpróbát kapsz, amelyek mindegyikének fejlesztését elhanyagoltad.
Pontszám: 2.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
409. hozzászólás - 2009.12.13. 14:18:29 (Válasz Cofee #407 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.12.13. 08:49:44

Ami lehetetlen...


akkor nincs mit tenni.
Pontszám: 3.38
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
410. hozzászólás - 2009.12.13. 14:19:23 (Válasz Tezuman #402 hozzászólására.)
Idézet: Tezuman - 2009.12.10. 20:23:37
Na ez azért mégiscsak vicces.
64. szintű tanulás próba: tanulás: 60 + 16 = SIKERES!
Hogy lehet egy tanulás próba 64-es, amikor 60 a maximum???


mi értelme lenne egy 50-es tanulás próbának? ha mindenkinek 60? gondolkozz.
Pontszám: 3.37
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
411. hozzászólás - 2009.12.13. 14:38:30
27. szintű felejtés próba, 58. szinten

Az nem tetszik, hogy mindent fejleszteni kellene a kalandokhoz, ez pedig lehetetlen. Olyat is, amit nem akarok sose. Nem vettem felesleges cuccokat, mindenből az olcsóbbat, csak a karakterre költöttem szinte mindent. Kristálypontom még nincs, nem járok 100 küldetésnél, a kristályital meg túl sokba kerül. VF-et nem akarok, pedig nekik sokkal könnyebb megoldani a kalandokat, mindenre van elég LE. Szakértelmekre meg nem lehet beöltözni, mint tulajdonságokra.
Pontszám: 6.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
412. hozzászólás - 2009.12.14. 23:44:24 (Válasz Miklós #406 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.12. 13:14:06
A tárgyból jövő bónuszokat nem lehet tippelni, vagy egy egységes képlettel számolni. Lehet lenne olyan szint, ahol jó lenne, de a legtöbb szinten nem lenne jó, az aktuális értékekkel számolni ezerszer jobb. Az, hogy a ráöltözés alapján csinálja a program a "snapshotot" nem akkora probléma, mert ha egy tulajdonságra a karakterek egyszer rá tudnak öltözni, akkor a kaland előtt is megy nekik.
Amit írtál korábban Kócos az jó ötlet volt, a környező szinteket is figyelembe venni, jövő hét elején megcsináljuk.


Alapvetoen nem ertem miert. A 3 alaptargybol ha megszakadok se jon ossze tobb bonusz, mint amennyit mondjuk az adott szintig legjobb targyakbol ossze lehet szedni. A ket ekszer erdekesebb, de ez is konnyeden megoldhato.

A snapshot adattal orasi gond AZ, hogy fluktual. Ha megtekinthetnem a szintemhez generalt alapertekeket minden kaland elott, akkor tudnek ra keszulni, de azt hogy talaljam ki, hogy tegnap 350-es tulproba ma 400-as vagy 300-as lesz? Hogy talaljam ki, hogy mire kell raoltozni? Ha mar egyszer tudom az aktualis napi kuszoboket, akkor megoldhato. Bar nekem tegnapig (ma nem!) az volt a jellemzo, hogy minden tulajdonsagra a vegletekig ra kellett oltozni, hogy eselyem legyen KRP nelkul megoldni. Ma a helyzet merseklodott.
De a lenyeg, hiaba tudok raoltozni, ha egyszer nem tudom, hogy mire!


Idézet: Miklós - 2009.12.13. 11:33:00
Ez igaz de azért igen ritka az olyan próba, ahol mondjuk 6 különböző tulajdonságpróbát kapsz... Szerintem még azok száma is elenyésző ahol 2 olyan különböző tulajdonságpróbát kapsz, amelyek mindegyikének fejlesztését elhanyagoltad.


Sokszor 2 proba is eleg! Ero-IQ peldaul eleg gyakori, es teljesen kizaro. Tam-IQ hasonlo, de edelem-iq sem sokkal jobb. Es ebbol azegyik a legmagasabb tulom, megis gyakorta full raoltozessel is kell KRP-t beletolni, pedig nem mernem allitani, hogy elhanyagoltam, illetve ha igen, akkor minden tulomat elhanyagoltam.
Ismet megjegyeznem, hogy nem tudom MA mi van, de IQ probak 40-50, Eros probak 40-50, vedelem probak 60 pont korul estek vissza. Dozsolok. Sajnos ilyen ugy tunik havi 2 nap van. Raadasul fogalmam sincs mikor. De nem is ez lenne a cel, hanem sokkal inkabb realis, nehez, de nem lehetetlen es foleg kiszamithato probaszintek. Nem azt mondom, ha 5-10 pontot kuszik az alap ket nap kozott kiheverem, de a 30-50 pontos ingadozasok teljesen kezelhetetlenek.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.12.14. 23:51:03-kor
Pontszám: 5.89
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
413. hozzászólás - 2009.12.15. 22:01:15
Nem értem a kalandokban a csatákért kapható LE-t, extrém nagy ingadozás van bennük.

Egyik csatában 1950, másikban 500. Hogy lehet négyszeres különbség? (Ugyanazon szint, ugyanazon felszerelés, két perc eltérés a két kaland között.)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.15. 22:01:39-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
414. hozzászólás - 2009.12.16. 11:43:30 (Válasz Miklós #408 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.13. 11:33:00
Ez igaz de azért igen ritka az olyan próba, ahol mondjuk 6 különböző tulajdonságpróbát kapsz... Szerintem még azok száma is elenyésző ahol 2 olyan különböző tulajdonságpróbát kapsz, amelyek mindegyikének fejlesztését elhanyagoltad.


Most kaptam meg a szerintem még általad írt Lélekkufár című szösszenetet. Szükséges próbák, sorban:

támadás, erő, egészség, mágia, szerencse.

Nem egyszerű.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűElenNő
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
415. hozzászólás - 2009.12.18. 12:44:10
Végzetúr wiki: •Egy próbánál a célszámot egy számolt vagy átlagolt, szintből adódó küszöb, valamint egy hozzáadott RND(karakter szintje/3) összeg adja. A sikeresség a célszámmal szembe állított karakter által adott érték valamint a szintén RND(karakter szintje/3) érték összegének viszonyából adódik. Amennyiben legalább hárman vannak egy szinten, úgy azon karakterek értékeinek átlagából számolódik a próbák küszöbszintje (Hajnalban és kora délután, azaz naponta kétszer), egyéb esetben egy számolt küszöb értéknek kell megfelelni. A mászás, csapdaészlelés és zárnyitás nem a karakterek szakértelemátlagából, hanem egyszerűen a szinted átlagából számolódik. A program elvárja, hogy ezeket a szakértelmeket fejleszd, különben a kalandokkal problémáid lesznek. A kalandok bevezetésekor a javasolt érték (szint-40)/2 volt, jelenleg a javasolt érték ezekre a szakikra szint-40.

Ha a mászás, zárnyitás, csapdaészlelés szakiknak a javasolt értéke szint-40, akkor mi a fenéért kapok rendszeresen az 58-as szintű karimmal 38-as, 39-es elvárt értéket?
Tudom, ebben is van random, de mért van az, h a random valamiért mindig a max. közelében van? Eleinte lelkesen kalandoztam, most már egyre többször egyszerűen törlöm azokat a kalandokat, ahol ilyen szintű képességpróbák vannak. Nem látom értelmét, hogy ilyen - egyébként nem használható - szakikra költsek.
A hozzászólást Elen módosította 2009.12.18. 12:52:25-kor
Pontszám: 9.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
416. hozzászólás - 2009.12.19. 09:27:29 (Válasz Mortimer #413 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.15. 22:01:15
Nem értem a kalandokban a csatákért kapható LE-t, extrém nagy ingadozás van bennük.

Egyik csatában 1950, másikban 500. Hogy lehet négyszeres különbség? (Ugyanazon szint, ugyanazon felszerelés, két perc eltérés a két kaland között.)


5-szoros kulonbseg is lehet. Van rajta ugyanis egy lenymeret szorzo. Zarknod csata felezett jutalommal a kalandcsata.
Pontszám: 6.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
417. hozzászólás - 2009.12.19. 09:29:47 (Válasz Elen #415 hozzászólására.)
Idézet: Elen - 2009.12.18. 12:44:10
Végzetúr wiki: •Egy próbánál a célszámot egy számolt vagy átlagolt, szintből adódó küszöb, valamint egy hozzáadott RND(karakter szintje/3) összeg adja. A sikeresség a célszámmal szembe állított karakter által adott érték valamint a szintén RND(karakter szintje/3) érték összegének viszonyából adódik. Amennyiben legalább hárman vannak egy szinten, úgy azon karakterek értékeinek átlagából számolódik a próbák küszöbszintje (Hajnalban és kora délután, azaz naponta kétszer), egyéb esetben egy számolt küszöb értéknek kell megfelelni. A mászás, csapdaészlelés és zárnyitás nem a karakterek szakértelemátlagából, hanem egyszerűen a szinted átlagából számolódik. A program elvárja, hogy ezeket a szakértelmeket fejleszd, különben a kalandokkal problémáid lesznek. A kalandok bevezetésekor a javasolt érték (szint-40)/2 volt, jelenleg a javasolt érték ezekre a szakikra szint-40.

Ha a mászás, zárnyitás, csapdaészlelés szakiknak a javasolt értéke szint-40, akkor mi a fenéért kapok rendszeresen az 58-as szintű karimmal 38-as, 39-es elvárt értéket?
Tudom, ebben is van random, de mért van az, h a random valamiért mindig a max. közelében van? Eleinte lelkesen kalandoztam, most már egyre többször egyszerűen törlöm azokat a kalandokat, ahol ilyen szintű képességpróbák vannak. Nem látom értelmét, hogy ilyen - egyébként nem használható - szakikra költsek.


58-40+58/3 ez elvileg 37,3. Ha felfele kerekit, akkor 38 meg kijon a 39 mar egy kicsit fura. De nem biztos, hogy a szint-40 egy pontos ertek.
Pontszám: 6.60
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
418. hozzászólás - 2009.12.19. 21:06:23
V1, 86. szint, 441-es kaland.

46. szintű csapdakészítés próba (30 a max - ezt turbóval se lehet tovább növelni)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
419. hozzászólás - 2009.12.20. 00:01:15 (Válasz Mortimer #418 hozzászólására.)
A maxos szakiknál is ugyan úgy hozzáadódik egy random a próba szintjéhez, mint a többi szakinál. Aztán a próba teljesítésénél kapsz te is egy randomot a maxos szakidra. Gyakorlatilag 50% esélyed van, hogy kristálypont nélkül megúszod a próbát.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.85
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
420. hozzászólás - 2009.12.20. 09:17:59 (Válasz Mortimer #418 hozzászólására.)
Fertőzés leküzdése után sem?
Pontszám: 7.63
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője