Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
161. hozzászólás - 2009.11.01. 12:44:27 (Válasz LanMaffia #159 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.11.01. 12:13:58
Én kapásból kidobtam 6ot, volt ami 120-al több tulajdonságot kért


Nekem eddig minden tulajdonságpróba hasonló volt, a szerencsét kivéve. Oda elég lenne 3,5 millió LE-t költenem, hogy teljesíteni tudjam a próbát.

Miklós ezt írta a másik topikba:
"Tehát ahogy itt valaki írta, ha 3-man vagytok összesen a szinteden, és a másik 2 csókának az egekben van egy tulajdonsága, amire te nem gyúrtál rád, akkor zord idők várnak rád."

Most ketten vagyunk a szintemen elég hasonló tulajdonságokkal. Erőben pl az átlag fölött vagyok, semmi nem indokolja, hogy 140-150-el nagyobb próbát kapjak mint az erőm.

Ha pedig tényleg igaz az amit Miklós írt, és csak az számít, hogy milyenek a tulajdonságok az adott szinten, akkor hiába is fejlesztenénk mindketten az erőt, vagy bármelyik másik tulajdonságot, legközelebb is ugyan ennyivel lennének magasabbak a próbák mint most.

Te kaptál 120-al nagyobb próbát (amit eldobtál) egy olyan tulajdonságodra ami jóval alacsonyabb mint az átlag. Én kapok 140-el nagyobb próbát egy olyan tulajdonságomra ami jóval magasabb mint az átlag. Ha azt a próbát sem tudom teljesíteni amiben sokkal jobb vagyok mint az átlag, akkor mégis milyen kalandokat csináljak meg ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.03
kedvelt tagElhaNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
162. hozzászólás - 2009.11.01. 14:13:05 (Válasz Miklós #15 hozzászólására.)
A kalandok mentésének problémájára az alábbi megoldást javaslom, amennyiben ez kevés programozással kivitelezhető:

A "legutolsó kalandod" gomb helyett "teljesített kalandjaid" gomb lenne, amelyre ha rábikkantok, lejön időrendben a kalandok címének a listája. Ha ezek bármelyikére kattintok, egy központi adatbázisból - ami lehetne akár a fórum megfelelő kalandtopicja is, amibe nem lehet játékos hsz-eket írni - megkapom a kaland leírását. Persze így nem a saját kalandmenetemet kapom meg, hanem valaki másnak a kalandmenetét, de ez nem is lehet gond, hiszen itt leginkább az események, próbák, erőforrás-szükségletek miatt szeretnénk kutakodni.

Techniailag az lenne a célravezető, ha egy új kaland bekerül a játékba és teljesíti az első játékos, ekkor mentődne le a fórumba és innentől elérhető lenne. Célszerű talán azonosító számmal ellátni a kalandokat, úgy könnyebb lenne tájékozódni, keresgélni köztük.
Pontszám: 5.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
163. hozzászólás - 2009.11.01. 20:10:18 (Válasz Darah #155 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.01. 10:14:07
Én is ezt mondom, a szint egy eszköz és messze nem egyenlő erő.


Hat a kalandok rendszere megis ebbol az alapvetesbol indul ki. Nagyon nehez persze az ugy, hiszen elvaras, hogy aki jobban teljesit,m annak konyebb legyen a kalandok megoldasa is, de azt definialni, hogy ki is teljesit jobban roppant nehez.
En arra jutottam, hogy a fizikailag elkoltott eroforras az, ami a karakter elettartamat mutatja, azaz, hogy mennyire kene fejlettnek lenie. Tehat elkoltott CSP, PP, TKP, meg kitudja meg mi. Lassan az elvallalt (megoldott?) kalandok probaosszege is ide tartozik. Persze ezek valoszinuleg nincsenek nyilvantartva.
Pontszám: 6.70
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
164. hozzászólás - 2009.11.01. 21:07:31
Kénytegen voltam felemelni a kaland során használható kristálypontot 200-ra. Belefutottam egy kereskedelem próbába és elbuktam. Jó lenne, ha nem lennének ilyen irreális próbák, mint a mostani. 161-es kereskedelmet kellett volna produkálnom. A következő mi lesz? 230-as kritikus ütés próba?
Pontszám: 4.79
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
165. hozzászólás - 2009.11.01. 22:13:43 (Válasz Viskos #164 hozzászólására.)
Én ezeknek csak örülnék
Pontszám: 4.73
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
166. hozzászólás - 2009.11.02. 10:05:35
Hát lehet, hogy örülnél neki. Annak viszont megint csak nem örülök, hogy tegnap buktam a kalandot, ma újra el kellett vállalnom. Az összes próbát újra kellett teljesítenem (fizessek megint azért, amiért tegnap is), de a csatát azt nem csinálhatom meg újra. Nem elég, hogy tegnap is elment rá KP, most elmegy megint ugyan arra.
Pontszám: 5.07
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
167. hozzászólás - 2009.11.02. 10:53:30 (Válasz Viskos #166 hozzászólására.)
Turbózz kereskedelmet. 170 a max számítani lehet rá, h sokkal nem lehet több a próba sem.

Érdemes lenne kicsit többet tudni a konkrét próbagenerálásról. Semmi gondom azzal, h pl most kapok 56os vezetőkészség próbát holott a max csak 50 amire fejleszthető. de ugye pár szint múlva nem fogok 70essel találkozni?

v2 sokkal kevésbé súlyos a próba probléma az első oldalon. De amikben a legjobb vagyok azok sem biztos, h fix próbák. Pedig én Vfel haladok, nem mondhatni rám, h Tpt kapok Lé nélkül koncepcióm van.
Pontszám: 6.95
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
168. hozzászólás - 2009.11.02. 11:04:32 (Válasz Viskos #166 hozzászólására.)
Logikusan gondolj bele: ha fel kell mászni valahova, oda minden alkalommal fel kell mászni. Ha ott volt egy szörny, akit le kell verni, oda nem feltétlenül keletkezik egy új. Sőt, ez is logikus, hisz a másik szörny, aki odatévedne, megérzi az előzőnek a kifröccsent vérét, és inkább odébbáll...
Amúgy el is lehet dobni a kalandot a piros X megnyomásával.
Pontszám: 8.26
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
169. hozzászólás - 2009.11.02. 11:08:44 (Válasz Vidámhalál #168 hozzászólására.)
Ebben igazad van, de ha megitatok valakivel egy gyógyitalt, akkor az megissza, és mégis újra el kell használni a következő alkalommal ismét egyet, pedig már felgyógyítottam.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.02. 11:09:05-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.31
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
170. hozzászólás - 2009.11.02. 11:13:20 (Válasz Vidámhalál #168 hozzászólására.)
De ha be kell törnöd egy ajtót, ki kell nyitnod egy ládát, semlegesítened kell egy csapdát, meg kell szelidítened egy lényt, stb, akkor azokat miért kell megismételni?
Pontszám: 8.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
171. hozzászólás - 2009.11.02. 13:03:38 (Válasz Vidámhalál #168 hozzászólására.)
Idézet: Vidámhalál - 2009.11.02. 11:04:32
Logikusan gondolj bele: ha fel kell mászni valahova, oda minden alkalommal fel kell mászni.


En ezt Miklosnak is kifejtettem: ha valahova fel tudtam egyszer maszni, akkor legkozelebb is fel fogok tudni. Ha elsore arra kell kolteni a turbot, meg a pontokat, hogy megtalaljam a helyes utat, a helyes poziciot stb, akkor masodjara erre mar nincs szukseg.
Arrol nem is beszelve, hogy es mondjuk zarnyitasnal visszazarod az ajtot magad mogott? Csapdaeszlelesnel elfelejted, hogy hol volt a csapda?
Pontszám: 7.80
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
172. hozzászólás - 2009.11.02. 14:46:35 (Válasz Kocos #171 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.02. 13:03:38
Csapdaeszlelesnel elfelejted, hogy hol volt a csapda?

Miklós áttette a csapdát máshova
A hozzászólást S0laris módosította 2009.11.02. 14:48:08-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.17
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
173. hozzászólás - 2009.11.02. 16:20:09 (Válasz Kocos #171 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.02. 13:03:38
Idézet: Vidámhalál - 2009.11.02. 11:04:32
Logikusan gondolj bele: ha fel kell mászni valahova, oda minden alkalommal fel kell mászni.


En ezt Miklosnak is kifejtettem: ha valahova fel tudtam egyszer maszni, akkor legkozelebb is fel fogok tudni. Ha elsore arra kell kolteni a turbot, meg a pontokat, hogy megtalaljam a helyes utat, a helyes poziciot stb, akkor masodjara erre mar nincs szukseg.
Arrol nem is beszelve, hogy es mondjuk zarnyitasnal visszazarod az ajtot magad mogott? Csapdaeszlelesnel elfelejted, hogy hol volt a csapda?


Tudod hova kell lépni, tenni a kezed a szikalafalon stb. Mi van, ha megcsúszol? Na ezt szimbolizálja a kristálypont a legközelebbi alkalommal.
Miért nem lehet úgy félbehagyni a kalandot, hogy pl. egy ajtó betörése előtt vársz két napot, mialatt fejlesztesz az erődön? Ez is teljesen reális, nem?

Amúgy rövidre zárva: ne lehessen kristálypontot használni, legyen csak kockadobás D20-szal mindenkinek. Ebben az esetben a táposoknak csak 19 és 20 esetén sikerülne a próba, gyengébbeknek meg már mondjuk 5-től. Jönne ám a sírás rendesen, igen, Tőled is.
Miért érzem azt, hogy valahogy sosem jó, bármi is történik?
Pontszám: 5.67
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
174. hozzászólás - 2009.11.03. 07:13:00
Kaland szakértelmek
csapdaészlelés 10
mászás 10
zárnyitás 10

pl ezek k-ra nem tetszenek, hogy ekkora szakértelmekkel még a legelején kapott kalandokban örökké kudarcot vallok... ennyire szerencsétlen lennék??
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 2.23
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
175. hozzászólás - 2009.11.03. 16:54:49
volt nálam is egy hibás kaland, egyszer csak végetért, se szó se beszéd kilépett és ha rámegyek az utolsó kalandra akkor az előzőt adja be mi a teendő?
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 2.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
176. hozzászólás - 2009.11.03. 22:35:43
A próbák küszöbét a program nem egy szinttől függő általános képlettel számolja ki, akkor nagyon elrugaszkodott értékek jönnének ki. Képzeljetek el egy grafikont minden tulajdonságra és szakértelemre. Egy adott grafikonon pontokkal jelöljük az összes játékos adott tulajdonságát, x tengely a szint, y a tulajdonság. Ezután próbálunk egy közelítő függvényt illeszteni ezekre a pontokra. A küszöböt ebből a függvényből számoljuk, plusz hozzájön egy szinttől függő random szám, ami a próba nehézségét szimulálja. Pl. Mivel a kereskedelme mindenkinek nagyon magas, ezért a kereskedelem próbák is magasak. Aki ezt nem fejlesztette, annak ezt kell turbóznia a kaland előtt, ha nem akar sok KP-t költeni.

A 10-es csapdaészl, mászás, zárny jó kezdet, de azért pár KP-t már rá kell költeni. Javaslom itt is a tudatturbó használatát pl. mászásra, ez elég sok kalandban szerepel.
Pontszám: 5
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
177. hozzászólás - 2009.11.04. 11:21:23 (Válasz Miklós #176 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.03. 22:35:43
Aki ezt nem fejlesztette, annak ezt kell turbóznia a kaland előtt, ha nem akar sok KP-t költeni.
...
Javaslom itt is a tudatturbó használatát pl. mászásra, ez elég sok kalandban szerepel.


Ehhez hozzátenném, hogy a kaland elvállalásának pillanatában elmentitek a karaktert és onnantól semmilyen változást nem fogad el a kaland végéig. Nem lehet lépésenként ide-oda turbózni meg öltözködni, gyógyitalt inni, ha leverik az ÉPt a kaland közepére. Ha van egy kaland amiben van csata, kereskedelem, mászás, akkor az sokba fog kerülni. Nekem volt kalandom, amire 136 kristálypontot költöttem, pedig nem volt 5 menetes...
Ha mondjuk mászásra tudbózok egy ismeretlen kalandnál és bejön 2-3 próba közte a mászással, majd egy csata és bukom a csatát, akkor sokra nem mentem vele, hogy olcsóbb lett.
Pontszám: 5.07
fórumozóTigristenFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Mi nem tetszik a kalandokban?
178. hozzászólás - 2009.11.04. 16:36:22
Üdv:)
Én csak azt szeretném megkérdezni hogy miért lehet tudni rögtön a kaland első részénél hogy végigvittem-e vagy sem?vagy ez csak nálam van így?
mikor rákattintok h elkezdjem az egyik kalandomat,kiadja az első próbát,eddig oké,de ha ránézek az életpontomra és lélekenergiámra egyből látszik hogy volt-e harc vagy sem,és ha volt,akkor győztem-e vagy sem...hogy lássam a harcot és következő próbákat, oda kell kattintanom hogy kaland folytatása, de az életet előre levonja az első próbánál, és a LE-t is megkapom ha győzök...mindenkinél van ilyen bug?mert ez szerintem lényeges dolog hogy ne 1 gombnyomás után tudjam meg az egész kaland eredményét, hanem csak akkor mikor eljutok odáig:)
bocs ha volt néhány értelmetlen mondatom(nálam márcsak előfordul az ilyen;)) de gondolom mindenki értette hogy mit akartam mondani:)
előre is köszi ha javítjátok a hibát.
játékostársaimnak további jó gémelést!
V1 Tigristen A gyémántsárkány rendje Gyémánt
V2 Tigristen MetalDragon Dinasztia Smaragd
V3 Tigristen Zafír
Pontszám: 5.22
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
179. hozzászólás - 2009.11.04. 16:41:51 (Válasz Tigristen #178 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.04. 13:05:29
Ha egy kalandban nincs kvíz, akkor a komplett kaland azonnal legenerálódik, csak lépésenként nézheted meg.
Ha egy kalandban van kvíz, a kaland a kvízig generálódik le. Ha amíg olvasod a kalandot, levernek 15% alá (vagy előtte lesebződtél a kalandban), a kalandot nem folytathatod, amíg ÉP-d 15% fölé nem kerül (és mivel a kalandot sem fejezted be, az utolsó kalandnál sem tudod megnézni).


A kalandok - gyakori kérdések topicban lévő hsz. Azt már én is észrevettem, hogy az átöltözés és a turbózás nem működik, és most meg is találtam az indokot.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.67
fórumozóTigristenFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
180. hozzászólás - 2009.11.04. 17:28:17
köszönöm gyors válaszod, így már értem:)
habár ez akkorsem tetszik hogy egyből vége az egész kalandnak:D
V1 Tigristen A gyémántsárkány rendje Gyémánt
V2 Tigristen MetalDragon Dinasztia Smaragd
V3 Tigristen Zafír
Pontszám: 5.22
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!