Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
21. hozzászólás - 2009.10.30. 17:47:27
Elég érdekesek a próbák küszöbszámai. 85. szinten 345-ös erő, 44-es csapdaészlelés. Azokat a szakértelmeket nem is mondom, amelyek totál haszontalan mivoltuk okán 100-ből egy embernek vannak. Biztos, hogy teljesen jól lett ez kiszámolca? Ha jól gondolom, az én 1660 kp-m szerintem nem számít kevésnek, de ha egy-egy ilyen "kaland" leszed 100-at, akkor napi 4-5 átlaggal számolva pár nap után el fog fogyni, és túrhatom bele a sok LE-t, őskövet? Vagy ez volt az alapkoncepció?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 9.07
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
22. hozzászólás - 2009.10.30. 21:49:41
Ismét én, ismét egy negatívum:
Látom visszakerültek a relikviák. Kivéve, aminek van is értelme, azaz pl az állat felszerelés árcsökkentő. Ez most komoly? Mert viccnek nagyon durva.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.91
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
23. hozzászólás - 2009.10.30. 22:41:11 (Válasz Butchman #22 hozzászólására.)
Azok kerülnek vissza, amiket Baraty közben le is programozott. Ami még nem működik az nincs berakva.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
24. hozzászólás - 2009.10.30. 23:29:57
Nem szeretem a kvízt a kalandokban.

Hogy jön pl. a fent említett Doktor House egy végzetúrhoz, amint épp kalandozik, szörnyekkel csatázik, kutat a vadonban, barlangokban, stb.?

Elképzelem, hogy eljut a kalandozó pl. egy titkos ajtóhoz, ahol meg kell fejteni egy rejtvényt (álá kvízpróba), és ő mint bennszülött ghallai végzetúr arra a kérdésre kell feleljen, hogy melyik orvos a 4 közül.
Borjú esete az új kapuval. Mármint ghallai szinten. (Kicsit a Monthy Python humorához hasonlít.)
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
25. hozzászólás - 2009.10.31. 00:19:18
2 szerencse próbát kaptam, egy 281-est és egy 291-est. Számításaim szerint legalább nettó 3 milliót kéne építenem, hogy elérjem a képlet által kalkulált szintátlagot. Nekem ezek a próbaszintek egy pöttyet magasnak tűnnek. Szerencsém egyébként 200-as.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.10.31. 00:21:03-kor
Pontszám: 6.88
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
26. hozzászólás - 2009.10.31. 07:38:18
Én egyetlen problémát látok,hogy sok a bug. Pl. csinálom a kalandot,első próba egészség lenne,de egyből a másodikat teszi az oldal tetejére(csata),pedig nem nyomtam semmit. És ilyesmikkel tele van sajnos:/
De nagyon tetszik,szóval kibírom..
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 4.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
27. hozzászólás - 2009.10.31. 08:17:12
A szerencse próbák valóban túl vannak méretezve, én is simán bebuktam az enyémet 206-os szerencsével. Nem csak több millió LE építést igényelne, hogy megfelelő szintre fejlesszem a szerencsét, de emellett nincs is mit építeni...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
28. hozzászólás - 2009.10.31. 08:27:22 (Válasz Ariel #27 hozzászólására.)
Azokon a szinteken, ahol kevesen vannak az átlagos módszer hibája előjön drasztikusan. Míg alacsonyabb szinteken sokkal "realistább" az átlagolós rendszer (lasd. ajtó berugos példa), addig a fiktíven megállapított átlag ellehetetleníti a top karaktereket
Nem beszélve arról, hogy egy top játékos amennyiben 3-4 hónappal később indult úgy az üldöző bojban kiemelkedő teljesítményével kiröhögi a kalandokat.
Ugyan úgy prémes a 2 kari, csak az egyik belefutott a saját csapdájába, mer mert jó lenni, azaz a hűséges törzsvendégeket bünteti az átlagos rendszer De ezt megszokhattuk már a magyar ügyfelek kezelésében (Lásd isp váltásos adsl vs vonal kikötéses, új vonal bekötéses adsl modell bármelyik szolgáltatónál...)

Legjobb az, amikor megkapom, hogy kicsi az egészségem (szerver 4.), vagy építsek, mert kicsi a szerencsém (biztos a rabszolgák építettek) a kevés építés miatt. (4. építő vagyok a szöviben!)

Szóval szerintem azokon a szinteken, ahol kevesen vannak, egyszerűen NEM kéne mesterséges átlagot képezni, hanem jutalmazni kéne a játékost, hogy hűséges előfizetője a VU-nak... Mondjuk fele akkora rnd a próbára, mint a sikerre önmagához képest, ha egyedül van a szintjén?
A hozzászólást Birka módosította 2009.10.31. 08:28:28-kor
Pontszám: 7.07
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
29. hozzászólás - 2009.10.31. 08:56:02 (Válasz Birka #28 hozzászólására.)
Az biztos, hogy ez a mesterséges átlagolás nem vezet célra. 4 millió LE-t kéne a szerencse fejlesztésére költenem úgy, hogy most sem alacsony a szerencsém. Gyanítom, hogy hasonló lesz a helyzet a többi tulajdonsággal is, majd kiderül, ha összefutok ilyen próbákkal.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
30. hozzászólás - 2009.10.31. 08:59:57
Hát ha nem csak én szívok a lehetetlen, 100 kp-t igénylő kalandokkal, akkor valóban kellene valami revízió! És ne kezdje senki, hogy "persze, nektek 200 feletti küldetésetek van már, van elég kp-tok!", mert 1-2 hónap múlva is szeretnék játszani. Illetve főleg azért van sok ismétlős küldije a topnak, mert BAROMI sok magyar forintot is beleszór a játékba állatfelszerelésekre.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.84
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
31. hozzászólás - 2009.10.31. 09:16:59
Valamit nem értek. A tulajdonság próbánál ugye írja, hogy: X szintű próba: Y + kockadobás =siker/kudarc.

Y az az én tulajdonságom, ugye? Csak mert az egyiknél az alap tulajdonságomat vette figyelembe, a másiknál meg többet. Most akkor hogy is van?
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.63
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
32. hozzászólás - 2009.10.31. 09:17:13
Másodlagos szakértelmek, lopás és hasonlók elvárása nem épp szép eredményhez vezethet, oda kellene figyelni rá. Ötször nagyobb másodlagost varit vizsgált egy kaland, mint az előtte talált kritet. Egyik, hogy pont fordítva praktikus fejleszteni, másik, hogy nem tudom, kíván-e bárki is pl csak engem a szintjére egy jó nagy másodlagossal... Annyira nem gond még, de jó lenne ezeket kordában tartani. Kritre ráadásul 2 volt a vizsgált érték, ennyi erővel lehetne 0 is, a hozzáadott szám elég hozzá. Nagyon jó lett egyébként az egész, ezekkel sincs még baj, csak szaporítani nem lenne praktikus.
Pontszám: 8.13
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
33. hozzászólás - 2009.10.31. 09:41:07
Miklós, azt hiszem itt az ideje felülvizsgálni a tulajdonságpróbákat:

434. szintű Erő próba...

Ezt mégis mi alapján lőttétek be?
Ilyen próbák mellett 3000 körüli tulajdonságösszeget kellene produkálni, holott a 2000-et alig érjük el.

Az is igen érdekes, hogy 85-ös szinten 345-ös erőpróbát kér a kaland, 87-es szinten már 434-est, és gondolom a többi tulajdonságot illetően is ennyi a differencia.
Kiváncsian várom a megoldást, hogy lehet 6-700 pontot növelni a tulajdonságokon két szint alatt.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.31. 09:51:35-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
34. hozzászólás - 2009.10.31. 10:54:49 (Válasz Birka #28 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.10.31. 08:27:22
Szóval szerintem azokon a szinteken, ahol kevesen vannak, egyszerűen NEM kéne mesterséges átlagot képezni, hanem jutalmazni kéne a játékost, hogy hűséges előfizetője a VU-nak... Mondjuk fele akkora rnd a próbára, mint a sikerre önmagához képest, ha egyedül van a szintjén?


Ez tulzas lenne egyik oldalrol, masik oldalrol minden fejlesztest ertelmetlenne tenne. Minek fejlesszek maszast ha a szintemen nulla az atlag es az is marad?
De amikor a szerveren eddig elert legnagyobb erteket lenyegesen meghaladoval szamol a proba keplete, azt valahol inkorrektnek erzem.
Pontszám: 8.35
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
35. hozzászólás - 2009.10.31. 11:03:26 (Válasz Kocos #34 hozzászólására.)
Azért azt is vegyük figyelembe, hogy te roppant gyenge vagy a szinteden. Erős vagy, de 88. szintűnek harmatos.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
36. hozzászólás - 2009.10.31. 11:15:28 (Válasz Kocos #34 hozzászólására.)
Kóc,

A 3 új szakinál mesterséges a limit, NEM a szint átlagot nézi! "átlagot generál szintfüggően egy képletből"
Azaz hiába van az egész 60. szintnek 0-ás szakija mind a 3-ból lazán odavág egy 43-as próbát

Azon szinteken ahol 1 ember van kifejezetten elszáll az átlag generállás. Én kénytelen voltam megvárni most hogy 2 "normális" prémes karakter is fellépjen v3-on a szintünkre, mert így 10-20-al estek a próba küszöbeim... Amikor a szerver top2 tulösszegü embere ottvan egy szinten, akkor igen is szivatjuk egymást, így meg a fellépett 2 ember szív orbitálisat, hiába prémezték végig a játékot, mert beléptek 2 optimalizer kari mellé a szintre... Ha ez a 2 kari várt volna amíg mi szintet lépünk, akkor kalandoznának lazán, így meg drasztikus küszöböt kaptak a nyakukba!

Ennél az átlagos megoldásnál már egy statikus képlettel megszabott szintenkénti limit is igazságosabb, és nem szivatja a masszív prémes élmezőnyt.

NEM szeretnék VF-et fejleszteni csak azért, hogy legyen esélyem a kalandokban!
A hozzászólást Birka módosította 2009.10.31. 11:16:03-kor
Pontszám: 7.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
37. hozzászólás - 2009.10.31. 11:18:30 (Válasz Mortimer #35 hozzászólására.)
Morti, és akkor én? Csak küldikhez szinguztam, sose VF-eztem. Van 2 misi léelőnyöm portyából, top1 tulösszeg nálam van, 2 szinttel le vagyok maradva az elsőhöz képest szintben, és kaptam olyan küszöböket, hogy csak lestem, amíg Vitathatatlan és Dzskar fel nem lépett a szintünkre...
Pontszám: 7.31
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
38. hozzászólás - 2009.10.31. 11:18:48 (Válasz Mortimer #35 hozzászólására.)
Gyakorlatilag olyan tulajdonságpróbák vannak, hogy ha napi 5 kristály italt megveszek, akkor az így kapott 250 kristálypontból tudok teljesíteni 1-2 kalandot. A fél év alatt összeszedett kristálypontjaimat elszívja 10 kaland, aztán el is felejthetem az egészet.

Valahogy nem igaz Miklós azon állítása, hogy kalandot írni drágább mint teljesíteni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
39. hozzászólás - 2009.10.31. 11:24:10 (Válasz Ariel #38 hozzászólására.)
Ez csak azokon a szinteken van, ahol "mesterséges" átlag képzés megy!

Az egyénekhez szabott próbák megbuktak.
Az átlag trágya.

Mi a véleményetek egy mesterségesen képzett szintenkénti küszöbhöz?
Pontszám: 7.09
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
40. hozzászólás - 2009.10.31. 11:24:52 (Válasz Ariel #38 hozzászólására.)
Minden rosszindulat nélkül mondom: gyengék vagytok. Bármely a ti szintetekre elérő, szingulárist nem használó karakter jóval erősebb lesz nálatok.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!