Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
181. hozzászólás - 2009.11.05. 10:27:49
Mar felvetettek a kerdest, de nem emlekszem, jott-e ra valasz, hogy miert kell ujra es ujra megcsinalni az osszes kepesseg/tulajdonsag probat a bukott kalandok ismetelt probajanal. Ezzel gyakorlatilag csak ismetelten levonasra kerulnek a KP-ok, amennyiben hasznalni kell, egy mar teljesitett kalandelemert.

A masik eszrevetelem, az lenne, hogy a kedves kalandirok ne direkt olyan kalandokat irjanak, amik KP szivattyura vannak kihegyezve... Igy is iszonyat gyorsan fogy, a probak mokas ertekgeneralasa miatt, nem kene meg nekunk is sajat magunkat szivatni soha nem hasznalt kepessegek probaba pakolasaval, foleg nem halmozottan.
Pontszám: 5.07
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
182. hozzászólás - 2009.11.05. 10:29:55 (Válasz McPaul #181 hozzászólására.)
ha nem kéne megcsinálni újra, nem lenne különösebb tétje annak, hogy nem sikerül.
Pontszám: 4.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
183. hozzászólás - 2009.11.06. 00:00:05
Eddig úgy tapasztaltam, hogy az egyszer kiosztott próbák már nem változnak. Ehhez képest ma minden próbám 10-30 ponttal feljebb kúszott. Mi ennek az oka?
Pontszám: 6.70
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
184. hozzászólás - 2009.11.06. 00:04:16 (Válasz Kocos #183 hozzászólására.)
Szintlépések alattad. Az ő tulajdonságaikat, szakértelmeiket extrapolálja Miklós függvénye.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
185. hozzászólás - 2009.11.06. 00:40:25 (Válasz Mortimer #184 hozzászólására.)
ezt szerintem tudja, de arra céloz, hogy eddig nem tapasztalt hasonlót. egyébként ez alapján ki lehet számolni nagyjából egy képletszerűséget. már, ha tényleg van ugrás.
Pontszám: 4.56
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
186. hozzászólás - 2009.11.06. 10:15:21 (Válasz Mortimer #184 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 00:04:16
Szintlépések alattad. Az ő tulajdonságaikat, szakértelmeiket extrapolálja Miklós függvénye.


Megertem, ha ezek kihatassal vannak a meg meg nem kapott a probakra, de a megkapott probaknak nem kene maradniuk amik voltak? Masreszt nagyon gyanus, hogy minden egysegesen felfele mozgott. Ha eddig 86-os szinten volt valakinek 20-as manaregenje, most meg 87-es szinten, akkor az en ertelmezesembe a szintatlag csokken. Ehhez kepest minden egysegesen 10-30 pontot maszott felfele.
Pontszám: 6.70
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
187. hozzászólás - 2009.11.06. 10:19:04 (Válasz Kocos #186 hozzászólására.)
inkabb arra gondolok, h 50es szint kornyeken joparan megnoveltek par szakertelmet a kalandok miatt es a fuggveny ezt ugy ertelmezi, h ekkora noveles mellett nalad magas szintu ilyen szakik lesznek es a 30al magasabb probak kellenek
Pontszám: 7.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
188. hozzászólás - 2009.11.06. 10:21:25 (Válasz Kocos #186 hozzászólására.)
"Megertem, ha ezek kihatassal vannak a meg meg nem kapott a probakra, de a megkapott probaknak nem kene maradniuk amik voltak?"

Már a bekerülés óta mozog a követelmény, sose volt stabil. Az, hogy ez így jó e, lehet vita tárgya. Ha fixen marad mindig ugyanaz, akkor betárolsz 9et, és azokat 2 szintlépés múlva megerőltetés nélkül megcsinálod. Szerintem ennek elkerülésére van ez így.

"Masreszt nagyon gyanus, hogy minden egysegesen felfele mozgott."
Mindenki mindent fejleszt. Az lenne a fura, ha csökkenne Felejteni manapság már nem éri meg semmit, hiszen a korábban haszontalan szakértelmek is próbatényezőkké váltak.

"Ha eddig 86-os szinten volt valakinek 20-as manaregenje, most meg 87-es szinten, akkor az en ertelmezesembe a szintatlag csokken."
Szerintem az történik ilyenkor, hogy van alattad 15 ember mondjuk, én növeltem a csapdaészlelésen, más a zárnyitáson, harmadik emberke a mászáson. Mivel ez nőtt, a ráillesztett görbe meredekebbé válik, ami nálad csúcsosodik ki, és jóval nehezebbé válik.

Egyébként én is észleltem ugyanezt: míg pár napja 10-es szakértelemmel, azt turbózva, de kristálypont nélkül teljesíteni tudtam próbákat, most már 20as kellene. Biztos vagyok benne, hogy mindenki rakott rá 10-15 pontot, alattam is, mellettem is, ezért egységesen feljebb lépett a követelményrendszer is.

Bazinagy LE temető ez az egész, a vége az lesz, hogy a VF-esek, akik gond nélkül elszórnak bármire párszázezer LE-t jól megszivatnak mindenki mást
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
189. hozzászólás - 2009.11.06. 10:23:41
Hm. Olyan próbák is jönnek, ahol a próba szintje a szakértelem MAXIMÁLIS szintje felett van 20-al. Ezek biztos így lettek tervezve?
Pontszám: 8.42
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
190. hozzászólás - 2009.11.06. 10:25:43 (Válasz Jeriko #189 hozzászólására.)
Ja.

Egyébként ez mutatja, hogy meddig nőhet a küszöb. Itt ez már konstans marad, de mégis csökken, hiszen mivel a kockadobás a szinted felét (Birka szerint harmadát?) adhatja hozzá bónuszban, elméletben kristálypont nélkül megcsinálható.

Szerintem minden szakértelem effelé a határ felé mozog folyamatosan, azaz JÓVAL meg kell növelni mindent hirtelen, hogy biztosan kristálypont nélkül telejsíthesd azokat. Ezzel persze jól megszivatod a körülötted lévőket, ők is növelnek ezért, így neked is növelned kell. Ki van ez találva.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.06. 10:26:20-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
191. hozzászólás - 2009.11.06. 12:51:27 (Válasz Mortimer #190 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 10:25:43
Ja.

Egyébként ez mutatja, hogy meddig nőhet a küszöb. Itt ez már konstans marad, de mégis csökken, hiszen mivel a kockadobás a szinted felét (Birka szerint harmadát?) adhatja hozzá bónuszban, elméletben kristálypont nélkül megcsinálható.

Szerintem minden szakértelem effelé a határ felé mozog folyamatosan, azaz JÓVAL meg kell növelni mindent hirtelen, hogy biztosan kristálypont nélkül telejsíthesd azokat. Ezzel persze jól megszivatod a körülötted lévőket, ők is növelnek ezért, így neked is növelned kell. Ki van ez találva.


A kockadobas a proba kuszobhoz ugyanugy hozzaadoddik. Persze nem ugyanaz a dobas, csak egy ugyanolyan.
Pontszám: 6.70
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
192. hozzászólás - 2009.11.06. 12:54:36
Az extrapoláció ugyan finomítva lett, de még mindig nincs köszönőviszonyban az átlagszámításos módszerrel. Rögtön ugrott 30-at a szerencsepróbáim értéke amint ketten lettünk a szintemen. Nem én léptem szintet, hanem Dark Mongoose. Mivel nagyobb a szerencséje mint az átlag, így még csökkenie is kellett volna a próbáim nehézségének.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.06
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
193. hozzászólás - 2009.11.06. 12:58:06
Szerintem a csizmáknak a képe a karakterlapon aránytalanul nagy lett. Nem lehetne az ékszerek méretére, vagy az ékszerek és a páncélok képei közötti méretre módosítani?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 4.73
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
194. hozzászólás - 2009.11.06. 13:15:44 (Válasz Mortimer #188 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 10:21:25
Már a bekerülés óta mozog a követelmény, sose volt stabil. Az, hogy ez így jó e, lehet vita tárgya. Ha fixen marad mindig ugyanaz, akkor betárolsz 9et, és azokat 2 szintlépés múlva megerőltetés nélkül megcsinálod. Szerintem ennek elkerülésére van ez így.


Namost ezt azert te se gondolod komolyan. Egy szintlepes alatt siman 25 kalandot lehet kapni, tehat 50 kalandbol 10-et kerek ki? Hogy aztan 2 szint mulva esetleg konyebben megcsinaljam? Raadasul az esetleg erosen alahuzando, mert a szakertelmeim jo reszet nem fejlesztem, szoval a kalandok aranya amin a 2 szintlepes egyatalan segit valahol 10% korul mozoghat.

"Masreszt nagyon gyanus, hogy minden egysegesen felfele mozgott."
Mindenki mindent fejleszt. Az lenne a fura, ha csökkenne Felejteni manapság már nem éri meg semmit, hiszen a korábban haszontalan szakértelmek is próbatényezőkké váltak.


Ha extrapolalsz egy fuggvenyt es egy pontot ugy mozoditasz, hogy az Y erteke valtozatlan, az X meg no, akkor a fuggvenygorbe laposodik, azaz a kesobbi ertekek csokennek. Szerintem. Tehat nem kell csokkenteni, felejteni, eleg nem novelni.

"Ha eddig 86-os szinten volt valakinek 20-as manaregenje, most meg 87-es szinten, akkor az en ertelmezesembe a szintatlag csokken."
Szerintem az történik ilyenkor, hogy van alattad 15 ember mondjuk, én növeltem a csapdaészlelésen, más a zárnyitáson, harmadik emberke a mászáson. Mivel ez nőtt, a ráillesztett görbe meredekebbé válik, ami nálad csúcsosodik ki, és jóval nehezebbé válik.


Igen ez sajnos lehetseges.
Csak ez ugye azt feltetelezi, hogy a szint aranyaban nekem sokkal durvabb utemben kene novelnem ezeket a szakikat.
Jelnelg ugy szamolom, hogy a harom uj szakit a szintemen olyan 40-esre becsuli. (A proba ennek megfeleloen 40-70 kozott van.)
A hozzászólást Kocos módosította 2009.11.06. 13:16:46-kor
Pontszám: 7.80
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
195. hozzászólás - 2009.11.06. 13:15:56
Hát nekem is egyre jobban nem tetszenek a próbák. 200 feletti szerencse meg 270-es erő próba 71. szinten elég lehangoló...És ahogy olvasom ezek csak egyre rosszabbak lesznek. Minden esetre az már látszik, hogy bármilyen tárgy miatt hajt valaki, az nagyon nem fogja megérni. Vagy a sok idő, vagy a sok kristályital miatt. Aki meg csak a történetek miatt csinálja őket az is csak bosszankodhat a sikertelenség okán. Az utóbbi két kalandom 65 kp-be került, úgy hogy megnéztem előre a követelményeket, és amit kellett turbóztam...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.56
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
196. hozzászólás - 2009.11.06. 21:00:48 (Válasz McPaul #181 hozzászólására.)
Azért legyünk reálisabbak könyörgöm... maxos vezetőkészségem van ez mégis mi???
62. szintű vezetőkészség próba: vezetőkészség: 50 + 20 = SIKERES!
Remélem azért ez így javítva lesz, mert ez így kristálypont elnyelő...

Ági
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 7.70
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
197. hozzászólás - 2009.11.07. 00:04:27
na most ez hogy van alíg bírom legyőzni a szörnyeket most 75 szinten vagyok és 93 szintűek ellen kell csatáznom 280 az iq és nagyobbakat sebeznek rajtam na nemár....
Pontszám: 4.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
198. hozzászólás - 2009.11.07. 00:21:27 (Válasz Balumaci #197 hozzászólására.)
Zarknod eseményen nem tapasztaltad? Akkor nem reklamált senki, pedig heteken át mindenki aprította a manókat. Ugyanazzal a képlettel megy a szörnyek szintje.

Megjegyzem, ez a kereskedelem korlátozása miatt később komoly probléma lesz. Most szint +17-es fegyverrel harcolunk a +10-es térkapus, és +18-as kalandos lények ellen. 100. szinten +7-essel harcolunk a +20-as ellen.

Akkor fog kiabálni sok ember.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
199. hozzászólás - 2009.11.07. 12:23:21
hm tök random az egész egyszer épphogy megtud sebezni egyszer meg majdnem kikapok, csak állattal merek kalandokat csinálni már ...

zarknodnál én töltöttem nem harcoltam
A hozzászólást Balumaci módosította 2009.11.07. 12:28:56-kor
Pontszám: 4.78
irritálóEbegab92Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
200. hozzászólás - 2009.11.07. 13:13:05
Végül is tényleg jó ez az új lehetõség.Annyiban igazuk van a többieknek,hogy lehetne lejjebb is rakni a határt,de ott meg nem lenne értelme,mert valljuk be,egy 40-es szintû csizma még elég kevés bónuszt ad.
Én szívem szerint relikviát raknék be.
Ebegab92-VILAG1-en (gyémánt horda)Kovales kötés tagokat keres!
Pontszám: 5.26
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője