Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Jelenlegi fejlesztések
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
821. hozzászólás - 2024.07.10. 11:47:56
Apró kiegészítés: Ha lustaság zálogád van, akkor 1 normál támadás is elég.
Pontszám: 7.30
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
822. hozzászólás - 2024.07.10. 11:48:41 (Válasz Black Death #820 hozzászólására.)
Ne haragudj, de az építéssel nagyon el vagy tévedve.

A fa mérete semmiben nem befolyásolja a kapott téglákat.
Nem az kap kevesebbet, akinek a legmagasabb, hanem aki a legkevesbbet építi.

Tavaly augusztustól mostanáig 31 szinttel nőtt nálunk a fa, és csak 11 szint jött a bajnokságból. Azt hiszem ez sok mindent elárul.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 6.17
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
823. hozzászólás - 2024.07.10. 11:49:45 (Válasz Baraty #821 hozzászólására.)
Ha ezt előbb kiírod, biztos kevesebben siránkoztak volna......
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 6.17
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
829 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
824. hozzászólás - 2024.07.10. 11:52:51 (Válasz Husosfagyi #819 hozzászólására.)
Idézet: Husosfagyi - 2024.07.10. 11:09:22
...
Egyebként elárulok egy titkot: építéssel is lehet ám a fát növelni..... Sőt sokkal nagyobb mértékben, mint a szövibajnokival.


Hát, ez így ebben a formában csak az AL-ra érvényes, mert ott van a napi 1-2 milliárdos építőgép, gyakorlatilag hozzájuk megy az összes tégla...

HA úgy működne, hogy az építés el van osztva a fa méretével, valamivel kiegyenlítettebb lenne a dolog, de így nem az. Van 2-3 LE termelő 400/xxx-es kari, aki ezt az egész fa dolgot elbillenti, így az "építéssel is lehet" nem igazán értelmes alternatíva, DE nem is ez a lényeg!

Az az egészben a kutyaütő dolog, hogy azok a tokenek, amik elég kemény (kifogásolt) pluszokat adnak, kvázi kompenzációként kerültek be a bajnoki medálgyűjtők ellensúlyozására, hogy majd a nagy számok törvénye eccer talán kiegyensúlyozza a bajnoki medálokkal szerzett brutális előnyöket, de erről már szinte mindenki megfeledkezett.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.21
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
825. hozzászólás - 2024.07.10. 12:04:05 (Válasz Husosfagyi #822 hozzászólására.)
Husosfagyi: 11 éve bent van.... minél magasabb annél kevesebb....

Idézet: Miklós - 2013.07.29. 13:57:40
Mutatok egy példát a "sávos" építési modellre, hogy érthető legyen. A modell célja, hogy a top 1-2 szövi mellett a kisebb szöviknek is legyen esélye tudás fát építeni.

A szövetségnek 3-mas, B szövetségnek 5-ös tudás fája van.
Ekkor A szövetség az építésre kap egy 1.3-mas, B pedig egy 1.5-ös osztót. Az energiatéglán az építés arányában osztoznak, tehát valójában az A szövetség építése csak 1.5/1.3= 15%-kal lesz hatékonyabb, mint a B szövetségé (Attól függetlenül, hogy neked azt irja ki,hogy az 1000.000 helyett csak 666e lett beszámitva). (A számokat csak a példa kedvéért irtam, nem ezek a pontos képletek.)
A helyzet akkor lesz árnyaltabb, ha az A és B már 20. szintnél tart, és belép egy új szövi, 1-es tudás fával. Akkor az új szövi jóval kevesebb építéssel és tud számottevő téglát szerezni.
A modell lényege, hogy a nagy szövik exponenciális előnyben vannak a kisebbekhez képest (nagyobb taglétszám és nagyobb szint) ezért a fenti "esélykiegyenlitő" nélkül a top szövin kivül soha senkinek nem lehetne számottevő tudás fája.
A hozzászólást Black Death módosította 2024.07.10. 12:04:49-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 7.09
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
599 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
826. hozzászólás - 2024.07.10. 12:38:20 (Válasz pityu #818 hozzászólására.)
Nem rinya. Csak szeretnem ha az SZB ugy funkcionalna mint reg.

Es nem vagyok elegedett. Nulla token kellene gyakorlora.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.20
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
829 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
827. hozzászólás - 2024.07.10. 12:43:09 (Válasz Razor #826 hozzászólására.)
De az, RINYA a köbön
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.21
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
599 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
828. hozzászólás - 2024.07.10. 12:43:40 (Válasz pityu #824 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2024.07.10. 11:52:51
Idézet: Husosfagyi - 2024.07.10. 11:09:22
...


Az az egészben a kutyaütő dolog, hogy azok a tokenek, amik elég kemény (kifogásolt) pluszokat adnak, kvázi kompenzációként kerültek be a bajnoki medálgyűjtők ellensúlyozására, hogy majd a nagy számok törvénye eccer talán kiegyensúlyozza a bajnoki medálokkal szerzett brutális előnyöket, de erről már szinte mindenki megfeledkezett.


Hat nem tudom milyen "kemeny" pluszokrol beszelsz de meg napi 6 tokennel szamolva is evi 232 TO rol van szo.

Ne az minden csak nem kemeny.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 5.66
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
599 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
829. hozzászólás - 2024.07.10. 12:55:53 (Válasz pityu #827 hozzászólására.)
Erdekes szerintem pont forditva.
Az a rinya a kobon ha valaki a semmiert akar tokent es ha nem kapja meg sir...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.18
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
830. hozzászólás - 2024.07.10. 15:44:49 (Válasz Baraty #821 hozzászólására.)
Köszönjük, így már emberibb-- mondjuk a nagy szövetségek jelentős hátránya a minikkel szemben így is növekedik erősen
a legendás fejlesztőkő is a népes szövetségeket bünteti, nem értem a tendenciát....

- Új AF képesség: Térkapu tapasztalat: Minden szintje után a térkapuban 1%-kal kevesebb tapasztalati pontot kapsz.

Azt szeretném hozzáfüzni, van aki örül!!!! a TPnek, magas szinten a Lé, amit ad viszont szinte elhanyagolható. Javaslom ennek a képességnek is egy párt csinálni--vagy-vagy választással pl Térkapú energia ami szintenként +1% Lét és TPt ad
AUM Mahá Káli
v4 zöldség
Pontszám: 8.51
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3366 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
831. hozzászólás - 2024.07.10. 17:19:27
Én komolyan nem értem az SZB problémát srácok. Vannak itt okos emberek, mi is itt a gond igazából? Az, hogy valaki gyakorlóba üt, az igazából kevesebb munka, mintha területre? Vagy az lenne a cél, hogy ne 1 emberes SZB legyen, hanem legyen rákényszerítve mindenki a taktika ütésre, aminek kvázi a jutalma a token? Mert ennek van értelme, de akkor meg nem kell ez a 3 ütés 1 ütés akármi.

A térkapus fejlesztést én sem értem, de nem voltam talin. Öreg hiba
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.62
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
599 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
832. hozzászólás - 2024.07.10. 17:45:35 (Válasz LanMaffia #831 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2024.07.10. 17:19:27
Vagy az lenne a cél, hogy ne 1 emberes SZB legyen, hanem legyen rákényszerítve mindenki a taktika ütésre, aminek kvázi a jutalma a token? Mert ennek van értelme, de akkor meg nem kell ez a 3 ütés 1 ütés akármi.


Pontosan.

De lathatoan nem mertek elhatarolodni egyik feltol sem es igy lett egy felmegoldasos kompromisszumfeleseg annak ellenere hogy evekig ment az SZB ugy h csak a rendes utesert jart token.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.14
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
833. hozzászólás - 2024.07.10. 17:57:09 (Válasz LanMaffia #831 hozzászólására.)
Elgondolkodtató, ez alapján:
Aki nem üti az adott epiket nem licitálhat a kincsre.
Aki egyik szövetési küldi feladatban 0-át teljesít ott a szórzónak is csökkennie kell.
Aki egyedül felhúz egy épületet azt mást nem használhatja.

Kisebb építésü játékosokat segíteni lehet az LE tárolóval, de én nem üthetek más helyett szövetségi bajnokiban, mert tokentől esik el? Terheljük a taktika készítőt naponta plusz idővel egy időigényes játékban? Kényszerítsük a szövetség tagjait, hogy várják meg a taktikát, nem probléma ha valaki 12-18-24 órázik a munkahelyén? --> Próbléma, hogy a VU mellett van a a játékosoknak magánprogramja (munka, család, szórakozás)?

Őszintén szólva, amikor bejött a gyakorló én nagy lélegzetet vettem abba az irányba, hogy ne hagyjam itt a játékot, inkább segítsem ahol tudom. A gyakorlóért járó token teljesen reális, ha én más helyett(!!!) leütöm a taktikát, terhet veszek le a válláról, ezzel segítem a szövetséget, a többi tag pedig engem segít abban, hogy: időt spóroljak, ne legyen kényszer az ittlét a taktika miatt, és senki se rontson el egy taktikát. Szerintem ez teljes mértékben racionális: szövetség = segítjük egymást, vagy nem erről szól? (Utolsó kérdés Miklósnak ment)
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 8.06
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3366 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
834. hozzászólás - 2024.07.11. 02:07:46
A gyakorló ütés gomb nekem is játékbantartó fejlesztés volt.

Na jó, igazából értem a dolognak a miértjét. Oké. Viszont így a taktikakészítők sokszoros munkát kaptak. Na meglátjuk hogy alakul ez majd a jövőben, lehet finomodik még ez ügyesen.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.62
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
566 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
835. hozzászólás - 2024.07.11. 13:49:06
Még jó hogy ránéztem a fórumra, különben vvalószínűleg hetekig nem vettem volna észre.
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 5.03
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
829 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
836. hozzászólás - 2024.07.14. 07:22:55 (Válasz Razor #832 hozzászólására.)
Idézet: Razor - 2024.07.10. 17:45:35
... evekig ment az SZB ugy h csak a rendes utesert jart token.


Akkor most összefoglalom, hogy mi történt:

Amikor a SZB-t kifejlesztették, csak "rendes" ütésért járt token, akkor nem volt "gyakorló", de a SZB semmivel sem volt jobb vagy más, csak több aktív játékos volt. Ekkor a létszám miatt a kisebb aktív létszámú szövetségeknek volt jelentős előnyük.

Később közkívánatra, mindenféle ellenvélemény elhangzása nélkül, hosszas megbeszélések és egyeztetés nyomán, megcsinálták a "gyakorló"-t úgy, hogy az ne befolyásolja a SZB menetét, de minden másban ugyanazt a jutalmat adja mint a "rendes" ütés. Ez elég hosszú ideig így is volt, és nem is volt a közelmúltig ellenvetése senkinek.

Tehát kimondhatjuk, hogy játékosok jelentős többségének ez a fejlesztés teljes mértékben megfelelt, mivel korábban ellenvetések nem voltak!

Időközben, nemrég néhány rinyagép beindult, hogy ez szerintük így meg úgy nem jó, és mivel elég hangosan rinyáltak, ezért ezt az egész közkívánatra, ellenvetések nélkül készült "gyakorló"-t 3-4 jó hangosan rinyáló játékos kedvéért nerfelték.

Semmi szavazás, semmi utánajárás, hogy valóban a többségnek ez lenne az igénye... NEM! Néhány hangosan rinyáló ... ez itt egy erősebb jelző lenne ... füttyentett, és a játékvezetőség már ugrott is, hogy a kedvükre tegyen.

kb ez a történet, és a rinyagépek fel vannak háborodva, hogy nem mindenkinek tetszik az, hogy a Beho úgy ugrál, ahogy ők fütyülnek...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.11
kedvenc_8._sz._ÁÉVFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
837. hozzászólás - 2024.07.14. 09:57:07 (Válasz Baraty #821 hozzászólására.)
Valami nem igazán kerek evvel a tokenes dologgal. Nem használom a gyakorló támadást, mégis kevesebb tokent kapok.

Korábban az volt a tokenek feltétele, hogy 10 támadás kell (Lustaság záloga mellett 5), de ez mostanra megváltozott. Mik az új feltételek?
Pontszám: 8.81
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
599 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
838. hozzászólás - 2024.07.14. 13:36:00 (Válasz pityu #836 hozzászólására.)
En ezt mar elengedtem. Megegyszer biztos nem valtozik meg lett egy kompromisszum eljunk vele egyutt.

De egy dologban tevedsz.
A gyakorlot a jatekosok kertek es nagyon jo dolog de soha nem volt rola szo hogy token fog erte jarni. Ez csak egy elsore nagyon elbaszott programozasi hiba vagy inkabb programozas elotti tul keves gondolkodas eredmenye lett.

Ha ezt a gyakorlot elsore sikerul jol leprogramozni es soha nem is jart volna erte token akkor eszedbe sem jutott volna tokent kovetelni a semmiert.

A gyakorlo arra van h elkoltsd a PP-t.
A token azert van mert reszt veszel a szovetseg eleteben koveted a kiirast es megprobalod vegrehajtani legjobb tudasod szerint.
A hozzászólást Razor módosította 2024.07.14. 13:37:31-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.17
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
274 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
839. hozzászólás - 2024.07.14. 13:51:43
...
A hozzászólást mist módosította 2024.07.14. 17:21:59-kor
Pontszám: 7.03
kedvenc_8._sz._ÁÉVFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
840. hozzászólás - 2024.07.14. 16:59:45 (Válasz mist #839 hozzászólására.)
Ha nekem címezted, hogy nem olvasok, akkor tévedsz. 5 normál támadást adtam le (Lustaság záloggal), mégis csak 3 tokent kaptam. Ezért írtam ide (és a "segítség"-en keresztül a supportnak) hogy mik az új szabályok, mert a régiek már nem érvényesek, 5 normál támadás esetén nem kapom meg az 5 tokent.
Pontszám: 8.81
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!