Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Jelenlegi fejlesztések
fórumozóJoysiNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
781. hozzászólás - 2024.06.15. 06:05:13
Sziasztok.
Mit kéne tennem, hogy ezt a feladatot elfogadja a szintes feladatsor?
Belépek ide...még kérdést is teszek fel...
DE A FELADAT NEM TELJESÜL!!! ÍGY MEGINT EGY SZINT, AMIBEN NEM TUDOM ÁTVENNI A LÁDÁK TARTALMÁT, MERT EZ A FÓRUMLÁTOGATASOM NEM TÖRTÉNIK MEG A RENDSZER SZERINT.
Miért nem?
---
Pontszám: 5
népszerűguldor93Férfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
782. hozzászólás - 2024.06.15. 08:27:31
A szövetséged fórumát kell meglatogatnod.
Pontszám: 8.48
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
744 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
783. hozzászólás - 2024.06.19. 18:05:29 (Válasz Miklós #779 hozzászólására.)
Hello!

Tegnap este volt lehetőségem látni, már jelenleg 400-as karaktertől, akinek van legendás fejlesztőkő, hogy hogyan is működne ez a fejlesztés: srácok, ez kicsit mellément.
Egyáltalán nem olyan, mint a jelenlegi legendás tárgyfejlesztő, ami működik a fegyver, pajzs és páncél.

Ott ugye úgy van a fejlesztés, hogy őskő/lélekgyémánt és sisakszilánk.
Megadod az árat, akkor szintet lép a tárgy, kap szétosztható pontot és fejlődik a prémiumos képessége, ha olyan.
Tiszta sor, jól műküdik.

Ellenben az, hogy az epikus kincseknél a legendás fejlesztőkő "csak" arra való, hogy a meglévő statokon emeljen és nagyon drágán: ez így nem átgondolt.
Egy nagy szövetségben, ahol naponta megy az epikus farm, akkor is kb havonta 1-2 fog mindenki sorra kerülni.
És még akkor is ott a random; mert így van, aki csak 2, van aki 8-at tud szerezni, ha próbálnak az elosztásra törekedni.

Sokkal jobb és grandiózusabb lett volna a fejlesztés az epikus ékszerekkel, ha már a valóban meglévő epikus felszerelés mintájára épült volna/épülne fel.
A fentebb írt 3 fejlesztési matéria mellé bejött volna a legendás kő, mondjuk hasonlóan 5 kő/5 szint (mivel az epikus kincstábla is mindig 5-el nőtt), és akkor szintén x mennyiségű elosztható pontot kap a karakter, valamint a kiválasztott ékszeren lévő képességek is fejlődhetnek.
Ez lenne/lett volna az ideális vonal, amire kb így mindenki gondolt, amikor azt mondtátok, hogy legendás felszereléshez lesz hasonló.
De nem így lett.

Szeretném javasolni, hogyha majd elkezditek fejleszteni a legendás csizma és sisak, akkor az valóban a legendás felszerelés sémájára épüljön: ne pedig erre a vonalra.

Köszönöm a türelmet és a figyelmeteket.

(Ezt elküldtem ÜSZ-en is, de itt is megosztom; hátha valamelyiket olvassátok majd.)
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.73
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
488 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
784. hozzászólás - 2024.06.19. 19:25:46
Csináltam gyűrűt, nyakláncot. Ez a forma fejlesztés tényleg nem a legjobb.
Naponta 2-4 közötti kő esik az EGÉSZ szövinek.
A fejlesztés meg
Iq:6
Erő-tám-véd:4
A többi meg 2,1.

Ebben a formában, ha csak egy 10 tagú szövit nézünk és egységesen van elosztva a szöviben a cucc, akkor 1 kari havonta 1 iq-t tud rádobni a gyűrűre, nyakláncra.

Ez nem valami jó szerintem.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 8.21
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
833 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
785. hozzászólás - 2024.06.19. 19:55:17 (Válasz Husosfagyi #784 hozzászólására.)
Úgy lenne korrekt, ha akinek van legendás fux-ja, az utána minden entitásból kapna fejlesztő kavicsot... Így sem lenne tömeges, de legalább haladós lenne...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.21
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3639 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
786. hozzászólás - 2024.06.20. 11:47:20 (Válasz Paco #783 hozzászólására.)
Az eredeti legendás tárgyak a karakter szintjén megszerezhető tárgyakhoz hivatottak passzolni, az eléggé más történet volt.

A gyűrűknél és tárgyaknál azt akartuk kiváltani, hogy folyamatosan manuálisan új kincstáblákat kelljen berakni, és ehelyett legyen általatok szabadon konfigurálható rendszer.
A régi rendszerben havonta ki tudtál szedni egy új tárgyat, ami mondjuk 5-6-tal dobta meg a tulajdonságösszeget.
Itt ugye ez kb. 1 tulajdonság, ami nyilván igy elsőre kevésnek tűnik, de:
- ezt a találkozón is elmondtam már, hogy fogunk a játékba olyan relikviát rakni, ami növeli a kapott kövek mennyiségét.
- ezek a kövek más forrásból is beszerezhetők, pl. epikus kincsesládából és lesznek más módok is.
- a régi, elavultnak ítélt tárgyakból a kövek kinyerhetők, és újrafelhasználhatók.

A korábbihoz képest (évek óta nincs új epikus gyűrű / nyaklánc) most ezeket a végtelenségig lehet fejleszteni. Igaz, most bekerüléskor kisebb a fejlődés mértéke, mint eredetileg volt, de hosszú távon garantált az állandó fejlődés, és a mértéke is növekedni fog.
Pontszám: 8.51
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
744 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
787. hozzászólás - 2024.06.20. 17:45:33 (Válasz Miklós #786 hozzászólására.)
Értem.
Köszönöm szépen a részletezést, így már jóval nagyobb a fantázia benne; mert ahogyan Te is írtad; havi 1 TÖ azért lássuk be (ezen elv mentén pedig évi 12), azért nem igazán mozgatna meg senkit sem igazán. Kényelmesnek kényelmes, de nem túl praktikus.
Viszont, amíg így a tervezési és az ötletlési fázisban van a jövőbeli relikvia és más módok; szeretnék pár dolgot kérdezni, vagy inkább lehetséges pontosítást:

-Terveztek berakni olyan relikviát a játékba, ami növeli a kapott kövek mennyiségét. Jól hangzik. Erről mi az elképzelés?
Tehát %-an fogja emelni, vagy fix értékkel/szint? Ugyanide még: ez hatással lesz az epikusok által esett kavicsokra is?
Gondolok itt pl. arra, ha kiesik a szövetségben 2-4 közötti értékben, akkor ez hogyan fog rá hatni?
Eleve már akkor hat és annak a relikviája, aki leveri az epikust? Tehát, ha nekem olyan relikvem van, ami +6követ dob fixen hozzá a 2-4-es szorzóra mondjuk; akkor érdemes lenne mindig annak az embernek verni mondjuk az epikust.
Vagy akkor érvényesül majd a relik hatása, amikor megnyeri a licitet a kincsre? Tehát nyerne 2-t, de a relikvia miatt ezen példánál maradva +8 lesz belőle?
Illetve a relikvia hatása érvényesül majd a más módokon szerezhető kavicsokra is? Értem itt az epikus kincsesláda vagy a más módon szerezhető: mondjuk event vagy befizetés által kapható mennyiségre is?

Azon része pedig, hogy kinyerhető lesz a régi ékszerekből a már beletett fejlesztő kő: remek. Ez 100% hatásfokkal kinyerhető? Vagy lesz valamennyi deficit? Ha igen, milyen mértékű?

Így hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe, csak ha már így beszéltél róla: de alapvetően látok benne potenciált személyt szerint, ha jó a balansz.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.09
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3639 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
788. hozzászólás - 2024.06.21. 15:56:51 (Válasz Paco #787 hozzászólására.)
A terv az, hogy minden relikvia szint / effekt fixen +1 követ ad.
Epikusnál ha megnyered a licitet és átveszed a jutalmat, akkor egyszerűen te eggyel többet kapsz.
Entitásnál hasonlóképp.
A más módon (befizetés, event stb) szerzett kövek számát ezek nem módositanák, csak az epikust és entitást.
A kövek a tárgyból már most is kinyerhetők, ez le van programozva. A tárgyban levő kövek 50%-át ingyenesen, a 100%-át őskő költség mellett tudod kivenni.
Pontszám: 7.77
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
744 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
789. hozzászólás - 2024.06.22. 16:13:32 (Válasz Miklós #788 hozzászólására.)
Értem.
Akkor csak hangosan gondolkodom veled.
Tehát, ha minden szint fixen ad +1 követ, akkor első szintről az unobtánium szintig nézve a vége +8 kő. Így akkor, ha továbbviszem ezt és mondjuk a szövetségben 4 kavics esik ÉS amikor megnyerem, akkor összesen 12 darabot kell kapni.
Ha jól vezetem le a logikát.
És ezen elv/logika fog érvényesülni az entitás is: jogos és érhető.

Epikusnál ha megnyered a licitet és átveszed a jutalmat, akkor egyszerűen te eggyel többet kapsz.

Itt gondolom a relikvia szint/1 gondoltál, másképp a fenti okfejtés nem állja meg a helyét.

Teszteltem a kavics kinyerést is. Itt írtam egy nagyobb litániát a véleményemről, hogy úgy vélem túl van árazva, de aztán inkább töröltem. (Módosítás.)

A, Megsemmisítem a tárgyat, hogy visszakapjak 1 legendás fejlesztőkövet
B, Megsemmisítem a tárgyat, hogy visszakapjak 2 legendás fejlesztőkövet (50 Őskő)

Nagyon szépen köszönöm a válaszaid és a gondolataid a témával kapcsolatosan.
A hozzászólást Paco módosította 2024.06.22. 19:45:40-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.09
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
833 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
790. hozzászólás - 2024.06.22. 18:04:53 (Válasz Paco #789 hozzászólására.)
Nem igazán értem, hogy mi a gondod a kavics kinyeréssel... Eleve gondolom MAX-os ( 460-as ) fux-ba teszed a kavicsokat, hogy epikus legyen. Ebből a fuxból van 3-3 nyaklánc és gyűrű. Egyet fogsz hordani általánosan, a többi csak cserére kell. Miért vennéd ki belőle?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.68
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
744 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
791. hozzászólás - 2024.06.22. 19:11:09 (Válasz pityu #790 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2024.06.22. 18:04:53
Nem igazán értem, hogy mi a gondod a kavics kinyeréssel...


A költsége.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.06
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
798 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
792. hozzászólás - 2024.06.22. 21:40:46 (Válasz Miklós #786 hozzászólására.)
Ez mind oké, de hogy lesz balanszlova pl egy 3tagó vagy egy 20tagú szövetségnél fejlesztőkő szerzése epikusból?

Pl Az egyik világon egy háromtagú szövetségben vagyok és hogy mindenkinek jusson a fejlesztőkőből akkor nagyjából minden harmadik nap jutok hozzá,de a másik világon egy 20 tagú szövetségben vagyok és természetesen mindenkinek jusson akkor itt 20 naponta jutok hozzá. Így hosszútávon nagyobb létszámú szövetségben kevesebb fejlesztőkő lesz játékosoknál

pl így is lehetne akár egy 3 tagú szövetségnél jelenlegi 20óránként éled az epikus akkor egy 20 tagú szövetségnél akkor 2 óra 51 percenként kellene élednie hogy.

de hiba az is lehet hogy 3 tagú szövetségből csak 1 játékos viszi mindig de ez igaz a 20 tagú szövetségre is 1-2 játékos viszi csak el a fejlesztőkőveket


De szerintem a legjobb és igazságos megoldás az lenne ha szövetségből aki aktív és ameddig elérhető a kincs a következő epikus éledéséig addig mindenki átvehetné egy gombot megnyomva ez független lenne az epikus kincstől hogy ki viszi el de az epikusból esne mindig
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 9.52
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3366 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
793. hozzászólás - 2024.06.25. 03:42:11
Ezt a kufár eventet ki lehetne venni. Kínzás nyomkodni.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.62
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
488 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
794. hozzászólás - 2024.06.25. 07:41:18 (Válasz LanMaffia #793 hozzászólására.)
A régi kariknak (akiknek már minden megvan) tényleg az, de sok mindenkinek kellenek még a relikviák, amik innen szerezhetők.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.32
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3366 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
795. hozzászólás - 2024.06.25. 17:19:33 (Válasz Husosfagyi #794 hozzászólására.)
Ettől még kínzás nyomkodni
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.93
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
488 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
796. hozzászólás - 2024.06.25. 19:06:54 (Válasz LanMaffia #795 hozzászólására.)
Nem is cáfoltam
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.32
kedvenc_8._sz._ÁÉVFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
797. hozzászólás - 2024.06.25. 21:37:31 (Válasz LanMaffia #795 hozzászólására.)
Nem kötelező benne részt venni, ha minden relikviád megvan, akkor az a 2% lélekgyémánt kedvezmény nem is számít...
Pontszám: 9.63
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3366 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
798. hozzászólás - 2024.06.26. 00:18:49
Ezen gondolkoztam erősen. Igazából már a legfejlesztettebb relikviák sem adnak semmit. Választhatok egy kincsgyűjtőt, egy védelemgyűjtőt meg egy robbanásgyűjtőt kufár szinten úgy, hogy a mytok igazából maxosak. De még ha nem is lenne maxos, elképesztően jelentéktelen bónuszok ezek. Lenyomtam az eventet, de csak így nem is tudom... egóból, de se a ráfordított idő, se a PP-k, se semmi nem érte meg.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.62
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
930 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
799. hozzászólás - 2024.06.30. 08:48:21 (Válasz Unr34l #792 hozzászólására.)
Idézet: Unr34l - 2024.06.22. 21:40:46
Ez mind oké, de hogy lesz balanszlova pl egy 3tagó vagy egy 20tagú szövetségnél fejlesztőkő szerzése epikusból?

Pl Az egyik világon egy háromtagú szövetségben vagyok és hogy mindenkinek jusson a fejlesztőkőből akkor nagyjából minden harmadik nap jutok hozzá,de a másik világon egy 20 tagú szövetségben vagyok és természetesen mindenkinek jusson akkor itt 20 naponta jutok hozzá. Így hosszútávon nagyobb létszámú szövetségben kevesebb fejlesztőkő lesz játékosoknál

pl így is lehetne akár egy 3 tagú szövetségnél jelenlegi 20óránként éled az epikus akkor egy 20 tagú szövetségnél akkor 2 óra 51 percenként kellene élednie hogy.

de hiba az is lehet hogy 3 tagú szövetségből csak 1 játékos viszi mindig de ez igaz a 20 tagú szövetségre is 1-2 játékos viszi csak el a fejlesztőkőveket


De szerintem a legjobb és igazságos megoldás az lenne ha szövetségből aki aktív és ameddig elérhető a kincs a következő epikus éledéséig addig mindenki átvehetné egy gombot megnyomva ez független lenne az epikus kincstől hogy ki viszi el de az epikusból esne mindig


Ezen érdemes elgondolkozni JV! Ha minden epikből átlag 3 kavics esik és mindet egy karakter viszi akkor is egy elég lassú és hosszú folyamat lesz.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.10
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
800. hozzászólás - 2024.07.04. 10:54:21
Amugy ez a gyuru/nyaklanc fejlesztes a targy egyeb tulajdonsagait is noveli vagy szigoruan csak a tulajdonsag bonuszokat?
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.30
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője