Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
501. hozzászólás - 2009.10.16. 09:59:16 (Válasz csati777 #500 hozzászólására.)
A kvízolimpián aránytalan előnye van annak, aki mind a négy világon játszik. Mivel a kérdések az adatbázis csak egy szűk részét érintik, ha egymás után mind a négy karakterrel oldod meg (vagy három - lényeg a többön van), igen nagy százalékban fogsz ugyanazon kérdésekbe botlani. Azaz ha egyik karakternél látsz egy bonyolult kérdést, és megjegyzed a választ, a következő karakternél azonnal tudni fogod. 100-150 kérdésnél bármely átlagember képes erre, mégis összehasonlíthatatlan előnye van azzal szemben, aki csak 50-re válaszol.

Ezt módosítani kellene.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.82
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
502. hozzászólás - 2009.10.17. 13:42:19 (Válasz Mortimer #501 hozzászólására.)
Nem baj az, ha valaki többet foglalkozik a játék vmelyik részével nem baj ha jobb benne mint a többi.
Ez is ilyen, ha vki 4 világon is tolja aktívan a talicskát és válaszolja aktívan a kvízeket én nem sajnálom tőle a medált, megérdemli.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.28
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
503. hozzászólás - 2009.10.29. 18:08:23
év madara 2009 Mo-n

helyes válasz: kanalas gém

------------

ki engedi át ezeket? a kanalas gém 2008-ban volt tudomásom szerint
Pontszám: 6.92
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
504. hozzászólás - 2009.10.30. 10:40:29
Még ha ezért engem agyon is vernek: Jerikó, akinek a következő szöveg van kiírva a karakterlapjára: A játék időigényes volta miatt abbahagytam az aktív játékot - vagy valami hasonló - , nyeri a kvízolimpiát űridővel úgy, hogy a nagyközönség nem használja az adatbázisát, de ő, szövetségi társai és barátai igen. Gondolom. Nehogy más kerüljön a medálok közelébe, az kizárt.

Javaslat: miért tizenöt perc van a kvízek megválaszolására? Miért nem csak mondjuk 5 másodperc jut egyre, és akkor valóban a tudás dönt, mert öt mp alatt nincs időd olvasni, keresőt használni, stb. Persze jó lenne válogatott kérdésekkel dolgozni, nem olyanokkal, amire rossz válasz van jónak jelölve, vagy értelmezhetetlen a kérdés.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 8.70
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
505. hozzászólás - 2009.10.30. 11:12:34 (Válasz Jeva #504 hozzászólására.)
Idézet: Jeva - 2009.10.30. 10:40:29
Még ha ezért engem agyon is vernek: Jerikó, akinek a következő szöveg van kiírva a karakterlapjára: A játék időigényes volta miatt abbahagytam az aktív játékot - vagy valami hasonló - , nyeri a kvízolimpiát űridővel úgy


nincs ideje, ezért siet ennyire a válaszokkal:)

nem, komolyra fordítva a szót: bár nincs ideje foglalkozni a játékkal, de nem szeretné, ha az kaparintaná meg az érmeket, akinek van ideje. ez is egy hozzáállás. versenyzőtípus.
Pontszám: 4.78
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
506. hozzászólás - 2009.10.30. 11:30:30
amúgy az idő annyira nem űr, nekem 206 másodperc volt, bér csak 38 volt a jó válaszom. egyszer sikerült 48-ra, de nem hiszem, hogy megérné további 4-5 percet pazarolni a kvízre, azt megteszik a fanatikusok. minden, a VU-tól elcsent idő kincs.
Pontszám: 3.37
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
507. hozzászólás - 2009.10.30. 11:45:58 (Válasz Jeva #504 hozzászólására.)
Idézet: Jeva - 2009.10.30. 10:40:29
Még ha ezért engem agyon is vernek: Jerikó, akinek a következő szöveg van kiírva a karakterlapjára: A játék időigényes volta miatt abbahagytam az aktív játékot - vagy valami hasonló - , nyeri a kvízolimpiát űridővel úgy, hogy a nagyközönség nem használja az adatbázisát, de ő, szövetségi társai és barátai igen. Gondolom. Nehogy más kerüljön a medálok közelébe, az kizárt.


Szia!

Ha követed a kvízolimpiát, akkor tudod, hogy nyertek már jópáran ennél rövidebb idő alatt is. Most nem kaptam olyan kérdést, amit ne találtam volna meg nagyon hamar a google-ban - ez nagyon ritka.

Ami az adatbázist illeti: nem hiszem, hogy bárki számára tiltott volna a kérdések összegyűjtése. Csak van aki szán rá időt és energiát, van aki meg nem. Az enyémen kívül még két nagy, profi adatbázisról tudok - egyik sem nyilvános - és elég sok kicsiről (bár többnek a gazdája már abbahagyta a játékot).
Megjegyzem, az adatbázisom valószínű jobb, mint a többieké, mert elébe mentem az eseményeknek: töbszázezer(!) olyan kérdés is szerepel benne, amelyeket innen-onnan szereztem be (kvízkirály, rtl-es kvízjátékok, kvízklub stb.) És hát a legtöbb játékos ezekből "ollózza ki" a kérdéseket.

Az adatbázisom nyilvános, bárki használhatja. A késleltetés a mostani kvízolimpiára került be, és elvileg A JÁTÉKOSOK KIFEJEZETT KÉRÉSÉRE (legalábbis a VU játékvezetője erre hivatkozott.

Részemről nyitott vagyok bármi módosításra ezzel kapcsolatban: legyen az adatbázis megint elérhető olimpia alatt, mint eddig; legyen még nagyobb késleltetés, vagy zárjam be az egész oldalt stb.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.10.30. 11:51:55-kor
Pontszám: 8.82
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
508. hozzászólás - 2009.10.30. 11:59:41 (Válasz Jeriko #507 hozzászólására.)
Én külön megköszönöm a késleltetést:) Bár soha nem olimpiázok, de ez egy korrekt lépés volt a részedről
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.38
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
509. hozzászólás - 2009.10.30. 12:04:25 (Válasz Jeva #504 hozzászólására.)
Igazad van, szerintem is módosítani kellene a kvízolimpiát, ez így már réges rég nem arról szól, amiről kellene. Adatbázisuk, és scriptgyorsaságok olimpiája.
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.81
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
510. hozzászólás - 2009.10.30. 12:05:36 (Válasz Jeriko #507 hozzászólására.)
Én is szeretném megköszönni Jeriko lépését, mert szerintem nagyon korrekt döntés volt. Reméljük, hogy a következő olimpiára az összes kvíz adatbázis ilyen késleltetéssel fog menni az olimpia idejére, mert így egy nagyobb réteg számára válik megszerezhetővé a kvízmedál szerintem. Egyenlőbb feltételeket jelentene.
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.60
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
511. hozzászólás - 2009.10.30. 12:10:39 (Válasz Jeriko #507 hozzászólására.)
Nem a te adatbázisoddal van a baj, hanem hogy mindez így megoldható. Ha te nem, akkor más csinálja meg.

A JV-nek nem téged kellett volna kérnie, hogy késleltesd, hanem AKTÍVAN tennie valamit azért, hogy ne legyen igy kijátszható az "olimpia".

Már fél évvel ezelőtt, amikor egymás után három olimpián is csak 50 helyes válasszal szerepeltek emberek a toplistán látható volt, hogy mindenki kihasználja a lehetőségeket ilyen-olyan módon. A fórumban többen kértük, hogy legyen változtatás, külön levélben is, de semmi nem történt. Ezek után igencsak álságos pont téged cseszegetni amiatt, hogy értéket hoztál létre. Nevetségesnek tartom, hogy Miklós tud a problémáról, de nem tesz ellene semmit, ehelyett rád hárítja a felelősséget.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.81
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
512. hozzászólás - 2009.10.30. 12:36:18 (Válasz Mortimer #511 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.10.30. 12:10:39
Nevetségesnek tartom, hogy Miklós tud a problémáról, de nem tesz ellene semmit, ehelyett rád hárítja a felelősséget.


A felelősség az oldalamat illetően kezdetektől fogva az enyém, nem Miklósé, szó nem volt hárításról.

Szerintem is lehetne sokkal jobb kvízolimpiát (sőt az egész kvízt) csinálni, de a játékvezető számára rengeteg tennivaló akad, amelyek között mérlegelnie kell.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.10.30. 16:35:45-kor
Pontszám: 6.77
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
513. hozzászólás - 2009.10.30. 12:38:50 (Válasz Jeriko #507 hozzászólására.)
Bocs, nem azt kifogásoltam, hogy én nem használhattam - eddig egyszer sem tettem - , sőt, kimondottan jó, hogy sokan mások sem, de néhányan mégis, ami relatív nem fair. Tudom, mindenki olyan eszközökkel él, amikkel lehet... Úgysem lehet mindent kizárni.

Csak rossz, hogy ha megfeszülök, sem tudok feljutni oda, meg Neked, aki kevésbé aktív - legalábbis a kiírás szerint - annyira nem is kéne. Igaz, ha Téged kiveszlek, még mindig csak hatodik helyen lettem volna.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 6.20
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
514. hozzászólás - 2009.10.30. 15:51:36 (Válasz Jeriko #512 hozzászólására.)
Szerintem a nyilvános/nem nyilvános adatbázisokkal önmagukban nincs baj. A probléma azzal van, hogy néhányan nem állnak meg ennyinél..
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.81
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
515. hozzászólás - 2009.11.15. 09:33:49
Felháborítónak tartom a kvízolimpiára beengedett kérdéseket. Olyan helyesírási hibás, vacak kérdéseket kaptam, amitől elment az életkedvem is. Pl. egyik szövetségi társam kérdése a football manager nevű játékra vonatkozott, ráadásul nem is volt a jó válasz a válaszlehetőségek között. Az ígéretetekhez híven miért nem lehet x db újonnan befutó, de értelmesnek ítélt kérdést félretenni az olimpiára? Ne mondjátok, hogy két hét alatt nem kaptok töménytelen mennyiségű kérdést, amiből lehetne válogatni?!

Bocsánat, de egyszerűen gyomorforgatóan undorító kérdésekkel találkoztam ("vad körte", "junius", stb.).
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 6.12
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
516. hozzászólás - 2009.11.15. 22:22:07
Eredményed a legutolsó kvíz olimpián: 49 helyes válasz 639 mp. alatt

A rossz válaszom erre a kérdésre volt:
Hány győztes kap kvízmedált a kvízolimpián?

Szerintem csak egy, mert csak egy győztes van.
A helyes válasz a 3 volt.

Most akkor mi van?
Szerintem csak egy győztes létezik, másként kellett volna feltenni a kérdés, ha azt kellett volna válaszolni, hogy 3-an nyernek kvízmedálokat. Mondjuk: Hányan szerezhetnek egy kvízolimpián egy világon kvízmedált. Akkor a jó válasz három. De ilyen kérdéssel szivatnak meg!!!!!
Pontszám: 4.57
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
517. hozzászólás - 2009.11.15. 22:30:57 (Válasz Bottom30 #516 hozzászólására.)
egy resze a kvizmegoldasnak, h belelass a kerdezo fejebe. igazad van, a kerdes rosszul van felteve, de valoszinuleg arra gondolt, h hanyan kapnak medalt.

mondjuk a 640 masodperc meg a top10re sem szokott eleg lenni, szoval ne bankodj
Pontszám: 7.59
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
518. hozzászólás - 2009.11.28. 04:30:21
"A magyar kártya lapjai közül melyik jelképezi az őszt?"
A kérdező a négy ászt adta meg, de szerinte a "Tök ász".
Csak jelzem, hogy ő inkább egy másik tök figura, a Stüszi vadász, mert a tök ász a nyarat, míg a zöld jelképezi az őszt.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 8.22
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
519. hozzászólás - 2009.11.28. 16:56:10 (Válasz Rius #518 hozzászólására.)
Ugyanilyenbe futottam bele.
Csak a nyárra kérdezett rá, ami szerinte a zöld ász...kicsit néztem bután.
Pontszám: 5.16
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
520. hozzászólás - 2009.11.28. 19:15:54
Szép estét....
Én általában pozitívan állok a dolgokhoz, de ez a kvízolimpia egyre rosszabb..miért olyan nagy kérés, hogy ellenőrzött kérdések kerüljenek be?
Az aranyporos nappaligekkó milyen hosszú?
Mire jó a ***xy gyógyszer?

Ki van a 2000-en ? BETLEHEN Gábor

meg még sok ökörség...
Smaragd 4 life
Pontszám: 5.30
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője