Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
261. hozzászólás - 2009.02.15. 00:18:22 (Válasz Craslorg #246 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.02.14. 15:46:02
Amivel nem értek egyet.

Hogyan nevezik a digitális fényképezésben a tömörítetlen, eredeti képfájlt?
RAW
ORIGIN
JPG
UHF

Remélem mindenki elkészítette a házifeladatát digitális fényképezésből? Ilyet soha nem hallottam a tanulmányaim alatt.Talán kissé spéci tudás?

Újra: Nem az a jó kérdés, amire tudom a választ, hanem ami egy ismertebb információ. Ez mondjuk határeset, de annyira nem vészes. Manapság elég sok háztartásban van digitális fényképezőgép.


Es azoknak akiknek van, hany%-a tudja ere a valaszt? Én nem, bár tippem van.


Melyik nem South Park alak?
Séf Bácsi
Ben
Jézus
Cartmen

Na nézzük csak... Jézus ugyebár bibliai alak...Itt borult a kérdés alapból.Aki nem nézi a SP-t az már nem is kulturált ember,vagy mi?

Ebben egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy a Jézus szerepeltetése miatt nálam azonnal törölni lenne. Jézus is szerepelhet kérdésben vagy válaszokban, de nem ilyen körítéssel.


Miert is? Jézus állandó visszatér szereplő a sorozatban. No nem mondom, hogy jó a kérdés, de talán nem kéne ennyire túlreagálni sem.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
262. hozzászólás - 2009.02.15. 00:24:44 (Válasz masterv #259 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2009.02.14. 22:19:11
Csak a szerencsén múlik,milyen tipusú kérdéseket kapsz.Ezt talán jó lenne kizárni.


Akkor Rius pl. rettenoen szrencses, hiszen 3-szor is dobogon vegzett mar.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
263. hozzászólás - 2009.02.15. 00:34:14 (Válasz Kocos #261 hozzászólására.)
Az SP kérdésben melyik a helyes válasz? Nem esküszöm meg rá, de nekem mintha mind a négy felsorolt rémlene szereplőként.

Jézus pl. fixen az, elég gyakran.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
264. hozzászólás - 2009.02.15. 00:40:05 (Válasz Zaccmester #263 hozzászólására.)
Elvileg Ben nevű szereplő nem igazán rémlik, de pl Cartmen sincs, mert Ericet Cartmannek hívják.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
265. hozzászólás - 2009.02.15. 00:43:43 (Válasz Lanmandragoran #264 hozzászólására.)
Pfff, akkor már teljes a káosz a kérdés körül.
Mindenesetre ilyen későn már nem fogok miatta SP oldalakat keresgélni.

Köszi a választ! A "helyesnek" megjelöltet nem tudod véletlen?
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.02.15. 00:44:05-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
266. hozzászólás - 2009.02.15. 01:24:59 (Válasz masterv #259 hozzászólására.)
Már bocs, de tudod akinek nem inge, nem veszi magára...
Mindenki ugyanakkora eséllyel induljon? Ez ki van zárva, tudod van egy olyan tulajdonság, amit tudásnak hívnak, és semmi köze a szerencséhez. Az olimpiára egy módon lehet készülni, két hétig odafigyelni vadászatnál, szokni a témaköröket, odafigyelni azokra a válaszokra, amiket speciálisnak, nehéznek érzel. Ha a tudásodban nem bízol, akkor a google használatot gyakorolni, hogyan lehet optimálisan használni, jó hatásfokkal, rövid idő alatt. Minden világon több olyan ember van, aki rendszeresen 48-50 jó választ ad, az eredmények mutatják, hogy szó sincs szerencséről. Vagy pl nekem most, ezen az olimpián 49, és 2x47 jó válaszom volt a három világon, a 49-ben az utolsó előttit elnéztem, lehetett volna hibátlan. Hol itt az oly hőn emlegetett szerencse? Persze, egyszerűbb arra fogni, hogy aki jobban teljesített, az biztos csak szerencsés, és a rendszer rossz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
267. hozzászólás - 2009.02.15. 01:28:04 (Válasz Zaccmester #265 hozzászólására.)
Nem tudom, én játékban még nem találkoztam ezzel a kérdéssel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
268. hozzászólás - 2009.02.15. 05:56:59
Hmmm... Hát azért számít a szerencse is. Most rendesen eltoltam(nyirokmirigyekben, nyirokcsomókban termelődő dolgok után kutatva idő ment el), az egy időben ugrókötelezőkre lövésem sincs, hogy hol keressek(Guiness-rekord gondolom, de ez 3-4 perc meló legalább, amire olimpián nincs idő), valamint világ 3-on időm nagy részét elvitte , hogy ki építette az első műtermet, és volt, amit benéztem.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
269. hozzászólás - 2009.02.15. 09:48:36 (Válasz Kocos #261 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.02.15. 00:18:22
Idézet: Craslorg - 2009.02.14. 15:46:02
Amivel nem értek egyet.

Hogyan nevezik a digitális fényképezésben a tömörítetlen, eredeti képfájlt?
RAW
ORIGIN
JPG
UHF

Remélem mindenki elkészítette a házifeladatát digitális fényképezésből? Ilyet soha nem hallottam a tanulmányaim alatt.Talán kissé spéci tudás?

Újra: Nem az a jó kérdés, amire tudom a választ, hanem ami egy ismertebb információ. Ez mondjuk határeset, de annyira nem vészes. Manapság elég sok háztartásban van digitális fényképezőgép.


Es azoknak akiknek van, hany%-a tudja ere a valaszt? Én nem, bár tippem van.


Melyik nem South Park alak?
Séf Bácsi
Ben
Jézus
Cartmen

Na nézzük csak... Jézus ugyebár bibliai alak...Itt borult a kérdés alapból.Aki nem nézi a SP-t az már nem is kulturált ember,vagy mi?

Ebben egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy a Jézus szerepeltetése miatt nálam azonnal törölni lenne. Jézus is szerepelhet kérdésben vagy válaszokban, de nem ilyen körítéssel.


Miert is? Jézus állandó visszatér szereplő a sorozatban. No nem mondom, hogy jó a kérdés, de talán nem kéne ennyire túlreagálni sem.

Azért olvastad ugye, hogy az előre odaírtam, hogy határeset, a másodikra pedig később, hogy elnézést, mert nem tudtam, hogy Jézus nevű karakter is van.
Pontszám: 5
fórumozóSilverFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
270. hozzászólás - 2009.02.15. 10:20:12
Olimpiai törlésgyanúsak:

Mennyi a 14C izotóp felezési ideje?
kb 125 év
kb 5700 év
kb 1.210.000 év
kb 3940 év
Aranyos.Google segített,de fejből a franc se tudja.Egy törlést megér sztem.

Melyik Battletech könyvet NEM Michael A. Stackpole írta?
Sötét ármány
Született harcosok
A vér szava
A klán törvénye

Ez kötelező olvasmány?NEM!

Melyik NEM japán írásjel?
katakana
hiragana
haiku
kanji

Elnézést,de itt mifelénk nem tanítják a japán írást. Ti tudtok japánul? Aki igen,az válaszoljon rá,de szvsz többen vagyunk,akik nem,szóval jó lenne eltüntetni.(a haiku a verselési stílus,tudom,de akkor is spec)

Melyik zenekar nem lépett még fel Magyarországon?
Oasis
Iron Maiden
RHCP
Coldplay
És ha nem hallgatok ilyen zenét,vagy nem járok az ország minden fesztiváljára,akkor honnan szedjem elő a választ?

Mit jelent a kifejezés: sub rosa?
halkan
lassan
álcázva
titokban
Ez meg hibás,a jelentése: a rózsa alatt.De azt nem látom. Titokban a kérdező szerint.Szerintem és a latin szótár szerint meg: occulte, furtim =titokban. Nagyon törlendő!

Mi szállítja a vérben az oxigént?
Hemoglobin
Hemoglobin
a vér sodorja el

A negyedikre nem emlékszem,ezt emlékezetből írtam,mert a franc se gondolta,hogy valami trükk van a dologban.
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
271. hozzászólás - 2009.02.15. 10:22:56
Gondolkoztam ezen a kvíz olimián, eszembe jutott egy dolog... Belegondoltatok már, hogy az első X helyen állók mindíg 50, vagy ahhoz közeli közeli pontszámmal végeznek? Ennyi okos ember nincs. És sokan egymás után többször is az első 3-ban vannak. És ezek az emberek általában a TOP-ból kerülnek ki. Hogyan lehet ez? Ilyen gyorsan nem lehet használni a Google-t. És nem lehetnek mind ilyen okosak. És röhelyesen rövid idő alatt végeznek a kitöltéssel. Hát hogyan lehet ez? RÁJÖTTEM !
A problémát, amiről írok, minnél előbb ki kéne küszöbölni, mert ez így nem lesz jó...
Na szóval, a recept a következő : Amikor vadászol, kitöltöd a kvízt, itt persze nem baj ha elrontod, a helyes választ megadja. Na most ! A kérdést Ctrl+C Ctrl+V módszerrel lemented pl. egy HTML dokumentumba, és alá/utána a helyes választ. Ugyanezt a következő kérdéssel is, ugyanabba a dokumentumba. Ha ezt mindíg megcsinálod, meglesz az összes kérdés, az összes válasszal. Amikor eljön a kvíz olimpia, csak megnyitod a dokumentumot, Ctrl+F , kiadja az első kérdést, neked viszont nem kell gondolkodni, Ctrl+C a kérdésre, Ctrl+V a keresés mezőbe, és így pár MP alatt megvan a helyes válasz.
Na most így nyilvánvalóan mindíg ugyanaz a pár ember fog elöl végezni, a többieknek nincs esélye.
Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? A kvízolimpiára új/újabb kérdéseket kell berakni, vagy legalább egy részüknek ilyennek kell lennie.

Ha ez nem valós veszély, és csak képzelődök, szóljatok... de nekem gyanús, hogy mindíg ugyanazok az emberek, 50 ponttal.
Pontszám: 5.33
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
272. hozzászólás - 2009.02.15. 10:26:07 (Válasz Silver #270 hozzászólására.)
Idézet: Silver - 2009.02.15. 10:20:12
Olimpiai törlésgyanúsak:
Melyik NEM japán írásjel?
katakana
hiragana
haiku
kanji

Elnézést,de itt mifelénk nem tanítják a japán írást. Ti tudtok japánul? Aki igen,az válaszoljon rá,de szvsz többen vagyunk,akik nem,szóval jó lenne eltüntetni.(a haiku a verselési stílus,tudom,de akkor is spec)



Spec nem tudok japánul, de azt elég sokan tudják, hogy a haiku egy japán vers forma (5-7-5 szótagos sorok), tehát szerintem belefér, esetleg még tanulni is lehet belőle

Egyébként törölhető a kérdés, mert én is belefutottam ebbe a kérdésbe, csak más volt a "rossz" válasz

Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
273. hozzászólás - 2009.02.15. 10:38:33 (Válasz Silver #270 hozzászólására.)
Idézet: Silver - 2009.02.15. 10:20:12
Mit jelent a kifejezés: sub rosa?
halkan
lassan
álcázva
titokban
Ez meg hibás,a jelentése: a rózsa alatt.De azt nem látom. Titokban a kérdező szerint.Szerintem és a latin szótár szerint meg: occulte, furtim =titokban. Nagyon törlendő!


The Latin phrase sub rosa means "under the rose" and is used in English to denote secrecy or confidentiality.
A kerdes ettol meg persze nem jo. Sztem olyasmit jelenthet, mint magyarban a fű alatt.

Mi szállítja a vérben az oxigént?
Hemoglobin
Hemoglobin
a vér sodorja el

A negyedikre nem emlékszem,ezt emlékezetből írtam,mert a franc se gondolta,hogy valami trükk van a dologban.


Ha jol emlekszem, akkor az egyik valasz a hemogoblin. Szemet kis trukk, nem a kvizbe valo.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
274. hozzászólás - 2009.02.15. 10:42:04 (Válasz Cavalorn #271 hozzászólására.)
ROTFL.
En nem csinalok semmi ilyet, bar elismerem, hogy vannak valaszok amiket megjegyzek, ez ugye nem csalas?
Ja egyebkent 5500 kouli valaszt adtam eddig vadaszat kozben es a kerdes adatbazisrol tobbtuzezres adatokat hallani. Raadasul abban az 5500-ban boven volt ismetlodes is.
Pontszám: 5
irritálóFirdauszNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
275. hozzászólás - 2009.02.15. 11:34:44
Hát ha valakinek nagy az általános műveltsége, annak nagy legközelebb is. A tudás általában megmarad, sőt bővülhet is! Szerintem nem éri meg a veszőtséget, nem megengedett eszközökhöz folyamodni! Jegyzem meg ez a mostani kvíz, nagyon nehéz volt, legalább is nekem!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
276. hozzászólás - 2009.02.15. 11:48:29 (Válasz Cavalorn #271 hozzászólására.)
Ezt remélem te magad sem gondolod komolyan. A három világon a kvízválaszok alapján az első karaktereknek összesen ~11k helyes válaszuk van, ahhoz hogy valaki első legen ezen a listán, kb 100 válaszonként ronthat egyet, vagy még annyit sem. Tehát a három első helyezett karakter találkozott összesen 12000 kérdéssel a 90000-ből. Legalábbis Hatsepsut utoljára azt jelezte, hogy átléptük a 90000 db kérdést. Még ha a három karakter ugyanannak az embernek az irányítása alatt állna is, az azt jelentené, hogy durván a kérdések 15%-át tudta kimenteni. Ebből aztán tényleg tökéletes megfejtéseket lehet kihozni...
De jobbat mondok, aki v2-n 50 jó válasszal 3 olimpiát is megnyert, az csak alig 3000 kérdésre válaszolt azon a világon, tehát nem egy kimondott vadász-karakter. Akkor hogy is van ez?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
277. hozzászólás - 2009.02.15. 11:56:43 (Válasz Cavalorn #271 hozzászólására.)
Nincs szükség semmilyen HTML dokumentumra. A természet megajándékozott minket a memóriával, a programozók pedig a Google-al. Szeptember 22 óta játszom, feleltem már egy pár ezer kérdésre, úgyhogy már a legtöbb évszámot is kapásból vágom. Csak a focis és a matekos kérdések fognak ki rajtam, de a mostani olimpiai eredményem így is 48 helyes válasz az egyik, 46 a másik világon. Meg voltam győződve róla, hogy az olimpiai kérdések egy komoly szűrőn mentek keresztül, de azért a hozzászólásokat olvasgatva látom, még mindig van egy-két trükkös.
Pontszám: 5
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
278. hozzászólás - 2009.02.15. 12:27:42
Basszus, megint elment a kedvem ettől az egésztől!
Rossz kérdés miért kerül be a kvíz olimpiába? így aztán tényleg semmi köze a tudáshoz az egésznek...
A kedves kérdező szerint a Horthy korszak 1920-al kezdődött...
Az hogy 1919. novemberében Horthy már bevonul Budapestre, és átveszi a tényleges irányítást az lofasz bimbam kisharang....
Persze ha odaírja, hogy a közkeletű néphiedelem szerint akkor jó, mert akkor a kormányzóságát kell nézni ami 1920-tól volt...
De történelmileg a 1919 a korszak kezdete...
A hozzászólást Moon módosította 2009.02.15. 12:33:00-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
279. hozzászólás - 2009.02.15. 12:35:57 (Válasz Moon #278 hozzászólására.)
Miért, Budapest az egész ország? Kit érdekel, hogy Budapestre mikor vonult be? 1920. március 1-től volt kormányzó, tehát onnantól beszélünk hivatalosan Horthy korszakról, budapesti bevonulása után még választanak egy koalíciós kormányt Huszár Károly vezetésével.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
280. hozzászólás - 2009.02.15. 13:22:51
Előre is bocsánat ha már ezt írták amit én fogok de vagyok még nem is 1 másik játékban is és nem sűrűn nézegetem az itteni fórumot... de nem lehetne megoldható hogy kvíz olimpián minden játékos ugyan azokat a kérdéseket kapja meg? mert így a véletlennek és a szerencsének is elég nagy szerepe van benne hogy ki hol fog végezni...
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!