Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
421. hozzászólás - 2009.07.16. 07:43:18 (Válasz Ericdrawen #415 hozzászólására.)
Idézet: Ericdrawen - 2009.07.16. 07:05:11
Az utolsó olimpia óta negkévő kvízeket, félre kell rakni, hogy ne jellenjenek meg a játékban, szigorúan elzárni(!!!)(bár még így is hozzájuthatnak). S az olimpiát mindig az új kérdésekből kell csak megrendezni, aztán ha lezajlott az olimpia, mehet a többi kvíz közé a normál játékba!


Ez hatalmas ötlet, csak támogatni tudom.
Ezesetben a kvízadminoknak vállalnia kéne, hogy ők nem vesznek részt az olimpián.
Ez nem tudom mennyiben megoldható.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
422. hozzászólás - 2009.07.16. 07:46:33 (Válasz ArkAngyal75 #402 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.07.15. 00:07:46
Mikor adták ki a Magna Charta Libertatumot?
1389. augusztus 20.
1215. június 15.
1965. március 15.
1578. február 14.

Ez valami nagyon fontos dolog lehet, hogy napra pontosan kell tudni.


Sztem bosegesen elegendo az evet tudni ahhoz, hogy valaszolni tudj. Ha neked nem, akkor a hiba a te keszulekedben van.

Melyik megyén nem halad át a 8-as főút?
Veszprém
Tolna
Vas
Fejér

Ez is nagyon fontos tudás, meg gondolom bárki tudhatja, az is, aki a 32 főút mellett él...


Hat azert a Magyarorszag egyjegyu foutjairol egy magyar kvizben elvarhato, hogy sejtese legyen az embereknek. Esetleg ha hallottal a Pentelei-hídrol, es tudod, hogy az az M8-as dunahidja lesz, tovabba, hogy dunaujvarosnal epult, ami ugy fejer megye, akkor adodik, hogy Tolna nem igazan lehet benne a szorasban.

Kik temetkeztek a piramisokban?
fejedelmek
szultánok
kánok
fáraók

Senki nem temetkezett a piramisokban, soha, egyetlen holttestet sem találtak piramisban.


Forras? En ezt talaltam:
A Nagy Piramis az egyiptológia egyhangú álláspontja alapján az uralkodó temetkezési helyéül épült.

Mi a másik neve a Szkarabeusz bogárnak?
Vörös Hangya
Bőrfutrinka
Molnárpoloska
Ganajtúró

Hát falun lehet, hogy így hívják, de ez galacsinhajtó. A helyesírás meg...


skarabeusz: 1. ganajtúró, galacsinhajtó bogár
Ez akkor egy falusi lexikonbol van.
Itt egy masik falusi lexikon:
A szkarabeusz néven ismert bogár a ma ganajtúrónak vagy galacsinhajtónak nevezett bogárral azonos.

Miért különleges az őskő?
Koncentrált varázsenergiát tartalmaz.
Több drágakő ritka egybeolvadása miatt komoly értéke van.
Hihetetlenül koncentrált mennyiségben tárolja a lélekenergiát.
Mivel homogén drágakő, értékes.

???


Ajanlott olvasmany: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras
Pontszám: 7
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
423. hozzászólás - 2009.07.16. 07:49:21 (Válasz Mortimer #401 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.07.14. 22:37:06
Melyik nem tengeri élőlény?

Cápa
Delfin
Tengeri angolna
Manta

Gratulálok a kérdésfeltevőnek, miatta buktam az olimpiát. Szerinte ugyanis a DELFIN NEM TENGERI.


Mortimer: a kerdes ugy szolt (en is megkaptam), hogy melyik nem tengeri hal.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
424. hozzászólás - 2009.07.16. 07:51:51 (Válasz bokorn #408 hozzászólására.)
Idézet: bokorn - 2009.07.15. 04:45:33
Idézet: Freez - 2009.07.15. 00:15:59
Melyik megyén nem halad át a 8-as főút?
Veszprém
Tolna
Vas
Fejér

Ez nekem is beugrott az olimpiai csokorba, sajna én a 44-es főút mellett lakom.


azert a 44-es ut mellett is illik ismerni a magyar utszamozas logikajat, nem olyan nehez, az oramutato jarasanak megfeleloen szamozodnak, es mint az orszagban szinte minden, ezek is pestrol indulnak, innentol meg mar egyertelmu


Hat a 8-as az pont nem Pestrol indul, meg nem is erinti.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
425. hozzászólás - 2009.07.16. 07:58:35 (Válasz Ericdrawen #415 hozzászólására.)
Idézet: Ericdrawen - 2009.07.16. 07:05:11
Ez komoly????
helyes válaszok Összidő (másodperc) jutalom
1. Dark Melon 50 344 3 kvíz medál
2. Barrique 50 410 2 kvíz medál
3. Jerikó 50 437 1 kvíz medál


Tényleg csináljatok vele valamit, mert kimerem jelenteni ezek csalók, még csak nem is külső adatbázis lehet. Ennyi idő alatt még el sem lehet általában olvasni, nem hogy felfogni, bejelölni, klikkelni!

Az utolsó olimpia óta negkévő kvízeket, félre kell rakni, hogy ne jellenjenek meg a játékban, szigorúan elzárni(!!!)(bár még így is hozzájuthatnak). S az olimpiát mindig az új kérdésekből kell csak megrendezni, aztán ha lezajlott az olimpia, mehet a többi kvíz közé a normál játékba!

CSINÁLJATOK VALAMIT MERT EZ A TOTÁL KIÁBRÁNDÍTÓ, A TÖBBIT MÉG ELTÜRÜM, DE EZ TÜRHETETLEN!


Koszonom a megtisztelo feltelezest, en meg meg ki merem jelenteni, hogy aki azt hiszi, hogy ezt csak csalassal lehet elerni az szimplan buta. Tobb vilagon is kitoltottem a kvizt, semmilyen sem sajat sem mas altal gyujtott adatbazis nem hasznaltam, ha a sajat kutfomet nem tekintjuk annak. A 410 masodperc a leglassabb eredmenyem lett. Ajanlom figyelmedbe, hogy angolon 191 masodperc alatt toltottem ki, es csak egy mellekattintas miatt nem lett hibatlan.
Varom a bocsanatkeresedet az alaptalan vadaskodas miatt.

Annyit meg hadd tegyek hozza, hogy mas kvizjatekokbol tudom, hogy en meg kifejzetten lassu is vagyok, mert lassan olvasok.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.07.16. 07:59:56-kor
Pontszám: 2.33
kedvelt tagEricdrawenFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
426. hozzászólás - 2009.07.16. 08:19:11
Akit ok nélkül megsértettem, attól elnézést kérek, sajnálom!

A kvír rendszerrel nincs különösebb bajom, mert arra sokkal jobbat nem tudok. A kvíz olimpia viszont ebben a formában nem tölti be a szerepét, amit ötletnek írtam az pedig csak egy nyilván való lehetőség az igazságosabb megrendezésre, szerintem már sok embernek eszébejutott, csak akarni kell a változást, s cselekedni kellene már végre! S ha valami értelmesebb rendszert kitalálnának, az hihetőbbé tenné az ott elért eredményeket.

Egyébként csak ha jó kérdéseket kapsz, akkor lehet hibátlanul megcsinálni, ennyi kvízkérdés esetén. De lassan úgy érzem, hogy a szellemileg sérültek között kellene számontartani magam, s a speciális kvízolimpiában indulni, pedig szerintem elég tájékozott vagyok, s értelmes (szerintem, az életbeli tapasztalatok alapján, sajnos), mondjuk a két egyetemi diploma, köztük a matematikus kutatói nem jelent semmit.
Pontszám: 8
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
427. hozzászólás - 2009.07.16. 08:23:13 (Válasz Ericdrawen #426 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Szinv módosította 2009.07.16. 08:23:28-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
428. hozzászólás - 2009.07.16. 09:29:09
Hehe, végre meglett az 50 jó válaszom nekem is, mondom legalább a nevem virítani fog az első 10-ben. Ez sem sikerült.

Én nem sajnálom a kvízmedált azoktól akik kapnak, de tényleg nincs semmi értelme az egésznek így.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
429. hozzászólás - 2009.07.16. 09:45:13 (Válasz Ericdrawen #426 hozzászólására.)
Egyetértek. Igéretet is kaptunk rá, hogy megreformálják a rendszerét, sajnos nem valósult meg.

De egyébként azért különösen idegesítő ez a hibás olimpia, mert BORZASZTÓ NAGY játékbeli előnyt jelent, amit semmilyen módon nem lehet kompenzálni. Egyszerűen túl erős a kvízmedál.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
430. hozzászólás - 2009.07.16. 10:05:00 (Válasz Mortimer #429 hozzászólására.)
A dukátokról nem is beszélve. Szerintem ne járjon, csak 1 kvízmedál a győztesnek!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
431. hozzászólás - 2009.07.16. 10:09:54 (Válasz Nari77 #430 hozzászólására.)
Milyen dukát?

Az 1 kvízmedálra butítás arra lenne jó, hogy Rius és Kocos eddigi előnye teljesen behozhatatlan legyen. (Már most is az.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
432. hozzászólás - 2009.07.16. 10:25:11 (Válasz Mortimer #431 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Morzkod módosította 2009.07.16. 10:25:47-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.91
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
433. hozzászólás - 2009.07.16. 10:25:23
Az kéne, hogy nézi hogy eddig mennyi kvizmedált szereztél, nem azt hogy mennyi van és, ha el is adsz dukátért akkor se mehet elméleti 12 fölött. Eladtál 3-t és 9 van akkor hiába vagy első 3 ban nem kapsz medált, nem tudom érthető-e mire gondolok.

Persze ez nem old meg semmit, de legalább akinek már meglett a 12 vagy mert hiperügyes, vagy mert gyorsan tud kopi pasztelni, az nem tápol be még pluszba dukátokat is. És a 2. leggyorsabb kopi pésztelőknek is jut medál.

Mert jelenlegi formában megvan a 12 medál aztán nézem, hogy meglett 350 mp alatt az 50, (reális, mert ugye a 12 medál se semmiből jött) és akkor eladok igény szerint dukátért és akkor duplán tápoltam, dukát is lett és valaki más elől behuztam medált ezáltal relaitve az én erőmet növelve, mert más gyengébb.
Pontszám: 7
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
434. hozzászólás - 2009.07.16. 11:14:03 (Válasz Kundi #433 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Morzkod módosította 2009.07.16. 11:14:17-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
435. hozzászólás - 2009.07.16. 11:32:05 (Válasz Mortimer #431 hozzászólására.)
Azert ha adsz nekem egy feher papirt, akkor en felirok ra harom nevet, berakjuk egy boritekba, es kinyitjuk a TF talin novemberben, es a felirt embereknek legalabb annyi kvizmedalja lesz mint nekem.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
436. hozzászólás - 2009.07.16. 11:33:15 (Válasz Kundi #433 hozzászólására.)
Eleg vad feltetelezni, hogy barki el fog adni egy kvizmedalt koszos 10 dukatert. Ezerszer inkabb 25 CSP. No persze az se, de a valtoszam az ezer.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
437. hozzászólás - 2009.07.16. 11:37:43
ez most komoly, hogy most már a kvízmedált is sajnálja valaki attól, aki van?

hol érdekli az embert, hogy x vagy y kap pár plusz százalékot a vadászatra? 3-at, 10-et vagy mág többet - nem tudom melyik a legmagasabb?

mi ez az irigység? vagy csak én foglalkozom a saját játékommal, más meg a többi karaktert nézi állandóan? én kérek elnézést.
Pontszám: 2.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
438. hozzászólás - 2009.07.16. 11:41:24 (Válasz winnie #437 hozzászólására.)
Te már régóta nem a végzetúr nevű játékot játszod, hanem a "kiafaszagyerek"-et. Így neked nem is lehet rálátásod szinte semmire. De azért elnézzük.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.20
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
439. hozzászólás - 2009.07.16. 11:46:27 (Válasz Mortimer #401 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.07.14. 22:37:06
Melyik nem tengeri élőlény?

Cápa
Delfin
Tengeri angolna
Manta

Gratulálok a kérdésfeltevőnek, miatta buktam az olimpiát. Szerinte ugyanis a DELFIN NEM TENGERI.


Mint ahogy cápa is van édesvízi...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
440. hozzászólás - 2009.07.16. 11:50:20 (Válasz winnie #437 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.07.16. 11:37:43

mi ez az irigység? vagy csak én foglalkozom a saját játékommal, más meg a többi karaktert nézi állandóan? én kérek elnézést.


winnie, ha csak a sajat jatekoddal foglalkoznal akkor nem fikaznal minden egyes hozzaszolast par oraval a kikerulesuk utan.

Hidd el, mi orulnenk a legjobban, ha csak a sajat jatekoddal foglalkoznal.
A hozzászólást Endyr módosította 2009.07.16. 12:42:28-kor
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője