Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
121. hozzászólás - 2008.12.15. 07:04:12 (Válasz Hydro Globus #120 hozzászólására.)
Mint azt már mondtam,nem emlékeztem ezekre az "alapdolgokra" .Nem tartom magam géniusznak,hogy fotografikus memóriával rendelkezzek(de azért tuloknak sem,eddig 45 jó válaszom volt mindegyik olimpián).A kérdéseket miheztartás végett illesztettem be,saját tudásomat alapul véve,szemléltetendő egy rossz sorozatot,ami simán eldöntheti a megmérettetés kimenetelét.És véleményem szerint egy olyan kvízben,amit azért jelentős részben játszanak kisiskolások is,még az általad említett kérdéseknek sem terem babér.(tananyagtól függetlenül,sőt, arra gondoltam,hogy ma ha bemegyek a céghez,felteszem ezt a 3at a kollégáknak,meglátom,mit teljesítenek.)
Szép napot nektek,irány a meló!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
122. hozzászólás - 2008.12.16. 09:20:08
Attól kezdve, hogy a kvízt elkezdted, végig kell csinálnod, ha meg is szakítod közben, legközelebb már csak két hét múlva próbálkozhatsz.


A kvizolimpia kiirasabol ideztem. Most megis egy honapot kellett varni a masodikra. Mi varhato, 2 hetente vagy havonta lesz ezutan?
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
123. hozzászólás - 2008.12.16. 09:23:23
azt azért sajnálom, hogy itt is, akárcsak a bajnoki tornánál, eltűnik az előző olimpia végeredménye. ehetne archívum.
Pontszám: 8.33
utáltDakk3Férfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
124. hozzászólás - 2008.12.16. 14:55:09
Csak annyit jegyeznék meg, hogy nekem a kvíz kitöltése közben nagyon belassult az oldal, így teljesen esélytelen voltam, mivel egy-egy válasz után 30-40 másodpercet kellett várni a következő kérdésre... ez azért egy csöppet bosszantó volt...
Pontszám: 7.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
125. hozzászólás - 2008.12.16. 22:52:52 (Válasz masterv #118 hozzászólására.)
Csak pár megjegyzés:

Idézet: masterv - 2008.12.14. 22:20:21
Hány négyzetkilométer a Balaton vízfelülete?
321
594
360
1547

Ez se stimmel,mert akár naponta változhat... Főleg nyáron...

Itt azért elég messze vannak a válaszok és ezt szerintem illik tudni nagyjából, onnan meg ki lehet választani a megoldást, egyébként ez is szóba kerül általános iskolai órán.

Hol van a szörny?(gyalog galopp)
a nyúl az!
a nyúltól jobbra
a nyúlon túl!!
a nyúltól balra

Kedvenc kérdésem,már az előző olimpián sem tudtam,mert nem bírom végignézni a filmet,annyira taszít az angol humor.Spec...

Bár nem egy Oscar díjas film, de ha a múltkor is előjött, azért utána nézhettél volna

Hány fokos szöget zár be a Föld forgástengelye a keringési síkjával?
Mennyi idő alatt ér a fény a naptól a földig?
Ezekre esküszöm még az iskolai tanulmányaimból sem emlékszem. Ezek nem speciális tudást igényelnek? Esetleg rétegtudás...

A Föld dőlésszöge vagy a tengely és a keringési sík bezárásának szöge elég alap info, mivel a rák és baktérító ~23°-nál van így igen könnyen kiszámítható a ~67°.
A fény útjának idejéről pedig már korábban írtak.

Mindezzel együtt valóban sok az olyan kérdés még mindig, ami nem az olimpiára való.
Pontszám: 5
irritálóTamassorosFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
126. hozzászólás - 2008.12.24. 06:39:40

A legutóbbi kvízolimpián a fele kérdé olyan volt amiről nem is hallottam életemben...
Így ezt nem tartottam bulinak. Bár a versenyt valahogy el kell dönteni, csak hát szar érzés volt...
Pontszám: 8
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
127. hozzászólás - 2008.12.28. 09:25:32
Nagyon kérem a szervezőket (a játékosokat, meg hogy csatlakozzanak hozzám), hogy az olimpiára csak szervezők által ellenőrzött kérdések kerülhessenek, ha meg azok, akkor jobban legyenek szívesekátgondolni, mit engednek. A "mekkora az újszülött vizcayai bálna", "mikor mutatták be a mittoménmelyik star wars filmet az usában", "melyik az első magyar szerepjáték - amire a gugli a magust dobja fel és mégsem az" és még sorolhatnám a vadabbnál vadabb kérdéseket, szerintem megölik az olimpiát. És ne az legyen a válasz, hogy azért, mert nem tudom még jó a kérdés, mert ezek nem jók és nincs is idő kikeresni őket. Tudni meg szinte lehetetlen és teljesen felesleges is. Köszönöm.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
128. hozzászólás - 2008.12.28. 09:43:34 (Válasz masterv #118 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2008.12.14. 22:20:21
Mivel az első öt kérdésemet erősen elXXXtam,3at saját hibámból,2-t specialitása miatt,ezért vettem a fáradtságot és a még szembejövőkből kiírogattam azokat,amik szerintem nem valók az olimpiára.Lett belőlük nem is kevés... Íme:

Ki fedezte fel Trója romjait?
Heinrich Schliemann
Artur Evans
Flinders Petrie
Howard Carter
(nem tudom,nem voltam ott,és nem is emlékszem miért lenne ezt érdemes tudni)


Ennek az a korszakalkotó jelentősége, hogy Schliemann komolyan vette a legendákat és így találta meg Tróját, miközben mindenki hülyének nézte. Sajnos a történészek azóta is hülyének néznek mindenkit, aki cseppet is hisz a régi legendákban, sőt, még a leírásokban is...
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
129. hozzászólás - 2008.12.28. 09:44:09
Íme pár gyöngyszem a mostani olimpiáról:

Melyik város van legközelebb az egyenlítőhöz?
Algír
Tunisz
Zanzibár
Kairó

Térképhasználat is kell az olimpiára?Akkor karcsú lesz az idő!

Melyik NEM Umberto Eco műve?
Az alkimista
Baudolino
A Foucault-inga
A rózsa neve

Az utolsót láttam filmen,de nem hinném hogy EGY ÍRÓ TELJES MUNKÁSSÁGA ALAPMŰVELTSÉG!

Melyik kontinenshez tartoznak a Langerhans-szigetek?
Amerika
Ázsia
Ausztrália
Egyik sem

Nagyon tréfás,de hadd utaljak arra az alapszabályra hogy ezt honnan a túróból fogja tudni egy szerencsétlen kisiskolás,aki beleszalad? (ez ugyanis a kérdés jellege ellenére biológia,az emberi testben,a hasnyálmirigyben vannak a nevezett "szigetek",ez a tudás túl speciális)

Melyik űrrepülőgép állította pályára a Hubble-űrtávcsövet?
Columbia
Millenium Falcon
Discovery
Enterprise

Miért nem kérdezte már meg azt is,hogy melyik év melyik napján,hány óra hány perckor? Honnan kéne ezt tudnunk? Annyira nem nagy dolog hogy mindenki az agyába vésse egy életre!Spec!

Hogy hívják az első magyar nyelvű MUD-ot? (Multi-User Dungeon)
Elveszett Világ
Kincses Sziget
Brutália
Aranyláz

Tegye fel a kezét,aki ismeri vagy akár csak hallott róla! Ez még a specnél is speciálisabb szerintem...

Mikor nyert a magyar vízilabda válogatott először olimpiai aranyérmet?
1924
1936
1932
1928

Ismét egy kellemes sportkérdés.Majd ha az iskolában kötelező lesz megtanulni minden egyes aranyérem megnyerésének időpontját,szerzőjét,megnyerés helyét,körülményeit,akkor talán nem fog idegesíteni egy ilyen idióta kérdés! (a győztesek családfája esetleg nem érdekelne,kedves kérdező?)

Ki festett képeket Piacsek bácsiról?
Mednyánszki László
Rippl-Rónai József
Paál László
Csók István

Semmi köze az alapvető műveltséghez,ezt sem tanítják sehol. Akkor pedig túl spec.

Ki nyerte az 1988-as Labdarúgó Európa Bajnokságot?
Szovjetúnió
Hollandia
Németország
Franciaország

Kettővel feljebb már kifejtettem...

Hányadik labdarugó-világbajnoki aranyérmét szerezte meg Olaszország 2006-ban?
2.
1.
4.
3.

Nahát,megint sport! No comment!

Melyik ásvány nem tartozik a Berill-csoportba?
Cordierit
Bazzit
Sekaninait
Turmalin

Szóljon aki magától tudná a választ!


Összességében semmi sem változott az előző olimpia óta.Még mindig tele a bázis ide nem illő kérdésekkel.Ez egy "olimpia" lenne vagy mi a manó! Akkor legyenek már ellenőrzöttek a kérdések,könyörgöm! Jelenleg csak és kizárólag szerencsejáték jellege van az egésznek: kapsz 50 db Végzeturas-mozis könnyű kérdést,vagy beXXXsz egy vagon ökörséget! Így aztán semmi értelme(a plusz LE-n kivül). Akinek jól dob a gép,azé a medál és hali.
(ÉS ezzel a legkevésbé sem az eddigi nyerteseket kritizálom,gratulálok a szerencséjükhöz és teljesítményükhöz.A gond a rendszerrel van.)
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
130. hozzászólás - 2008.12.28. 12:56:39
Szervusztok!

Masterv: Ezek a kérdések tetszenek nekem... kivéve tán a focis faggatózások. Lehet persze, hogy elszabtam volna őket, a Berill-csoportot szinte biztosan. Ezzel együtt szomorú leszek, ha az a komoly kérdés kiesne, és bekerülne helyette egy ma divatos szemét.

Én a filmes kérdéseket köpködöm a gép előtt, nem tekintem idevalónak azt, hogy a stáblista melyik helyén ki szerepel. Nagyon ismert filmek esetleg... de közülük is csak a leghíresebb személyek: Főszereplők, rendezők, nagyon híres operatőrök. Nem több, és főleg nem a mai amerikai sablonfilmek szereplői. Mégis dögivel vannak ilyen kérdések. Kezdjem el őket kiírogatni, hogy speciálisak?

Jegyezd meg, talán emlékszel is rá: Nem az a speciális, amit te nem tudsz, hanem az, amit egy átlagos, az oldal profiljával legalább részben átfedő érdeklődési körű, középiskolai képzésben részesült ember nem képes megválaszolni.
Ez hátrányos az ifjabb játékosokra, de nekik legfeljebb annyi hátrányt okoz, hogy eleinte, amíg meg nem tanulják, pár kérdéssel kevesebbre kapnak bónusz LE-t.

Amennyiben pedig nem tetszenek a kérdések, nem kötelező indulni a kvízolimpián, a rendes kvízkérdések, a vadászat során összeszedheted a netes segítségeket.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.20
népszerűMesikoszanNő
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
131. hozzászólás - 2008.12.28. 13:10:19
Nekem is tetszik a kvíz-olimpia. De szerintem az ilyen fantasy-szerepjátékokkal kapcsolatos kérdéseknek kellene kevesebbnek lenniük benne, vagy egyáltalán nem kellenének. Nem mindenki játszik Hatalom Kártyáival, és nem minmdenki lakik Budapesten, hogy ismerje a Beholder Kft. termékeit. A vidéki játékosok tehát hátrányban vannak ilyen szempontból. Inkább tegyetek föl több általános műveltséget igénylő kérdést az irodalom, a történelem,a zene (lehetőleg komolyzene) és a természettudományok körében. Olyan kérdések legyenek benne, amiket Ti is elfogadtok "jó kérdés"-nek, mikor mi teszünk fel kérdést.
Pontszám: 3
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
132. hozzászólás - 2008.12.28. 13:24:45
Szervusztok!

Mesikoszan: Részben jogos, amit kérsz, ezt én, ha véletlenül értékelnem kell egy kérdést, figyelembe is veszem... de a fantasys kérdések, és a szerepjátékok egy bizonyos - nem túl magas - szintig még be kell férjenek, mert egy fantasy játék oldalán vagyunk.

Amit én is kidobálnék: A HKK ranglista, és versenygyőzelmi kérdései, a lapok színei és szövegezése, a különböző szerepjátékok szabályzata... de nem lesz egyszerű kiutálni a nem idevaló kérdéseket.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
133. hozzászólás - 2008.12.28. 13:46:51
Maximálisan osztom masterv és ArkAngyal75 véleményét. Hiába panaszkodtak rengetegen, semmi változás nem történt az utolsó kvízolimpia óta.
Ugyanúgy bent vannak a durva helyesírási hibás kérdések (némelyik még értelmezhetetlen is), és az 50-ből minimum 30 speciális, a maradékból pedig 15 gagyi, béna, idióta.
Mindkét világon végigcsináltam az olimpiát, és összesen legfeljebb 15 olyan kérdést kaptam, ami minden szempontból megfelelt a kvíz-szabályzatban leírtaknak. A többi vagy túl speciális volt (pl.: Csillagok háborúja első bemutatója; a válaszok 4 egymást követő év, majd két kérdéssel később ugyanaz a kérdés, csak napra pontosan...), vagy durva helyesírási hibás (Magyarország 3 kérdésben is kisbetűvel; volt csupa kisbetűvel írt, ékezetek nélküli kérdés is), vagy tiltott kérdések (pl.: melyik nem illik a többi közé, melyik lóg ki a sorból, mi a fővárosa ...nak), vagy rosszul feltett, illetve idióta, ovis kérdés.
Pontszám: 7.50
kedvencgabcsiNő
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
134. hozzászólás - 2008.12.28. 15:48:22
Én is úgy látom, hogy nagyon sok a speciális tudást igénylő kérdés, és nagyon kevés az igazi általános műveltséget érintő. Nem igazán tartom szerencsésnek, hogy a válaszok nagy részét a google segítségével kell/lehet csak kikeresni, (és attol függ a siker ki milyen gyors) mert szerintem nem erről kéne szólnia ennek a kvíz olimpiának, hanem a tényleges tudásról. Egyébként a kérdések elég gyakran ismétlődnek és ha az ember veszi a fáradságot és elolvassa/megjegyzi a helyes választ, ez is segít a későbbiekben, ezzel is tanul valamit, így később ehhez sem kell a google.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
135. hozzászólás - 2008.12.28. 18:23:52
Én sem úsztam meg az olimpiát, egy Dornodon színére vonatkozó kérdés hozzám is becsúszott.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
136. hozzászólás - 2008.12.28. 18:47:04 (Válasz pityu #102 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2008.12.14. 13:29:32
Hello!

Épp az előbb csináltam meg a kvízolimpiát, hát siralmas lett... nem tartom magamat egy unintelligens embernek, nem mondom, hogy zseni vagyok és mindent tudok, de olyan kérdésekbe futottam bele, hogy csak néztem, hogy ezt most eszik-e vagy isszák... holott elvileg csak általános műveltség kéne a kérdések megválaszolásához.

Javasolnám, hogy legalább a kvízolimipiás kérdések adatbázisát nézze át valaki alaposan, és szűrje meg, mert nagyon nem oda illő kérdések vannak benne (vadászatnál annyira ez nem zavar), legalább az olimpia legyen rendbe rakva, és olyan kérdésekből álljon ami tényleg alapműveltség. 3 olyan kérdést kaptam ami napra pontosan dátumra kérdezet, 2 HKK (mondjuk én otthon vagyok benne, de a többség nem), 2 nem éppen alapműnek nevezhető könyv szerzőjét kellett volna tudnom, és egyéb finomságok... tudom, mindenki más is megkaphatja, de mi van azzal, aki a szerencsének köszönhetően csak egyértemű alapműveltséggel kapcsolatos kérdéseket kap? Előnyben van azzal aki meg ilyen vackokat, ez nem fair. Ha legalább az olimpiás adatbázis ki lenne válogatva normálisan sokat dobna az olimpia minőségén szerintem.

Lord of destiny



Hello!

Egyenlőre semmit nem változott az én szememben a szinvonal e tekintetben, néhány példa a sok közül:

Mi a híres Katedrális sorozat írójának, Harrison Fawcett eredeti neve?

Melyik NEM Stephen Kenson regénye?

Melyik sorozatban játszik Hugh Laurie?

Ki írta "Az éj trilógiája" című könyvsorozatot?

Kit játszik a Harry Potter filmekben Tom Felton?

Szerintem egyik sem volt kötelező olvasmány... és nem is alapműveltésű kérdések.

Várható vmi alapos adatbázis átvizsgálás legalább a kvízolimpiás kérdéseknél vagy felesleges ide irogani?

A választ előre is köszönöm!

Pityu
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
137. hozzászólás - 2008.12.28. 18:53:17 (Válasz pityu #136 hozzászólására.)
Felesleges. A kvízkérdéseknél meglévő hibákat hozza fel mindenki újra. A készítők részéről nincs szándék az olimpia és a sima vadászatnál kapott kérdések különválasztására, mert akkor egyben hivatalosan elismernék, hogy 1.) a kvízkérdések komoly moderációra szorulnak 2.) a vadászatnál kapott kérdések moderálására nincs módjuk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
138. hozzászólás - 2008.12.28. 20:25:07
De ez igy akkor is ****.
6 percem ment el arra, hogy az elő 7 kétdében lévő 3 foci vb és uefa kupa, meg 2 forma 1 kérdést kiguglizzam, általános műveltség meg a ******t.
Utánna meg tele volt, a melyik könyvet nem x.y. fantasy író írta. Ami kviznél nem zavar 5 perc alatt kikeresem ha nem tudom, mert én szegény csak kb fél tucat munkásságát ismerem... de itt nagyon gáz. Utánna már csak kattintgattam, legyen már vége az egésznek, mert csak idegesített.

Így viszont szerencse alapján dől el kinyeri az olimpiát. Tehát kedves Tihor Miklós és lelkesen dolgozó kollegáid. Kérlek egy Random szám generátorral osszátok a medálokat, az pont ennyire igazságos. Mert ez igy kb olyan mint a lotto, csak még annyi beleszólásom sincs.
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
139. hozzászólás - 2008.12.28. 20:58:21
Jó ez a kvízolimpia, csak nagyon de nagyon lassan tölti be az oldalt... Az oké, hogy lett 43 jó válaszom, de benne volt vagy 772 másodpercben. Kicsit idegesítő, na!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 3
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
140. hozzászólás - 2008.12.28. 22:35:02
A vizcayai újszülött bálna kicsit mellbevágó volt a 3. kérdésnek, elrontottam még párat siettemben, így megint nem fogok nyerni, de azért élvezem és ki nem hagynám.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!