Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Új: kvíz olimpia
1. hozzászólás - 2008.11.17. 15:13:34
Elkészült az új fejlesztés, a kvíz olimpia!
A kvíz olimpia 2 hetente kerül megrendezésre.
Az olimpia előtti napon, kb. 4 órakor küldünk értesítést (ez az eseményeknél olvasható).
Maga az olimpia 2 napig tart, a 2 nap során bármikor nevethetsz, a kvíz menüpontban, az oldal tetején levő gombbal.
A nevezéskor 50 kérdést kapsz az adatbázis első 3000 kérdéséből (azért nem a teljesből, mert az első kérdések már alaposabban vannak szűrve).
15 perc áll rendelkezésedre, hogy válaszolj.
Mindenki olimpiánként csak egyszer próbálkozhat.
Az olimpia minden világon külön fut, de egyidőben.
A kérdések után a helyes válaszok arányában lélekenergiát kapsz (tehát mindenki, aki részt vesz, nyer).
A 2 nap elteltével kiértékelünk. A legtöbb jó választ adók között a felhasznált idő alapján rangsorolunk.
Az első 3 kap dijat, +3, +2 ill. +1% lélekenergia a vadászatokra helyes kviz válasz esetén.

FONTOS! Ez az első kvízolimpia csak TESZT. Mindenben megegyezik az éles kvízolimpiával, DE a 3 dobogós a jutalmat nem fogja megkapni, és a következő, éles kvízolimpia nem 2 héttel, hanem 1 nappal később, tehát terveink szerint péntek-szombaton lesz.

A kvíz olimpiával kapcsolatos hibákat, észrevételeket ide írjátok, de csak magával a rendszerrel kapcsolatban - ha konkrét kvízkérdéssel kapcsolatban van problémátok, azt a kvíz topicba! Az átláthatóság kedvéért ezt a topicot moderáljuk, a nem ideillő postokat töröljük.
Pontszám: 6.17
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
2. hozzászólás - 2008.11.17. 15:15:47 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hogy az eseményekben négyszer jelenik meg az értesítés (3 azonos, egy módosított), az hiba vagy csak a lelkesedés?
Pontszám: 6.50
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
3. hozzászólás - 2008.11.17. 15:16:29 (Válasz cirip #2 hozzászólására.)
Ez hiba volt, elnézést érte, már javítottuk.
Pontszám: 8.75
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
4. hozzászólás - 2008.11.17. 15:17:43
nalam 5 level jott az esemenyekbe, viszont a jelentkezes gombot nem talalom (a kviznel a felso tovabb gombon mar tulvagyok)
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
5. hozzászólás - 2008.11.17. 15:19:13 (Válasz Baraty #3 hozzászólására.)
Köszönöm a gyors reakciót

Endyr: Ha már az Olimpia kezdete (Következő kvíz olimpia: holnap kezdődik!) jelenik meg, akkor jelentkeztél már, ha jól sejtem.
Pontszám: 7
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
6. hozzászólás - 2008.11.17. 15:20:23 (Válasz Endyr #4 hozzászólására.)
Jelentkezni külön nem kell, amint elindul (ma éjféltől), lesz ott egy gomb, amivel elkezdhetitek, és ha megnyomjátok, egyből jönnek majd a kérdések.
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
7. hozzászólás - 2008.11.17. 15:28:26
A két világon különböző kérdéssorok lesznek, vagy azonosak?

Csak mert, ha egyforma lesz, akkor az könnyen vezethet be nem tervezett előnyhöz.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
8. hozzászólás - 2008.11.17. 15:44:35
Nyilván véletlenszerűen. Ha azonos világon azonosak, akkor is almás lenne: szövetségi fórumba beírja vki, többiek kikeresik a bonyolultabb válaszokat, és már meg is van a nyertes.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
9. hozzászólás - 2008.11.17. 16:29:26
50 véletlenszerű kérdést kapsz, mindenki mást.
Pontszám: 5.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
10. hozzászólás - 2008.11.18. 07:28:28
Nekem nagyon tetszik ez az ujitas, de velemenyem szerint a kapott jutalom talan tul eros. Sokkal jobban tetszene, ha pl. olyan targyat adnatok, ami akar a vadaszat idot, vagy a portyazasok kozotti barmelyik idot (legyen az az 1 ora, vagy a 8 ora) csokkentene, ami inkabb a jatekkenyelmet noveli semmint tapot ad.
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
11. hozzászólás - 2008.11.18. 07:41:27
Szervusztok!

Tényleg jobban lettek szűrve a kérdések, de azért kellene egy helyesírási hiba gomb a kvíz mellé... a sorozatkámban volt pár, amit nem mertem kimásolgatni, mert elég szűk az a 15 perc az 50 kérdésre. Ezzel együtt vagy öt darab elgépelést, vagy egyéb hibát találtam köztük, csakis a helyesírást nézve. Akadt olyan is, ahol a mondatot sem kezdték nagybetűvel.

A kvízolimpia viszont nagyon tetszik, valószínűleg sokon fogok részt venni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
12. hozzászólás - 2008.11.18. 08:39:40
Nem tudom, mennyire tartozik ide, mennyire sem, az 50 kérdésből kb. 7-8 volt olyan amit elsőre speciálisnak neveznék (HKK, ki volt a Premier League golkiralya, stb.), de nincs ido azt kimásolni es javitgatni. Támogatom Awenhai véleményét, de én tennék oda egy amolyan "Jelentem" gombot is...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
13. hozzászólás - 2008.11.18. 08:52:32
Még a speciális OK, ez végülis olimpia vagymi de én négy olyat találtam, amire rossz a helyes válasz. Meg ki is futottam az időből a 45-iknél, de az már az én bajom Túl sokáig kerestem a pendragon-ciklus könyveit, mire rájöttem, hogy mi a fenét keresne ott a Főnix??


Köszi, Miklós, nekem nagyon tetszett!
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.18. 08:52:51-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
14. hozzászólás - 2008.11.18. 10:31:54
Hááát. Volt legalább 4 kérdés, ami baromság volt. Pontatlan válaszok. Rossz válasz volt jónak gondolva, stb... Jó ötlet, de ezt sokkal jobban meg kell szűrni ide.
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
15. hozzászólás - 2008.11.18. 12:40:35 (Válasz Hydro Globus #13 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.18. 08:52:32
de én négy olyat találtam, amire rossz a helyes válasz.

Ez már csak azért is lehetetlen, mert ha rossz a helyes válasz, akkor már réges rég ki lett volna szűrve...

Az első 800 kérdés, amit mi magunk irtunk, a következő 2200-at már játékosok tették fel az első napokban, de azokat már nagyon alaposan átszűrtük, és fogjuk szűrni a továbbiakban is.
Pontszám: 3.67
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
16. hozzászólás - 2008.11.18. 13:45:46
Nekem nagyon nagyon tetszik az ötlet! Olyan kérdéseket is kaptam most, amiket korábban még egyszer sem!
Viszont kénytelen vagyok csatlakozni az előttem szólókhoz, helyesírási hibás kérdésekkel én is összefutottam, helytelen válaszokat viszont nem láttam... nekem ugyan kicsit sok volt a Skandar Graun-ra és a HKK világ-ra vonatkozó kérdések aránya, dehát legyünk reálisak: biztos, hogy nem én fogom megnyerni a kvíz-olimpiákat!
A hozzászólást Khetty módosította 2008.11.18. 13:46:24-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 6
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
17. hozzászólás - 2008.11.18. 14:36:05
Egy hiba:

"A 2. Világháborúban mely országok nem voltak csatlósai a Német birodalomnak?

Svédország
Románia
Bulgária
Finnország"

Tobbes szamban van a kerdes.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
18. hozzászólás - 2008.11.18. 15:43:58
Sziasztok!

Sajna én is muszáj vagyok csatlakozni az előttem szólókhoz! Nemazért, nagyon jo az olimpia, sikerült megcsinálni, lett pár hiba, de annyi a baj, hogy bizonyos kerdesek, amik masoknak mondjuk alap muveltseg, az altalanossagban nagyon nem igy van, gondolok itt hasonlo HKK-s dolgokra, ja meg volt 2 olyan kerdes is, amit ketszer kaptam meg... nembaj, mert gyorsan megvolt igy par helyes valasz, csak gondoltam beirom Volt egy hibás kérdés is: Melyik nem szabályos test? 1. Ikozaéder 2. Izokaéder 3. Dedokaéder 4. Tetraéder
Ok lereagáltam a dolgot, hogy becsapós volt, jol is valaszoltam, de a dedokaéder az akkoris dodekaéder:)
Koszi amugy a lehetoseget meg1x, elveztem:)
A hozzászólást Szaszu2 módosította 2008.11.18. 15:44:26-kor
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 4.33
kedvelt tagCsigebigeNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
19. hozzászólás - 2008.11.18. 19:31:45
Szerintem is nagyon sok a HKK-s kérdés, illetve a lexikális tudást feltételező kérdés. Ez így nem az általános műveltségre vonatkozik!
Viszont maga az ötlet nekem is nagyon tetszik, de a játékosok által írt kérdéseket valahogy tényleg jobban meg kellene szűrni!
Pontszám: 5
közellenségTomyykaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
20. hozzászólás - 2008.11.18. 19:53:50
Szerintem lehetene 50 azonos kérdés mindenkinek világonként, igy azonos feltétellel indulhatna mindenki.Ráadásul a hibás kérdéseket is ki lehetene igy szűrni....
Rengeteg a túl speciális kérdés,amire nem elég az általános műveltség, ami szerintem a játék lényege lenne...
de azért igy sem olyan rossz

Ja és tetszett az olimpia
Pontszám: 1.83
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője