Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
301. hozzászólás - 2009.03.01. 20:05:44
Az a helyzet, hogy pipa vagyok. Nagyon.

Elindítottam a kvízolimpiát, haladtam előre a válaszokkal, amelyeknél volt 5-10 mp gondolkodási idő és 10-20 mp várakozás a szerveretekre. Ez egy darabig így ment, már ezzel kezdett bennem felmenni a pumpa, hogy rajtam teljesen kívülálló okok miatt hátráltatva vagyok abban, hogy jól szerepelhessek. Nem globálisan az internettel volt gond, minden más simán ment a háttérben, kipróbáltam. Csak a ti szerveretek válaszolt egyre nehezebben, már-már idegesítően lassan.

Aztán jött az üzenet, hogy "kapcsolódási hiba!". Köszike, aranyos. Atomidegesen elkezdtem újra és újra elindítani a Végzeturat, de homokórázáson és hibaüzin kívül semmi sem történt. Aztán jó 6-7 perc elteltével (...) végre bejelentkezett, kattaintottam, hogy akarom folytatni az olimpiát. Pontosan ott állt ahol abbahagytam, kb 23 megválaszolt kérdésnél, de a hátralevő 10 perc helyett már csak 3 percem volt hátra. Persze még idegesebben, de megpróbáltam a tudatturbót ráerőltetni a saját agyamra és talán ment is volna, de ismét "kapcsolódási hiba!". Na itt totál elszakadt a cérna. Jobb ha nem írom le.

Kb. 10-15 perc múlva újra bejött az oldal, de persze már nem volt lehetőségem folytatni. Most erre mit mondjak? Hogy grat, mert nem tudjátok biztosítani a feltételeket a megmérettetéshez? Vagy ilyen esetben miért nem lehet újra megkísérelni? Vagy miért is nem gondoltok ilyesmire? Én nem tudok egy választ sem erre.

Mindig idegesítő, hogy estefelé iszonyú terhelt a szerveretek, de az a helyzet, hogy ez engem nem érdekel igazán, ez a ti gondotok, oldjátok meg. De egy biztos, ez így tutira nem frankó.

(Jó lenne, ha majd valaki érdemben válaszolna az illetékesek közül, nem igazán a fórumozók szellemeskedésére vagyok most kíváncsi.)
Pontszám: 9
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
302. hozzászólás - 2009.03.01. 22:56:20
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kb 10 percnél és 44-ből 43 helyes válasznál tartottam, amikor kilökött a rendszer és már nem tudtam visszalépni. Az időből legalább fél percet jelentett a szerver lassúsága, de azért lett volna esélyem a 11 perc alatt egy hiba végeredményre...
Jó lenne az ilyet valahogy logolni, és adni egy újabb lehetőséget annak, aki így megjárta. Akár utólag kapjon még egy tesztet, és ha eléri a helyezettek szintjét, akkor vigaszdíjként kapjon az illető medált.
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
303. hozzászólás - 2009.03.01. 23:46:29
Ismét egy rakás fos volt a kvízolimpia. A többi is ilyen lesz. A szerzett 1200 LE ment építésre, ez volt benne az egyetlen jó dolog.
Pontszám: 3
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
304. hozzászólás - 2009.03.01. 23:55:46
Izéé, ebben a fórumban állandóan csak panaszkodnak az emberek. Ihol egy ellenvélemény, nekem tetszik a kvízolimpia!

Gyakran kapok én is "speciális" kérdéseket, próbálom kiguglizni őket amennyire lehet, persze nem mindig jön össze de eddig mindig sikerült 40 feletti helyes válasszal teljesítenem. Legközelebb majd szerencsésebb leszek, ez van.......

A szerverleállás persze más tészta, akiknek emiatt nem sikerült talán kapnak új lehetőséget. Az itteni durva kifakadásokat akkor sem értem, mindannyiunk gépe romlott már el időközönként és Miklós egy másik fórumban már meg is szellőztette egy új szerver vásárlását. Szal pleez, nopara!
A hozzászólást krishy módosította 2009.03.01. 23:58:19-kor
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 7
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
305. hozzászólás - 2009.03.01. 23:56:16 (Válasz Lanmandragoran #292 hozzászólására.)
Vagyis a kuszkusz nemcsak egy arab étel, hanem egy erszényes ragadozó is. Tehát él.
A hozzászólást Redy módosította 2009.03.02. 01:10:57-kor
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
306. hozzászólás - 2009.03.01. 23:58:23
Szerintem is jó a kvízolimpia!

Dzsó mikor állt le a szerver?? Tehát ezért nem bírtam belépni délután 6-tól egészen mostanáig!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
307. hozzászólás - 2009.03.02. 00:00:35 (Válasz Viszok009 #306 hozzászólására.)
Hát ha nem is leállás de valami gebasz volt az biztos. Akadozott a cuccos elég rendesen!
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 7
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
308. hozzászólás - 2009.03.02. 00:27:06 (Válasz krishy #304 hozzászólására.)
Végre valaki! Én azon tudok legjobban kiakadni, mikor valaki kimásol 30 kérdést, hogy ez hű de milyen spec, ha nem ilyeneket kap akkor milyen szuper eredményeket érne el. A másik amit nem értek, hogy az olimpia miatt látok háborogni egy csomó olyan embert, hogy milyen kérdéseket kapott, aki még egyszer nem tette tiszteletét a kvíz topicban, hogy gyerekek, ezt a kérést találtam, szerintem rossz. Aki nem képes arra, hogy jelezze a hibás kérdéseket, az miért van meglepődve, hogy mások sem teszik ezt? Elég világosan le van írva, hogy a játékosok írják és értékelik a kérdéseket, nem értem miért kell egyből a fejlesztőket szidni a kétes minőségű kérdések miatt.


(éjjel lemaradt, a fentiek csupán erős általánosítások, nem akarok célozni senkire )
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.03.02. 13:27:18-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
309. hozzászólás - 2009.03.02. 07:31:40
Én leszarom a speciális kérdést. Megtalálom rá a választ ha nagyon akarom. Az viszont keményen kiverte a biztit, amit már írtam, hogy 4 olyan kérdés is volt amiben a rossz válasz volt a helyes. lol. Ezért nem ér semmit az olimpia. Meg kb az egész kvízrendszer. Hol van ehhez képest a speciális kérdések problémája...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
310. hozzászólás - 2009.03.02. 13:29:57 (Válasz Stubb #309 hozzászólására.)
Na igen, maximálisan megértelek, most én is belefutottam olyan kérdésbe, ahol szerepelt a jó válasz de nem az volt helyesnek jelölve. Akkor kicsit anyáztam, utólag tudom, hogy azzal a kérdéssel se lettem volna beljebb.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagHoudiniFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
311. hozzászólás - 2009.03.02. 14:39:53
Hali!

nekem egy olyan problémám lenne, h tegnap elkezdtem a kvíz olimpiát, és nem telt el 5 perc sem és ledobott a szerver, ezzel elvette az esélyemet.

Houdini
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
312. hozzászólás - 2009.03.02. 14:42:01 (Válasz Houdini #311 hozzászólására.)
Ez sajnos többekkel előfordult, ez most elúszott, 2 hét múlva remélhetőleg nem lesz ilyen gond.
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
313. hozzászólás - 2009.03.14. 14:09:18
Úgy látom, akárhányan kérjük, soha nem lesz a kvízolimpia válogatott. Egyszerűen kriminális, hogy mik benne vannak, Tolkien születési helyétől kezdve mindenféle fantazy-írók könyveivel kapcsolatos kakukktojásig, totálisan lényegtelen évszámok, és hasonlók (valaki mondja már meg, ki a franc az a Germanus Gyula és miért olyan lényeges, hogy tudjam, hol született?). Most csak 1-et hadd emeljek ki:
Hány méterrel van a tengerszint alatt a Holt-tenger?
103
399
1002
12,6
A tükre 420m tengerszint alatt, nem tudom, melyik lenne ez a válasz.
Már nem is törekszem a helyes válaszokra, gyorsan legyek rajta túl, kapjak valamennyi lét és kész.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
314. hozzászólás - 2009.03.14. 15:10:53 (Válasz ArkAngyal75 #313 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.03.14. 14:09:18
valaki mondja már meg, ki a franc az a Germanus Gyula és miért olyan lényeges, hogy tudjam, hol született?

Javaslom, hogy nézd meg a wiki első bekezdését a nevénél, onnan tudni fogod, hogy ki, tehát ez még nem gond. A másik felével egyetértek, lényegtelen, mikor és hol született.
A Holt-tenger sokáig elfogadott tengerszint alatti magassága a 399 méter volt, jelenleg -416 körüli, de folyamatosan változik, nem olyan régen - 384 m volt, a wikit ebben az esetben nem nevezném teljesen megbízható forrásnak.
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
315. hozzászólás - 2009.03.14. 22:09:48
Szerencsémre, nekem 48 megválaszolt kérdésnél játszotta el a fagyást a rendszer, addig ment minden, mint a karikacsapás!:)
Hibás kérdések nekem is voltak. De mea culpa, nem volt időm kimásolni Sőőőt egyet én néztem be, de nagyon csúnyán.
Tuti tippem annak, aki még nem olimpiázott, inkább olvasson mindent kétszer végig, higgadtan!

Lan! Tudod, amiről nem tudja valaki, hogy van, lusta utána nézni, inkább könnyebben rávágja, hogy spec. Tanulni pedig sosem lenne késő.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
316. hozzászólás - 2009.03.15. 01:23:44
Khmm, eddig valahogy mindig negatív élménnyel gazdagodtam, valahányszor olimpiáztam. Rendszeresen másoltam is a hibás, idióta, illetve speciálisnak mondható kérdéseket, kivéve az utolsó kettőnél, ahol már belefáradtam abba, hogy megpróbáljak hozzájárulni a jobbá válásához, mert már nem láttam értelmét.
Viszont a mostaninál érdekes, jó kérdéseket kaptam. Összességében nem panaszkodhatom a kapott kérdések minőségére.
Úgyhogy jelentem, én egy elégedett játékos vagyok ami a mostani kvíz olimpiát illeti.
Szeretném azt hinni, hogy ez nem csak a randomnak köszönhető, hanem annak, hogy folyamatosan küzdünk, és gyomláljuk a rossz kérdéseket.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
317. hozzászólás - 2009.03.15. 05:56:42
Alakul, de még így is volt 1-2 amitől kis híján a hajamat téptem...

Ezt az egyet másoltam csak ki, de ez vitt mindent:

Ki gyújtotta fel rómát?
Nero*
Nomis Leinad
Toborzásgátló Vlagyimir
Éjfény

Nem a gyújtotta - gyújtatta, nem a róma - Róma miatt. Nem. Hanem a második válasz lehetőségért. Jót vigyorogtam rajta

Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
318. hozzászólás - 2009.03.15. 07:25:17 (Válasz Atreus #316 hozzászólására.)
Lelombozlak, random.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
319. hozzászólás - 2009.03.15. 08:59:07 (Válasz Piciklon #317 hozzászólására.)
Ráadásul ő volt az, megkérdeztem tőle
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
320. hozzászólás - 2009.03.15. 09:01:22 (Válasz Craslorg #319 hozzászólására.)
A legszebb az egészben, hogy elképzeltem...
A kis piromán...

Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője