Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
461. hozzászólás - 2009.07.30. 10:13:24 (Válasz S0laris #460 hozzászólására.)
"egy bagatell minijáték akkora tápot ad ami alig vagy egyáltalán nem behozható előnyt generál"

Ez a baj az egészben.

- A kvíz rendszere rossz, hibás kérdések tömkelegét tartalmazza.
- A kvízolimpiákon még több múlik a szerencsén, mint a bajnokin. Az 50-ből egyetlen egy rossz kérdés biztos bukást okoz.
- A szerver nap közben gyakori lelassulása, vagy a netkapcsolat pillanatnyi megszakadása szintén
- A rendszerre adatbázis építhető, és szövetségi szinten, vagy több világon több karaktert futtatva előny szerezhető

Mindezek ellenére NAGYOBB és VÉGLEGES bónuszt ad karakterszinten, mint a játék legerőforrás igényesebb, tökéletes szövetségi összefogást igénylő (illetve még azon is túlnyuló) fejlesztése, a hatalom tornya.

Miért kell mindig, mindenért hónapokon át sírni, hogy változzon egy hibás szisztéma?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
462. hozzászólás - 2009.07.30. 10:22:03 (Válasz Awenhai #459 hozzászólására.)
Csak egeszen roviden.
Minden ilyen jellegu jatekban a sikeresseg elso szamu zaloga az informaciocsere. Ez az ami a te erkolcsi normaiddal csak reszben egyeztetheto ossze. En maskepp latom, ha valaki egy informaciot megszerez, az onnantol az ove, ugy safarkodik vele, ahogy jolesik.
Ami biztos: amiket leirtal, hogy "csalas" vagy annak tunhet, azok a szabalyok altal nem tiltott modszerek, tehat nkabb csak erkolcsi kifogas emelheto veluk szemben. Szerintem az sem.
Pontszám: 5.40
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
463. hozzászólás - 2009.07.30. 21:04:14
Szervusztok!

Kócos: Csak a kvízolimpián nem jogos a segítségeket használni. Én nem teszem, de az nem gond, ha az olimpián kívül használod a segítségeket. Én is vettem már le a Gyűrűk Urát a polcról egy-egy nagyon nehéz kérdés megválaszolására, vagy a vadászat után ellenőrzésül. Így tanul az ember, nem másképp. Csak az nagyon nem korrekt, ha az ember egy versenyhelyzetben veszi elő a segédleteket (lásd dopping, vagy puska).

A kvízadatbázis elvileg titkos, egészében senki nem ismeri. A tárgyakat viszont bizonyos megszorításokkal bárki megtekintheti a játékban is. Ez szerintem a különbség. Egy tárgyról tudhatod, hogy jó-e neked, de egy rejtett adatbázisból nem lehet olyan, majdnem végleges táblázatot összeállítani, mint a tárgylista. A kvízadatbázis ugyanis naponta változik.

A végzetúrviki hasznos segítség, a viszonylag keveset módosuló, a játékosok által ellenőrizhető adatok kiváló gyűjtőhelye. Remek ötlet, és egy csöppet sem csalás. Egy most induló karakter az ott leírtak75%-át minden bizonnyal maga is össze tudná szedni egyetlen nap alatt, ha kellene neki. A többit pedig relatíve hamar megtapasztalhatja.

A kvízrészen meg akkora az adatbázis, hogy az egésze tekinthető titkosnak annak ellenére, hogy mennyi kérdést karmolunk ki a fórumra, javítást kérve. Tehát itt van a lopás, és a szabálysértés az én nézőpontom szerint. Ez pedig nem az itt leírt törvényekbe ütközne, hanem a valódiba. (Tény: nem vagyok jogász, nem tudom, hogy hol tartanak most a netes bűncselekményeket kategórizáló törvények.) Mindenféleképp utána kéne nézni a szerzői jogoknak, ha nagyon precízek akarnánk lenni, hogy a játékba épített kvízadatbázis kinek is a tulajdona, és meddig terjedhetnek a jogai. Én úgy érzem, hogy a kvízadatbázis a Végzetúrhoz tartozó titkos adatbázis, tehát más adatbázis készítése belőle, ráadásul konkrét előny elérése érdekében, az lopásnak minősül.

Mindenképp pozitívum, hogy már pontosabban látjuk a másik álláspontját. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.60
népszerűPiperemackoNő
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia - nem jó kérdés
464. hozzászólás - 2009.08.15. 14:41:28
Sziasztok!

Nem tudom, hogy a kvízolimpián kiválasztott kérdések szerepelnek, vagy automatikusan generálja a gép - de ez a kérdés, szégyen...:
"11. kérdés - eddig 7 kérdésre válaszoltál helyesen
Hátralévő idő: 13:33
A válasz helyes!
A csillagkapu cimü sorozatban milyen fajtáju thor?
borg
nincs is ilyen
asgard
a szimbionta"


Minden szempontból.
Zulima
Pontszám: 5
fórumozóDr1zztFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
465. hozzászólás - 2009.08.15. 14:50:21
Megcsináltam a kvíz olimpiát de azt hittem eddig hogy ott normális kérdések vannak. Ehelyett legalább 10kérdésben szerepeltek a következő hibák: Érdektelen lexikális tudás, tagadó válasz, rossz válasz a kérdésre(ez csak egyszer na de az felháborító volt!).
Mivel képtelenek megcsinálni rendesen ezt a kvízes dolgot én már arra szavazok hogy inkább ne is legyen....

Piperemacko, azt a kérdést én is megkaptam.
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
466. hozzászólás - 2009.08.15. 23:29:50
Nekem most szerencsém volt, jó kérdéseket kaptam, 48 jó válaszom lett úgy, hogy csak a fejemet, és néha a google-t használtam. Helyesírási hibák és tagadó válaszok előfordultak, de lényegesen kevesebb, mint régebben.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
467. hozzászólás - 2009.08.16. 00:04:18
Én most szarokat kaptam...Úgyhogy feladtam és 200 mp alatt 22 helyes lett...
Nem volt olyan mákom mint az előző olimpián
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
468. hozzászólás - 2009.08.16. 07:16:03
Szervusztok!

Affene, most néztem: Ha nem szabok el két kérdést, második lehettem volna Gugli, és adatbázislesés nélkül... Na mindegy, majd eljutok a megfelelő tudásszintre.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
469. hozzászólás - 2009.08.16. 07:17:45
Ket gratulaciot szeretnek kiosztani:

Egyreszt a dijazottaknak, de ezen belul is elsosorban Riusnak, aki most nem is tudom talan 15 medalnal tartana, ha lehetne.

Masreszt a Beholdernek, mert ez kivetelesen szepen meg volt oldva. Nem is remenykedtem benne.

helyes válaszok Összidő (másodperc) jutalom
1. Rain 50 463 3 kvíz medál
2. Rius 50 524 már 12 medálja van.
3. Asciu Gamano 50 565 2 kvíz medál
4. Gloria 50 583 1 kvíz medál
Pontszám: 5
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
470. hozzászólás - 2009.08.16. 07:19:49
Rain 50 463 3 kvíz medál
2. Rius 50 524 már 12 medálja van.
3. Asciu Gamano 50 565 2 kvíz medál
4. Gloria 50 583 1 kvíz medál


Ez mekkora már... Most nézem, hogy elsem indultam rajta, bazz buktam vagy 80 LÉ-t...
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 3
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
471. hozzászólás - 2009.08.16. 21:07:26
A vegyesre sikeredett nyaralás után, jól jött a kvízjáték szellemi frissítőnek, de a múltkori időeredmények miatt nem gondoltam volna, hogy dobogón leszek.
Legközelebb adok majd el kvízmedált, hogy legyen helye, mert így csak szépségtapasznak jó .
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvencDisintegrateFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
472. hozzászólás - 2009.08.28. 17:00:34
Üdv mindenkinek!

Már legalább 2x megnyertem azt a kérdést a kvízolimpián, hogy melyik nem prímszám: rögtön az első lehetőség az 1, amire gondolkodás nélkül rányomok (sietni kell, időre megy) - erre: helytelen válasz, a megoldás a 4.
Jó lenne tisztázni a fogalmakat (csak eggyel és önmagával osztható), mert mostanában már nem merek kérdést feltenni, mert minden kicsike hiba miatt kiszórják őket, ua. az adatbázis tele van hibás kérdésekkel.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
473. hozzászólás - 2009.08.29. 04:00:21
Két problémás kérdés(volt több, de lehet csak én vagyok béna):
A népnyelv szerint kit neveznek pulykatojásnak?
mérges
szeplős
+2 elhanyagolható
A kérdező szerint a mérgest. Zalában a rokonság a szeplősre mondja.

Vientian melyik országhoz tartozik?
Vietnám(a kérdező szerint)
Laosz(térkép és Wikipédia szerint)

Így most nem lesz újabb érmem.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvencPicokNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
474. hozzászólás - 2009.08.31. 08:55:50
Szerintem kétféle út lehetséges:

1. A játékvezetés időt és energiát fordít rá és kitalál valamilyen olyan rendszert, ami újra értelmessé teszi az olimpiát. Pl. a beérkező új kérdésekből manuálisan kiválogatnak és félretesznek annyit, hogy elég legyen a következő olimpiára. Ha ez nem megy 2 hét alatt, akkor addig szünet.
Ehhez nagyszámú értelmes, egyértelmű és a játékosok adatbázisában nem szereplő kérdés kell.

2. Abbahagyjuk ezt a kabarét, és kisorsoljuk kéthetente a medálokat.
Pontszám: 8
fórumozóLiciNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
475. hozzászólás - 2009.09.14. 06:23:17
Ma a V3-on játszott kvíz olimpián az egyik válaszomat nem jónak fogadta el. Kérdés(Kb.): Milyen 12 ember van Henry Fonda főszereplésével játszott filmben, ami egy bíróságon történik? Én a " dühös" szót jelöltem, de a gép a "piszkos" jelzőt adta jónak.
Pontszám: 5
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
476. hozzászólás - 2009.09.15. 15:48:29
Nem lehetne az újonnan elfogadott kérdésekből csinálni az olimpiát? Kaptam én is 2-3 olyan kérdést, hogy csak véletlenül lehetett volna eltalálni.
Ilyen volt például a "Hogy hívták Rumcájsz feleségét?" amire olyan válasz amire én emlékeztem nem is volt. Én Mankára emlékeztem.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 5.63
népszerűtlenFonixportalFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
477. hozzászólás - 2009.09.27. 20:27:59
Hol lehet jelentkezni mert ahol írva van a kvíz gombon belül hogy Tovább a kvíz olimpiára - szabályok, jelentkezés, eredmények arra rákattintva csak a tájékoztató szöveg jön be jelentkezés vagy hasonló dolgok sehol nincsenek!
Pontszám: 3.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
478. hozzászólás - 2009.09.27. 20:33:34 (Válasz Fonixportal #477 hozzászólására.)
Következő kvíz olimpia: holnap kezdődik!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.67
népszerűtlenFonixportalFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
479. hozzászólás - 2009.09.27. 20:59:17
Akkor ha jól értelmezem holnap ott megjelenik a jelentkezési rész?!
Pontszám: 3.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
480. hozzászólás - 2009.09.27. 21:01:39 (Válasz Fonixportal #479 hozzászólására.)
Így van, már éjféltől csinálhatod ha akarod.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.66
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője