Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
61. hozzászólás - 2008.11.21. 23:06:44 (Válasz Archibald Cunningham #59 hozzászólására.)
Nem, szimplán hozzáadta a LE-dhez. Én jól el is vesztettem egy bejövő portyában kb azonnal...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
62. hozzászólás - 2008.11.22. 01:25:07
Kvízolimpián nálam ilyen volt kérdések között, kb.:

Melyik megye a legnagyobb területű az alábbiak közül? Borsod, Szabolcs, Hajdú bíhar és még valami.

Tud erre bárki is válaszolni heves lexikonlapozás nélkül? Van ennek a kérdésnek bármi értelme?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
63. hozzászólás - 2008.11.22. 01:58:38 (Válasz Mortimer #62 hozzászólására.)
En korabban nezegettem (evekkel ezelott), hogy melyik megye mekkora, de ez csak az en hulyesegem, az ilyen kerdes sztem sem az igazi, kviz topikban lehet ezt szova tenni.
Pontszám: 5
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
64. hozzászólás - 2008.11.22. 01:59:23 (Válasz Awenhai #60 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Black Death módosította 2013.08.03. 05:21:33-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
65. hozzászólás - 2008.11.22. 06:06:29
Szervusztok!

Black Death: Erről van szó. Ezért is írtam a két példát, örülök, hogy átment az értelme. A határ viszont nagyon vékony, gyakran a bíráló hangulata dönti el, hogy már túlbillent a kérdés a határon, vagy sem. Ezért sem merek én szerepjátékos kérdést beküldeni, mert nagyon könnyen csúszhatok át olyan szintre, ami nekem pofonegyszerű, egy nem szerepjátékosnak viszont esetleg megválaszolhatatlanul nehéz.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
66. hozzászólás - 2008.11.22. 06:21:05
Azért azt tegyük hozzá, hogy akármennyire hasonszőrű is ez a játék, maga a szerepjáték NEM tartozik az általános műveltséghez, és jó ideig nem is fog - hogy miért, az is megér egy külön anekdotát, de szerintem felesleges most kifejtenem. Az, hogy melyik író mit írt, egy külön dolog, hiszen az az irodalomhoz, és azon belül a fantasyhoz tartozik, amit lehet alapműveltségnek tekinteni. Na de hogy melyik játékban milyen istenek, szereplők, fajok, stb-k vannak, nagyon NEM felelnek meg a szabályoknak.
Az meg, hogy ki nyerte meg a HKK bajnokságot, különösen érdektelen. De ennyi erővel fel lehetne tenni, hogy Kaszparov egyik-, vagy másik világbajnoki döntőjében a második körben milyen lépéskombinációval lepte meg aktuális ellenfelét. (Ja, ha valaki nem tudná, sakkról van szó)

Rendben, hogy alaphelyzetben átcsúszhatnak efféle kérdések. Na de egy kvízolimpián azért lehetne jobban szűrni, és szigorúan az általános műveltséghez tartozó kérdésekkel versenyeztetni szvsz...
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
67. hozzászólás - 2008.11.22. 06:30:48
Szervusztok!

A HKK-bajnokság egy külön téma. Én sem játszom, és nem érdekelne... de egy cégen belüli játékrendszer, ami bizony eléggé ismert a kiadó fő területén, a fantasy játékok piacán. Igen, a HKK is Beholder termék, a kérdéssel elvileg rákényszeríthetik a játékosokat, hogy nézzék meg a kártyajáték oldalát... és ha száz emberből egy elkezd játszani, akkor nekik már megérte.

A szerepjáték meg sajnos, itt határeset, pont a fent is írt helyzet miatt. Egy fantasy- és szerepjáték-kiadó esetében alaphelyzetben nem dühönghet a játékos, hogy a kiadó profiljába tartozó kérdésekkel is találkozik. Szerepjátékos vagyok, de ütöttem már speciális megjelölést általam ismert és kedvelt játékra vonatkozó kérdésre, mert már nem az alaphelyzetre kérdezett rá.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.11.22. 06:31:13-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
68. hozzászólás - 2008.11.22. 06:35:29 (Válasz Awenhai #67 hozzászólására.)
"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). "

Épp ezért válik tárgytalanná, hogy melyik cég, és milyen játék... maguk a szerkesztők kérték, ill kérik ezt. Az általános műveltségben pedig nincs olyan hogy szerepjáték, és olyan sincs, hogy Beholder termék...
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
69. hozzászólás - 2008.11.22. 06:51:43
Szervusztok!

Sajnos az, hogy ide tévedsz, jelez valamit: Akár csak marginális szinten is, de érdekel a fantasy. Ezt abból gyanítom, hogy a linkre egyáltalán ráléptél, és regisztráltál. Kevés az olyan tapló ugyanis, aki mindenhova regisztrál, hogy behányjon valami teljesen témánkívülit, jó eséllyel reklámot.

Ekkor pedig nem mondhatod, hogy nem ismerhető némelyik fantasy regény, vagy játék alapszinten. Amik pedig fantasys kérdések, azok hosszabb távon úgyis csak akkor maradnak benn, ha megfelelően alapszintű információra kérdeznek rá, mert megkapják a speciális jelzót hamar.
Vagy te egy autós oldalon dühöngeni kezdenél, hogy honnan kéne tudnod a trabant karosszériájának anyagát?

Szerintem minden oldalon más az alapműveltség, pontosabban más speciálisabb információkészlet felé tágítják ki. Itt a fantasy és a szerepjátékok ez a tágítás leginkább, a példának említett autós oldalon a gépjárművek műszaki adatai, avagy egy japán kultúrával foglalkozó oldalon a japán történelem is ilyen.

Egyébként a bemásolt idézet szavai szerint az sem lenne megkérdezhető, hogy "Mikor volt a Honfoglalás a legismertebb elmélet szerint?" Válaszlehetőségek: 1001, 955, 799, 896. Általános műveltség, mégsem szerepelhetne, mert évszámos. Innentől nem értelmezhető szó szerint a szabály, mert azonnal ki kéne venni a kérdések nagyobb részét. Gondolkodó ember viszont elfogadja azt, amit az előbb írtam, és ha nem kedvence az a terület, aminek az ismeretével az általános ismeretek kalap bővül, keres másik oldalt, ahol az ő kedvelt témái bővítik a műveltséget.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
70. hozzászólás - 2008.11.22. 07:08:04
Még minfig kicsit elbeszélünk egymás mellett. Normál helyzetben engem sem zavarnak az efféle kérdések. Sőt, M.A.G.U.S.-ról talán még tudnék is olyat mondani, ami meglepő lehetne. De egy kvízolimpián nincs helye a szerepjátékos dolgoknak, akármennyire ilyen típusú az oldal.

De sarkítsunk picit. Ha ebből indulunk ki, akkor összességében webprogramozással, a hardware-k készítésével kapcsolatos, valamint akár marketing- és reklám (ezen belül akár felsőfokú pszichológia), és még egyéb témákban is lehetne gazdagon feltenni kérdéseket. Mert habár nem alapműveltség, mégis használod (jelen pillanatban is, miközben olvasol ).
Maga a kvíz-rendszer szerintem nem rossz így ahogy van, minden hibája ellenére. De ha kvízolimpiáról beszélünk, akkor igencsak meg kellene szűrni a kérdéseket. Nálam ez a tézis.
Egy ilyen versenyen maradjunk a kaptafánál, és csak általános műveltség játszon. Ennek pedig nem része a szerepjáték, mint már sokadszorra írom le, függetlenül attól, hogy hol vagyunk épp.

A feltevésedre az idézettel kapcsolatban pedig annyit, hogy Te most épp azt kérdőjelezted meg, hogy a készítők éppenséggel mennyire hűek önmagukhoz - teszem hozzá, teljes joggal
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
71. hozzászólás - 2008.11.22. 07:18:03
Szervusztok!

Minden szabály betű szerinti értelmezése előhoz ilyen vadhajtásokat. Itt jön be az, hogy ki milyen intelligensen tudja értelmezni a dolgokat.

A gond az, hogy a HKK-bajnokság győztesét Miklós védte meg valamelyik topikban, és ebből származik a kalamajka. Ha az befér, márpedig Miklós, a játékvezető szerint befér, akkor az egyéb szerepjátékos témakörök alapkérdései is be kell férjenek. A gond az, hogy nincs öt perced utánanézni, tehát ha nem tudod azonnal, tippelned kell. Ezen én is elúsztam most, kifogva pár számomra érdektelen kérdést.

Mivel pedig a kvízolimpia az első 3000 kérdésből van, pont a reklám miatt akad benne szerepjátékos. A játékot ugyanis a fantasy- és a szerepjáték-kedvelők kezdték, a hívogatás utána indult meg. A számadat szintén Miklóstól való, tehát ha téved, akkor ő gépelt el valamit.

És igen, feltehetők az általad említett területekről kérdések, ha azok megfelelően alapszintűek. Nem kérdezheted meg, hogy hányas porton működik az Internet, de azt igen, hogy mi kell a netre való kapcsolódáshoz, ha jól választod meg a válaszokat.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.67
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
72. hozzászólás - 2008.11.22. 07:20:12
A kvízzel és a kvízolimpiával kapcsolatban nekem változó a véleményem.

A vadászatok során kapott HKK-s és egyéb szerepjátékos kérdést azonnal olvasás nélkül tippelem meg.
Hogy miért?
Túl a 30-on nem hinném hogy nekem tudnom kéne a választ az ilyen jellegű kérdésekre.

A kvízolimpiát meg akkor úgy kéne megrendezni hogy kategóriák szerint.
50 kérdés ugyanúgy,de akkor csak adott témakörrel kapcsolatban.
Pl:-sport
-főldrajz
-zene
-művészet
-irodalom
-HKK-s és egyéb szerepjátékok stb.

Így mindenki abban a kategóriában indulna amiben úgy érezné hogy akár ő is nyerhet.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 8
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
73. hozzászólás - 2008.11.22. 07:26:22 (Válasz Huligan #72 hozzászólására.)
Ez mondjuk túl nagy munka lenne szerintem, de tény, hogy egy versenyen nem fér bele olyan kérdés, ami csak egy bizonyos réteget érint(het), pl HKK, stb.
A többivel, mint földrajz, zene, művészet, stb, szerintem ha nem túl speciális, nem lehet gond, lévén manapság már a túlnyomó többség járt iskolába. Kicsiny hazánk oktatási rendszere által pedig az általános iskolában való túlinformálásban élen jár..
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
74. hozzászólás - 2008.11.22. 07:59:22
Szervusztok!

Régen igaz volt, amit mondtok... ma már az iskolások fele az iskola mellé jár, legalábbis a fórumozók helyesírásából ezt a következtetést lehet levonni. Slendrián népség, nem egynél bizony nagyon sokat számítana az a "makarenkói pofon". A kvíz-olimpia viszont jó így is, úgyis kéthetente van, akad lehetőség javítani, ha egyszer elszabja valaki.

Nem múlik rajta semmi, hogy egyszer behúz az ember egy rossz kérdéssort.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.80
fórumozóBhaalFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
75. hozzászólás - 2008.11.22. 12:49:02 (Válasz Awenhai #74 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.11.22. 07:59:22
Nem múlik rajta semmi, hogy egyszer behúz az ember egy rossz kérdéssort.


Tényleg nem, csak azért lehetne finomítani a "szórást".

Szerintem:

- vagy meg kellene szűrni az olimpiás kérdéseket, pl. 1000 kérdésből kapnánk 50-et, ezeket olimpiánként lehetne cserélgetni, (szerepelhetnének akár aktuálisan a legtöbb jó válasszal rendelkező kérdések)
- vagy maradna az összes kérdés, és pl. 5-10 olyan kérdés esetén, amire nem tudod fejből a választ, tippelni sem tudsz, és meg sem találod hirtelen wikin/guglin, akkor rányomnál 1 gombra és kapnál 1 új kérdést. Ebben az esetben a rangsorba az is beleszámíthatna, hogy ki mennyi kérdést cserélt azonos mennyiségű jó válasz mellett.
V1 : IQ Betyárok, bhl_
V3 : Illuminati: Rubra Manifestatio, bhaal
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
76. hozzászólás - 2008.11.22. 12:58:42
Meg vannak szűrve az olimpiás kérdések, csak az első háromezerből kaphatsz kérdést.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 6
fórumozóBhaalFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
77. hozzászólás - 2008.11.22. 15:49:39 (Válasz Hydro Globus #76 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.22. 12:58:42
Meg vannak szűrve az olimpiás kérdések, csak az első háromezerből kaphatsz kérdést.


Ez eddig rendben is van, de ha nem az _első_ 3000-ből lennének a kérdések, hanem a legtöbb helyes válasszal rendelkező/legnagyobb helyes válasz százalékarányú 3000 kérdésből, akkor az közelebb állna a többséghez. Hiszen vadászatok során a legtöbben ezekre tudták a helyes választ, így a nagyon speciális kérdések nem szerepelnének.

Egyébként teljesen mindegy, mert nem lehet úgy megcsinálni semmilyen játékot (jelen esetben a kvízolimpiát, vagy akár nézhetjük az egész VU-t), hogy mindenkinek maradéktalanul megfeleljen.

Engem nem zavar, ha nem én nyerek az olimpián, így is kaptam "ajándékba" 600 akármennyi LE-t.

A nagyon speciális kérdések zavartak/zavarnak.

Pl. mint régebben leírtam, ne legyenek szerintem olyan kérdések, hogy "az alábbiak közül melyik NEM varázskard?" Legyen olyan, hogy "melyik varázskard?" ÉS akkor ott lehet az Excalibur, mint jó válasz. Ezt azért szinte mindenkinek illene tudnia. Vagy ne legyen "Melyik NEM H.P. Lovecraft démona?". Legyen "Melyik H.P. Lovecraft démona?" És megint elég sokan fogják tudni, hogy a jó válasz a Cthulhu.

Na de ezt lehet a kvíz topikba kellett volna inkább.
V1 : IQ Betyárok, bhl_
V3 : Illuminati: Rubra Manifestatio, bhaal
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
78. hozzászólás - 2008.11.22. 16:10:20 (Válasz Bhaal #77 hozzászólására.)
Szóval csupa "mennyi 1+1?" kérdés legyen?

Egyébként azért első 3K, mert azokat már nagyon átnézték Miklósék és alkalmasnak találták.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
fórumozóBhaalFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
79. hozzászólás - 2008.11.22. 16:46:38 (Válasz Hydro Globus #78 hozzászólására.)
Ne, de ha ez volt szerinted a mondanivalóm, akkor de.

Én csak leírtam néhány dolgot, ami szerintem több embernek lenne jobb. Ennyit szerettem volna.
V1 : IQ Betyárok, bhl_
V3 : Illuminati: Rubra Manifestatio, bhaal
Pontszám: 4
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
80. hozzászólás - 2008.11.22. 16:52:03
Én csak kiemeltem egy hibáját annak az ötletednek hogy a legnagyobb helyes válasz százalékarányú 3000 kérdésből válogassunk...

Szerintem azért Miklósék is végiggondolták a dolgot...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.22. 16:52:37-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 4.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője