Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
81. hozzászólás - 2010.09.05. 14:50:39
A két szakértelmet akarjuk összehasonlítani úgy, hogy a kettő kizárja egymást... Köszönjük... Egyébként ha jól tudom, akkor az EH nem hat a térkapura, míg a VF igen. Ez is egy előny... Ha esetleg valamilyen módon a térkapuban is hatna az EH, akkor talán érdemesebb lenne váltani. Addig viszont nagyon nagy erősítésre szorul, mert a középmezőny (talán) 80%-a VF-ezik...
Pontszám: 7.73
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
82. hozzászólás - 2010.09.05. 16:07:39
VF hat a térkapura? Na az tényleg egy újabb táp.
Akkor viszont kérünk mi EH-sok valami módosítást, hogy x%-al növelje a térkapuból hozható LÉ-t az EH.

Valamelyik másik topic-ban volt róla szó, hogy bekerülhet egy LGY-s tárgy, ami +10 EH szakit ad.
Ez már jól hangzik, de ez még nem oldja meg a problémát. ennél több kell picivel.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.69
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
83. hozzászólás - 2010.09.05. 17:21:25 (Válasz Tiha #82 hozzászólására.)
Igen a vf hat a térkapuért kapott tp-re is. Egy 50-es térkapuval ez tényleg sokat dob...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 7.08
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
84. hozzászólás - 2010.09.05. 17:34:11
Szerintem az lenne jó, ha az EH csökkentené a TÖ/SZÖ fejlesztési költségét, és esetleg növelné valamennyire az építést és a konstrukciót. Az energiahasznosítás névbe ezek mind beleillenek. Persze a számokat pontosítani kell, kb. 5% lenne szerintem a reális, de ehhez kellene adat róla, hogy mennyi a LE/TP aránya egy átlag VF-es vadászatának, és mennyi egy EH portyáé.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 4.71
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
85. hozzászólás - 2010.09.05. 17:51:38 (Válasz Sesshomaru #84 hozzászólására.)
Idézet: Sesshomaru - 2010.09.05. 17:34:11
Szerintem az lenne jó, ha az EH csökkentené a TÖ/SZÖ fejlesztési költségét, és esetleg növelné valamennyire az építést és a konstrukciót. Az energiahasznosítás névbe ezek mind beleillenek. Persze a számokat pontosítani kell, kb. 5% lenne szerintem a reális, de ehhez kellene adat róla, hogy mennyi a LE/TP aránya egy átlag VF-es vadászatának, és mennyi egy EH portyáé.


hmm...5%? +10 ultra, +10 transzplant? jol hangzik, mar csak a VFeseket kell meggyoznod, h ez balanszos
Pontszám: 8.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
86. hozzászólás - 2010.09.05. 18:02:27 (Válasz Endyr #85 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.09.05. 17:51:38
hmm...5%? +10 ultra, +10 transzplant? jol hangzik, mar csak a VFeseket kell meggyoznod, h ez balanszos


Miert kene? Senki sem szuletett VF-es. Barki marmikor valthat EH-ra. (Ugyanakkor nyilvan az sem lenne kivanatos, ha hirtelen mindenki atvaltana EH-ra.)
Pontszám: 6.83
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
87. hozzászólás - 2010.09.05. 18:24:31 (Válasz Tiha #82 hozzászólására.)
Sőt még a kalandokra és az eseményekre (pl.: Zark) is hat a VF.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.27
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
88. hozzászólás - 2010.09.05. 18:28:07 (Válasz Freez #87 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2010.09.05. 18:24:31
Sőt még a kalandokra és az eseményekre (pl.: Zark) is hat a VF.


pontosítsunk: a Zarknodos eseménynél "sírták" ki a játékosok, hogy a zarki egy sima térkapu, ezért hatnia kéne rá a VF-nek. Tehát már előtte csökkentette a TP-t, amit térkapuból jött. A kalandról én sem tudtam...
Pontszám: 7.09
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
89. hozzászólás - 2010.09.05. 18:51:39 (Válasz Yaksee #88 hozzászólására.)
Átfogalmazom:
A VF hatott Z eljövetelénél és a kalandokban is kevesebb tp jár (személy szerint lv68 12tp/szörny).
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.27
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
90. hozzászólás - 2010.09.05. 19:32:29 (Válasz Endyr #85 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.09.05. 17:51:38
Idézet: Sesshomaru - 2010.09.05. 17:34:11
Szerintem az lenne jó, ha az EH csökkentené a TÖ/SZÖ fejlesztési költségét, és esetleg növelné valamennyire az építést és a konstrukciót. Az energiahasznosítás névbe ezek mind beleillenek. Persze a számokat pontosítani kell, kb. 5% lenne szerintem a reális, de ehhez kellene adat róla, hogy mennyi a LE/TP aránya egy átlag VF-es vadászatának, és mennyi egy EH portyáé.


hmm...5%? +10 ultra, +10 transzplant? jol hangzik, mar csak a VFeseket kell meggyoznod, h ez balanszos


Tényleg nem balanszos, mert VF-el majdnem dupla LE-t lehet szerezni adott szinten belül, tehát az 5% még mindig semmi a VF-hez képest.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
91. hozzászólás - 2010.09.05. 21:58:07
Én csak most kezdem felbosszantani rajta magam, hogy a VF ennyi mindenre hat! (ezeket nem tudtam)

És ha jól tudom a leírásában is csak a vadászat szerepel.... nem is olyan régen meg csalók voltunk, mikor valami nem úgy működött, mint a leírásában szerepel, és mi nem jelentettük...




Mindegy vissza már nem váltok VF-re, ebben biztos vagyok. Ha elrongálom az EH miatt a karakterem, akkor megy a kukába. Mást már nem lehet vele kezdeni. De, hogy új karakterem nem lesz az is biztos...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.61
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3354 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
92. hozzászólás - 2010.09.05. 22:08:10
Nem értem a sírás miértjét. A VF-nak van egy másik oldala is. Mégpedig az hogy fele olyan gyorsan fejlődsz, tehát ehhez az is hozzátartozik hogy nem kapok annyi LÉt egy vadászatért, nem szerezhetem meg a magasabb szintű tárgyakat. Nem építek több tíz milliót, nem vagyok olyan szövetségben ahol minden héten 3-4 nap van HT, szinte minden épület maxos... vannak azért hátrányok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.47
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
93. hozzászólás - 2010.09.05. 23:29:12
Én V2-n a Martalócok szövetségben játszom, minden harmadik nap nálunk a HT. De VF nélkül rohadtul nem tudom kihasználni, szóval olyan, mintha nem is lenne. A játékélmény tényleg tropára megy VF-el, pláne, hogy nem is nagyon tudsz portyázni, de azért nem kéne kétszeres előnyt adni nekik.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 6.06
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
94. hozzászólás - 2010.09.06. 16:20:49
Dogoljon mar meg a szomszed tehene, csuhajja!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 5.37
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
95. hozzászólás - 2010.09.06. 16:27:56
Továbbra sem értem, hogy miért kéne LEzsákokat csinálni a karikból az EH erősítésével. Nem a VF helyett kapták a játékosok az EH-t, hanem azért, hogy aki nem VF-ezik az ne legyen akkora hátrányban azzal a játékossal szemben aki már egy ideje visszafogja magát és lassan lépi a szinteket.

Rendben, felőlem erősítsük az EH-t, de akkor ha lássak 2*olyan messzire kerivel a VF miatt. Mert az, hogy van amikor több, mint egy hét egy szint az lassú és igen van hátránya is a VF-nek, amit Lanmaffia említett. Ez az EH erősítes egy kisírt táp lenne, aminek szvsz semmi helye. Már az EH is kb kisírás volt...
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.09
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
96. hozzászólás - 2010.09.06. 16:31:44 (Válasz Eliteninja #95 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.09.06. 16:27:56
Továbbra sem értem, hogy miért kéne LEzsákokat csinálni a karikból az EH erősítésével. Nem a VF helyett kapták a játékosok az EH-t, hanem azért, hogy aki nem VF-ezik az ne legyen akkora hátrányban azzal a játékossal szemben aki már egy ideje visszafogja magát és lassan lépi a szinteket.

Rendben, felőlem erősítsük az EH-t, de akkor ha lássak 2*olyan messzire kerivel a VF miatt. Mert az, hogy van amikor több, mint egy hét egy szint az lassú és igen van hátránya is a VF-nek, amit Lanmaffia említett. Ez az EH erősítes egy kisírt táp lenne, aminek szvsz semmi helye. Már az EH is kb kisírás volt...


a VF is kisirt tap volt, megsugom

amugy eleg ellentmondasos vagy. ne erositsek az EHt, de az EHt azert hoztak be, h ne legyen az EHs kari hatranyba a VFesekkel szemben. viszont az EH gyenge. tehat akkor megiscsak maradjon hatranyban? kicsit kapd ossze a gondolataid
Pontszám: 6.59
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
97. hozzászólás - 2010.09.06. 16:36:46 (Válasz Endyr #96 hozzászólására.)
Azt mond már meg nekem, hogy miért kéne jutalmazni azt, aki az eredeti tempóban játszik? Igen a szingunak és a vf-nek is vannak előnyei és ugyanúgy hátrányai. A KH-t, most ne keverjük ide, hogy kipótolta az üres TP-t. De mi értelme van egy ilyen erősítésnek?

Amúgy gondolkodj már kicsit reálisan. Aki visszafogja magát, mert mondjuk elcseszte kicsit a kariját és szeretné megerősíteni, vagy esetleg ezt a taktikát követi és elszenvedi a VF minden hátrányát az ellen most felerősítenétek az EH-t, hogy a VF-nek kb csak negatív hatása legyen rá, mert aki alulról jön és nem húz VF-et, hanem kihúzta az EH-t maxra az mire eléri őt szintben az ugyanúgy agyon fogja verni és semmi értelme nem lesz a visszamaradásánka.
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
98. hozzászólás - 2010.09.06. 16:50:45 (Válasz Eliteninja #97 hozzászólására.)
aki alulról jön és nem húz VF-et, hanem kihúzta az EH-t maxra az mire eléri őt szintben az ugyanúgy agyon fogja verni és semmi értelme nem lesz a visszamaradásánka.


Ezt azért még egyszer gondold át!
Ha valaki EH-zik, annak duplázott+sajttal növelt vadaszat lejét kéne kitermelnie EH-val pluszban. Ennyit az életben nem tudsz erősíteni az EH-n! És ebbe meg nem vettem bele azt, hogy a vf miatt lelassított szintlépés sokszorozza az egy szint alatt megcsinálható ismétlődő küldetések számát is! Kb 4-5x-ozni kellene a mostani EH hatásfokot ahhoz, hogy minimális esélye legyen az EH-soknak az ős vf-esekkel szemben. Arról nem beszelve, hogy a "normal" sebességű játékosok idő arányosan követ költenek a játékra felszereléseken keresztül.
Értem én hogy védeni kell a VF-es előnyt, mert ti azt az utat járjátok, de egy f1-es autóban ülve sírni azért, mert a trabiban kicserélik a karburátort, valamint hogy sokat fogyaszt a járgány???
Pontszám: 5.47
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
99. hozzászólás - 2010.09.06. 17:06:02 (Válasz Birka #98 hozzászólására.)
Ezzel kb PVE lesz a játék, mert a játékosok a KH-hoz fognak hasonlítani(persze ők nem vesztenek majd LE-t)

Mellesleg nem tudom, hogy miért kellett még annó szembe állítani a VF-el az EH-t. A VF ellentéte a szingularitás, mert mind a kettő a LE/TP arányt módosítja, viszont az EH-nak nincsen semmilyen hátránya csak előnye.
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.09
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
100. hozzászólás - 2010.09.06. 17:12:34
Itt csak a semmi, vagy a durva megoldás létezik. VF-et, szingut törölni, EH-t alapban megadni mindenkinek (ezt kellett volna kezdetek óta). Némileg finomabb, hogy VF átkonvertálódik EH-ra, és kezit csókolom. Ha máshogy nem, adott szinttől így kellene működnie.
Annyira el van szúrva a játék TP-s része, hogy ezen finomhangolni nem lehet.
Pontszám: 8.90
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!