Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
281. hozzászólás - 2010.09.14. 10:00:58 (Válasz Kocos #280 hozzászólására.)
Az úszóknál tényleg az óra ellen közdesz (általánosságban!). Viszont az adott versenyben mindíg a többi versenyző ellen! Ha nálluk jobb vagy akkor az óra által muatatott eredmény majdnem lényegtelen. Tehát mégis csak PvP az is
Ha itt is annyira háttérbe szorulna a PvP akkor egyszerű lenne a dolog: húznék innen a sunyiba. Számomra nem kihívás egy program/script/sárkányos rajz elleni harc. Azokat legyőzhetőre csinálják. Minnél több dolog sikerül ellenük minnél rövidebb idő alatt, annál gagyibb a játék vagy annál hülyébbeknek csinálják.

Kéretik a hozzászólásom lényegi részére reagálni! Az EH módosítási javaslatra!
A versengés pszichológiájáról szerintem egy másik topicban kéne eszmecserét folytatni.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 4.01
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
282. hozzászólás - 2010.09.14. 14:43:29 (Válasz LoWs #281 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.09.14. 10:00:58

Ha itt is annyira háttérbe szorulna a PvP akkor egyszerű lenne a dolog: húznék innen a sunyiba. Számomra nem kihívás egy program/script/sárkányos rajz elleni harc. Azokat legyőzhetőre csinálják. Minnél több dolog sikerül ellenük minnél rövidebb idő alatt, annál gagyibb a játék vagy annál hülyébbeknek csinálják.


Leírtam már párszor, leírom még egyszer:
A VÚ-ban nincs PvP. Az nem PvP ha max távból takonyra kell verned valakit egy nyamvadt küldi miatt. Nincs PvP mert lefele kell ütni az optimális játékhoz. Vagy a kisebbet vered agyon, vagy a random nyer ellened ha hasonló erejű játékossal küzdessz. Igazi PvP-ben nincs random, ott az ügyesebb győz.

A módosítási javaslatodat meg éppen a random öli meg. Nyújtsa fel a kezét az, aki nyugodt szívvel belemegy egy rakás 50% esélyes portyába azért hogy nagyot szakítson.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.61
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
283. hozzászólás - 2010.09.14. 16:12:13 (Válasz LoWs #281 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.09.14. 10:00:58
Az úszóknál tényleg az óra ellen közdesz (általánosságban!). Viszont az adott versenyben mindíg a többi versenyző ellen!


Sztem erted mit mondok. Nem a tobbi versenyzo karara tudsz jo lenni. Nem kell lenyomnod senkit a viz ala (az a vizilabda).
Uszas => PvE, Okolvivas (de akar labdajatekok is) => PvP
Minden ami egzaktul merheto az PvE, minden ami csak ellenfel ellen definialhato teljesitmeny, az PvP. A pontozasos sportagak "sportsagat" pedig tisztelettel megkerdojelezem.

Idézet: LoWs - 2010.09.14. 10:00:58
Ha nálluk jobb vagy akkor az óra által muatatott eredmény majdnem lényegtelen.


Nem igaz. Uaszasban nem csak a te futamodban indulok elleni teljesitmenyed szamit, es nem eleg naluk jobbnak lenni a sikerhez.

Idézet: LoWs - 2010.09.14. 10:00:58
Kéretik a hozzászólásom lényegi részére reagálni! Az EH módosítási javaslatra!


Nagyon jopofa a javaslatod, bar en ugy erzem, hogy engem meltanytalanul hatranyosan erintene, mert nincs kit ussek felfele. Persze vannak vele gondok, hogy biztos gyozelemnel nem alacsony a jutalom, hanem nulla. Illetve lehet, hogy a varhato nyereseg mellett erdemes lenne atszamolni a varhato bukast is, es a kulonbseget vizsgalni.

A versengés pszichológiájáról szerintem egy másik topicban kéne eszmecserét folytatni.


Ne haragudj ezt nem tudtam betartani. Melyik topikot javaslod?

Idézet: LoWs - 2010.09.14. 10:00:58
Ha itt is annyira háttérbe szorulna a PvP akkor egyszerű lenne a dolog: húznék innen a sunyiba. Számomra nem kihívás egy program/script/sárkányos rajz elleni harc.


Korabban irtam valakinek, hogy vannak konfrontativ es kooperativ tipusu jatekosok. Nem jobb vagy roszabb egyik sem, csak mas. Te konfrontativ tipus vagy.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.14. 16:19:19-kor
Pontszám: 6.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
284. hozzászólás - 2010.09.14. 16:20:51 (Válasz S0laris #282 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.14. 14:43:29
A módosítási javaslatodat meg éppen a random öli meg. Nyújtsa fel a kezét az, aki nyugodt szívvel belemegy egy rakás 50% esélyes portyába azért hogy nagyot szakítson.


Jelen. Igaz nem 50%-kal de egy csomo csataban van komoly bukasi eselyem amit vallalok (~20%). Ha megerne sztem az 50%-ot is szo nelkul vallalnam.
Pontszám: 6.84
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
285. hozzászólás - 2010.09.14. 16:33:24 (Válasz Kocos #283 hozzászólására.)
A TF nem pvp alapu jatek, megis epp eleg kihivas volt/van benne, sooot sokszorosa a VU-ban levoknek, es ott is lehet/ett mas jatekosok ellen kuzdeni a statisztikakban (lasd. uszas, es idok), illetve kozvetlenul is a letezo, de nem tulhangsulyozott pvp-ben (jatekon bellul, eventekben, fel evenkent az olimpian, stb..)... Valjuk be, a VU egy csont egyszeru jatek a TF-hez viszonyitva... Szoval TF-onlinet nekunk...
Pontszám: 8.33
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
286. hozzászólás - 2010.09.14. 17:15:13 (Válasz Kocos #284 hozzászólására.)
Az a 20% ugyanaz amit mi is vállalunk napi szinten. Ha kicsit erősebb ellenfélre megy az ember, legtöbbször a varázslat dönt, ebből adódik a 20%. De ha 50%-os csatánál bukhatsz annyit amennyit nyerhetsz, hosszabb távon a szerezhető LE mennyisége marginális. Neked kell a TP, de a legtöbb EH-snak nem. Ha olyan rendszer jönne össze, hogy kevesebbet buksz mint amennyit nyerhetsz, uccu jönne még egy Csuhi meg Egon, mi meg leshetnénk a LE diff toplistát megint.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.22
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
287. hozzászólás - 2010.09.14. 17:54:30
Ez az esemény a ki****** magasfoka velünk szemben. Miért kapunk kétszer annyi TP-t, ha a portyák után ez minuszos(tehát vagy portyázom, vagy ezt a Landragórt börtönzöm)
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 2.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
288. hozzászólás - 2010.09.14. 18:04:29 (Válasz S0laris #286 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.14. 17:15:13
De ha 50%-os csatánál bukhatsz annyit amennyit nyerhetsz, hosszabb távon a szerezhető LE mennyisége marginális.


Termeszetesen igaz, de LoWs javaslataban tobbet nyerhetsz. Ha vegigszamolod a varhato nyeremeny egyre nagyobb minel kisebb eselyed van a gyozelemre (nem az nyeremeny, hanem annak varhato erteke!).
10% esellyel szakitani 45000 LE-t erezhetoen tobb, mint 50% esellyel szakitani 5000 LE-t. A varhato bukast viszont egyelore nem szamoltam at.
Pontszám: 6.84
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
289. hozzászólás - 2010.09.15. 10:59:22 (Válasz Kocos #284 hozzászólására.)
Jatekos vagy KH ellen ? Szerintem az EH nem is kellene mukodjon KH ellen. Jatekost meg olyan keveset ersz el, hogy a csomo 20%-os nyeresi arany nem leeht olyan sok.
Pontszám: 6.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
290. hozzászólás - 2010.09.15. 11:11:40 (Válasz Wuher #289 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.09.15. 10:59:22
Jatekos vagy KH ellen ? Szerintem az EH nem is kellene mukodjon KH ellen. Jatekost meg olyan keveset ersz el, hogy a csomo 20%-os nyeresi arany nem leeht olyan sok.


A kerdes ugye az volt, hogy ki az aki hajlando portyat inditani kisebb gyozelmi esellyel egy nagyobb zsakmanyert.
Mellesleg megjegyzem 1 celponttal is lehet nagyon sokat csatazni. De ez tenyleg nem tartozik ide.
Pontszám: 6.84
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
291. hozzászólás - 2010.09.15. 12:23:09
Ha már ENERGIAHASZNOSÍTÁS a neve, igazán működhetne benne még egy dolog: mégpedig a tulajdonságfejlesztés, és szakifejlesztést is olcsóbbá tehetné.
De úgy, hogy a transzplantáció, és ultraspec hatását növelné X%-al. (tehát ehhez kell a maxos, vagy max+5-ös ultra is, és transzplant is, és akár a max+5-ös EH.)
A növelés mértékét én nem tudom megmondani, de olyan 5-10%-ot adhatna az ultrára pluszban. (ami most spec-el együtt 30%-os fejlesztési kedvezményt ad, így adhatna 35-40%-ot)
Így már egyből kombósabb lenne az EH azok számára is, akik VF helyett vennék fel.

(mondjuk a topnak, ahol amúgy sincs VF, ott ez csak további puszta tápot jelentene... de talán be lehetne tenni valamit még, ami ezt a problémát kiküszöbölné)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 2.03
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
292. hozzászólás - 2010.09.15. 12:39:56 (Válasz Tiha #291 hozzászólására.)
Persze, meg istállóba csillárt nem? +10%? Mintha két TÖ olcsóbbító lenne rajtad? hát hogyne...
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
293. hozzászólás - 2010.09.15. 12:44:56 (Válasz Eliteninja #292 hozzászólására.)
Miért ne? a VF-el majdnem dupla mennyiségű LE költhető el adott szinten, ehez képest a +10% bónusz az ultrára még mindig nudli.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.97
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
294. hozzászólás - 2010.09.15. 12:50:03 (Válasz Tiha #291 hozzászólására.)
Akkor az is megoldás, ha átnevezzük az Energiahasznosítást mondjuk Eszméletlennagy Hátrány szakértelemmé.
A rövidítés maradhat.
Pontszám: 7.04
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
295. hozzászólás - 2010.09.16. 11:02:04 (Válasz Ariel #293 hozzászólására.)
Jó legyen. Akkor nekem hasson jobban a kereskedelmem pls
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.88
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
296. hozzászólás - 2010.09.16. 16:37:03
Esetleg valami teljesen új fejlesztés is lehetne, pl. a VF-es kevesebbet jár vadászni, többet tud otthon a kedvenceivel foglalkozni. Eredmény: minden 40. szint után(30 vagy 50? nem tudom, kb ez lenne jó) +1 állat vihető harcba, ha maximumon van a hordázásod. Aki maxos EH-t és szívósságot használ, az minden 20.(15 vagy 25?) kapna egy plusz harci kört.
Ezeknek egy komoly hátránya van: valószínű az életben nem valósulnak meg.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 3.91
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
297. hozzászólás - 2010.09.16. 17:02:42 (Válasz Sesshomaru #296 hozzászólására.)
Bocs, Grendel, de szerintem más akadályuk is van.
Például hogy irreálisak.
Ezek a dolgok, amiket írtál, kifejleszthetők, drága építések illetve egy nagyon ritka tárgy és sokszázezer lé beleölésével.
[Nézz körül otthon! ]

De a legnagyobb bajom az ilyenekkel az, hogy utólagosak.
És ez független egyébként az épp aktuális témától.

Ha van A és B tulajdonság (ugyanez megvolt a fertőnél, a hordáknál, mindenhol), valamelyik előnye nagyobb a játék egyes szakaszaiban a másikénál, erre nem feltétlenül az a megoldás, hogy akkor a gyengébbiket megtámogatjuk. Főleg ha mindenkinek volt lehetősége választani.
Én elismerem, hogy van annyira bonyolult már ez a játék, hogy nem lehet minden választás minden aspektusát előre megtervezni és átlátni, de így is nagyon-nagyon sokszor túlmegy a játékosok ingerküszöbén a sok utólagos korrekció.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.09.16. 17:10:00-kor
Pontszám: 8.86
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
298. hozzászólás - 2010.09.16. 17:38:33 (Válasz Semelyik #297 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.09.16. 17:02:42
Bocs, Grendel, de szerintem más akadályuk is van.
Például hogy irreálisak.
Ezek a dolgok, amiket írtál, kifejleszthetők, drága építések illetve egy nagyon ritka tárgy és sokszázezer lé beleölésével.
[Nézz körül otthon! ]


Úgy néz ki, lemaradtam valamiről. A szívósság öve, vagy mi a fene ad plusz egy harci kört, de más ilyesmiről nem tudok. Hogyan lehet valakinek egyszerre 5 vagy 6 állata a csatában?
Az igaz, hogy lehetett választani, a V1-es és V3-as karakteremnek VF-et is adtam, de azt egy szóval sem írták le, hogy pontosan hogyan járok vele. A VF-hez már késő volt, úgyhogy a másikat választottam. Csak később, a wikin láttam a pontos képletet, ami folyamatosan gyengül felfelé haladással. Én nem azért írok ide, mert nekem kellenek a bónuszok, hanem azért, hogy miért erősebb két egymást kizáró szakértelem közük az egyik nagyságrendekkel?
Szerintem akkor is az lenne a megoldás, ha mind a két oldal kapna valami extra erős, egymástól eltérő szakértelmet, amit máshogy nem lehet kifejleszteni. Minél több a különbség, annál kevésbé lehet megmondani, hogy melyik taktika a jobb(a hordákra szintén kellenének ilyenek, mert az alapbónuszokat alig lehet ezen a szinten érzékelni). És az sem hátrány, hogy színesedne egy kicsit a játék.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.36
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
299. hozzászólás - 2010.09.16. 17:45:04 (Válasz Sesshomaru #298 hozzászólására.)
Oké, tegyük fel, hogy te megkapod a Csodaradírt. Képzeld magad a túloldal helyébe.

"De akkor amikor választani lehetett, még ilyen nem volt!"
"Ha tudtam volna hogy van, másképp választok!"
"Menjen a csudába minden csodaradíros!"
"Hogy gondolhatta ezt a vezetőség?"
"Mi meg akkor követelünk Mágikus Térdvédőt!"

Lásd be, ez nem vezet sehova.
________________________________
Szövetség -> Palota:
Palota
Ha a lélekkufárnál vásárolsz, a tárgyakért a palota minden szintje után 2%-kal kevesebb LE-t kell fizetned. A maximális kedvezményt, 30%-kot a palota 15. szintjénél éri el. A palota építhető tovább is, 29. szintig. Ekkor minden további 2 szint +1 öltözetet ad (csak ha rendelkezel a kényelmi funkciókkal). Ezenkívül 20. szinttől minden szint ad +1 vezetőkészséget.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.09.16. 17:50:03-kor
Pontszám: 8.10
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
300. hozzászólás - 2010.09.16. 17:51:48 (Válasz Semelyik #299 hozzászólására.)
Hát igen, ez a hátránya sajnos megvan. Szinte minden újítás után megy a hiszti. Ezt talán úgy lehetne megoldani, hogy két hasonló erejű "ajándékot" kap a VF és az EH.

Nem plusz vezetőkészségre gondoltam, hanem plusz hordázásra.
A hozzászólást Sesshomaru módosította 2010.09.16. 17:52:43-kor
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 3.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!