Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
181. hozzászólás - 2010.09.08. 12:27:46
Erdekes, hogy mennyire leragadtatok a VF-nel. Tenyleg mintha ez lenne az egyetlen modja a kivalo LE/TP arany eloallitasanak. Nem fogok ujdonsagot mondani: van meg 23 masik. A VF nerfelese megszuntetese vagy eppen kivezetese nem oldana meg semmit. A problema gyokere az, hogy a LE/TP arany az udvozito a jatekban, es amig ez igy van az emberek MINDIG megtalaljak majd a modjat annak, hogy feladjak a fejlodesi sebesseget a relativ ero kedveert.
Es ami megszomorubb: ha kivezetes mellett dontunk (talan Ywgarrd felvetese volt?), akkor meg durvabb visszafogasok kovetkeznek majd, mert a jatekosok celja az lesz, hogy a kivezetesi pont elereseig maximalizaljak a karakteruket. Mar felteve, hogy a kivezetesi pont nem idoben, hanem szintben vagy egyeni idoben adott.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.08. 12:27:54-kor
Pontszám: 7.55
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
182. hozzászólás - 2010.09.08. 12:56:08 (Válasz Kocos #181 hozzászólására.)
Neked teljesen igazad vagyon, csak nem tudom mi más lehetne még üdvözítő.
Mer ezek a játékosok, ezek olyanok ám, hogy igyekeznek (már aki) jól játszani.
Induláskor volt ugye a globalitás, nehezen adta meg magát Miklós, hogy a kisebbek kb nagyívben tesznek a glóbuszra, mert az nekik nem játék, hanem valami futurisztikus fogalom, amit alkalomadtán a Toplista menüben meg lehet tekinteni.
Ekkor találtak maguknak más játékcélt, ami a lokalitás volt ugye.
És még a szerencsésebb eset, hogy találtak, mert ha nem találtak volna, akkor még ennyien sem játszanának, reg. után meglátva, hogy némár, 100-as szint fölött van ez eleje, hát akkor én így beköszönőleg veszem is a kalapom...
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
183. hozzászólás - 2010.09.08. 13:05:58 (Válasz Darah #182 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.09.08. 12:56:08
Neked teljesen igazad vagyon, csak nem tudom mi más lehetne még üdvözítő.
Mer ezek a játékosok, ezek olyanok ám, hogy igyekeznek (már aki) jól játszani.


A megoldas termeszetesen az lenne, hogy olyan jatekkornyezetet teremtsunk, ahol szintlepes tap.
Klasszikus szerepjatekokban a fo eroforrast a szintlepesbol nyered ki. Vagy legalabbis egy jo reszet.
Mindenesetre olyan megoldast ami igazsagosan alkalmazni lehetne a mostani V1/V2-re en nem latok. Es ismet hangsulyoznam, hogy nem ertek egyet Birkaval aki azt mondja, hogy be kell vallalni a komoly aldozatot, hogy a jatek jobb legyen. Ha az aldozat abbol all, hogy egy csomo jatekos jatekat tonkreteszed, akkor az nem vallalhato aldozat.
Pontszám: 8.41
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
184. hozzászólás - 2010.09.08. 13:12:55 (Válasz Kocos #183 hozzászólására.)
No igen, ez kimerítené bőséggel a VU 2.0 fogalmát.
Egy próbavilágot mindenképp megérne.
Nekem, mint kibicnek, akinek semmi se drága.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
185. hozzászólás - 2010.09.08. 17:33:45 (Válasz Jeriko #173 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.08. 09:00:02
Idézet: Ywgarrd - 2010.09.08. 08:13:34

Az első variáció viszont másfél év alatt rendbe tenné a vf okozta gondokat. Aki másképp gondolja, az kérem indokolja meg, kössön bele!:)


Fogsz akkor még játszani? Mire rendbe tenné a dolgokat, addig szét is esik a játék a VF miatt.
Ráadásul honnan állapítod meg, ki mennyit használta?


Amilyen hülye vagyok, fogok. És a másfél év is jobb, mintha minden így marad.

*
Feltételeztem, hogy logolva van. Ezek szerint tévesen..
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2010.09.08. 17:40:00-kor
Pontszám: 7.01
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
186. hozzászólás - 2010.09.08. 17:37:46 (Válasz Jeriko #174 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.08. 09:01:43
Idézet: Ywgarrd - 2010.09.08. 08:13:34

Azt nem értem, az első 2-3 világra miért lehet még regisztrálni. Mi értelme van?


Pl. onnan származik a Beho bevételének nagy része.



Az új játékosok vesznek mondjuk 50 kavicsot próbának (jobb esetben). Aztán rájönnek, hogy nincs értelme a játéknak számukra, mert a karakterük életképtelen. Utánpótlás nem lesz belőlük, több követ nem vesznek, a játékot abbahagyják végleg.
Ehelyett indulnak mondjuk V5-ön, vesznek 50 kavicsot (jobb esetben), a karakterük életképes lesz, maradnak a játékban, és újabb köveket vesznek.

Az világos, hogy az első világok a fő bevételforrások, de azt kötve hiszem, hogy az új játékosokból nagyobb/jeletősebb összeg folyna be. Sőt, ha a fenti példát veszem, akkor kifejezetten rosszabbul jár a beholder..
Pontszám: 6.25
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
187. hozzászólás - 2010.09.08. 17:43:03 (Válasz Kocos #181 hozzászólására.)
Igen, az én ötletem volt a kivezetés, illtve az x idő utáni megszüntetése a szakértelemnek.
Annyi haszna mindenképp lenne, hogy egy másfél éves maximális idő esetén, aki addig nem használta, az megtehetné.
Pontszám: 5.00
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
188. hozzászólás - 2010.09.08. 17:47:20
Engem személy szerint egyébként nem zavar a vf, és a legkevésbé sem érint. Nem célom kibabrálni a játékosokkal, azért ötletelek - legalábbis próbálkozok (könnyen lehet, hogy tévesen) - hogy kerülhessenek be események, és bizonyos világok első 2 toplistás oldalát leszámítva, ne legyen közel lehetetlen a vf-et nem használók élete (szakértelempróbák, harc azonos szintű, régóta vf-es karakter ellen, stb..), ne legyen rákényszerülve, ha életképes karaktert szeretne.
Pontszám: 5.00
kedvelt tagFinarfinFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
189. hozzászólás - 2010.09.08. 18:25:14
Szerintem a problémát nem a szakértelemben kell keresni, hanem ahogy már páran felvázolták a le/tp, de főleg a tp-ben. Vannak olyan játékok, ahol a játékosokat hírnévpontok alapján rangsorolják, és a portyák, vagy csaták során ezt veszik alapul. Tehát ha megtámadok egy sokkal kisebb hírnévpontú játékost, akkor nem kapok semmit.

Szerintem a Végzetúrra lefordítva ez úgy lehetne hasznos, ha a szakértelmek és tulajdonságok után kapnánk x hírnévpontot, a győztes vesztes csata arány után szintén, illetve még más tényezők ha szükséges. Ebből lenne a karakternek egy adott értéke. Ez alapján menne a portya. X százalékkal fel, illetve le támadhatnánk.

Ha így működne a dolog, és a portya során nem számítana a szint, hanem csak a karakter hírnévpontja, ami végül is a karakterbe beépített le alapján lenne meghatározva, szerintem jobban besorolná a játékosokat.
Ez egy nyers és felületes megközelítése a dolognak, de szerintem sok problémára adna megoldást, és ha érdemben továbbfejleszthető az elképzelés, és tovább finomítható, még akár meg is oldhatja a portya, az eh, és a szövetségi háborúk problémáját.
v1, Finarfin,
Csak annyit tudok, hogy az élet rövid. Nem szabad túl sokszor megvonni magunktól az élet dekadens örömeit.
Pontszám: 6.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
190. hozzászólás - 2010.09.08. 18:30:23 (Válasz Finarfin #189 hozzászólására.)
És ebben hol kapnának helyet a cuccok, tárgyak, stb firlefrancok?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.73
kedvelt tagFinarfinFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
191. hozzászólás - 2010.09.08. 18:35:19
Azok is adnak tulajdonságpontot nem? egyszerűen összegezni kell az alap tul-al az adott pontot.

Mondom ez egy nyers dolog, de szerintem ebből, vagy egy ehhez hasonló elképzelésből lehetne kiindulni.

Mondok egy példát, hogy én, hogy képzeltem el.

szakértelmek:
a harci szakik után minden szakipont után 3 pont járna. Le szerző szakik után 2, a többire 1.
A tulajdonságokat is lehetne két részre bontani. Mágia egészség 1-1 pont minden "szintjéért", a többiért 2-3 pont. (a tárgyak adta pluszok, hozzáadódnának az adott tulajdonsághoz)
A hatások, mint krit vari, elnyelés, stb. ezek mondjuk 3 pontot érnének, minden százalékért, vagy minden pontért.
Majd ezt védül a győztes vesztes aránnyal megszorozzuk.
v1, Finarfin,
Csak annyit tudok, hogy az élet rövid. Nem szabad túl sokszor megvonni magunktól az élet dekadens örömeit.
Pontszám: 6.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
192. hozzászólás - 2010.09.08. 18:42:12 (Válasz Finarfin #191 hozzászólására.)
Nem értettél meg.

A tárgyak jelenleg szinthez kötöttek.
A kufárosok nyújthatóak ugye kereskedelemmel, de pl az aukciósok, epik-entitásosak be vannak betonozva.
Nem vagy akkora, nem hordhatod, még akkor sem, ha az entitását már kiütötted a cipőből.

És az érdekelne még, hogy ennek az egésznek tulképp mi is lenne a célja?
Mert így egyböketre én bevallom max az Ariel hatást látom ki belőle, (ne vegyé erősebb tárgyat, ne fejlessz, mer a klónod másolja, ergo magaddal tolsz ki) másegyéb játékélményt pedig nem.

Rosszul látom?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.73
kedvelt tagFinarfinFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
193. hozzászólás - 2010.09.08. 18:50:50
Szerintem áthidalná a "szakadékot" a vf és az eh között azáltal, hogy a vf-es visszamarad, gyengébb tárgyat vesz meg, de közben egy szint alatt többet fejlődik. míg az eh-s normál tempóban, vagy akár gyorsabban halad, és erősebb tárgyat vesz meg, sőt lényegében ő több le-t is szerez ugyanazon idő alatt, tehát ezáltal az a szaki lenne erősebb(ha ilyen lenne a rendszer, akkor valószínűleg hosszú távon az lenne majd a vita tárgya).

Én nem azt mondtam, hogy amit írtam jó ötlet, csak, azt hogy szerintem van benne hasznosítható gondolat, és abban bíztam, hogy valaki tovább gondolja, mint pl Te, és így kiderülnek a rések, mint ahogy meg is történt/történik. Az első pillanatban, de még a másodikban is jó ötletnek tűnt.
Csak kipróbáltam magam, milyen ötleteket tudnék gyártani.
v1, Finarfin,
Csak annyit tudok, hogy az élet rövid. Nem szabad túl sokszor megvonni magunktól az élet dekadens örömeit.
Pontszám: 6.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
194. hozzászólás - 2010.09.08. 19:05:20 (Válasz Finarfin #193 hozzászólására.)
Jahogy ezzel az EH-t akarnád erősíteni.
Oké, értem már.
Ez persze nagyon nem azt jelenti, hogy egyet is értek vele.
A visszamaradás-gyengébb tárgy máris él.

De most ezzel a VF értelmét ütnéd ki abszolut nullára, sőt, mint írtam bármiféle fejlődés értelmét, ha csak annyi az értelme, hogy felhajítanak egy nagyobb kategóriába, ha itt boldogultál, akkor menjél amoda, na majd ott nem fogsz.
Kb most is ezt tudják a szintlépések a szépen szélesedő ütőtávval, ezért nem is vágyunk annyira feljebb. És szerintem a fejlesztésre sem vágynánk ilyen alapon.
Tudom-tudom... oviban visszamaradósok, és hasonló.

Úgy igazából azt se tudom miért kéne ebben a rendszerben játszani, mi lenne a cél?

De ötletelj ám, csak én vagyok ilyen kekec.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.08. 19:06:45-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.73
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
195. hozzászólás - 2010.09.08. 20:34:55 (Válasz Birka #180 hozzászólására.)
Üdv!

Igazad van. Minden igaz és az ellenkezője is.
Te mondtad korábban, hogy új pve elem kell és maximálisan támogatom. Legyen független a Vf-től és vadászattól/portyától és máris ott a régi dolgok nerfelése helyett egy új lehetőség...

Más.
Egyébként konkrétan a sok hozzászólást olvasva már nem értem hogy mi is a probléma. A vf és az eh szvsz nem a probléma gyökere.

Kevés a játékos?
Kevés a prémium játékos?


Válasz: Sorsolások prém játékosoknak. Őskövek, tárgyak, stb. Extra prém medálok, extra díszítő prém funkciók. Más játékokban egész jól működik. Sőt, a külföldi VU szerveren is.

Kevés az ellenfél adott szinten?

Ezen semmi sem segít, nagyjából mindenkinek megvan a stratégiája. Előre rohanni és visszamaradni lehet. Elsőt kevesen választják azért, hogy leüssék őket.

Kevés a portya LE?


Ha jól emlékszem Miklós mondta, hogy a PP nem erőforrás. Ez egy fun elem. Nem lehet a játékosokat arra kényszeríteni, hogy másoknak tálcán kínálják fel azt, amitől ők is fejlődnek.

Sok a gyenge karakter?

Akinek még mindig nem esett le, hogy akárcsak a való életben, ebben a játékban is kevés a tájékozatlan "játékos" az nyissa ki a szemét.
Ha a felét tudnák a kezdő játékosok a fórumon mindenki által ismert dolgoknak, ha ott lennének a példa karakterek előttük, ha a műhelytitkokat megtalálnák leírva mi lenne?

Ja, hogy ott van a wiki. Thx to Kóc and Birka.

Lehet még kényelmesebbé tenni az információ elérését ebben a rohanó világban, úgy hogy legyen beépítve a játékba. Kánaán vagy utópia? Most már azt sem tudom kell-e. <nevet>


Let

Ui: Ha Miklós rendszeres eventjei és Birka új pve eleme megjön, szerintem megint lesz izgalom és kitörési lehetőség. Ha valakinek vannak ötletei hogy lehet nem mások arcába mászva fejleszteni azért szívesen meghallgatnám...
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.08. 20:42:33-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.77
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
196. hozzászólás - 2010.09.08. 22:04:32
Most jutott eszembe, hogy ha az EH-t használók keveslik a kapott Lélekenergiát, írjanak Miklósnak.
Gyakran hivatkozik arra, hogy a "mi kérésünkre".
Szerintem ha elegen írják, vagy ha egyszerűen jogosnak érzi növel a kapott LE-n. Én örülnék az elégedett játékosoknak és senki sem veszít vele (több le-t portya során). Egy próbát megér.
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.08. 22:04:56-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.08
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
197. hozzászólás - 2010.09.09. 07:54:06 (Válasz Darah #184 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.09.08. 13:12:55
No igen, ez kimerítené bőséggel a VU 2.0 fogalmát.
Egy próbavilágot mindenképp megérne.
Nekem, mint kibicnek, akinek semmi se drága.


A V5 ilyennek keszult. Persze a problema gyokeret nem sikerult megfogni, csak a felszint kapirgalni. Legalabbis kivulrol igy tunik. Esetleg aki jartasabb a vilagban cafolhatna, vagy megerosithetne.
Pontszám: 7.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
198. hozzászólás - 2010.09.09. 08:02:40 (Válasz Ywgarrd #187 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2010.09.08. 17:43:03
Igen, az én ötletem volt a kivezetés, illtve az x idő utáni megszüntetése a szakértelemnek.
Annyi haszna mindenképp lenne, hogy egy másfél éves maximális idő esetén, aki addig nem használta, az megtehetné.


Mar ha ez haszon. Mondjuk Elorelato Elemer felvette a VF-et amikor kijott, mig Lassu Lajos nem. Tegyuk fel, hogy egy ev a VF maximalis idotartama. Eltellik egy ev, EE-nek megszunik a VF hatasa. LL viszont most kap eszbe, hogy hat akkor o lassitana. Ujabb egy ev mulva ugyanazon a szinten vannak. Hiszen mindketto egy evet VF-ezett (tekintsunk el az egyeb visszafogasi lehetosegektol a vicc kedveert).
Igenam, de LL-nek az elso evben es a masodik evben is volt nemi szintelonye EE-hez kepest (mondjuk ha egy ev alatt 20 szint kelett kozottuk, akkor 10 szint kulonbseg 2 evig atlagosan). Ha csak a vadaszatot nezem, sajtolast, terkaput, egyeb nyalanksagokat nem, akkor ez bizony 4,2 millio LE kulonbseg. Minden osszevetve tehat nem tulzas allitani, hogy egy ilyen rendszerben az elorelatobb ember 2 ev alatt 5-10 millio LE-s hatranyba kerul.
Persze tisztaban vagyok vele, hogy ez szamtalan mas fronton behozhato ennyi ido alatt, es EE nevebol fakadoan be is fogja ezt hozni LL-on, de az elv azert kifogasolhato.
Pontszám: 6.83
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
199. hozzászólás - 2010.09.09. 08:07:25
Megálmodtam néhány nagyon könnyen megvalósítható, és szerintem korrekt szabálymódosítást, ami pontot tehet a VF / EH dolog végére.

1) Ne a VF és az EH zárja ki egymást, hanem a VF és a Spektrális manipuláció. Mindkét oldalról érveltek már ezzel, miért van így, és tényleg, ezzel a két szakértelemmel négyszeresére lehet növelni a LE/TP arányt. Akiknek mindkettő megvan, azok használhassák a felejtést ingyen valamelyikre (nem kell felnövelni a szintjét, a befektetett LE 100%-át visszakapják. VAGY lehessen átkonvertálni egy az egyben EH-ra a VF-et, aki ezt szeretné.

2) A portyázásnak (EH-val) legyen épp akkora LE/TP aránya, mint a vadászatnak (méretmódosítóval (1,2) és 8% sajtolással). VF ne hasson térkapura és másra az összehasonlíthatóság végett. Így tényleg egymás alternatívái lesznek LE/TP-ben (egyiket kreatív duplázza, másikat spektrális).

3) Győztes portyáért járjon lényegesen több TP, mint vadászatért. Nem feltétlenül a portya TP-t kell növelni, a vadászatért járót is lehet csökkenteni. Ez a lépés hosszú távon csökkenti adott szinten belül a karakterek erősségének eloszlását és betölti azt a szerepet, amire a VF lett volna hivatott: gyengébb karakterek maradjanak le az erősebbektől.

4) Lefelé ütve romoljon a LE/TP arány, felfelé ütve pedig javuljon. Ezt legegyszerűbben úgy lehet elérni, hogy lefelé ütve nem csökken a kapott TP, felfelé ütve pedig nem nő. Sőt, legegyszerűbb az lenne, győztes portyáért kapott TP csak a te szintedtől függne. Ezzel nagyon könnyen beállítható a 2-es pontbeli arány. (Még azt is érdemes lenne megfontolni, hogy %-os portyánál - portyaablakban valaki nem 100%-os, hanem csak 80, 60, 40, 20 - SE csökkenjen a TP, csak a LE. Így a támadások jobban eloszlanának a karakterek között, csökkenne az egy karakterre jutó terhelés.

Vélemények?
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.09. 08:14:40-kor
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
200. hozzászólás - 2010.09.09. 08:12:09 (Válasz Kocos #198 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.09.09. 08:02:40
Mar ha ez haszon. Mondjuk Elorelato Elemer felvette a VF-et amikor kijott, mig Lassu Lajos nem. Tegyuk fel, hogy egy ev a VF maximalis idotartama. Eltellik egy ev, EE-nek megszunik a VF hatasa. LL viszont most kap eszbe, hogy hat akkor o lassitana. Ujabb egy ev mulva ugyanazon a szinten vannak. Hiszen mindketto egy evet VF-ezett (tekintsunk el az egyeb visszafogasi lehetosegektol a vicc kedveert).
Igenam, de LL-nek az elso evben es a masodik evben is volt nemi szintelonye EE-hez kepest (mondjuk ha egy ev alatt 20 szint kelett kozottuk, akkor 10 szint kulonbseg 2 evig atlagosan). Ha csak a vadaszatot nezem, sajtolast, terkaput, egyeb nyalanksagokat nem, akkor ez bizony 4,2 millio LE kulonbseg. Minden osszevetve tehat nem tulzas allitani, hogy egy ilyen rendszerben az elorelatobb ember 2 ev alatt 5-10 millio LE-s hatranyba kerul.
Persze tisztaban vagyok vele, hogy ez szamtalan mas fronton behozhato ennyi ido alatt, es EE nevebol fakadoan be is fogja ezt hozni LL-on, de az elv azert kifogasolhato.


Egy észrevétel: az első évben LL gyengébb lesz környezeténél, mert nincs VF-je. Előrelátó Elemér féléket is csak felülről tudja ütni, már ha le tudja őket győzni egyáltalán. A második évben Előrelátó Elemér viszont maxos EH-val mehet, alulról tudja támadni a Lassu Lajos féléket. Portyából sokkal több LE-t tud szerezni.
Pontszám: 7.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője