Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
401. hozzászólás - 2010.11.04. 11:40:32
Azt szeretném kérdezni, hogyha AFfel fölnövelem az EHm 60ra, aztán térkifordítózok, akkor kapok egy 60as vfet?
A hozzászólást Ricskosz módosította 2010.11.04. 11:41:02-kor
Pontszám: 6.26
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
402. hozzászólás - 2010.11.04. 11:55:42 (Válasz Ricskosz #401 hozzászólására.)
Szaki 0-ódik Ital használatakor;)
Pontszám: 8.30
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
403. hozzászólás - 2010.11.04. 12:01:48
Típus: egyéb
Szint: 40
Használatakor visszafogott fejlődés szakértelmed energiahasznosítássá változik, vagy fordítva.
Ár: 1840 Lélekgyémánt
teáht nem 50VF=50eh?
szóval ez nem más mint eg yLGYért beszerezhető felejtés?
Pontszám: 6.26
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
404. hozzászólás - 2010.11.04. 12:17:19 (Válasz Jeriko #385 hozzászólására.)
Én egy 7 TP-s ellenfélért kapok 400 LE-t.
Egy 4 TP-s ért pedig 285-öt.
Egy 13 TP-s ért pedig 480-at.
Itt még arányosan osztja a kapott LÉt. Természetesen a felfele ütést brutálisan büntetve.

Maxos Krea és EH.
Lehet hogy fentebb másképp jön ki a dolog. De itt 20-as szint körül még nem annyira hűűűdejó ez az EH.
Remélem az ismételhetők bejövetele nekem is helyrerázza az LE/TP arányt!
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.16
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
405. hozzászólás - 2010.11.04. 14:16:48 (Válasz Ricskosz #403 hozzászólására.)
Nen, csak az af pontok általi plusz 0-ódik. Az EH és a VF maxa 50. Ha gyógyulsz akkor lehet 55. Hogy lesz 60?
Pontszám: 8.30
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
406. hozzászólás - 2010.11.04. 14:20:42 (Válasz Multifilter #405 hozzászólására.)
szerintem a hasznos energia AF képességre gondolt, azzal pedig lehet akár 65-ös is... de mivel nullázódik így 55 lehet a max!
V3-Alíz
Pontszám: 5.76
kedvencOptimusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
407. hozzászólás - 2010.11.05. 07:11:08
Térkifordító lötyi nem nullázza a szakikat, ezt már teszteltem.

Viszont a kapcsolódó AF skilleket majd igen.(ez utóbbit még gyakorlatban nem láttam)

Tehát ha gyógyult vagy és ki van húzva az EH-re ezenkívül van rá AF képességed, így az aktuális értéke 65 mondjuk, megiszod a lötyit, kapni fogsz egy 55-ös VF-t.
Orkánpofájú Trakaxarr kinek torka vihart és szitkokat áraszt ():[D=
Pontszám: 5.87
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
408. hozzászólás - 2010.11.13. 17:46:39
Ma, 16:55 xxxxx Otoaak Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1440 lélekenergia és 285 TP.

Annyit teptuk mar a szankat ezzel kapcsolatban, 14 szint a kulonbseg a tamado javara! Nem lehetne mar vegre egy hangya kukinyit odafigyelni a jatekosokra es kezdeni valamit ezzel a bazi nagy szintkulonbseges dologgal, es lenditeni az 5LE/TP aranyon? Nonszensz, hogy ha megnyerek egy ilyen csatat meg en jarok rosszul.
Pontszám: 6.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
409. hozzászólás - 2010.11.13. 17:55:29 (Válasz Wuher #408 hozzászólására.)
Ottvan! Prevent gyűrű...
Pontszám: 5.90
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
410. hozzászólás - 2010.11.13. 18:02:09 (Válasz Birka #409 hozzászólására.)
Ne csinalj ugy mintha nem ertened, ha tamadok is ugyan ez van es azellen nem ved a prevent gyuru. A magasabb szintu karakterek meg ezzel is "le vannak vedve" nem eleg, hogy eleve elonyben vannak. Teljesen szuksegtelen a magasabb szintu karaktereket duolan triplan levedeni eleve az kene jobban megerje ha ilyen karakter ellen nyersz nem pedig a jelenlegi helyzet, hogy sajat magaddal szursz ki ha felfele tamadsz.
Pontszám: 6.92
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
411. hozzászólás - 2010.11.13. 21:40:57
Birka: Prevent gyűrűvel is csak feleződik a TP, azaz akkor is 10 LE/TP az arány, lefelé meg nélküle is 300 LE/TP. Persze, hogy lefelé támad az ember, a küldik is jobban mennek. Azaz ok, a küldi miatt támadjon lefelé, de akkor az arányt igenis csúnyán rondítsuk el, vagy legalább hozzuk szintbe mind lefelé, mind felfelé. Én is örülök, ha valaki fentről lepattan rólam, de még a prevent gyűrűvel is sokkal rosszabb az arány, mint lefelé ütve.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
412. hozzászólás - 2010.11.14. 09:45:00
Otoaak a fentről jövő támadások teljes mértékben veszteség kategóriák, mert annyi TP-t adnak. Felfelé amúgy is csak pókok és ultratápok támadnak, minek erősítse még jobban őket Miklós? És igen, a szintbeli rohanás egyik áttételes előnye, hogy védve vannak a lejebbről jövő támadások ellen.
Senki nem kötelez téged, hogy támadj felfelé, ha meg téged támadnak, akkor véd a gyűrű!

Craslorg, a gyűrű teljesen levédi a TP-t, éppen ezért nem tud tömni a KH sem végre...

Legalább is én nem kapok TP-t:
Pontszám: 5.95
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
413. hozzászólás - 2010.11.14. 11:39:34 (Válasz Birka #412 hozzászólására.)
Elég érdekes amit mondasz. A lefelé ütés büntetve van, a felfelé ütés nincs támogatva, nehogy jól járjanak a pókok, akkor mégis ki ellen portyázzon az ember?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.60
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
414. hozzászólás - 2010.11.14. 12:11:53 (Válasz Ariel #413 hozzászólására.)
Az ellen a 2-3 ember ellen, akik magas szinten veled egy szinten vannak. (Lehet hogy a 2-3 túl nagy szám?)
трамвай-инженер
Pontszám: 0.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
415. hozzászólás - 2010.11.14. 16:44:42 (Válasz Ariel #413 hozzászólására.)
Ariel, hol van büntetve a lefelé ütés?
-EH-val -3 szintig nincs semmilyen veszteséged
-Már -1 szintre ütve is /3-al és nem /2-vel számolja a TP-t
-Tárgyalőnyöd, és támbónusz előnyöd van, ha lefelé ütsz
-Extrém leütéseknél működik továbbra is a lélekszívás, míg a tp drasztikusan csökken
-Extrém leütésnél jelentősen kevesebb tp-ből csinálod meg a pp-s küldetéseket
stb...

Ez egy farmer játék, ami támogatja a normális taktikai hadviselést, azaz azokat támadod, akik ellen fix a siker, és minimális a veszteség.
Pontszám: 5.43
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
416. hozzászólás - 2010.11.14. 21:49:44
Na most nem azért de minél magasabb szintűek a játékosok, rohadtul nem a szint számít.
Én 2 hónapja kezdtem el szintezni, de előtte is csak 1 dolgot néztem a portyalistán: a TÖ-t.
Akinak sokkal jobb a tö-je nálam nem ütöm, a gyengébbeket igen. A szintje nem érdekel. És sokszor nem sokat számít. Pedig van, hogy 5-10 szinttel is feljebb ütök. Mindezt úgy, hogy elég gyenge vagyok szerintem. A szint jelenleg csak a tárgyakban mutatkozik meg. Viszont magas szinten meg már nincs egyértelmű különbség a tárgyak közt. Alacsony szinten abszolút jobb volt mindíg minden ősköves cuccot megvenni. Lehet, hogy egy új fegyver jobb, de ha kevesebb iq-t ás taut ad, akkor lehet, hogy az nekem pont nem jobb, hiába nagyobb a sebzése, meg ad több erőt mondjuk.

Ha büntetve lesz a le-fel ütés, még kevesebb célpont marad, azt a végén az lesz alacsonyabb szinteken, hogy ugyan azt a 2-3 játékost ütöd, amíg csak teheted.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.65
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
417. hozzászólás - 2011.03.10. 12:26:13
Elkezdtem utána keresni de lehetetlen küdletésnek bizonyult.
Szóval azt tudjuk hogy EH lefelé ütve leosztja a kapott LE-t. Azt is hogy -3 szint alá ütve kezdi ezt csak.
Elvileg TP-t nem bántja, az úgy van mint sima portyánál.
Logikusnak tűnne, hogy lefelé ütve a sima portya rablási%-os képleteit használja a rendszer (amit egyszer megosztott velünk Miklós), de rémlik hogy Birka írt erről vmi táblázatot. Sajnos Wikin nem leltem fel. Valaki eloszlatná a homályt (legegyszerűbb lenne wikire felrakni az EH mellé).

Más: gyémánt bónusz hogyan működik az EH-nál? Ha sehogy, miért nem?
Nem a portya a gyémántok hordaelőnye és nem a portya az EH lényege?

A témára reagálva: Sajnos az EH is a lefelé ütlegelést támogatja, mint oly sok minden más. Nem tudom Miklós mikor fogja végre támogatni a a bátor, bevállalósabb játékot, de úgy látszik ez valamiért nem érdeke (miért?).
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
418. hozzászólás - 2011.03.10. 13:08:06 (Válasz Aurri #417 hozzászólására.)
A gyémántos része - ha jól tudom - úgy hat, hogy számol EH-t és mellé sima rablást (15% szintben vagy fölötte, lefelé ugye osztja). A sima rablás részből kiszámolja a gyémánt bónuszt és ezt hozzáadja az EH által számított értékhez.
Pl.
EH ad 2000 LE-t
Sima rablásban vinne 450 LE-t (transzcend által nem védett LE-ből), erre rájön a gyémánt bónusz: 150 LE, ezt a 150 LE-t adja hozzá az EH-s 2000 LE-hez, azaz gyémántok 2000 helyett 2150-et visznek. (Persze majd egy gyémánt megerősít vagy megcáfol.)

Illetve így kellene működnie hivatalosan, de sajna a portya rendszer itt-ott bugosan számol LE-t, így nem mindig jön ki a ó eredmény. Tudomásom szerint most van a csata rész felülvizsgálat alatt, hogy az ilyen bugok javításra kerüljenek. Ha az összes LE-jét védi, akkor nyilván nem jön plusz az EH hatására.
Pontszám: 7.37
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
419. hozzászólás - 2011.03.15. 20:33:24
Köszönöm. Tehát van, de csak hogy kiszúrhassák a szemünket. Korrekt.

A másik kérdésemre is választ kaptam privátban, megosztom: ugyanaz a rablási LE%, mint sima portyánál (lásd wiki), csak 2 szinttel lefelé csúsztatva(azaz -4 szinttől kezd el romlani az arány, addig 100%-ot ad az EH).

Időközben felmerült egy harmadik kérdés is (költői, mert a válasz is megvan rá):
Fertőzöttek bónusza érvényesül-e EH esetén (saját hordát ütve +50%) ?
Miért nem?
Ez a fertőzöttek egyetlenegy bónusza és az EH még ezt is törli. Ha ez direkt így van, kérlek indokoljátok meg miért. Ha nem direkt, akkor illene korrigálni.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
420. hozzászólás - 2011.03.15. 20:48:35 (Válasz Aurri #419 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.03.15. 20:33:24
Köszönöm. Tehát van, de csak hogy kiszúrhassák a szemünket. Korrekt.


Ööö... ezt nem értem, szerintem ez a rész teljesen korrekt. Pont annyival kap többet a gyémánt karakter, mint amennyivel többet sima portyánál kapna.

Az, hogy 2 szinttel tolva van, pláne jó, a fertőzöttséget viszont valóban kellene számolni (mind a vesztes, mind a győztes oldalon).
Pontszám: 8.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője