Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
261. hozzászólás - 2010.09.12. 00:18:00 (Válasz Mona89 #255 hozzászólására.)
Szerintem meg ne offold a topicot, mert sokan szeretnének változást az EH-ban.

-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------

Szerintem a megoldás lenne, ha a spektrális manipuláció és az irányított vadászat is kapna alternatívát portyára(nem tudom, a többi EH-s hogy csinálja, de én soha nem vadászok, és ha más sem, akkor ez megoldás lenne). A TOP játékosok nem használnák, de ők mind EH-znak, úgyhogy ott nem lenne feltűnő.

SM helyett: Energia manipuláció: a szakértelem maximuma 100, és szintx1%-al növelik a kapott lélekenergiát
IV helyett: a szakértelem felére csökkenti a kapott TP-t, ha eléri a karakter szintx2-t
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 3.20
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
262. hozzászólás - 2010.09.12. 10:59:45 (Válasz Sesshomaru #261 hozzászólására.)
Eeh, te egy olyan portyát akarsz, ami 0 LEs ellenféltől ugyanúgy hoz mint egy vadászat, ha meg van nála akkor sokkal jobban... A LEdiff toplista a KH torzítása ellenére még mindíg jelent valamit, de ezzel gyógyjátékot csinálnál belőle, a pókság pont azért olyan 1337 mert kell hozzá minimális odafigyelés meg taktika, de ezzel ezt a részt kivennéd belőle, és minden hülye képes lenne rá... Az EH meg anno azért került be, hogy a T0P befogja a száját, nekik így jó is ahogy van, de az EH SOHA nem lesz a VF valós alternatívája, ezt jobb ha elfogadjátok...
Pontszám: 5.34
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
263. hozzászólás - 2010.09.12. 12:05:49 (Válasz Cavalorn #262 hozzászólására.)
Számomra (kockafejű portyásként) az EH a megjelenése pillanatától kezdve alternatívája a VFnek. Mondjuk én is csak küldi miatt vadászom.
Egy baj van csak vele: a fenntről jövő/oda menő támadások után nagyságrendekkel rosszabb LE/TP arányt ad, mintha lefele támadnék. Ha csökkentené az onnan kapott TP-t valamennyivel, vagy arányosabban adná az alapot, akkor tökéletes lenne.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.98
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
264. hozzászólás - 2010.09.12. 19:57:18 (Válasz Cavalorn #262 hozzászólására.)
Azért még így is maradna több hátránya a portyának:
- Állatcserénél iszonyatos mennyiségű üres TP
- A turbót nem nagyon tudod változtatni, ha meg felhúzod a 100-as szakértelmet, az épp olyan káros

Ezenkívül a portya ÉP-t és VP-t fogyaszt, ellentétben a vadászattal, tehát epikussal/entitással, illetve térkapuval nem nagyon lehet párhuzamosan csinálni.

Én tudtam, hogy a szakértelem problémás, amikor kifejlesztettem, csak az újdonság miatt próbáltam ki, de ha már egyszer berakták(pontos képletet nem írtak a működésére sehol, csak a wikin találtam a kimaxolás után nem sokkal), akkor legalább valami előnyt is adjon a hátrányok mellé.
Szerintem aki annyira profi, hogy 10M LE diffel rohangál 30-as szinten, annak meg úgy sincs szüksége EH-ra, mert minden portyájából be kell follyon 5-10k lélekenergia. A számokon talán csökkenteni kellene, de szerintem semmi baj nem lenne azokkal a szakikkal. Akkor legyen 25% TP csökkentés és 50% LE növelés.
Ha van jobb ötleted, akkor írd le, kérlek!
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 4.08
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
265. hozzászólás - 2010.09.12. 22:41:10
Nos kedves sessh.nem offolom a topicot , csak leirtam a véleményem az egészről meg konkréttan még az ehról is irtam .Olvasd légyszives el , amit én irtam , meg most amit te irtál .én azt irtam hogy az eh miért is egy képlet alapján let ad, miért nem tpt csökkent mint a vf , mert szerintem az sem lét ad hanem tpt csökkent . Arról nem tehetek , hogy a minuszba pontozástól feldühödött 40-60 játékos,(toplista elsö 3 oldala ) nem olvas, nem értelmez , hanem megnézi , hm ki is irt ? v1 áha... ez nem ismerös név nah akkor mehet a minusz pont .ha 120+szintű lennék beirnám hogy pl , a vadászat nem kell mert jobb a kht ütni akkor mi lenne ? menne felfele a pontszámom, aha ... ismerös név ez ott van velünk ... erre jön a játékvezetés elöveszi a statisztikát, ahá ... ennek ennyi pontja van akkor ez lesz mert ügye azt felpontozták. a többi 7000 játékosból felnézz egy két középmezönyös, azt meg le , aháá.... ennek már minusz pontjai is vannak nah akkor ez nem kivánt alak, akkor ezt már szintén nem olvassuk el meg értelmezzük.Most jön megint hogy nem a témába irok , de nem érdekel ,sőt ha végleg zárolnak meg eltiltanak az se érdekel , a játékidöm feléig élmény volt játszani, mióta a topp irja a vut meg már csak nyűg, s a befektetett energiát sajnálva , folytatjuk itt a céltalan játékot.Jó kell az újítás mert egy idö után monotonná válik de könyörgök az nem újítás amit eddig is irtam hogy eh ? gyerekek jó lesz fejlesszétek , kifejlesszük s töredéket se kapjuk akkor meg alakítsuk át, gyerekek ha nem tetszik ott a vf , ááá gyerekek, ez nagyon erös, nerfeljük, ügye annó a kivégzés tudta kb 10 ember, mire elért a hir többi 7000 hez , ááá gyerekek ez nagyon erös nerfeljük . És sorolhatnám ami újításokkal ugyan be lett vezetve, de szerintem nem újítás, hanem egy toltozgatás foldozgatás.most arról vitázunk hogy túl erös a vf avagy túl gyenge az eh . könyörgöm azon valaki pontozóbizottság ! elgondolkozott-e hogy ez miért le bevezetve ?véletlenül nem azért hogy a gyenge karakterek erösödjenek mert fentebbi szinteken a nagy ütötáv végett feszt le voltak verve ?erre nagyon megerösödtek csak arra senki nem gondolt, hogy egy olyan játékban ahol egyre fentebb egyre lassul a játék, ott ez pontosan négyzetesen fog hatni , még lassabb lesz a szintlépés s még erösebbek lesznek a karakterek ? s ezt még lehet kontrázni a láthatatlansággal.nos olvastam itt egy lepontozomat hogy ö nekik bizony rálátásuk van nem csak a középmezönyre hanem az egész vura s nekem meg nincs hisz fél távra vagyok töllük. gratulálni tudok csak hozzá , hogy ebböl a paradoxon folytonosan lassuló játékba bekerül egy +lassitó , s a csodás ragyogó elme csodálkozik hogy höhö elrohantam ezek duplájára lassultak , s nincs célpontom, erre mit lép , ááá dehogy is azt hogy akkor ö is behuzza féket s bevárja aki éppen még nem dölt be ennek a sok hülyeségnek ami itt van , ááá ... nem szedegeti a vadászati tpt adó tárgyakat az epikusból hogy még jobban rohanjon, s majd a fórumon minuszba pontozva , bizonygassa harmadik éve hogy áááá, gyerekek nagyon kár volt ez a vf túl erős lett . Itt egy a lényeg :a mai valóság : az éllenálok a magasba a többi meg le van ejtve, teljesen mindegy hogy fából készült ? mi is az ? Hát persze hogy üveggolyó .
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.52
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
266. hozzászólás - 2010.09.13. 08:51:05 (Válasz Mona89 #265 hozzászólására.)
1. Rajtad és pár újoncon kívül mindenkit hidegen hagy a lepontozás.
2. Ha lepontoználak, azt csak a förtelmes helyesírásod és fogalmazásod miatt tenném.
3. Ha azt hiszed, hogy Miklósék olvassák a fórumot, és annak a játékosnak az ötleteit valósítják meg, akinek legjobban felpontozták a hozzászólását, el vagy tévedve. Nagyon.
4. Az "éllenálok" többet tettek eddig a játékért, mint a magadfajták valaha is fognak. Azok az emberek több tízezer forintot fizettek ki azért, hogy bétatesztelhessék a játékot, észrevegyék a hibákat, hogy mire azok eljutnak a középmezőnybe, ki legyenek javítva. Persze gyakran meg is szedik magukat belőlük, de nem gondolnám, hogy annyira jó üzlet lenne a forintot átváltani nem létező, virtuális erőforrásokra. Kit fog érdekelni pár év múlva, hogy egyszer XY első volt a Végzetúr nevű játék egyik szerverén, vagy hogy ő rabolt a legtöbb LE-t?
5. Minden online játéknak része a hibajavítás, balanszolás. A World of Warcraft-ban már vagy tízszer kényszerültem rá, hogy egy új patch miatt gyökeresen átalakítsam a karakteremet.
Pontszám: 5.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
267. hozzászólás - 2010.09.13. 10:26:51 (Válasz Mona89 #265 hozzászólására.)
Ne haragudj, de neked üldözési mániád van?

Az a többi 7000 játékos a középmezőnyben majd idejön, ha valami javaslata, ötlete van. Amíg nem jön ide, addig ötletek és javaslatok terén a játékvezetés sem tud másra támaszkodni, mint azokra, akik idejönnek és hozzászólnak értelmesen, konstruktívan. Arról nem ők tehetnek, hogy ez a középmezőnyből csak pár embert érdekel, a topból pedig többet.

Nekem édesmindegy, hogy milyen módon javítják, módosítják az EH-t, VF-et és valószínűleg a top többi tagját is hidegen hagyja, lévén soha nem fogja a VF-es társadalom utolérni őket, mert nem azért VF-eznek, hogy rohanjanak előre.
Amit én észrevettem, hogy a top nem önmagáért, hanem azok számára szeretné az EH-t erősíteni, aki a középmezőny alatt van, de a játékÉLMÉNY miatt nem akar havonta 1-1 szintet lépni, hanem haladni akar. Ugyanakkor ezzel belefut a VF-esekbe és frusztrált lesz, hogy rommá verik, ezért gondolkodik, hogy átvált VF-re. Mondjuk átvált, de pár hét alatt rájön, hogy ez így baromi lassú és rengeteget veszít a játékélményből, így hagyja a francba és keres másik játékot (vagy jobb esetben megy a V5-re, ha tud róla, igaz ott a játékosszám jóval kisebb).

Van jó pár szakértelem, ami ezt az egész kényes "egyensúlyt" durván felborította és a VF megjelenésével valaki rögtön elérte alacsonyabb szinten valaki viszont nem férhetett hozzá (szövetségi okokból), így csak azt látta, hogy kispista előtte volt 3 szinttel és onnan lecsapkodta, most meg már megelőzte kettővel, de kispistának folyamatosan nő a tulösszege, szakiösszege és még mindig rommá veri, mire végre eljutott a szövivel az akadémia megfelelő szintjéig. Viszont innentől már van egy fix hátránya.

Számomra egyébként az valóban fura, hogy térkapunál VF csökkenti a TP-t, EH nem növeli az LE-t, holott a VF vadászatra van, a térkapu meg nem vadászat, hiszen a lélekszívás számít benne, ami ugye csak portyákban számít - elvileg.

Szóval sok visszásság van a játékban, ami igazán a 3. vonalnak a legrosszabb. Első vonal a top, ők nem fogják vissza magukat, 2. vonal gyorsan áttért VF-re, 3. vonal, akinek nem volt még lehetősége és belefutott a VF-esekbe. A pókok más téma, ők az első vonalon kívül minden vonalban ott vannak, alacsonyabb szinteken jobban talán, magasabb szinten pedig a VF-fel kombinálva már.
Pontszám: 9.21
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
268. hozzászólás - 2010.09.13. 13:22:19 (Válasz Mona89 #265 hozzászólására.)
Idézet: Mona89 - 2010.09.12. 22:41:10
ez nem ismerös név


Ne alltasd magad azzal, hogy a te neved nem ismeros a forumozoknak.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
269. hozzászólás - 2010.09.13. 13:28:22 (Válasz Craslorg #267 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.09.13. 10:26:51
Számomra egyébként az valóban fura, hogy térkapunál VF csökkenti a TP-t, EH nem növeli az LE-t, holott a VF vadászatra van, a térkapu meg nem vadászat, hiszen a lélekszívás számít benne, ami ugye csak portyákban számít - elvileg.


A VF hat a terkapura jatekosok kerese nyoman kerult be, mert anelkul nagyon gyonge volt (egy idoben!) a terkapu LE/TP mutatoja, igy gyakorlatilag nem erte meg hasznalni.

A LE szivas terkapuban szinten jatekosi keresre kerult be. Azt hiszem a kerelmezo azt kifogasolta, hogy normal portyaban szinte soha nem mukodik.
Pontszám: 6.83
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
270. hozzászólás - 2010.09.13. 13:57:59 (Válasz Craslorg #267 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.09.13. 10:26:51
(vagy jobb esetben megy a V5-re, ha tud róla, igaz ott a játékosszám jóval kisebb).


Kisebb, viszont a feszültség a tizedakkora sincs, és nem merülnek fel olyan problémák, amik még fél év elteltével is ugyanúgy jelen vannak a többi szerveren.
Pontszám: 8.00
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
271. hozzászólás - 2010.09.13. 14:09:38
Elhangzott, hogy miért nem jó az 1-1,5 éves limit a vf-nek. Azt hiszem Kócos írt rá példát Előlelátó Elemér és Lassú Béla(?) fantázianevekkel. Az ott leírtak mind igazak, csakhogy hiányosak.
EE kifejlesztette, borzalmasan megerősödött a szintjéhez képest, míg LB később teszi ezt, ezáltal hátrányba kerül. Ez így van, és így is kell lennie. Valamilyen előnye azért maradjon EE-nek LB-vel szemben, ha már 1,5 éven keresztül lelassította a játékat abban a tudatban, hogy ezáltal sokkal erősebb lesz mint az átlag. ha nem így lenne, akkor jogos volna a felháborodása, hogy 1,5 évig lassabban lépett szintet, hogy aztán az előnyét sipp-supp egy huszárvágással elvegyék tőle. Már annyi ideje létezik vf, hogy valamennyi előnyt mindenképp kell nyújtson azokkal szemben, akik később kezdenék el fejleszteni.
Meg nem oldaná a helyzetet, de legalább mérsékelné a károkat.

Illetve azzal sem értek egyet, hogy nem egyenlők a feltételek. De egyenlők: mindenki ugyanakkortól számítva fejlesztheti ki a szakértelmet, a játékba kerülése óta.
Ha valaki sikeresebb akar lenni az átlagnál, akkor az tegyen is érte: tájékozódjon, kérjen tanácsot, agyaljon a játékon, keressen erősebb szövetséget. Most egy átlagos 50. szintű játékosról beszélek, aki számára már alapból illő, ha olyan szövetségben van, amelyiknek megvan a vf-hez szükséges akadémia. Aki pedig 50. szinten nem tudja mi az a vf, nos az a no comment kategória, valószínűleg nem veszi komolyan a játékot.
Nem kellene abba az irányba elmenni, hogy a játékot az azzal kevésbé foglalkozókhoz butítjuk hozzá. Az ügyesebb, leleményesebb, a játékra több időt szánó játékos mindig eredményesebb lesz a többinél. Ez rendjén is van..
Pontszám: 9.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
272. hozzászólás - 2010.09.13. 14:28:03 (Válasz Kocos #269 hozzászólására.)
Ezt írtam én is, hogy a VF csökkenti a térkepu TP-t, viszont EH nem növeli az LE-t, illetve korábban még a szingusoknál volt, hogy miért nem növeli a TP-t a térkapunál a szingu, ha a VF csökkenti?
Pontszám: 7.63
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
273. hozzászólás - 2010.09.13. 15:03:35 (Válasz Ywgarrd #271 hozzászólására.)
Azt elfelejted, hogy hiába húzza ki valaki 8. szinten a VF-et, V1-en Kb. 40. szintig olyan hatalmas ráérős pókok vannak minden kategóriában, hogy 1000 emberből talán egy, ha nagyon ráér veszi fel velük a versenyt.
Aztán feljebb még durvább pókok vannak, agyad elszáll.

Ha valaki most indít egy karit 99.9%-ig el lesz gyepálva, és soha nem nyer bajnokit.
Nekem is csak azért van, mert 40. szint környékén találtam egy légüres zónát (amit jelentem kitöltöttem, már ez sincs), de lejjebb is feljebb is esélyem sem lenne még egy címet nyernem.

Szóval nyugodtan indulhat mindenki EH-val, ugyanazt a játékot fogja játszani mintha VF-ezne (elverik, bajnokin esélytelen), maximum többet kell költenie gyógyitalra, kb. ennyi a különbség. Viszont ellenben halad, és legalább abban van sikerélménye.


Az EH-t meg továbberősíteni? Ne vicceljetek, nézzétek végig a V1-es pókokat, ezeket akarjátok még tápolni?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
274. hozzászólás - 2010.09.13. 15:09:48 (Válasz Ywgarrd #271 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2010.09.13. 14:09:38
Azt hiszem Kócos írt rá példát Előlelátó Elemér és Lassú Béla(?) fantázianevekkel.


Lajos. Te alliteracio-gyilkos.

Idézet: Ywgarrd - 2010.09.13. 14:09:38
Elhangzott, hogy miért nem jó az 1-1,5 éves limit a vf-nek. Azt hiszem Kócos írt rá példát Előlelátó Elemér és Lassú Béla(?) fantázianevekkel. Az ott leírtak mind igazak, csakhogy hiányosak.
EE kifejlesztette, borzalmasan megerősödött a szintjéhez képest, míg LL később teszi ezt, ezáltal hátrányba kerül. Ez így van, és így is kell lennie. Valamilyen előnye azért maradjon EE-nek LL-vel szemben, ha már 1,5 éven keresztül lelassította a játékat abban a tudatban, hogy ezáltal sokkal erősebb lesz mint az átlag.


A masodik felet en is igy gondolom, de en azt vezettem le (aminek paran mondjuk ellentmondtak), hogy LL kerul elonybe, EE pedig hatranyba. Tehat bar kene maradjon valami elonye, de legalabb egalra kene hoznia a dolgot, a valojaban pont megfordul a dolog.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.13. 15:14:23-kor
Pontszám: 6.83
kedvencWoronFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
275. hozzászólás - 2010.09.13. 16:05:09
Minél többet olvasom ezt a topicot, annál inkább az az érzésem, hogy nem a vf meg az eh a probléma, hanem a portyarendszer. Irreálisan nagy erőkülönbségű karakterek támadhatják egymást, rengeteg a nulla lés portya, egyre kevesebb a taktikázási lehetőség (jó magas iq), plusz aki több játékon kívüli erőforrást (idő+pénz) áldoz rá, az jóval több előnyt szerez, mint amit a játék még elbír. A vf csak felerősítette ezt, az eh meg csak nagyon kevés embernek alternatíva.

A vf előtt is jó volt a karakterem, most hogy több mint egy éve használom szintén az. Előtte is simán levertek a támadási zóna tetejéről, most is levernek. Plusz most is van, aki saját szintről vagy akár lentről is le tud győzni. Csak nem 5-6 naponta lépek szintet, hanem 10-15, de gyakorlatilag a komplett környezetem ezt teszi. Nyilván nem mindenki vf-ezik, de hát az ef se volt maxos mindenkinél úgy a 30. szinten, mégis azonos tempóban haladtunk. Nem érzem, hogy a vf a felelős a különbségekért, hanem maga a játékrendszer.

És ha a vf-et esetleg kiveszik (akár a 1,5 éves használattal, akár máshogy), vagy az eh komoly erősítéseket kap, akkor se az úgymond gyengébb karakterek fognak belőle profitálni, hanem azok, akik most is erősek, ők fognak leggyorsabban alkalmazkodni.
Pontszám: 8.90
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
276. hozzászólás - 2010.09.13. 17:19:57 (Válasz Almási Viktor #273 hozzászólására.)
Nem a pókokról beszéltem, hanem a vf-ről. A pókokkal nem lehet már mit kezdeni. Ezért javasoltam azt is, hogy V1-V3-ig ne lehessen regisztrálni új karaktert, mert minek. Semmi értelme, ott vagy szív az illető törlésig, vagy tamagocsizik...
Pontszám: 7.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
277. hozzászólás - 2010.09.13. 20:39:26 (Válasz Woron #275 hozzászólására.)
Idézet: Woron - 2010.09.13. 16:05:09
az az érzésem, hogy nem a vf meg az eh a probléma, hanem a portyarendszer. Irreálisan nagy erőkülönbségű karakterek támadhatják egymást


Még csak nem is a portyarendszer a probléma, legalábbis nem csak az. Irreálisan nagy erőkülönbség sima vadászatból is kialakulhat. A vadászat alap LE/TP arányát 4-5-szörösére lehet növelni csak a spektrális-sajtolás-csapdakészítés-VF kombóval. Ha ehhez hozzávesszük a transzplantot, ultraspecet, Rubin triászt, HT-t stb., valószínűleg kijön a 7-8-szoros is. Ez - mint lehetséges maximális különbség - brutális, és semmi köze a portyához. Persze elég ritka, hogy valakinek minden vonatkozó LE/TP javító lehetősége 0, így 7-8-szoros különbség vadászatból ritkán jön, de a 2-3-szoros különbség viszont mindennapos, főleg 50. szint alatt. Ez is iszonyú sok. A portya persze még nagyobb különbségeket okoz, de az viszont jóval kevesebb karaktert érint.

A fentiek miatt egyébként érthetetlen, hogy miért megint a VF lett kikiáltva bűnbaknak, holott a vadászatnál kialakítható 7-8-szoros LE/TP különbségnek csak a töredékéért a VF a felelős, azon kívül rengeteg egyéb LE/TP javító lehetőség van.

Az kétségtelen, hogy az EH nem éppen erős szakértelem, én pl. nem ismerek egyetlen pókot sem (és tulajdonképpen senki mást sem), aki használná, de nyilván nem úgy kellene erősíteni, hogy a VF-et nerfeljük.

Mint ahogyan sokan rámutattak már, az EH-nak az az alapkoncepciója hibás, hogy a célponttól teljesen függetlenül fix LE-t ad. Az EH által adott LE-t úgy kellene növelni, hogy közben függjön is valamitől. Akár azt a hiányzó motivációt bele lehetne építeni, hogy az erősebb karakter támadására inspiráljon: pl. felfele ütve adhatna több LE-t. Mivel igazából én nem használok EH-t, nem is nagyon akarok beleszólni a módosításba, de az viszont jó lenne, ha EH címén nem a VF-, portya-, és egyéb nerfek tervezéséről esne szó.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.07
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
278. hozzászólás - 2010.09.14. 00:07:45
1 dologtól kéne elszakadnia a játéknak: Attól, hogy a karaktereket egymáshoz mérjük.
Ha lennének a játék elejétől fogva olyan tevékenységek, amik lekötik a játékost, és nincsenek összefüggésben azzal, hogy mást miként verek le, vagy ő engem, akkor lenne miért játszani. A kalandok és a barátságos portya már egy jó irány, de nincs igazi jutalmuk. Illetve amit értük kapok, abból is csak olyan dolgokra költhetek, amik a karakterem harci potenciálját növelik. (LGY-s cuccok nagy része ilyen, barátságos portyát mindenki állat nevelésre használja, amit megint csak a portyában használhatok.)

Kellenek az alternatívák, és minden megoldódna. Több PVE elemet!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.73
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
279. hozzászólás - 2010.09.14. 01:18:44 (Válasz Tiha #278 hozzászólására.)
Neked találták ki a Hello Kitty Online-t!

De ez nem az a játék!

El kel lfogadni, hogy az emberek társas lények és ezt nem mindenki tudja levetkőzni egy játék kedvéért. Ha valaki társas lény marad itt is, akkor pedig nehéz magát csak ilyen gép elleni szöszmötöléssel lekötnie. Hiszen Ő nem egy programot akar legyőzni! Szinte mindenki többre vágyik annál, hogy pár számjeggyel több legyen a karaktere adatlapján, arra vágyik (szinte) mindenki a világon, hogy jobb legyen másoknál.
Ezt a vágyat töröld el, és nyert ügyed lesz.

Módosítás:
Az EH-t nem javítja meg, az hogy több lét ad felfele ütve. Hiszen a felfele ütésért BRUTÁLISAN sok TP is jár. A felettünk lévő karik meg piszkosul nem valószínű hogy erőssebbek nállunk.
Inkább egy olyat kéne, hozzá adni, hogy maradna a mostani alap adott LE. Viszont hasonlítsa össze a progi a következő képlet eredményével, és amelyik nagyobb, azt adja győzelem esetén.
A képlet valami ilyen kéne, hogy legyen: ellenfél győztes portyái (N) ez osztva kettővel, szorozva a (szimulálásban megismert két sáv értékeinek hányadosávnak reciprokával (1/X). Tehát N/2x(1/X).
Vegyünk egy példát: Megtámadok egy pókot, akinek van 10000 nyert csatája. A győzelemre 50% esélyem, van. Tehát 5000 LE üti mindenképp a markomat. Ezt persze csak akkor kapom meg, ha a nállam levő LE kiadja, tehát a kreatív és minden bónusszal együtt. (hogy ne lehessen 0 Lés támadással megszedni magunkat). Viszont, ha van 10% esélyem nyerni, tehát a szimuláció során 2 vs 18 jött ki, akkor erre kapjak egy 9-es szorzót. Így 45000 LE-t szedhetek, HA nyerek (és vittem, annyit hogy szimpla portyában is hozhassak tölle ennyit!). Az így szerzett LÉnek csak annyi részét veszíti el a támadott amennyit sima portya vereség esetén is veszítene.
Ezzel nehéz lenne tápolni, a Miklósrandom miatt. Az egymást ütő karakterek hatalmasakat nyerhetnek, viszont utánna ugyan azt el is veszíthetik szinte ugyan azzal a tempóval. Ez CSAK EH-t használó támadó esetén lenne érvényes. Így lenne értelme tényleg szélesebb körben kifejleszteni és egymást támadni LÉvel. Az erőssek is gyepálnák az erősseket, nem túl nagy haszonért, de megérné próbálozni. Nagyban csökkenhetne a nyomás a gyenge farm karaktereken és végre igazi értelmet nyerhetne az EH.
A hozzászólást LoWs módosította 2010.09.14. 01:45:16-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 8.00
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
280. hozzászólás - 2010.09.14. 08:14:28 (Válasz LoWs #279 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.09.14. 01:18:44
Ha valaki társas lény marad itt is, akkor pedig nehéz magát csak ilyen gép elleni szöszmötöléssel lekötnie. Hiszen Ő nem egy programot akar legyőzni! Szinte mindenki többre vágyik annál, hogy pár számjeggyel több legyen a karaktere adatlapján, arra vágyik (szinte) mindenki a világon, hogy jobb legyen másoknál.


Az, hogy osszemerd magad masokkal nem csak ugy kepzelheto el, ha kozvetlenul ellene teljesitesz. Vegyuk a sportokat. Okolvivasban az ellenfelet kell megverned ahhoz, hogy nyerj. Uszasban viszont nem az ellenfel, hanem az ora ellen kuzdesz, de az eredmenyed ettol osszehasonlithato lenne masokeval. Mindketto egy realis rivalizalasi, versengesi modszer.
Tudom emliteni (ismet) a TFet, ami a Beholder eddigi legsikeresebb jateka. Ott a PvP elem hatterbe volt szoritva, PvE kihivasokon kellett atverekedni magas, megis szamtalan modon hasonlithattad ossze magad masokkal.
Pontszám: 7.89
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!