Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
381. hozzászólás - 2010.10.13. 14:17:06 (Válasz Piciklon #380 hozzászólására.)
nana, azért ez eléggé hamari kijelentés

A közeget kell vizsgálnod, ahol épp vagy...
Ha meg esetleg már az ismételhető küldetéseknél jársz, akkor elég szép LE/tp arányt lehet vele hozni... (és a kínzókamrát még bele sem vettük.. )
V3-Alíz
Pontszám: 4.37
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
382. hozzászólás - 2010.10.13. 14:19:35 (Válasz Piciklon #380 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2010.10.13. 14:12:13
Ehen...oks...akkor az EH felejtős v3-n. Mert értelme ZÉRÓ
Sajnálom, pedig váltottam volna véglegesen, de így inkább nem.


Sajnos én is így vagyok vele... Én is váltanék, de sajnos egyrészt nagyon bugos (állítólag), másrészt még a békés világi képlet is korlátozza...
Pontszám: 7.08
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
383. hozzászólás - 2010.10.13. 14:26:59 (Válasz Dozer #381 hozzászólására.)
54. szint (mint már írtam), Küldik beragadva (döntetlenes, 5 szintes), a kínkamra napi 1K LE-je nagyon a földhöz vág...szóval sajnos ezekkel is kalkuláltam.
Bár most utána mentem, remélhetőleg keresnek rá megoldást és mindenki jól jár

Pontszám: 6.82
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
384. hozzászólás - 2010.10.13. 14:31:06 (Válasz Piciklon #383 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2010.10.13. 14:26:59
54. szint (mint már írtam), Küldik beragadva (döntetlenes, 5 szintes), a kínkamra napi 1K LE-je nagyon a földhöz vág...szóval sajnos ezekkel is kalkuláltam.
Bár most utána mentem, remélhetőleg keresnek rá megoldást és mindenki jól jár


2010.10.13. A kínzókamrából 11115 LE áramlott beléd. (V3)

Persze döntetlen már 33. szinten letudva, 5 szintes küldi Landragór előtt kész, és ez alatt a 30 nap alatt 5 szintet léptem. MAXOS VF-fel... Ismétlők mennek...
Pontszám: 7.08
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
385. hozzászólás - 2010.10.13. 14:37:25
Jól sejtettem, EH-nál más a lefelé ütés büntetése. Nagyon brutális szakértelem, többszörös LE/TP arányt lehet elérni már most, mint láthatatlan vadászattal (350 feletti LE/TP is elérhető megfelelő mértékben lefelé ütve, ugyanis a TP szokott módon csökken, a LE pedig több szinttel lefelé ütve sem!)

Azt hiszem, nem hogy sikerült átesni a ló túloldalára, de olyan mértékben sikerült felborítani a portyát, mint még soha. A leggyengébbek agyonverésével lehet legtöbbet szakítani. ÉS, nem számít a portyaszázalék!

Erre még majd jönnek a AF képességek...
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.10.13. 14:38:07-kor
Pontszám: 4.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
386. hozzászólás - 2010.10.13. 15:19:42 (Válasz Jeriko #385 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.13. 14:37:25
többszörös LE/TP arányt lehet elérni már most, mint láthatatlan vadászattal (350 feletti LE/TP is elérhető megfelelő mértékben lefelé ütve


Hát ez szerintem nem újdonság. A láthatatlan vadászatnál mindig is jobb volt a lefelé portyázás LE/TP-ben. Csak olyanokat kell ütni, akik aktív játékosok, lehetőleg 20%-on vannak, minél nagyobb szintkülönbséggel. Ha van náluk LE, azt el lehet szívni LE szívással, de ha nincs, az sem baj, a kapott minimális TP mellé a kínzókamra elég LE-t fog hozni.

Mod:
Magas szinten akár 6k LE is simán elszívható az ellenfélből, a kínzókamrába még termel 2-4k-t, és jár érte 4 TP. Ez már alapból 2000-2500 LE/TP.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.10.13. 15:54:42-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.58
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
387. hozzászólás - 2010.10.13. 16:11:32 (Válasz Ariel #386 hozzászólására.)
Igen, ebből a feltételrendszerből kapcsolja ki az EH azt, hogy "aktív játékosok, lehetőleg 20%-on vannak, minél nagyobb szintkülönbséggel. Ha van náluk LE, azt el lehet szívni LE szívással, de ha nincs, az sem baj, a kapott minimális TP mellé a kínzókamra elég LE-t fog hozni."
Pontszám: 5.35
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
388. hozzászólás - 2010.10.13. 16:44:26 (Válasz Jeriko #366 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.13. 11:28:06
Úgy egy éve rengeteg tesztcsatát vívtam annak érdekében, hogy ezt kiderítsem. Így mondhatom azt, hogy tapasztalatból szereztem. Neked mások a tapasztalataid? Ha igen, esetleg megoszthatnád.


Na erre a hozzászólásomra (de szinte az összes többire is) kaptam jó pár adag 1-est. Esetleg némi indoklást is fűzhetne hozzá, aki lepontozta, úgy talán lenne értelme.
Pontszám: 7.20
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
389. hozzászólás - 2010.10.13. 19:53:53 (Válasz Jeriko #387 hozzászólására.)
Ha nem aktiv akkor se kamra bevetel se lelekszivas, csak amit az EH esetleg ad ha amugy nem rabolnal semmit. Az EH nem kapcsol be minden csataban. A 20% meg mar nem mukodik, eh-val elvileg az en szintemen a kaphato minimum 4 TP es 638LE.

De meglehetosen elkanyarodtunk a targytol. Az EH nem azert szar mert nem lehet vele baromi jo LE/TP aranyt elerni hanem azert mert ezt maximalis leutesel lehet csak elerni. Nem az EH szaki szintjet kellene esz nelkul novelni hanem a hatekonysagi mutatoit megforditani. Maxos leutessel kellene 30-40LE/TP-t adjon (vagy meg annyit se) es maxos felfele tamadassal mondjuk 120-140-et kb. annyit mint a VF a koztes szinteken meg aranyosan kevesebbet, es meg igy is kell a lelekszivas meg a kamra ahhoz, hogy alternativaja legyen a VF-nek. (felfele vagy azonos szinten utve, azert nem is olyan konnyu minden csatat hozni... )
Pontszám: 4.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
390. hozzászólás - 2010.10.13. 20:07:54 (Válasz Wuher #389 hozzászólására.)
Az EH nem a VF alternatívája akar lenni, hanem egy másik lehetséges fejlődési út.
Éppen nem egyeznie kell a VF-el, hanem hasonlóan erősnek kéne lennie... Az EH jelenleg ott van elbaszarintva, hogy amikor gyengének tűnt, akkor Miklós levette róla a portya% módosítókat, azóta a küldizést legjobban támogató, farmot ösztönző szakértelemé lépett elő...

Mivel még ennek ellenére se alternatíva, így kap még egy kis erősítést AF pontokból, ha nézed a híreket. Az EHnak is vannak hátulütői, és jellegükben hasonlóak a VF-hez, ha optimálisan ki akarod használni az EH-t...
Pontszám: 5.43
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
391. hozzászólás - 2010.10.13. 20:17:18
Akkor ha mindez letisztázódik melyiket éri majd meg húzni?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.06
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
392. hozzászólás - 2010.10.13. 20:29:32
Már egy ideje érik bennem ez a dolog (és biztosan jól le leszek pontozva ezért), de nézzük kicsit a másik oldalról!

Nagyon sokan érvelnek azon, hogy az EH-t fel kell erősíteni. Na, de miért is? Azért, hogy ha nem fordítok a játékra annyi időt, nem keresem a megfelelő célpontokat órákig, mint egy pók, csak kattintok (szinte) bármilyen célpontra, ami felbukkan, akkor is szép rablással büszkélkedhessek? Kicsit érdekes... A semmiért legyen égbeszökő bevétel?
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.24
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
393. hozzászólás - 2010.10.13. 20:52:08 (Válasz Birka #390 hozzászólására.)
Nekem a "masik lehetseges fejlodesi ut" pontosan az alternativa fogalmat fedi le. Eltero vagy masik fejlodesi ut csak akkor lehet ha kb. ugyan azt lehet veluk elerni, azt meg ugy a legyegyszerubb megcsinalni, hogy hol az egyik hol a masik van kicsit elonyben, pontosan egyformara tuti nem lehet oket beloni. Ha meg egyik lehetoseg sokkal erosebb mint a masik akkor igazabol mar valasztasi lehetoseg sincsen felteve persze, hogy minimalisan legalabb a karakter erossegenek a szintentartasa vagy javitasa a cel.

De ezzel meg mindig ott tartunk, hogy az eh jo vagy nem, eros vagy sem, es nem ott, hogy az eh pont ott eros ahol gyengenek kene lennie es ott gyenge ahol erosnek kene lennie. Nem magaval a szakertelemmel van baj hanem a hasznalhatosagaval.
A hozzászólást Wuher módosította 2010.10.13. 20:53:03-kor
Pontszám: 4.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
394. hozzászólás - 2010.10.13. 20:58:40 (Válasz PottomPanna #391 hozzászólására.)
Akik VF-et választották, azok valószínüleg a LE/TP miatt tették. Ha EH mellett is akarsz vadászni, és tartani akarod a VF-nél megszokott LE/TP arányt, akkor az EH-nak annyi LE-t kellene hoznia, mint amennyi 50 csp-ből és 5 térkapuból bejön, 0 TP mellett. Ehez képest még 10 csp sem jön ki belőle.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.37
népszerűtlenJosyFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
395. hozzászólás - 2010.11.02. 19:30:36 (Válasz Wuher #1 hozzászólására.)
Ha ilyen változtatások is élnének szerintem jutalmazni kéne az erősebb ellenfélre támadást is,vereség esetén kevesebb tp-vel győzelem esetében jóval többel mint az egyenlő ellenfeles viadalokban.
Pontszám: 2.75
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
396. hozzászólás - 2010.11.02. 20:57:11
Azért azt is nézzük, hogy az EH-snak tennie is kell azért, hogy hozza a jó LE/TP arányt. Ehhez le is kell venni az ellenfelet, gyógyulni, figyelni stb. Nem beszélve arról, hogy magasabb szinten már mindenki Lélekszívós cuccban van naphosszat, így jó eséllyel el is szívja azt a LÉ-t amit kapsz az EH miatt. Ha meg nem is győzöd le, akkor is szívja a LÉ-t. Szóval azért nem annyira fenékig tejfel...
A VF-esnek meg csak alapban jön a vadászatból, térkapuból a jó LE/TP arány.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.85
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
397. hozzászólás - 2010.11.04. 09:13:10
NEM értem, hogy az AF képességekben, miért csak +10 el tudjuk megnövelni az EH maximumát? EZ elég kevés.
A kufáros eventben a rablás EZÜST agyara alapban +14-et adott, ami nem csak a maximumot, de egyben a szakértelmet is növelte. (azaz, ha felveszed, akkor 14 el nő a szakid, és max fölé is növel)
Az arany agyar meg ha jól emlékszem, +20-al növelt volna. (vagy 30?)

Szóval én úgy érzem az a beígért erősítés még mindig nincs sehol.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
398. hozzászólás - 2010.11.04. 10:09:13 (Válasz Tiha #397 hozzászólására.)
Arany agyara nincs senkinek...
Semelyik világon nem nyertek az EH-sok, így agyarak nem kerültek ily módon kiosztásra.

Az a pár bronz agyar (talán 2?) találkozós térkép játékon let kiosztva. (Ezt azért nem venném etalonnak...)

Az EH erőssége abban rejlik, hogy 3-4 szintre ütve 100% léért kapsz mondjuk 40% TP-t fixen. Erre most már hathatnak a tárgyak, növelheted a szinthez szükséges TP-d és lehet +10 max EH-d is!
Pontszám: 4.88
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
399. hozzászólás - 2010.11.04. 11:01:53
Értem én, amit írsz, de én azt mondom, hogy a kufáros eventnél ezeket osztogatták VOLNA. Az más kérdés, hogy nem volt esélyük nyerni, de mikor Miklós ezt berakta, akkor nem tudhatta, hogy nem lesz, aki elvigye. Szóval akkor még szó volt ilyen 15-30 as szaki maximum növelésről.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.43
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
400. hozzászólás - 2010.11.04. 11:25:19 (Válasz Birka #398 hozzászólására.)
Az EH erőssége abban rejlik, hogy 3-4 szintre ütve 100% léért kapsz mondjuk 40% TP-t fixen. Erre most már hathatnak a tárgyak, növelheted a szinthez szükséges TP-d és lehet +10 max EH-d is!

pff ez kemény lesz.. vége a békés fűevésnek
Pontszám: 4.39
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!