Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
61. hozzászólás - 2010.08.31. 20:51:58
Szanalom, hogy mennyire nem kepesek egyesek a temanal maradni. Akinek nincs EH ugyben mondanivaloja az huzzon el mashova csevereszni, koszi.

Nem vartam, hogy konstruktiv vita alakul ki a dologgal kapcsolatban (fokent mert nagyreszt egyetertunk abban, hogy a szakertelem meg mindig gyenge) de azert ami jelenleg itt folyik nemileg alulmulta az elkepzeleseimet.
Pontszám: 5.41
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
62. hozzászólás - 2010.08.31. 21:01:53 (Válasz Wuher #61 hozzászólására.)
Pedig én is piedesztálra akartam ma emelni az EH-t, de ez lett belőle


Legalább sikerült ma még egy topicot tönkretenni, ez is valami


Amióta nincs Byzon már topicokat szétoffolni sem olyan jó ám
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.29
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
63. hozzászólás - 2010.08.31. 21:03:13 (Válasz Darah #59 hozzászólására.)
Kalapot emelsz valaki előtt, aki a taktikádat, relikviádat akarja ezzel semmissé tenni? Azért mert félig-meddig haverpókságban vagytok? Akkor ne hozd fel a triászt meg a csillagot, Offsboy majd azt is elintézi és azt is kedvesen megköszönheted neki. Ez kész....

Bocs, Otoaak, ezt valahogy nem tudom megérteni.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.08.31. 21:05:06-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.09
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
64. hozzászólás - 2010.08.31. 21:04:45 (Válasz PottomPanna #63 hozzászólására.)
Khmm..szerintem arra értette, hogy önkritikát gyakorolt és visszavonta tanait. És ehhez még máglyára se kellett küldeni, ami (ha úgy vesszük) télleg dícséretes...
Pontszám: 8.06
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
65. hozzászólás - 2010.08.31. 21:06:19 (Válasz Wuher #61 hozzászólására.)
hát igen.. élvezet olyanoktól hozzászólást olvasni az EH témában akiknek közük sincs hozzá mert soha nem próbálták ki hogy valójában mit is tud az a szaki.... (főleg V3-on, ahol nagyban számít a nyert/vesztett csataarány is)

Ez a topic tudtommal az EH-ról szól! ha a VF-ről vagy a láthatatlanságról akartok vitatkozni, javaslom keressétek meg az erre vonatkozó topicokat!

Az EH-ról pár észrevétel:

Bár korántsem éri meg így játszani, nekem nagyon tetszik! Főleg amikor jönnek a nagy "tömőgépek" és azt hiszik milyen nagyot ártottak nekem... ( a preventor. gyűrűvel ráadásul fele TP-t adnak)
Végre nem kell attól félnem hogy csupán üres TP lesz a portyázásom eredménye, s egy jó kis lélekszívással karöltve elég szép LE/TP arányt lehet hozni vele...

2 hónapja játszom EH-val, az hogy ezalatt a 2 hónap alatt 11 szintet léptem, mellékes, legalábbis nekem
Majdnem 1000 nyert portyám van azóta, és majdnem +3 millió rabolt LE-m...

de ami valójában a lényeg:
+7,8 szintről továbbra is elvernek, de azok akik pár hete még +5-ről elvertek, most én támadom őket...

tehát összességében lehet itt optimalizáni, láthatatlanul vadászni..stb aki 5-6-7 szinttel alattam van azt úgyis elverem, ahogy engem is vernek +6,7-ről... Változott valami? igen, mert legalább én is nyugodtan támadhatok, nem kell tartanom attól hogy magam tömöm üres TP-vel!
V3-Alíz
Pontszám: 7.09
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
66. hozzászólás - 2010.08.31. 21:07:30 (Válasz Ariel #60 hozzászólására.)
12 órás portyamentesség, ami ahhoz szükséges, hogy minimum 24 órai szintén portya és egyéb tevékenység mentes védelmet kapj portya ellen, viszont felezi mind a bevételed, mind a haladásod, az nem ér egy irgalmas kiáltást sem.
Ezért mondtam, hogy ugyanazzal a mozdulattal ki is lehetne venni a játékból, mert macerává válik a semmiért.
Ugyanis nem véd meg.
Semmitől.

Wuher, bocsi, de bekeveredtek illetéktelen témák is.


Panna, valószínűleg lemaradtál, rájött, hogy hülyeséget írt, és visszavonta, ezt én becsülendőnek tartom, hogy nem hülye kifogásokat írt, vagy simán hallgatott, mint nyúl a bozótban.

Én itt tán be is fejezném az OFF-ot.

Szóval EH szerintem míg nem egyenrangú, addig nem használható.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.45
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
67. hozzászólás - 2010.08.31. 21:11:12 (Válasz Darah #66 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.08.31. 21:07:30

Szóval EH szerintem míg nem egyenrangú, addig nem használható.


Optimalizálásra? valóban nem...
végre nem csak a vadászatokat nézegetni? kiváló
V3-Alíz
Pontszám: 5.63
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
68. hozzászólás - 2010.08.31. 21:23:48
Akik portyakarik, csak az EH-t tolják ki
Én is csak azért, mert nem vagyok nagy vadászos
V1 - Battousai - Igazak


"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 2.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
69. hozzászólás - 2010.08.31. 21:27:46 (Válasz Darah #66 hozzászólására.)
A VF-el kéne egyenrangúvá tenni az EH-t? Eddig is az volt a gond, hogy mekkora táp a KH, mennyit lehet rabolni belőlük, és a top hogy megszedte magát portyából. Ha VF-et kellene kiváltania a szintemen, akkor kb 10k LE-t kellene adjon minden portya után. Egy hónap alatt 7,5 millát ugrana a LE diffem...

Az EH-nak egyetlen baja van, a leírásából nem derül ki, hogy mennyi LE-t ad, így nehéz eldönteni, hogy az adott esetben érdemes-e kifejlesztenini, vagy sem, mert nehéz a megtérülési idejét kiszámolni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
70. hozzászólás - 2010.08.31. 22:00:48 (Válasz Ariel #69 hozzászólására.)
A saját véleményem írtam, mikor használnám én magam is.

De a topic egyébként arról szól, hogy gyenge, erősíteni kéne rajta.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
71. hozzászólás - 2010.08.31. 22:12:48
"Lehetne az EH adta LÉ mértékét még a környezethez mérten is növelni. Ahogy a kalandpróbákat számolja a játék, úgy nézné a szintemen (meg a +/- 1 szinttel körülöttem levők) VF arányát. Ha majdnem mindenki VF-es körülöttem akkor X% plussz módosítót kapnék. Ahogy egyre feljebb jut a játékos úgy csökkenne ez a plusz. Akár minuszba is átmehet, ha már mindenki EH-s körülöttem, akkor meg kevesebbet ad."

erről mi a konstruktív vélemény?
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.19
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
72. hozzászólás - 2010.08.31. 22:20:08 (Válasz Dozer #67 hozzászólására.)
Nem kell optimalizalnod nem a te dolgod (vagy a mienk), hogy rendesen belodd az ertekeket, boven eleg ha hasznalod. Csak jelenleg minden optimizacio nelkul is latszik, hogy gyengecske, keveset ad (foleg a befekteteshez kepest). En nem is arra gondolok, hogy meg kellene tolni mondjuk 500-1000LE-vel a portyankenti bevetelt, hanem arra, hogy a tamadott karakter erossegetol is fuggjon mennyit kapsz. Vagyis gyengebb kariert kevesebbet azonos szintuer tobbet felfele utve meg meg tobbet adnek. (persze jo lenne ha nem csak szinttol fuggene) Jelenleg ugye 6-7 szinttel lefele utve minimalis TP mellett is egesz turhetoen ad felfele utve viszont horror TP mellett is alig valamivel tobbet.
Pontszám: 7.26
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
73. hozzászólás - 2010.08.31. 22:20:20 (Válasz Dozer #65 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2010.08.31. 21:06:19
Ez a topic tudtommal az EH-ról szól! ha a VF-ről vagy a láthatatlanságról akartok vitatkozni, javaslom keressétek meg az erre vonatkozó topicokat!


EH-rol VF nelkul vitatkozni kicsit nehez. Merthat ugye az EH-rol csak a VF-hez kepest lehet mondani, hogy eros vagy gyenge.
Pontszám: 7.88
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
74. hozzászólás - 2010.08.31. 22:50:34
Láthatatlan nerfelése hülyeség, már mások megírták, hogy miért, remélem, Miklós végiggondolja a dolgot, és nem veszi fel a listájára. Nem EH-zom így nem tudom jól megítélni, de a nyitó hozzászólásokban leírtak alapján egyértelműen látszik, hogy baj van az EH-val.

Miklós! Amikor bejött az EH volt arról szó, hogy akár még tudnál is csinálni egy statisztikát, hogy pl. V1-en hányan felejtették le a VF-et és váltottak EH-ra. Ezt meg tudnád csinálni? Kiváncsi vagyok, hogy az a jelenség, amit itt többen is leírtak, hogy ha egy játékos túl messze van a toptól, akkor tilos VF helyett EH-ra váltani, mert feljebb kerülnek egy kategóriával, de még ott is mindenki VF-es, és egy közepes karakter egy kategóriával feljebb már csak egy fejlettebb gyenge karakternek számít. Magyarán ott lehet a váltás opció, ahol még belátható messzeségben van a top, és már jó ideje VF-ezik a karakter.

Én V1-en 80. szintű vagyok, 50 szint óta VF-ezem, és a top tőlem 30-40 szintre van, nekem még esélyem van, hogy ha lefelejtem a VF-et és váltok EH-ra, akkor nem teszem tönkre a karakterem. De a most 60. szintűeknél ez nem opció... Egyszerűen ez nem reális választási lehetőség.


És a legutóbbi konkrét kérdésre válaszolva, szerintem (bár nem vagyok játéktervező) ez egy elég jó ötlet:
Lehetne az EH adta LÉ mértékét még a környezethez mérten is növelni. Ahogy a kalandpróbákat számolja a játék, úgy nézné a szintemen (meg a +/- 1 szinttel körülöttem levők) VF arányát. Ha majdnem mindenki VF-es körülöttem akkor X% plussz módosítót kapnék. Ahogy egyre feljebb jut a játékos úgy csökkenne ez a plusz. Akár minuszba is átmehet, ha már mindenki EH-s körülöttem, akkor meg kevesebbet ad.

Talán az eddigi leginkább problémakezelő ötlet.

A legfontosabb, hogy csökkentsük azt, hogy optimalizálás miatt 6-8 szinttel kelljen lefelé ütnöm.

Ha nem tökéletesen optimális, de azért nem öngyilkosság, akkor sokan abba fogják hagyni a 6-8 szinttel lefelé ütögetést, ebben biztos vagyok.
A hozzászólást Agatity módosította 2010.08.31. 22:52:51-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.30
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
75. hozzászólás - 2010.08.31. 23:42:52
Csak halkan jegyzem meg, hogy V5-on van EH, de nincs VF! Valamint V3-on a V3 képlet lekorlátozza az EH hatásfokát is!

Szóval mielőtt valami égbemenő módosításokkal dobálózik a nép nézzen körbe, hány világ van, és milyen drasztikus következményei lesznek egy "optikai" tunningnak

Tudtommal Miklós EH-s karakterrel játszik, szerintem van elég rálátása arra, amit Dózer ecsetelt a hozzászólásában. EH-val tárgyelőny, ős VF-es cápa környezet, KH farmolás stb...

De jó is lenne, ha minden módosítást ad hocc be lehetne lökni!

ui.: Persze nekem kötelező VF-eznem, mert így tudom portyacélpont közelben tartani magam a nem VF-esekkel
A hozzászólást Birka módosította 2010.09.01. 00:23:15-kor
Pontszám: 4.44
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
76. hozzászólás - 2010.09.01. 00:20:42 (Válasz Birka #75 hozzászólására.)
Menj 2 hónap szabadságra! Vagy kezdj el egy kis karit, hidd el mire végzel lesz Neked is célpont...
Pontszám: 5.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
77. hozzászólás - 2010.09.01. 07:52:32
Fogalmam sincs, hogy miért kéne a rendes játékosokból is LE-zsákszerű KH-t csinálni az EH erősítésével...

szerk:fogalmazás
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.09.01. 07:53:37-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.92
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
78. hozzászólás - 2010.09.01. 15:37:32
Biztos sokan le fognak hurrogni, de szerintem az EH egyáltalán nem gyenge szakértelem, sőt! Érdemes megnézni: olyan környezetben, ahol nem érdemes VF-elni (pl. top), mindenki maxos EH-val szaladgál.
Az EH-nak egy baja van: hogy kizárják egymást a VF-el, és a VF még durvább (a középmezőnyben főleg). Nem az EH-t kellene tovább erősíteni és várni, mikor borul át a bili, hanem a VF-el kellene kezdeni valamit.

Mivel utólag a VF működésébe belenyúlni nagyon szerencsétlen dolog lenne, inkább olyan új dolgokat kellene játékba hozni, ami támogatja, hogy a veled hasonló erősségű karakterekkel legyen érdemes portyázni.
Pontszám: 7.24
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
79. hozzászólás - 2010.09.01. 15:45:03 (Válasz Birka #75 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.08.31. 23:42:52
Valamint V3-on a V3 képlet lekorlátozza az EH hatásfokát is!


Tudtommal az EH magasan tesz arra, h v3 korlatozva van a portyabol szarmazo LE!


Idézet: Birka - 2010.08.31. 23:42:52
Tudtommal Miklós EH-s karakterrel játszik



Akkor nincs itt keremszepen semmi problema, hiszen ha baj lenne az EHval, akkor Miklos tudna rola!
A hozzászólást Moderator módosította 2010.09.01. 18:34:19-kor
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.93
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
80. hozzászólás - 2010.09.01. 22:21:00
Én csak V1-en játszom, fogalmam sincs az EH máshol hogy működik. Nem is érdekel. Ha más világban másképp működik, akkor logikus, hogy ott másképp kell módosítani.

Jerikó: azért írtam én is, hogy a szintemen lévő VF-esek mennyiségéhez is lehetne egy EH erősítést adni, mert:
a topban nem VF-ezik senki, ott egyértelműen táp az EH.
aki meg nem a topban van, ott CSAK VF-ezni érdemes, öngyilkosság EH-ra cserélni.
Ez annyira szélsőséges, hogy majdnem értelmetlenné teszi az egész EH lényegét.
(és csak a két véglet van. Összemosódás nincs. Illetve szerintem elenyésző)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.47
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője