Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
21. hozzászólás - 2010.08.31. 14:02:01 (Válasz Darah #18 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.08.31. 12:43:21
Mikor lenne nem szar az EH?Akkor, ha olyan erőnlétet tudna adni, mint a VF, a lassabb haladás hátránya nélkül.Minden egyéb esetben büdös marad, bárhogy kölnizzük is.
Ha feljavítjuk annyira, hogy olyan legyen, mint a VF, akkor én is arra fogok váltani, ugyanis lesz egy hátrány nélküli VF, ami annyit ad, mint az.


Es ha mondjuk a VF 70%-at hozna hatekonysagban? Valtanal vagy sem?
Az a baj, ahogy en ezt mar korabban is mondtam volt, hogy mivel az EH nem vadaszathoz van kotve, hanem portyahoz, igy nem egyforman hat mindenkire. Ha atlagban 70%-ot hozna az embereknek a VF-hez kepest, akkor lenne olyan akinek csak 30%, de olyan is akinek 130%.
Pontszám: 4.88
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
22. hozzászólás - 2010.08.31. 17:31:43 (Válasz Kocos #21 hozzászólására.)
Tényleg az a kérdés váltanék-e 100 %-ról 70-re?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
23. hozzászólás - 2010.08.31. 17:44:40 (Válasz Darah #22 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.08.31. 17:31:43
Tényleg az a kérdés váltanék-e 100 %-ról 70-re?


Igen pontosan. Ha cserebe feladhatnad a hatranyt, amit te is egyertelmuen hatranynak erzel.
Nem ANNYIRA elvetelt otlet am ez, a lathatatlan vadaszatot is sokan nem vallaljak be, pedig az is +20-30%hateoknysagot ad LE/TP aranyban, es kozben kozel felere lassitja a fejlodest.
Pontszám: 6.83
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
24. hozzászólás - 2010.08.31. 17:47:30 (Válasz Kocos #23 hozzászólására.)
Inkább +80-90% hatékonyság az!
(Tesztelve, többször is.)
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.22
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
25. hozzászólás - 2010.08.31. 17:57:05 (Válasz Kocos #23 hozzászólására.)
Már nem érzem hátránynak, mert megszoktam.
A szakifejlesztés után teljesen az agyamra ment a lassúság, de mostmár természetes.
Úgyhogy ezért nem adnék oda stabil 30 % plusz bevételt.

Nem jó nyomon jártok.

Nem adhat kevesebbet, mint a VF, mert akkor óhatatlan gyengülést idéz elő a karinál.
Ha annyit ad, mint a VF, akkor a VF el fog felejtődni, míg nem, addig sose lesz jó, mert a szintlépkedő kari gyengül.
Lokálisan.
És megverik a magasabb szinten dekkoló mocskosvéjefesek, meg az egyre nagyobb távból lecsapkodó nagyobbak.
A hozzászólást Darah módosította 2010.08.31. 17:57:45-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.12
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
26. hozzászólás - 2010.08.31. 18:21:51 (Válasz Darah #25 hozzászólására.)
Persze, és lassan beérnek a csak térkapuból sokat lélekszívó és csak ismételhető küldetést csináló hiperdurva karakterek, és akkor meg már az lesz a trendi, különben legyengülsz

És akkor majd minden mást jól meg kell erősíteni

Én is mindjárt elkezdek panaszkodni, hogy erősítsék meg a vadászatot, mert fele annyit hoz csak mint a portyáim, és így nem éri meg vadásznom, mert ha vadászom vészesen elgyengülök.

Igaz ha nem vadásznék 17. szinttől, még mindig csak 23. szintű lennék, és nem nyerném sorra a bajnokikat egy TOP10 szöviben, ahol minden ki van építve, mert kiröhögték volna a jelentkezésemet, meg nem is mentem volna ekkora kútra.


Tök jó a játékban, hogy lehet dönteni mit preferál az ember.


Amúgy szerintem a láthatatlan sajtot kéne megszüntetni, sokan nem unnának bele a láthatatlan vadászatba.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.29
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
27. hozzászólás - 2010.08.31. 18:27:43 (Válasz Almási Viktor #26 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2010.08.31. 18:21:51
Amúgy szerintem a láthatatlan sajtot kéne megszüntetni, sokan nem unnának bele a láthatatlan vadászatba.


Egyetértek. Én is muszájból csinálom, semmi kedvem hozzá. Mellesleg ha ez nem bug, akkor nem tudom mi.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.22
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3354 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
28. hozzászólás - 2010.08.31. 18:31:10 (Válasz Almási Viktor #26 hozzászólására.)
egyetértek, mert így nem kéne nekem is csinálni
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.44
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
29. hozzászólás - 2010.08.31. 18:39:29
Én nem azt mondtam, hogy ugyanolyan erős legyen, mint a VF. De jelen esetben SENKI sem választja z EH-t! Aki felvette, az pont annak a határán volt, hogy még utolérheti az élbolyt, vagy abban a mezőnyben játszik, és amúgy sem volt VF-e.
1 kezemen meg tudnám számolni azokat a játékosokat, akiknek VOLT VF-jük, de EH-ra cserélték.

EGYSZERŰEN nem éri meg.
Gondolj bele, vagy mondjuk olyan 60-as szintű. MINDENKI VF-ezik körülötted (te is). Nagyjából a saját mezőnyöd közepes játékosa vagy. Nem igen tudsz jobban erősödni. Úgy gondolod, felveszed az EH-t, és vállalod a szintlépéseket.
Lépsz 10 szintet mondjuk, és felérsz egy másik játékos réteghez, akik szintén VF-eznek. Mit értél el? Semmit, ezekhez a játékosokhoz képes már lehet, hogy a középmezőnybe se vagy elég.

Továbbmegyek: Ahogy ti is írtátok egyre "trendibb" dolgokat KELL mindenkinek beválalnia, ha nem akarja a karakterét tönkretenni.
Most már VF nélkül senki vagy. Egyre többen vadásznak láthatatlanul. Pár hónap, és szinte mindenki ezt fogja csinálni, ha nem akrja, hogy a szakadék tovább szélesedjen. Így a portyák is egyre ritkábbak lesznek. És hova jutunk? azért gyúr mindenki, hogy erősebb legyen a másiknál, de sosem mérik össze az erejüket, mert az "nem éri meg". Átmegy a játék egy nagy tamagocsiba, meg teveklubba. (persze a példa sarkított)

NINCS alternatíva. Most már nem csinálhatja meg azt egy alacsonyabb szintű, hogy elkezd szintezni, és kicsit feljebb kerülni, mert akkor a LE/TP aránya romlik, mint az állat, és egyre gyöngébb lesz a társaihoz képest.
EZT kellene megoldani, hogy ne így legyen.

Lehetne az EH adta LÉ mértékét még a környezethez mérten is növelni. Ahogy a kalandpróbákat számolja a játék, úgy nézné a szintenem (meg a +/- 1 szinttel körülöttem levők) VF arányát. Ha majdnem mindenki VF-es körülöttem akkor X% plussz módosítót kapnék. Ahogy egyre feljebb jut a játékos úgy csökkenne ez a plusz. Akár minuszba is átmehet, ha már mindenki EH-s körülöttem, akkor meg kevesebbet ad.
A hozzászólást Tiha módosította 2010.08.31. 18:56:06-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.46
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
30. hozzászólás - 2010.08.31. 18:49:35 (Válasz Tiha #29 hozzászólására.)
Hát igen, ha a VF fele annyi tp-t ad, mint akinek nincs VF-je, akkor az EH is hasonló lehetne, mondjuk 50-es kreaffal, meg más módosítokkal 2* annyit rabolhatnának, mint akinek nincs EH-ja. Az ellenfél ebből persze semmit nem venne észre, mert ugyanannyit veszítene, mint ezidáig. Az EH olyan lehetne mint egy 50-es kreatív. Illetve ez a korlát nem hatna aznapi rablásra. Nem lenne 2* olyan gyorsan betöltve a korlát, hanem simán olyan lenne, mintha 50-es kreaffal haladna az ember. Szal maxos EH 100% kal többet adna, mint ami most van, de annyi TP-t amennyit ezidáig is.

Ha már a VF fele annyi tp-ad ugyanannyi LÉ-ért, akkor az EH is adhatna 2* annyi LÉ-t mint amit eddig. Így lenne fair!

Mondom ezt úgy, hogy VF-es vagyok.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.46
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
31. hozzászólás - 2010.08.31. 19:06:41 (Válasz Tiha #29 hozzászólására.)
Azt én mondtam, hogy míg ugyanolyan erős nem lesz, addig nem éri meg.

Tőled csak kérdeztem, hogy olyan EH-t akarsz-e, ami a VF hátránya nélkül annak erőnlétén tartja a karid.

Mert akkor érné meg.
Szerintem.

Ugyanazt írod, amit én is írtam, míg bár gyorsabban lép szintet az EH-vel a karid, a VF-ezőkhöz képest gyengül, addig ez soha nem fogja megérni.

Vagyis mégis kénytelen lenne a VF-el egyforma erejű szakivá válni, ahhoz, hogy használd.
Nem?

Kivéve a spéci helyzetűeket, mint ti, akik a tetejére futottatok ki a VF-nek.

Viktor, nem értem miért nekem címzed a te is elkezdesz panaszkodni dolgot.
VF-es vagyok.
Mindössze megjegyeztem a törpölésre, hogy míg nem lesz azonos hatásfokú a két szaki, addig nem lesz valódi döntéshelyzet, melyiket is?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
32. hozzászólás - 2010.08.31. 19:08:30
Egyetértek azzal, hogy felfelé támadásnál adhatna több LE-t az EH, utánanézek majd, hogy ez miért nem igy működik.

Arról, hogy a portya LE-t adó tárgyak is módositsák az EH-t: elvileg lehetne ezt is, a kérdés annak idején is csak az volt, hogy a zsákmányolt LE-t számoló képletben hová illesszük az EH-s limit vizsgálatot. Az EH eredeti funkciója az lett volna, hogy adjon egy minimális LE-t akkor is, ha egyébként nem kapnál. Az hogy mi adódik hozzá és mi nem csak azon múlik hogy akarunk-e még erősiteni rajta.

A láthatatlan sajtolósdiról, amikor ez először felmerült, kézenfekvő volt a megoldás, hogy a sajtolásért is fele LE járjon láthatatlanságban, de akkor a "játékosok nem szeretik a nerfet, ne bántsuk őket ha nem muszáj" lobbi győzött. De ha már az ezt használó játékosok is azt mondják, hogy túlzás, tőlem simán helyrerakhatjuk...
Pontszám: 9.17
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
33. hozzászólás - 2010.08.31. 19:14:25
Azért nem lehet azonos hatásfokú (meg ezt gyakorlatilag fel sem lehet mérni, hogy mikor és kinek egyforma), mert akkor meg mindenki EH-zna. Miért maradnál le, ha ugyanazt kapnád az EH-val?
De amúgy más is azt látja, hogy ha a mostanihoz képest 2x annyit adna, akkor már elfogadható lenne.
(nem beszélve arról, hogy az egyik +5 szaki növelésem EH-ra raktam, egy másikat meg Kreafra. Nagyon kevéssel nőtt a kapott LÉ, jelenleg ezt sem érte meg sajnos.)

Az is megoldás lehetne, ha lennének hozzáférhető tárgyak, amik a maximumát növelnék.
Szerintem ideális lehetne, ha a mostanihoz képest 70-100%-al többet adna a szaki, és egyéb tárgyakkal (LGY-s), és akár Epikus tárgyakkal lehetne a max fölé menni még. Mosndjuk még plusz 40-60% ot összehozhatnának a hardos játékosok.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.46
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
34. hozzászólás - 2010.08.31. 19:15:12
Olyat nem lehetne, hogy nem kell választani az EH és a VF között?
Ezzel van valami probléma, esetleg?
V1 - Battousai - Igazak


"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 2.09
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
35. hozzászólás - 2010.08.31. 19:19:46 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.08.31. 19:08:30
A láthatatlan sajtolósdiról, amikor ez először felmerült, kézenfekvő volt a megoldás, hogy a sajtolásért is fele LE járjon láthatatlanságban, de akkor a "játékosok nem szeretik a nerfet, ne bántsuk őket ha nem muszáj" lobbi győzött. De ha már az ezt használó játékosok is azt mondják, hogy túlzás, tőlem simán helyrerakhatjuk...


Nem muszáj! Itt legyen egy olyan gomb, hogy:

-Igen akarom, hogy láthatatlan vadászat mellett fele annyi LÉ-t kapjak a sajtolásra.
-Nem, nem akarom, hogy fele annyi LÉ-t kapjak láthatatlan vadászat mellett a sajtolásra.

Okké? Mert nem mindenki olyan jótét lélek, mint Offsboy meg a többiek...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.85
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
36. hozzászólás - 2010.08.31. 19:22:07 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Tiszteletem!

A v3-as vadászó-optimalizáló játékosok nevében ki merem jelenteni, hogy egyrészt nem látom jogosnak hogy egy szakértelem (EH) gyenge hatásfoka miatt eltöröljenek egy stratégiát, másrészt ez a stratégia komoly játékélmény áldozatotokkal jár, harmadrészt már egyszer nerfelve volt a láthatatlan vadászat alatt kapott LE.

Ennek ellenére mivel mindenkire egyenlően vonatkozna és mintegy kényszerítené a játékosokat a gyorsabb játékra, van az érmének másik oldala is. De mivel kényszer és egy újabb stratégiát tesz semmissé megfontolást javaslok.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.08.31. 19:22:59-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.26
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
37. hozzászólás - 2010.08.31. 19:29:13 (Válasz Viszok009 #35 hozzászólására.)
Nem bizony...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.95
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
38. hozzászólás - 2010.08.31. 19:33:14 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Még egy nerf a láthatáron? Hááát...remek lenne. Tegyünk tönkre még egy különc játékstílust. Tényleg tevenevelde lesz a VUból
A hozzászólást Piciklon módosította 2010.08.31. 19:38:33-kor

Pontszám: 4.97
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
39. hozzászólás - 2010.08.31. 19:40:41 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Izé...
Akkor mire is lesz jó a láthatatlankodás?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
40. hozzászólás - 2010.08.31. 19:41:58 (Válasz Darah #39 hozzászólására.)
Izé...arra, hogy vakarózz alatta (bocs, kissé cinikus és borúlátó vagyok Miklós zseniális húzásaival kapcsolatban)

Pontszám: 4.97
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője