Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
301. hozzászólás - 2010.09.16. 18:31:50
Ezzel meg nem változna semmi, mert akkora a VF előnye az EH-val szemben.
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.97
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
302. hozzászólás - 2010.09.16. 18:53:29 (Válasz Kocos #288 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.09.14. 18:04:29
Termeszetesen igaz, de LoWs javaslataban tobbet nyerhetsz. Ha vegigszamolod a varhato nyeremeny egyre nagyobb minel kisebb eselyed van a gyozelemre (nem az nyeremeny, hanem annak varhato erteke!).
10% esellyel szakitani 45000 LE-t erezhetoen tobb, mint 50% esellyel szakitani 5000 LE-t. A varhato bukast viszont egyelore nem szamoltam at.


A várható nyeremény csak akkor él, ha megfelő mennyiségű lét kockáztat a támadó. Viszont akkor győzelem esetén garantált lenne ez a "várható" mennyiség.

Wuher topicindító posztjában lefektetett követelményeknek szerintem megfelel a javaslat. Hiszen nem szinttől teszi függővé a nyereményt. Hanem a karakterek Pillanatnyi(!) erőviszonya alapján számol.

Számomra (20-as szinten) ez kb semmilyen előnnyel nem járna. Viszont kapna egy színfoltot a játék: végre lenne értelme bepróbálni az esetlegesen nállam erőssebb pókokat is. Nem csak a lefele/gyengébb fele ütést preferálná mindenki. Én naggyából, elnézve a farmjaimat kb az alap EH nyereményt kapnám. Egy-két kivétel lenne csak ahol annak 1,5-2x-e lenne a várható nyeremény.

A random nem öli meg a javaslatom. Az teszi izgalmassá és tervezhetetlenné. Nem ütlegelheti egymást két erős karakter, hogy sokmilliós LE diffjük legyen 1-2 nap alatt. Mivel pucérra vetkőzött védő ellen csak az EHt kapja az egyik, viszont ha a védő nyer (ami magasabb szinten, kb kizárt!) és nincs EHja, akkor semmi extrát nem nyer, csak azt amit a támadó a mai körülmények között is otthagyna.

Idézet: S0laris - 2010.09.14. 14:43:29

Leírtam már párszor, leírom még egyszer:
A VÚ-ban nincs PvP. Az nem PvP ha max távból takonyra kell verned valakit egy nyamvadt küldi miatt. Nincs PvP mert lefele kell ütni az optimális játékhoz. Vagy a kisebbet vered agyon, vagy a random nyer ellened ha hasonló erejű játékossal küzdessz. Igazi PvP-ben nincs random, ott az ügyesebb győz.


ITe még sosem támadtál hasonló erősségű embert? Nem csak a max távolból agyonverés létezik ám! Ki kéne szakadni ebböl a gondolkodásból! Erre segítségképp tettem a javaslatom! Valaki, aki jobban ismeri a számokat, simán kiszámolhatja, hogy is működne konkrét karakterekkel és mindenféle módosítókkal együtt.
Minden PvPben van random. Még a box/szumó/vívásban is. Ezt el kell fogadni.
Mellesleg részletkérdés, hogy mi a PvP és mi nem.
A VU rendszerével baj van. Ezt szinte mindneki látja. Azért javasoltam az EH ilyen módosítását, hogy a rendszer egyik jelentős bajára (lefele ütés) nyújtsak valamilyen megoldást.


Idézet: S0laris - 2010.09.14. 17:15:13
Az a 20% ugyanaz amit mi is vállalunk napi szinten. Ha kicsit erősebb ellenfélre megy az ember, legtöbbször a varázslat dönt, ebből adódik a 20%. De ha 50%-os csatánál bukhatsz annyit amennyit nyerhetsz, hosszabb távon a szerezhető LE mennyisége marginális. Neked kell a TP, de a legtöbb EH-snak nem. Ha olyan rendszer jönne össze, hogy kevesebbet buksz mint amennyit nyerhetsz, uccu jönne még egy Csuhi meg Egon, mi meg leshetnénk a LE diff toplistát megint.


Épp az a lényeg benne, hogy a bukaható és nyerhető LE korántsem egyenlő! Sőt!
Ha 50% esélyed van akkor egy 2-es szorzót kapsz az ellenfél nyert csatáira. Legyen mondjuk 10000 neki. Tehát 20000-et nyehetsz. Nekimész 8k-val. Hogy a gyémántbónuszod dal kilegyen a 20k. HA vesztetsz és kivégez, buksz 2k-t. Ha nyersz akkor nyersz 20000-et. Ha ő is EHs akkor ha ő nyer (és van nálla elég LÉ) akkor nyer 20000-et. Ha veszít akkor pedig 2-3k száll el. Ez elvielg hosszútávon nem változtat a két karakter egymáshoz viszonyított erőviszonyán. Magas szinten meg a VFesek már annyival több LÉt szedhettek össze, hogy még ha ezt ki is akarná használni valaki, akkor sem tudna föléjük kerekedni. A Kreatívos nerfelés óta meg elvileg az adminok vagy kik úgy is figyelik az egymást ütlegelőket.

Én is látom, hogy finomítani kell a számokon. De egyedül nem tudok az összes karakternek megfelelő képletet alkotni. Pl nem vagyok tisztában a TOP viszonyokkal. Sőt a középmezőny felső rétegével sem. Ezért kérdezem az okosakat, hogy ők mit látnak a dologban?
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.01
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
303. hozzászólás - 2010.09.16. 19:14:54 (Válasz LoWs #302 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.09.16. 18:53:29

A Kreatívos nerfelés óta meg elvileg az adminok vagy kik úgy is figyelik az egymást ütlegelőket.


Miert figyelnek az egymast utlegeloket? Nem tiltott dolog tudtommal nekivetkozni, es kreativ affal jatszani. Pont erre lett bevezetve a kreativ korlatja. Buntit nem a kreativ kihasznalasa miatt kaptak anno Csuhiek, hanem azert mert beleptek egymashoz, es ugy utottek egymast.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.91
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
304. hozzászólás - 2010.09.16. 19:16:57 (Válasz Moderator #303 hozzászólására.)
Igaz. Én tévedtem.

Ezesetben akkor ennek is kell egy korlát és a probléma meg sem születne
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.01
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
305. hozzászólás - 2010.09.21. 21:37:07 (Válasz LoWs #302 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.09.16. 18:53:29


ITe még sosem támadtál hasonló erősségű embert? Nem csak a max távolból agyonverés létezik ám! Ki kéne szakadni ebböl a gondolkodásból! Erre segítségképp tettem a javaslatom! Valaki, aki jobban ismeri a számokat, simán kiszámolhatja, hogy is működne konkrét karakterekkel és mindenféle módosítókkal együtt.
Minden PvPben van random. Még a box/szumó/vívásban is. Ezt el kell fogadni.
Mellesleg részletkérdés, hogy mi a PvP és mi nem.
A VU rendszerével baj van. Ezt szinte mindneki látja. Azért javasoltam az EH ilyen módosítását, hogy a rendszer egyik jelentős bajára (lefele ütés) nyújtsak valamilyen megoldást.


De, elég sok hasonló erejű embert támadtam már, az asszimetrikus karakterfejlesztés miatt merek ilyet tenni. De az engem naponta támadó emberek 90%-a minimum 5 szinttel magasabb nálam, ezért nem esik nehezemre, hogy álltalánosítsak. A tudatosan játszó játékosok jórésze küldetés miatt támad lefele akár max távba is, aztán ezt PvP-nek nevezi. Kócossal volt levelezésem ezzel kapcsolatban, ő a PvP fogalmát máshogy értelmezi, szive joga. Viszont nekem az a PvP, hogy például Woflenstein:Enemy Territory-ban berohanok egy szobába, pár másodperccel később kirohanok, viszont magam mögött hagytam 3 hullát, mert gyorsabb voltam és ügyesebb. Nincs random, gyorsabb voltam, jobban helyezkedtem, jobban céloztam. Kinek mi a PvP? Érzésem szerint a játékosbázis legalább 80%-ának nem az, hogy valaki 10-20 szintnyi felszereléselőnyel üt lefele csak azért, hogy ne sebződjön egy portyában többet 2-400-nál, és ne csak egy küldetést tudjon aznap megcsinálni.

Egyetértünk abban, hogy a VÚ rendszerével van baj, de ha egy random faktorhoz kötöd az előrelépést, nem tartunk tovább annál mint ami most van.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.24
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
306. hozzászólás - 2010.09.28. 10:58:57 (Válasz S0laris #305 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.21. 21:37:07
Egyetértünk abban, hogy a VÚ rendszerével van baj, de ha egy random faktorhoz kötöd az előrelépést, nem tartunk tovább annál mint ami most van.


Nem annyira random ez
Ha valaki próbálkozik, akkor előbb-utóbb pozitívan jön ki belőle (lásd a fentebb leírt példát).
Ami most van az épp nem a random. Hanem egyszerűen csak az erőfölényre épít. Ezt akarnám épp kiküszöbölni valamelyest. Elvenni csak nem lehet már attól aki megküzdött az erejéért. Inkább adni kell (lehetőséget) azoknak akik valami miatt nem jutottak el oda, ahova a 6-8 szinttel magasabbak már igen.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
307. hozzászólás - 2010.09.29. 10:06:56
Picit elemezgettem az EH-t, és nem érzem annyira tragikusnak, mint azt egyesek beállítják, Ha pariba akarjuk hozni a vf-es lé/tp-vel, akkor nem 5X-ös adag kell neki, elég +30 szaki...

94. szinten 2360 vadaszátból 3585-os átlagom van sajtolással. (VF-el egy vadászat 32 tp)
Azaz 75520 TP-re jut 8460600 LÉ azaz VF-el a csp le/tp aránya 112 (Nem volt HT-m, de iranyítottam és maxolt vadász szakijaim igen!)

95. szintrol 94-re ütve a portya EH-val:
55*94*0,2*2,1 azaz 2171 LÉ-t ad az EH (100%-os ellenfél 28 TP!)
Azaz jelenleg az EH maximális LÉ/TP hatásfoka: 77,5 (rabló agyarakat nem vettem figyelembe, mert az nem mindenkinek beszerezhető...)

Namost ha az EH 30-al megnövelhető lenne mondjuk AF képességgel?

85*94*0,2*2,1 azaz 3356 Lé-t adna 28 TP mellé, magyarán a hatásfoka: 119,8 lenne, így méltó alternatívája lenne a VF-nek...

Tudom, hogy HT, tudás könyv stb nincs belevéve, de maradjunk az "átlagosan" beszerezhető tápoknál!

Valamint az egészet megrengeti az, hogy a V3 képlet hat az EH-ra! A v3 alapja az, hogy "békés" világ, így "kárt" nem lehet okozni. Az EH akkor lép működésbe, ha nem tudunk kárt okozni, akkor miért is hat rá a V3 képlet??? Ugyan ez volt az érvelés V3 indulásakor az ügyén is, hogy miért hasson a kreatív a v3 képletben, jelenleg a 2 szemlélet meredeken ellentmond egymásnak!!! (Nem beszélve rőla, hogy az EH így használhatatlan v3-on, és az AF képességekből 3 kapásból kuka, ha nem lesz javítva az EH ideológiája...)
Pontszám: 4.88
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
308. hozzászólás - 2010.09.29. 10:09:45 (Válasz Birka #307 hozzászólására.)
És mi lesz a hátránya az EH-nak? Mert a VF-nek van hátránya:)
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.65
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
309. hozzászólás - 2010.09.29. 10:19:35 (Válasz Eliteninja #308 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.09.29. 10:09:45
És mi lesz a hátránya az EH-nak? Mert a VF-nek van hátránya:)


Semmi. A válasz az, ami a Fertőzés esetében: Ha nem tetszik, szokj le róla, itt van neked a jó kis EH. Hogy nem tudod annyira kihasználni, mint aki 120. szintű? Jah, hát miért nem kezdted el 2008. szeptemberében a játékot, amikor minden más tisztességes player....
Pontszám: 8.03
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
310. hozzászólás - 2010.09.29. 10:28:04 (Válasz Darksol #309 hozzászólására.)
Ja, csak kezd baromi unalmas lenni a leszokás a nem tetszésről. Akkor mi a halálért kellett berakni a játékba? Akkor miért nincsen fixen egy dolog amit fejleszthetek?

Fertőzés esetében is, 1 év után kapnak egy nesze semmi fogd meg jól-t a fertőzöttek, amikor már olyan szar a karakterük, hogy mindenki agyonveri őket. Gratula!
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.65
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
311. hozzászólás - 2010.09.29. 10:32:16 (Válasz Eliteninja #310 hozzászólására.)
Hát épp ez az. Fixen egy út van, amin fejlődhetsz, a többi csak megtévesztésnek van. Ha nem ismerted fel idejekorán, akkor így jártál, regelj egy pókot, vagy állj be a légióba manakonstozni.
Pontszám: 8.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
312. hozzászólás - 2010.09.29. 10:32:44 (Válasz Eliteninja #308 hozzászólására.)
A vf-nek az a hátránya, hogy olcsóbb a játék?
Amúgy az EH-hoz AF képesség kell, azaz 80. szint, abból se pite szint, mert ha a maximuma 30 akkor 60 af pontot rá kell dobni.
Jelenleg a játékban megtalálható legnagyobb EH 70-es, akkor nem értem mi a vergődés tárgya egy mindenkinek elérhető 80-al...

Ez amúgy arra lett volna kontra, hogy 5x-ös erősítésért kalapoztott Otoaak

Az eh hátránya? Csak full optimumon ad akkor a lé/tp-t így is, ha lejeb ütsz, akkor a szinttáv bekavar, ha azonos, vagy magasabb szintre, akkor feleződik a hatásfok. Erősebbnek kell lenne, azaz NYERNI KELL HOZZÁ, nem csak tamagocsi vadászkodni! Eddig sírtatok hogy a portyát kiherélte Miklós, de azonnal büdös, ha mindenkinem megérné portyázni, nem csak az űberkockáknak?
Pontszám: 6.08
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
313. hozzászólás - 2010.09.29. 10:36:18 (Válasz Birka #312 hozzászólására.)
Volt más javaslat is csak az le lett szarva, mert egy szakit sokkal könyebb felhúzni(Transzcendális)Ez a szaki herélte ki a portyát, mert amig ott ülnek az emberek 30-40k LE-n, úgy hogy csak fixen nyerni(értsd, ha veszít nem veszít semmit, ha meg nyer akkor kap LE-t, ha a másik nál van.)addig baromira mindegy. Olcsóbb a játék...hűha ez aztán nagy érv. Fele olyan gyorsan fejlődsz, fele olyan gyorsan kapod a cuccokat stb. Amúgy meg fizetni nem kötelező a játékért.

A VF-hez meg kell akadémia, nah mit szólsz?
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.58
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
314. hozzászólás - 2010.09.29. 10:41:08 (Válasz Eliteninja #313 hozzászólására.)
Hagyd Ninja, Birkát felvette a Beholder winnie megürült helyére...
Pontszám: 7.04
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
315. hozzászólás - 2010.09.29. 10:48:44 (Válasz Eliteninja #313 hozzászólására.)
Ninja megint leragadtál
40k lé levédése 2 max 3 sajtolás, 10-15 csp vadászat, 2 küldetés sincs. Hozzászoktál, hogy 10. szinten mi van, és nem bírsz kinőni belőle

VF lassabb fejlődését, kevesebb új tárgyat okoz? Cserébe istent farag a karakterből, az összes PvE elemet kiröhögöd, drasztikusan erősebb vagy a nem Vf-ező környezetednél?
Na az meg, hogy ingyen is játszható a játék? Bocsi de itt eláshatod magad, ha havi 500-1000 hufot nem bírsz rááldozni a témára, és "élősködőként" vergődsz hogy nem alád van tolva a fehér paripa...

Darksol, te meg előléptél Ninja WC papírnak?
Pontszám: 5.90
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
316. hozzászólás - 2010.09.29. 10:52:32 (Válasz Birka #315 hozzászólására.)
Én legalább előre lépek. Te viszont körben jársz...
Pontszám: 7.05
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
317. hozzászólás - 2010.09.29. 10:53:09 (Válasz Birka #315 hozzászólására.)
Sokszor 40k mennyi? Mellesleg duplázz rá a kreaffal naponta 3 ilyen 40k-s csata az már 240k

Jah az epiket is csak úgy kiröhögöd egy idő után nem?

Hát igen...a fehér paripa sajnos rossz emberek alá van tolva
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.65
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
318. hozzászólás - 2010.09.29. 10:59:22 (Válasz Eliteninja #317 hozzászólására.)
Ninja, heti 3-5 epiket ölünk jóideje, és igen ha kell egyedül is leverem még mindig...

És igazad van abban is hogy a bankrablás jól fizet, csak macerás

De most nem értelek az a bajod, hogy az eh jó lehetne? 0 lével letáborozik valaki, éjjel nekicsattansz vakuban 5x, hajnaléban meg lerabolod kivégzéssel amit az eh-val termelt? Jah bocs ez gondolom eszedbe se jutott, hogy az EH-nak van kemény hátulütője is (Ezért kell a transz védelem hozzá!)...
A hozzászólást Birka módosította 2010.09.29. 11:00:05-kor
Pontszám: 5.44
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
319. hozzászólás - 2010.09.29. 11:02:41 (Válasz Birka #312 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.29. 10:32:44
A vf-nek az a hátránya, hogy olcsóbb a játék?



Nekem a vfes es a nem vfes is 0 forintba kerul. Nem ertem!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.94
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
320. hozzászólás - 2010.09.29. 11:02:51 (Válasz Birka #318 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.29. 10:59:22
0 lével letáborozik valaki, éjjel nekicsattansz vakuban 5x, hajnaléban meg lerabolod kivégzéssel amit az eh-val termelt? Jah bocs ez gondolom eszedbe se jutott, hogy az EH-nak van kemény hátulütője is (Ezért kell a transz védelem hozzá!)...


Szóval 6 drága pp-t költesz el párezer LE megszerzéséért, plusz ezért még egész éjjel fennmaradsz. Nagy táp ez csakugyan, kell ellene valami védelem...
Pontszám: 7.06
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!