Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
221. hozzászólás - 2010.09.09. 10:28:38
A spektrális elvétele VF-eseknél azt jelentené, hogy lábon lövi magát az aki húzza a VF-et. Akkor nem elég, hogy nem fejlődne, hanem még lassan is halad, ami dupla hátrány, teljesen értelmét vesztené a szaki.

Az EH-t kell erősíteni. Húzni kell az LE/TP arányon, de nem feltétlenül kell felhúzni a VF mellé teljesen, hiszen az EH miatt több embernél lesz több LE úgy, hogy 15% felett van, mivel portyázik.

Lehetne eljátszadozni a környezethez kötött EH bónusszal. Pl, ha a szinted legerősebb (karakterben meglévő LE mennyiség, tehát TÖ+SZÖ+felszerelés) játékosához képest ha a te karakteredbe fektetett LE mennyiség nem éri el a szint top 1 karakterbe fektetett LE 80%-át, kapj tápot az EH-ra, minél kevesebb LE van a karidban, annál nagyobb tápot. Ez viszont kicseszés a jó játékosokkal, tehát marad az EH fix értékkel megnövelt hatása. Okosan portyázva, a többi EH-t használót játékost rabolva jobb LE/TP arány jön ki mint a VF-re.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.56
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
222. hozzászólás - 2010.09.09. 10:28:55
Vagy az EH-t lehetne úgy erősíteni, hogy ha nincsen szingud, akkor adna annyi +%-t a vadászatra, amennyi az értéke(+50%). Így a VF sincsen nerfelve, de erősítve lenne feltételekkel az EH is.
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
223. hozzászólás - 2010.09.09. 10:47:07 (Válasz Wuher #220 hozzászólására.)
Hány pók kell ahhoz, hogy ne tarts magadnál LE-t?
Nem kell minden karakter az legyen körülötted.
Elég kettő-három.
Már akinek.
Van aki akkor is tart.

Fejleszthetsz te ésszel, ha nincs mit.
Szakikat kimaxolod, kész, ennyi, az a vonal befőtt.
Fentebb említetteket meg nem fejleszted túl Tulban.
Vadászatból.
Semmit nem érő VF lemaradással.

Edit:
Valahol hátrébb írtad hogy nem hat a gyémánt bónusz az EH-ra.
Hát nem hat. Miért nem?
Sőt, ami viccszintű, a projekciót sem üti át.
És a PP nem erőforrás, valamint van egyensúly a hordák között.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.09. 10:51:51-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.72
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
224. hozzászólás - 2010.09.09. 10:59:14 (Válasz Darah #223 hozzászólására.)
Kezdem erteni a dolgot de szerintem ez mar egyeni szoc prob. Ha a szinteden te akarsz lenni a legerosebb sot ha meg 8 szinttel feljebbrol beut valaki akkor is nyerni akarsz es persze minden szoba joheto pokot is le akarsz gyozni stb. ahhoz kell a 4x-es VF sot talan meg keves is de mar ne is haragudj de egy szaki kimaxolasa nem valami nagy teljesitmeny ahhot kepest amit az altalad emlitett karakterek napi szinten csinalnak.

Masreszrol egy kevessel jobb a szaki osszegem mint a tied, es nem mondhatnam, hogy nincs mit fejlesszek. Sot egy csomo szakim meg csak nem is max.-os mert nem jut ra LE.
Pontszám: 4.11
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
225. hozzászólás - 2010.09.09. 11:02:07 (Válasz Wuher #224 hozzászólására.)
Miért viszed el személyes irányba?
Áruld már el.
Szerinted magamról beszélek?
Ha sikerül, amit itt ennyire erőltettek, én max lefelejtem a VF-et, mert hülye azért nem vagyok.
Csak ne próbáljátok már megmagyarázni, hogy ez tulképpen jó lenne, meg hűdehúde.
Ez egy marhaság.
Minden VF használó irányába orrbaverés.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.09. 11:03:23-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.72
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
226. hozzászólás - 2010.09.09. 11:30:33 (Válasz Wuher #224 hozzászólására.)
*using Potion of Cure Blindness*

Mindenki használ VF-et akinek érdeke, ez a tudatosan játszó játékosok 80-90%-át jelenti a top mögött. A VF akkora differenciát okozott, amit most nerf esetén nem heverne ki a mögöttünk jövő generáció. Azt fogd fel, hogy nem rólunk van szó, hanem a most 20-40-es szintű tehetséges játékosokról, akik ha nem pókok, farmok lesznek 60-as szintre.

Egy gyorsító kell ami hasonló bevételt produkál mint a VF, de jó alternatíva, és akkor a VF tényleg megmarad felzárkoztató szakinak, míg az EH mérsékli a VF miatti differenciálódást.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.59
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
227. hozzászólás - 2010.09.09. 11:40:11
SOlaris: teljesen igazad van, csak mint lejjebb kiszámoltam, EH esetén ez azt jelentené, hogy minimum háromszor annyi LE-t kellene adnia, mint jelenleg (térkapu, kalandok nincs is beleszámolva).
Mellesleg a gyémántok bónusza nem érne semmit, mert mindenki egyformán szedné ki ezt a LE mennyiséget.
Továbbá a gyenge karakterek számára sanyarú idők jönnék el, mert nyilván mindenki a szintjén elérhető leggyengébbekre portyázna, ha már úgyis jön a LE.
Pontszám: 7.25
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
228. hozzászólás - 2010.09.09. 11:50:46 (Válasz Jeriko #227 hozzászólására.)
Jeriko, igazad van, de nem ez megy már most is? Nem ütik le az embert max távból küldi miatt? Az elején biztosan rossz lenne a gyengébbeknek, de ha van eszük, kihúzzák a VF-et, vagy le sem felejtik, ha megvan, és lemaradnak, így tudnak tápolni, hogy elérjék az áltagot. Az aki VF-el megszedte magát az már bőven meggondolhatja, hogy dobja a VF-et és EH-val begyújtja a rakétákat. Hidd el, gyenge VF-esként én is erősen meggondolnám az EH-t. Rendes játéktempóban cirka egy év alatt elérném a megmaradó VF-es mezőny tetejét, és onnantól a játék "visszazökken" a rendes kerékvágásba.

SZERK:
Gyémánt bónusz... huhh, igen, azzal kezdeni kellene valamit. Viszont véleményem szerint portyákból ellensúlyozható a térkapu és egyéb nyalánkságok, mivel az EHsoknál lesz LE, sokszor többet lehet rabolni mint amit küldivel szerezhetsz.
A hozzászólást S0laris módosította 2010.09.09. 11:54:02-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.59
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
229. hozzászólás - 2010.09.09. 11:55:19 (Válasz Jeriko #227 hozzászólására.)
A gyengek jelenleg is vagoallatkent funkcionalnak.
Rajtuk erdemes ismetelhetot csinalni, mert a kritikusaik a beka segge alatt, nem sebeznek, allat fejlodik, moral, szerencses esetben meg LE is jon.
A problema velemenyem szerint az, h jelenleg odaig fajult a dolog, h pvpzni kizarolag a fentiek miatt eri meg!
Rutinszeru cselekedetek sora koveti egymast minden nap.
15 kamra, ekozben minel kevesebb tp-t beszedni (tehat lefele tamadni), es minel tobb ismetelhetot teljesiteni. Jah, es ez a topnak nem is nagyon mukodik, mert 15 tamadhato celpont? Muhahaha!
En egy idoben azt gondoltam, h ez a jatek pvp jatek. Aztan kiderult, h megsem. Az csak fun elem.
Csak akkor azt nem ertem, h minek erositeni az EH-t, ha fun elem a pvp?

En arra szamitottam, h majd v5on total maskepp lesz az egesz megoldva, de ahogy korabban valaki mar irta, csak kapargatjak a problema felszinet... Hany teszt szerver kell meg, h egy normalis induljon??
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
230. hozzászólás - 2010.09.09. 12:11:35 (Válasz Darah #223 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.09.09. 10:47:07

Valahol hátrébb írtad hogy nem hat a gyémánt bónusz az EH-ra.
Hát nem hat. Miért nem?
Sőt, ami viccszintű, a projekciót sem üti át.
És a PP nem erőforrás, valamint van egyensúly a hordák között.


Lehet, hogy most teljesen felreertelek, de miert kene az EH-nak atutni a projekciot?
Gyemant bonuszt tudtommal ugy kezeli, hogy
rablas = max(alaprablas, EH) + alaprablas * gyemantbonusz
Pontszám: 6.83
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
231. hozzászólás - 2010.09.09. 12:22:30
Üdv!

Jeriko felvetése azért is problémás, mert EH egy szakértelem, vadászat 3.

Ha meg mindenki csak EH-na akkor azok a játékosok kerülnének előnybe, akik nem több időt töltenek a játékkal, hanem portyaszűrőt használnak.
Miért lenne jobb ha mindenki rohan, mintha van aki visszamarad?
Kényszerítsünk mindenkit a másik támadására?
Egy hét és jeleznék a gyengébb karakterek játékosai, hogy már Le sincs náluk mégis ütik őket mint a vasat. <nevet>

Az erőviszonyokat ilyen durva módon kiegyengetni és a saját szájízünk szerint formálni a játékot értelmetlen. Még mindig nem látom a VF ördögét és a nagyobb jót. Lenne valaki olyan kedves és elmagyarázná tagoltan miért is a VF az ördög?


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.09. 12:23:11-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.73
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
232. hozzászólás - 2010.09.09. 12:26:35 (Válasz Kocos #230 hozzászólására.)
Igen, félre, bár inkább én írtam hülyén, nem az EH-ről beszéltem, hanem gyémánt bónusz kontra projekció.

De egyébként az EH max akkor jár, ha kevesebbet rabolnál, mint amit az biztosít, ugye?
Akkor kipótol.
Minden hordának egyenlően.
Tehát hol van benne a gyémánt bónusza?
A képleted nem igazán értem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
233. hozzászólás - 2010.09.09. 12:38:59 (Válasz Let. #231 hozzászólására.)
Let, válassz ki magadnak a toplistán egy szintet 60 és 70 között, nézd meg az első és utolsó játékos közötti különbséget.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
234. hozzászólás - 2010.09.09. 12:44:35 (Válasz Darah #232 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.09.09. 12:26:35
Igen, félre, bár inkább én írtam hülyén, nem az EH-ről beszéltem, hanem gyémánt bónusz kontra projekció.

De egyébként az EH max akkor jár, ha kevesebbet rabolnál, mint amit az biztosít, ugye?
Akkor kipótol.
Minden hordának egyenlően.
Tehát hol van benne a gyémánt bónusza?
A képleted nem igazán értem.


Azt latom.
Akkor szavakkal. Elobb az alap rablast kipotolja, majd hozzaadja az alaprablasbol fakado gyemant bonuszt.

Pelda:
EH ad 2000-et. EH nelkul rabolnal 1000-et. Gyemant bonusz erre jon ra, 1330. Eloszor az 1000-ed lecsereli 2000-re az EH miatt, majd hozzaadja a gyemant bonuszt, es igy kijon a 2330, amennyit kapsz.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
235. hozzászólás - 2010.09.09. 12:49:37 (Válasz Let. #231 hozzászólására.)
Azert mert nem mindenki szamara hozzaferheto es nonszensz ugy megnegyszerezni az LE/TP aranyt, hogy nem fer hozza mindenki ugyanakkor a jatek kihivasai a normal sebessegu jatekosokhoz vanak igazitva. Mar most akkora kulonbsegek vannak, hogy kvazi semmilyen ertelmes vilagesemenyt nem lehet tervezni, a jatek adta kihivasok meg egyreszrol nevetsegesen konnyuek masik oldalrol meg a teljesithetoseg hatarat suroljak.

Szingularissal azert nincs es nem volt ilyen problema mert a szingu gyengebb karaktereket termel ki a normalishoz kepest adott szinten. A jelenlegi szingusok 100-as szinten joval gyengebbek voltak mint mndjuk a mostani generaciok ilyen ertelemben a szingularis nem okozott torest a jatekban nem kellett atszabni a jatekot a szingularis miatt, de a Vf miatt elobb utobb meg kell tenni. Akinek nincs az meg vagy megy a levesbe vagy a VF ellen (gyengitese mellett) lobbizik azert, hogy 1 ev mulva is legyen hol es ertelme jatszania.
Pontszám: 6.34
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
236. hozzászólás - 2010.09.09. 12:55:55 (Válasz Kocos #234 hozzászólására.)
Na ja csak az esetek tobbsegeben ha bekattan az EH az nem azert van mert keveset rabolnal hanem azert mert semmit. Igy a gyemant kvazi ugyanazt kapja mint a nem gyemant, de legalabbis a bonusza messze nem 33%. Mondjuk fix LE-vel a portyaban a 33% szerintem tul sok de a jelenlegi megoldas meg edes keves valami koztesebb megoldas lenne realisabb.
Pontszám: 8.12
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
237. hozzászólás - 2010.09.09. 12:56:18 (Válasz Kocos #234 hozzászólására.)
Még szerencse, hogy itt vagy te, és elmagyarázod, elegánsan, nem beszólogatva.

Edit:
Igaz ettől az EH-n ugyanúgy nincs gyémántbónusz, de már alattam írod, ne veled, Miklóssal.
Miklóstól kérdeztük már, hogy a projekció sem csorbítja egy hangyánnyit se a gyémánt bónuszát? De úgy tűnik lefelé nerfelésre még mindig jó a gyémánt, van egyensúly.
Eltértünk a témától.

Wuher, bingó.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.09. 13:07:45-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
238. hozzászólás - 2010.09.09. 12:58:13 (Válasz Wuher #236 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.09.09. 12:55:55
Na ja csak az esetek tobbsegeben ha bekattan az EH az nem azert van mert keveset rabolnal hanem azert mert semmit. Igy a gyemant kvazi ugyanazt kapja mint a nem gyemant, de legalabbis a bonusza messze nem 33%. Mondjuk fix LE-vel a portyaban a 33% szerintem tul sok de a jelenlegi megoldas meg edes keves valami koztesebb megoldas lenne realisabb.


Hat igen errol ment egy vita korabban, en is ezt mondtam mint te most, de Miklos ellenerve az volt, hogy az EH szaki igy nem noveli es nem csokkenti a gyemantok hordabonuszat. No mind1, ne velem vitatkozz, mert nem en talaltam ki, hogy igy mukodjon, en csak leirtam.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
239. hozzászólás - 2010.09.09. 13:45:21
Esetéeg egy olyan dolgot tudnek elkepzelni ha a szint mondjuk bemaxolna jelenleg kb. 135-140-es szinten es ezzel parhuzamosan beindulna egy vilag esemeny. Aki ezt a szintet eleri az mar nem kapna se LE-t se TP-t hanem bizonyos szamu token jarna minden tevekenyseger. A tokeneket a normal targyakhoz kepest joval erosebb targyakra lehetne valtani ezzel kompenzalva a kieso LE-t valamint portyabol es szovetsegi kuldetesekbol is lehetne extra targyakhoz/relikviakhoz jutni. Kello szamu maximalis szintu jatekos eseten a vilagesemeny lezarulhatna es mehetne minden tovabb a regi kerekvagasban egeszen a kovetkezo esemenyig ami tetszoleges szinten indul el es ujra tomoriti egy 6-8 honapon keresztul a mezonyt.

A dolog eletkepessege szeritnem csak a vilagesemenyen mulik, rengeteg otlet volt itt mar ezzel kapcsolatban es a meglevo vilagesemenyek elemeit is fel lehetne hasznalni, a targyak erosseget kellene jol eltalalni, hogy az elso maxos szintuek megorizhessek az elonyuk egy reszet valamint a tovabblepes soran a megszerezheto ultra targyak egy butitott verziojat elerhetove kell tenni azok szamara akik kimaradtak/lemaradtak az esemeny soran.

Igy szeritnem a VF-el sem kellene foglalkozni a lassabb haladas valos hatrany lenne mert nyilvan a maxos szintuek kepeznek a vilagesemeny gerincet 8ezert is kellene jo sokaig tartson, hogy minel tobben reszt tudjanak benne venni). A szovetsegi kuldeteseken keresztul pedig azok szamara is hozzaferhetove lehetne tenni 1-2 erosebb targyat akik kozvetlenul nem tudnak resztvenni az esemenyben.

Kello gyakorisaggal ismetelve ezt a dolgot nem lenne olyan problema, hogy elfogynak a celpontok es, hogy nincs ertelme/lehetoseg felzarkozni a top moge.
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
240. hozzászólás - 2010.09.09. 13:54:59
Magyarul ha a mezony elejen vagy, es a mezony atlepte a megadott szethuzasi mutatokat, akkor a kotelezo VF bekapcsol rad az elhuzasod merteketol fuggoen.

Mod: Ja pardon, hogy LE-t sem kap. Akkor ez az "elerted a jatek veget koszonjuk a reszvetelt" felirat inkabb.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.09. 15:25:03-kor
Pontszám: 6.83
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!