Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portya + végzetúr reform
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
61. hozzászólás - 2009.05.12. 09:58:56 (Válasz Jeriko #43 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.05.11. 09:52:44
Szerintem alapvetően rossz az a szemlélet, ami abból indul ki, hogy újabb ilyen-olyan szabályok bevezetésével arra kényszerítsék, vagy olyan helyzetbe hozzák a végzeturakat, hogy ne tudják megvédeni a LE-jüket, minél több LE-t veszítsenek stb.


No ezt probaltam magyarazni en is. Ugy latom Jeriko magyarazata jobban atjott.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
62. hozzászólás - 2009.05.12. 10:34:47 (Válasz D4vid #47 hozzászólására.)
Idézet: D4vid - 2009.05.11. 11:37:51
Akkor csökkenteni kéne a morálcsökkenést,és kevesebbet támadnák a kicsiket.Szerintem.


TP is abbol van az allatnak. Raadasl aki em akar TP-t szerezni annak az is fontos, hogy a kicsikbol jon a legkevesebb TP, az allatnak meg ugyanannyi.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
63. hozzászólás - 2009.05.12. 16:13:55 (Válasz CaveMaN #60 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.05.11. 21:10:51
Mondjuk Sharpát szerintem édeskevéssé érdekli, hogy rabol-e LE-t.


Ugyanakkor mostantol elfelejthetne, hogy allatot tart, kiveve ha folyamatosan LE-vel tomi, minthogy senkit nem tudna utni, akiert az allata moralt kap. Legalabbis Jerko javaslata alapjan.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
64. hozzászólás - 2009.05.12. 18:25:40 (Válasz Kocos #63 hozzászólására.)
Az más kérdés
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
65. hozzászólás - 2009.05.12. 21:25:56
Na és a kennel?
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
66. hozzászólás - 2009.05.12. 23:15:01
Feladom. Felejtsétek el a topichoz kapcsolódó javaslatokat. Úgy látszik mégiscsak más játékot játszom, és ez itt az Tevenevelde-extrém
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5.67
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
67. hozzászólás - 2009.05.12. 23:33:27
Egyszer már talán javasoltam, de most újra megteszem. A morált mint olyat teljesen el kellene törölni a játékból. Ez az egyetlen dolog, ami miatt a játékosok arra vannak kényszerítve, hogy folyamatosan üssék a gyengébbeket. Az állatreform óta úgy is kell cserélgetni a dögöket, a morál ilyen szerepe elveszett.

Másfelől azért is jobb lenne, mert akkor az állatot pihenésnél is lehetne magunk mellett tartani (most kötelező a kenel neki éjszakára), így izgalmsabbak lennének a csaták, nem azt kellene néznem, hogy mindenki agyonver pihenés közben és én is mindenkit agyonverek, ha ő pihen (szinttől és erősségtől függetlenül kb).

Emelett jó lenne, ha végre a gyógyítás skill is meg lenne turbózva annyival, hogy több állatot is lehessen egyszerre gyógyítani, illetve egy gyógyítást hosszabb időre is be lehessen állítani, ne kelljen már fél óránként visszanéznem a gépre. (Ha nagyon kellenek a korlátok, akkor hordázás szintnyi állatot lehessen gyógyítani egyszerre, illetve kenel szint X fél órára lehetne elküldeni az állatot gyógyulni.)

----

A háborúk és a játékidő csökkentése miatt bevezetnék egy abszolút pihenő időt a játékba (nem tudom ezt mennyire bonyolult megvalósítani) : a játékos meghatározhat a nap folyamán egy 4-6 órás időtartamot, mikor senki sem támadhatja, ő sem támadhat senkit, nem is vadászhat, semmi. (kb, mint a katakomba) Amellett, hogy egyből felhasználó barátabbá válna a játék (háború idején, ha nem akarok csalni éjszaka két óránként fel kell kelni, vagy mehet a kukába a játék) még szerepjátékosan is bőven el tudnám képzelni, hogy a karakterem tényleg elvonul naponta egy barlangba pihenni, ahol aztán senki nem találja meg.

Edit: jó látni, hogy megugrott a pontozás, örülök, hogy mások is egyetértenek.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.05.12. 23:48:11-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 9.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
68. hozzászólás - 2009.05.13. 00:08:51 (Válasz Ricardo #67 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.12. 23:33:27
A morált mint olyat teljesen el kellene törölni a játékból. Ez az egyetlen dolog, ami miatt a játékosok arra vannak kényszerítve, hogy folyamatosan üssék a gyengébbeket.


A kinzokamra meg a masik.
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
69. hozzászólás - 2009.05.13. 00:12:45 (Válasz Kocos #68 hozzászólására.)
Az nem feltétlenül. Én (és szerintem sokan vannak még ezzel így) próbálok jó játékosokat és erős karaktereket behurcolni, mert abból több lé származik. Nem hiszem, hogy lenne olyan aki 6-7 szinttel kisebb karakterekkel szeretné feltölteni a kamráját. (Sharpa kivétel, hiszen neki nincs más lehetősége.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
70. hozzászólás - 2009.05.13. 00:26:34 (Válasz Ricardo #69 hozzászólására.)
Eddig felpontoztalak, viszont itt most le. Vállalom.
Ez nem így van. Azt is mondom miért (már a kamrakezdetek óta, de mindegy): 5-6-7 szinttel kisebbet érdemes ronggyá verve kamrába vinni, aki az ő szintjén sikeresnek számít. Kevés sebzéssel és kiszabadulási rizikóval megoldható a dolog. Naponta láthatják sokan ennek az állításnak valódiságát, de ahogy hónapok óta, gondolom most is én leszek a hülye, hiszen mindenki felfelé ütve kamrázik...
állítom amit akkor: a kamra a LÉ felfelé tolásán kívül (tápolás) másra nem volt jó, csak generálta a lefelé veréseket és elszakadását az elejének. Piszok nagy hiba volt így bevezetni véleményem szerint, de ahogy az elején is mondtam: majd az idő igazolja kinek volt igaza.
Pontszám: 8.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
71. hozzászólás - 2009.05.13. 00:31:41 (Válasz Zaccmester #70 hozzászólására.)
Nekem +-1 re van beállítva a portyázhatósági hatósugár mikor kamrát töltök (mondjuk ettől amúgy is csak háborúban térek el), de néha még 2-3 szinttel magasabb végzeturat is sikerül behurcolnom (természetesen állat nélkül manakonstis ruciban pihenve szoktak várni), nem hiszem, hogy sokan lennének akiknek az éri meg, ha nagyon lefelé ütnek. Te sokat termelsz 44. szinten gondolom, de szerintem még így sem ütöd meg azt a napi lé szintet amit egy átlag 48. szintű játékos.

Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, bár akkor nagyon el fogok keseredni.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.05.13. 00:32:24-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
72. hozzászólás - 2009.05.13. 00:44:58 (Válasz Ricardo #71 hozzászólására.)
Amit most leírtál magadról, abban Neked is lehet igazad, ha ez a módszered.
Sajnos el kell keserítselek, mert nem ez a rutin. Mondhatni erős kivétel vagy! Tegnap reggel pl. meg voltam hatódva, hogy "csak" 5 szinttel magasabbról vitt el kamrába valaki, a megszokott max. szintekhez képest. Igaz Dalen volt az, aki mondjuk ég-föld kategória az én karakteremhez képest.
Szóval ez a gyakorlat, most pedig jóéjt!
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
73. hozzászólás - 2009.05.13. 02:12:10 (Válasz Zaccmester #72 hozzászólására.)
"Sajnos el kell keserítselek, mert nem ez a rutin."

Pedig értelmes szövetségekben ez. Én is mindig felfelé támadok, már csak azért is, mert ugyan neked, 5 szinttel lejjebb 1% esélyed van, de pl. Leinádnak, Draglovnak 1% sincs, mert egyszerűen nem gyógyulok fel odáig, hogy támadhassanak. Ugyhogy részemről (és a szövetségünkben mások is ezt a taktikát követik) igyekszem felfelé támadni, ha tehetem. Nyilván a teljes AL/EH brigádot nem tudom legyőzni, de azt a részét amelyiket igen (csak pár tag kivétel), őket minden nap kamrába rakom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.50
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
74. hozzászólás - 2009.05.13. 06:28:18
engem miert nem tamad meg senki alulrol????
Igy nem tudom jol elverni oket, csak reggel.
Mivel ejszak altalaban mar nincs pihenesem, mert elhasznalom, igy nem is maxrol kezdem a napot. Igy sporolok egy kis ep-t, es ugyis lutri, akkor mindek kockaztassak. mult heten volt olyan napom, hogy elvittem 6 csokat (alacsonyabb, ill. velem egyszintu) kinozni, es masnap a fantasztikus 52 LE volt a nyeresegem
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
75. hozzászólás - 2009.05.13. 06:29:48 (Válasz Mortimer #73 hozzászólására.)
Nincs mit hozzáfűznöm, 10 pont!!!

Edit: Nagycápa, ha én is közte voltam esetleg, akkor a 2 LE én lehettem... Az a max. tőlem elvárható.
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.05.13. 06:32:17-kor
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
76. hozzászólás - 2009.05.13. 07:25:56
Ha már meg lettem említve, én is írok egy pár sort.
Én is inkább +/-1 szintel portyáztam, hogy jöjjön a kamrába, de amúgy nem mindig figyelek arra hogy kit viszek el, nekem ez nem elsődleges szempont.
Mostanság a portyázást inkább küldetések és háborúk miatt csinálom, ezért sutba vágtam a +/-1 taktikát. Sorry...

Zacc, téged persze időnként azért kamrázlak be, hogy érezd a törődést. Sajna ma kimaradtál a szórásból.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
77. hozzászólás - 2009.05.13. 09:19:24 (Válasz Zaccmester #70 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.05.13. 00:26:34

állítom amit akkor: a kamra a LÉ felfelé tolásán kívül (tápolás) másra nem volt jó, csak generálta a lefelé veréseket és elszakadását az elejének. Piszok nagy hiba volt így bevezetni véleményem szerint, de ahogy az elején is mondtam: majd az idő igazolja kinek volt igaza.


A kamra mondjuk olyan szempontbol jo, hogy nem tol semmit, hiszen nem vesz el LE-t. General LE-t, ami meg szintfugo pont mint a vadaszat. Alacsonyabb szinten raadasul a szinthez kepest esetleg lehet vele tobbet szerezni, mert ott el tudsz verni veled azonos szintu gyengebbeket is.
Magasabb szinten ha eleg nagy a kamrad, akkor fontosabb az, hogy biztosan megtoltsd, mert hacsak nincs valami konkret informaciod, akkor 2 gyenge kari tobbet termel, mint egy eros.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
78. hozzászólás - 2009.05.13. 09:54:44 (Válasz Kocos #77 hozzászólására.)
Például hogy melyik napokon vadászik az Azúr
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
79. hozzászólás - 2009.05.13. 10:46:10 (Válasz Varaszlo #78 hozzászólására.)
Peldaul.

Bar mostanra mar megvarialtuk annyira, hogy tapasztalataink szerint nem nagyon tudja senki. Van aki rahibazik.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.16. 03:02:09-kor
Pontszám: 5
irritálóMartonw18Férfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
80. hozzászólás - 2009.05.15. 20:26:26
javasolnám, hogy amit írnak a fegyverek hogy pl 12-33 sebzés, az ne tudjon már 60-at sebezni, akármilyen képességei vannak az ellenfelemnek, jó? léccííí...kösziiii
Pontszám: 2
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője