Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portya + végzetúr reform
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3354 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
101. hozzászólás - 2009.05.23. 21:05:21 (Válasz Viszok009 #100 hozzászólására.)
persze persze....
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
102. hozzászólás - 2009.05.24. 11:29:27
Sziasztok. Hiányolom, hogy amikor háború van, azokat a csatákat nem látjuk amit a szövetség tagjai inditottak. Én kivácsi lennékű, hogy a tagok hány csatát inditottak, ki ellen és milyen eredménnyel.

Szandra2222
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 9.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
103. hozzászólás - 2009.05.24. 14:28:43 (Válasz Szandra2222 #102 hozzászólására.)
Nagyon jó ötlet, egyetértek.
Megtoldanám azzal, hogy legyen látható a szövetségi tagok állapota, pihen, láthatatlan, katakomba és stb.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
104. hozzászólás - 2009.05.24. 14:44:59 (Válasz Darah #103 hozzászólására.)
Egyetértek!
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
105. hozzászólás - 2009.05.27. 13:16:15 (Válasz Darah #103 hozzászólására.)
Szerintem is nagyon jó lenne, ha portyalistán vagy a karakterlapon látható lenne, hogy az illető éppen a katakombákban csücsül. Ugyanúgy, mint ahogy a láthatatlanság, a védelem itala, stb. is jelölve van.
Pontszám: 3.60
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
106. hozzászólás - 2009.05.27. 15:55:34 (Válasz Silverado #105 hozzászólására.)
Ha már itt tartunk, az se ártana, ha valamilyen opcióval ki lehetne szűrni a portyalistából a láthatatlan vagy a katakombákban tengődő karaktereket. (vagyis hogy ezeket ne tegye bele a listába)
Pontszám: 2.33
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
107. hozzászólás - 2009.05.29. 14:33:17 (Válasz Quint #106 hozzászólására.)
Akik láthatatlanok azok elég jól meg vannak különböztetve a portyalistában. Az kellene, hogy azok is valahogy meg legyenek jelölve, akik a katakombákban bujkálnak.
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
108. hozzászólás - 2009.05.29. 14:34:28 (Válasz Silverado #107 hozzászólására.)
Nem, azokat be sem kellene rakni a listába.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
109. hozzászólás - 2009.05.29. 16:18:49 (Válasz Silverado #105 hozzászólására.)
Én nem egészen erre gondoltam, hanem arra, hogy egy szövetségen belül követhetők legyenek az események. Azt látjuk a támadásoknál, hogy minket ki támad, de ha háború van, azt nem látjuk, hogy a szövetségünk többi tagja mennyit és kit támad.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
110. hozzászólás - 2009.05.29. 16:22:42 (Válasz Szandra2222 #109 hozzászólására.)
Mi ezt úgy oldjuk meg hogy, csinálunk egy topicot a fórumba a háború alatt, és oda írják be az emberek, hogy kin és mennyi győzelmet hoztak, esetleges tapasztalatok, stb. Hasonlóan mikor Epikust ölünk, minden ütés után megy hogy ki mikor mennyit csapott bele.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
111. hozzászólás - 2009.05.29. 16:27:09 (Válasz Silverado #107 hozzászólására.)
Idézet: Silverado - 2009.05.29. 14:33:17
Akik láthatatlanok azok elég jól meg vannak különböztetve a portyalistában.


Engem nem érdekelnek a láthatatlanok, azokat úgyse támadom (vagy csak nagy ritkán), és szerintem nemcsak én vagyok így vele. Senkinek sem ártana, ha lenne ott egy opció, amellyel ki lehetne szűrni azokat. Fölösleges a fél portyalistát megtölteni láthatatlanokkal, mikor azokkal nem megyek semmire.
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
112. hozzászólás - 2009.05.29. 16:49:31 (Válasz Quint #111 hozzászólására.)
Igen, arról is láttam javaslatot hogy csak az elérhető leggyengébbek legyenek felsorolva - de azért ennyire a gyengék elagyabugyálását sose fogják támogatni. Részemről semmi gond a láthatatlanok feltüntetésével - nem mellesleg csomó egyéb információt is megtudhatsz. Pl. az, ha valaki láthatatlan amúgy portyás mivoltában, akkor valószínűleg vadászik lény-elfogás miatt. Ha valaki katakombában van, belőheted hogy meddig nem mehet oda vissza később. Stb-stb. Csupa érdekes kis adalék.
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
113. hozzászólás - 2009.05.29. 16:51:55 (Válasz Meridiath #112 hozzászólására.)
Értsétek már meg, hogy nem azt akarom, hogy teljesen kiszedjék a láthatatlanokat, hanem hogy legyen egy opció az eltüntetésükre. És egyébként nem a leggyengébbeket akarom listáztatni, hanem értelmes célpontokat, bármit, amit felkínál és nem láthatatlan. Ellenkező esetben marad a toplista, és onnan aztán tényleg mehetnek a leggyengébbek. De nekem nem az kell, hanem normális célpont. Olyan, aki biztosan elver, nem érdekel.
A hozzászólást Quint módosította 2009.05.29. 16:52:51-kor
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
114. hozzászólás - 2009.05.29. 17:04:25 (Válasz Quint #113 hozzászólására.)
Értem én, testreszabható portyaablakot szeretnél. De hogy szabsz testre olyasvalamit, amit ennyiféle játékstílus használ? Hogy lövöd be azt ekkora random mellett hogy ki az aki biztosan elver, és ki a gyengébb? TÖ összeg alapján? Becsapós. Szaki szintén. Milyen beállítások kellenének amit egy magát leveretni akaró vadász és egy pók egyformán használhat?

Szvsz egyszerűen túl bonyolult egyáltalán az alapelveit lerakni a kért szűrésnek. Merek pesszimista lenni: szerintem ilyen sose lesz.
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
115. hozzászólás - 2009.05.29. 17:29:29 (Válasz Meridiath #114 hozzászólására.)
Nem, egyáltalán nem testreszabható ablakot szeretnék. Csak a láthatatlanok kiszűrésének lehetőségét szeretném. A láthatatlanok sem véletlenül válnak láthatatlanná, hanem mert azt akarják hogy békén hagyják őket egy időre. Ez nekik is segítene, nemcsak azoknak, akik nem akarnak láthatatlanokat támadni. Biztosra veszem, hogy a legtöbb játékos örülne egy ilyen opciónak. Azt is vedd azért figyelembe, hogy a legtöbb embernek nincs annyira tápos a karaktere, hogy a láthatatlanokat simán végigpüfölje. Biztos vereségbe meg miért rohannának bele? Az ilyenek (köztük én is) biztosan örülnének, ha beállíthatnák, hogy ne egy vagon láthatatlan vigyorogjon rájuk a portyalistáról.

Na de részemről eddig tartott ez a téma. Kértem egy értelmes dolgot, ha nem lehet, akkor nem lehet, több szót nem ér meg nekem az ügy.
A hozzászólást Quint módosította 2009.05.29. 17:30:51-kor
Pontszám: 8.75
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
116. hozzászólás - 2009.05.29. 19:06:03 (Válasz Quint #113 hozzászólására.)
Idézet: Quint - 2009.05.29. 16:51:55
Olyan, aki biztosan elver, nem érdekel.

Ja bocsánat, én ezt is belevettem az ötletbe, úgy reagáltam rá. Úgy értettem azt szeretnéd, hogy be lehessen állítani azt hogy ilyet ne mutasson neked- vagy leveretéshez pont fordítva, csak az elérhető legerősebbeket.
Így viszont egyszerűbben kivitelezhetőnek tűnik, tény.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
117. hozzászólás - 2009.05.29. 20:07:32 (Válasz Ajgatsz #110 hozzászólására.)
Nagyon jó ötlet, köszönöm.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
118. hozzászólás - 2009.05.29. 22:26:05 (Válasz Quint #111 hozzászólására.)
Idézet: Quint - 2009.05.29. 16:27:09

Engem nem érdekelnek a láthatatlanok, azokat úgyse támadom (vagy csak nagy ritkán), és szerintem nemcsak én vagyok így vele. Senkinek sem ártana, ha lenne ott egy opció, amellyel ki lehetne szűrni azokat. Fölösleges a fél portyalistát megtölteni láthatatlanokkal, mikor azokkal nem megyek semmire.


Én pl. ma 99%-ban láthatatlanokat ütöttem. A gondom inkább az, hogy ha a láthatatlanok meg vannak különböztetve, akkor azok akik a katakombákban ülnek azok miért nincsenek megjelőlve a portyalistán?
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
119. hozzászólás - 2009.05.29. 22:29:07 (Válasz Silverado #118 hozzászólására.)
A portyalistát direkt butították le még régen. Azóta nagyban csökkent a szerepe, és hónapok óta nincsenek kijavítva a hibái (például nem lehet rendezni).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCthulhuFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
120. hozzászólás - 2009.05.31. 10:28:53
Ehhez a láthatatlanságos témához annyit szólnék hozzá, hogy igenis nagyon egyszerű lenne megoldani, hogy kiadja-e őket a lista, vagy sem. Ahogy Quint is írta már, egyszerűen oda kéne biggyeszteni a keresési feltételek (adott szövetség, szintkülönbség, stb.) közé egy gombot, "láthatatlan ellenfelek keresése" felirattal. Akik katakombában vannak, azokat meg, ahogy Mortimer is írta, sokkal egyszerűbb lenne nem kiadni. Az pedig, hogy a portyalista nem rendezhető, nem hiba, hanem direkt van így; ha rendezhető lenne, elég lenne kettőt kattintani a tulajdonságösszeg fülre, és voila': megkaptad a leggyengébb célpontokat.
Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője