Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portya + végzetúr reform
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
141. hozzászólás - 2009.06.18. 01:05:51
Azt hiszem ujabb negativ rekordot könyvelhetek el;

A csatában összesen 281 sebzést okoztál, és 2246 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

7 szinttel lejjebb tamadni, 9-17 szinttel magasabb cuccokban...
Kedves fejlesztök, regen sirtam mar forumon, most ujra megteszem.
A kereskedelem korlatozasa nevetseges, ertem en, hogy penzetek van a jatekban, de
1992 ota fejlesztetek jatekokat. Mikor jön el az idö, amikor felnöttök hozza??
Tök jo, hogy aki fizet, az többet kap. En pl. eleg sokat költök ra, nyilvan bena vagyok. De ez mocskosul veri az eddigi problemaimat. 50. szintre leptem, nyilvan innentöl szamithatok erre is. Nem szeretnek okos hozzaszolasokat olvasni a megfelelö tulajdonsag-szakertelem növelesröl, tisztaban vagyok velük en is, bar kisse elkesve nyilvan es meg kevesbe megvalositva.
Ez teljesen rossz igy es csak rosszabb lesz, attol tartok.
Pl. a szintkorlatozas elötti lefele tamadasoknal meg messze nem volt ilyen sebzeskülönbseg. Kegyesen levettetek egy szintet a hatosugarbol, danke danke sehr. De azota olyan modon eldurvultak a kakakterek, hogy egy-egy jobb szöviben felfele üt 4-5 szintet a kollega, pusztan a megfelelö bonuszok es plusz szakertelmek altal. Merrre van a jatekegyensuly? Szeretnem, ha bemutatnatok neki, szivesen elbeszelgetnek vele...
A toplista szemszögeböl: merrre van a kihivas? Kristalyhorda, oke. Akkor miaszarnak van szükseg pl. a 7 szinttel lefele tamadasra?
Megküzdenek a vérgilisztákkal (pl. velem)???

Halal frusztralo az egesz.
Köszönettel Barany Peter.

ui. nem hiszem, hogy visszanezem a reakciokat, de remelem olvassa olyan is, akire tartozik. Meg gondolkodik is rajta, hatha nem en vagyok az egyetlen frusztralt vegzetur.
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5.40
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
142. hozzászólás - 2009.06.18. 01:22:07 (Válasz Kölök #141 hozzászólására.)
"A kereskedelem korlatozasa nevetseges"
Ha nem lenne korlát, nem 17 szinttel magasabb cuccokban ütnének meg téged, hanem 22-vel.

"Kristalyhorda, oke. Akkor miaszarnak van szükseg pl. a 7 szinttel lefele tamadasra?"
Ha 50. szintű vagy, akkor 57. szintű ütött meg. Namost biztos vagyok benne, hogy az az 57. szintű a háta közepére kívánja a KH-t, mert csak egy szívató elem jött be neki a játékba.

Egyébként ahhoz, hogy ilyen szintkülönbséggel üthessen, 50%-on kell lennie az életpontodnak. Tanulj meg 30% alatt játszani. Más megoldás sajnos nincs, én már hónapok óta ezt csinálom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
143. hozzászólás - 2009.06.18. 13:04:23 (Válasz Mortimer #142 hozzászólására.)
Nolam, csak visszaneztem

Mortimer, ugy ertem, a 17 szint plusz a kereskedelemböl nevetsegesen sok!
Egy jo portyakarakter szint alatti cuccokban is agyonver +3-4 szintig mindenkit, hat meg, ha ez +9-14 es cuccokkal parosul...
Irtam is, hogy igyekszem megoldani az geszseg növelest es alacsonyan tartani magam, csak hat ez röhej valamelyest. Ha kezdetben van annyi eszük, hogy nem lehet lefele tamadni, csak max ket szintet pl, valamint kereskedelem kb 4-5 szintben maximalizalodik (es meg persze halomnyi mas) , akkor nem szall el a dolog es nem kell hetente valami verejtekszagu korlatozas, bonyolitas stb.
Tenyleg csak nekem sir a szam folyton?
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 3
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
144. hozzászólás - 2009.06.19. 16:52:55
ide írom, mert kapcsolódik az előző hozzászólásokhoz, bár nem konkrétan ugyanaz a probléma. nem lehetne kicsit egyensúlyba hozni a rubin/smaragd bónuszt és a varázslat/közelharci sebzéseket? pont ma éjjel gondolkoztam rajta, h a tárgyak is a smaragdosoknak készülnek. mondjatok olyan páncélt, pajzsot, fegyvert, ami ad +10-15 támadást, és +10-15 erőt. mert ha egyensúlyban lenne a közelharc, meg a varázslat, akkor kellenének olyan tárgyak, amiből én is megkaphatom azt a +60 körüli bónuszt az erőmre/támadásomra, amit ők megkapnak az IQ/taum-ra. a másik oldala a rendszernek az, h a varázslatkörben van az IQ, és ennyi. a smaragdosok bónuszt kapnak rá, eleve esélytelen a dolog. nekem a támadásommal át kell ütni a védekezést is, ami egy újabb tényező a harcban, míg a varázslatba csak az IQ számít. mivel egyre magasabb szintű tárgyak vannak, így egyre magasabb a védekezés, hogy az épületbónuszokat ne is említsem. hiába támadok 200+-al, ha közel 300 védekezés áll velem szemben. újabb szopatás a varázslat hatása az ellenfélre: -20 támadás, nesze. olyan miért nincs, h -20 IQ? bár lehet az sem sokat segítene. és a közelharcban ugye még egy buktató: az elnyelés... ütésenként közel 100... jelentkezzen, aki 200 felett üt rendszeresen kritikus nélkül... (nem 60. szintre gondolok, hanem mondjuk olyan 45-50 körül) 4 kör - 800 sebzés 400 elnyelés, 1 kör 2000-es varázslat - 100 elnyelés. ebben mi a logika, és az egyensúly? utálom, h rubinosként az IQ-mat kell gyúrni, különben halott vagyok... (bocs, h ilyen hosszú lett)
Pontszám: 5.80
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
145. hozzászólás - 2009.06.19. 17:35:53
IQ-t levonó varázslat azért nincs, mert ha ő varázsol először akkor max mosolyt varázsolsz az arcára
Smaragd vagyok, Iq-tau magasabb mint a többi, van rá esély hogy elég nagy csapást beviszek, de lehet hogy csak minimálisat.(48-700ig terjed mostanában) Eléggé zsákbamacska.
Rubin pajtások meg minimum 4 körben élvezik a bónuszukat. S vagy ledolgozza a hátrányt, vagy nem...
Smaragd 4 life
Pontszám: 7.50
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
146. hozzászólás - 2009.06.19. 18:26:01
smaragdosként nyilván ez a véleményed. hozok viszont egy példát:

A csatában összesen 1205 sebzést okoztál, és 2335 sebzést kaptál.

én láthatatlan voltam (különben el sem találtam volna). én rubinos, ő smaragdos. az én sebzésemből (1205) 183 volt varázslatból. a maradék 1000et közelharcban ütöttem bele(láthatatlanság). neki a 2335-ből 1925(!!!!) varázslat. a fennmaradó 4 körből ütött 400at, aminek az 1/3-át az állatai ütöttek. szted behozható a hátrány? ne 40-700 sebzésekben gondolkozz. és persze a köv szivatás a smaragdosok kezében: ha állatokkal táboroznék, akkor minden nap ájultra vernék őket. ugye sejted mit okoz 2-3 állatba egy 2000es kataklizma? Miklós reagja: sebgyógyítás, és vastag bőr. azaz toljak 2 szakértelmet 1 ellen.
Pontszám: 5.33
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
147. hozzászólás - 2009.06.19. 21:01:35 (Válasz Blazek #144 hozzászólására.)
Jelen. 49 szinten törlés előtt kritikus nélkül is sűrűn ütöttem 200 felett. És azért 45-50. szinten még messze nincsenek 2000-es varázslatsebzések, csak később. De a mostani magas szinteket én már nem látom, de mindenki azt mondja, hogy a varázslás került túlsúlyba. Bizonyára így van, bár én nem vagyok erről meggyőzve.
A játék előző periódusaiban pedig a közelharc volt erősebbnek titulálva. Alkalmazkodni kell, vagy átvészelni a kritikus szakaszt, mert semmi sem garantálja, hogy 3 hónap múlva is a varázslás lesz a sikerhez vezető út.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
148. hozzászólás - 2009.06.19. 21:15:04 (Válasz Blazek #146 hozzászólására.)
Nem mintha a gyógyítás változott volna, jelen állapotában meg majdnem olyan tápos szaki mint az irányított vadászat. És azért csak majdnem mert ehhez legalább nem kell akadémia.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
149. hozzászólás - 2009.06.19. 21:17:09
megölni a smaragd bónuszt (mert valójában erről van szó) hiba. azt hogy sokat ütnek beléd varázslattal azt lehet kompenzálni magas IQ-val és vari elnyeléssel. senki ne felejtse el hogy 1 kör van varázslásra az összes többi kör (beleértve a szívósság hatását) csak közelharcra vonatkozik.

Blazek, próbáld ellensúlyozni a varázslatot és a kritikus varázslatot, erre 1 tulajdonságra és 1 szakira van lehetőseéged, ugyanúgy mint egy smaragdnak aki a védekezést és a kritikus sebzést húzza.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
150. hozzászólás - 2009.06.19. 21:23:10
nem kell megölni a bónuszt. kellenek tárgyak erő+támadásra (mert az ugye nem sok van), vagy egyik vagy másik van, de azoknak ugye a sebzése már a béka segge alatt van, amire ugye egy smaragdosnak nem kell figyelni, elég a pálca, és megvan a 2000es kritikus. persze, én is tolom az IQ-t, de azonos IQ mellett a smaragd bónusszal eldönti a csatát, azonos támadás mellett viszont szart sem érek a rubin bónuszommal az extra magas védekezés miatt. neki egy tényezőt kell túlütnie, az IQ-mat, nekem meg a védekezését, az elnyelését (ami ugye körönként vonódik le), közben kapom a negatív csapásból a támadás csökkentést. sztem nincs ez jól, és nem csak a mostani szinten. 2000et meg simán lőnek 56-57es szinten, amiről ugyebár le lehet ütni 50-ig (itt kapcsolódok az előző témához)
Pontszám: 4.25
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
151. hozzászólás - 2009.06.19. 21:28:38 (Válasz Blazek #150 hozzászólására.)
Ha 56-ról csapnak le 50. szintre, ott nem a varázslat miatt győznek le. Ha nem iq-t és kritkusa varázslást fejlesztett volna taumaturgiával karöltve, akkor mást. 6 szinttel magasabbról már szinte mindenkit porrá vernek.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
152. hozzászólás - 2009.06.20. 00:31:46 (Válasz S0laris #149 hozzászólására.)
"azt hogy sokat ütnek beléd varázslattal azt lehet kompenzálni magas IQ-val és vari elnyeléssel"

Nekem ugyan semmi bajom a smaragd bónuszokkal meg a magas varázslat sebzéssel, de ez a "vari elnyelés" dolog ugye csak viccből hangzott el?
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
153. hozzászólás - 2009.06.20. 04:13:55
Csak egy ma éjszakai adat a témához:

120-szal nagyobb IQ és erre még smaragd bónusz nem volt elég ahhoz, hogy eltaláljam spellel az ellenfelemet. Azért ez vicc ..
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
154. hozzászólás - 2009.06.20. 06:48:06 (Válasz Ricardo #153 hozzászólására.)
Megdobta a minimális mentőt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
155. hozzászólás - 2009.06.20. 06:53:31 (Válasz Blazek #146 hozzászólására.)
Hehe.

Blazek, jó az érvelésed, valahogy a védekezés lehetősége a varázslatok ellen elég halványra sikeredett. Ez az 5-6 varázslatelnyelő cuccok igenjók ezres varázslatoknál.

Viszont most, ahogy így mondod, hogy mit ér a smaragd-rubin bónusza, rögtön eszembe is jutott, hogy a gyémánté december óta semmit, kb a portya halálával, kiviccelték a térkapuval, de ez sem zavaró, mehet a nemzetközi szerver.
A hozzászólást Darah módosította 2009.06.20. 07:03:25-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.29
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3354 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
156. hozzászólás - 2009.06.20. 08:53:27
a nemzetközi mindegy

Úgyis az elején kezdik, akkor még minden új, jajj de jó, lehet játszani. Ezek a problémák úgyis csak később fognak előjönni, és akkor majd jön a nemzetközi szerver 2
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.50
közellenségAnyadFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
157. hozzászólás - 2009.06.20. 08:56:11
Mikor indul a nemzetközi szerver?
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
158. hozzászólás - 2009.06.20. 10:41:17 (Válasz Anyad #157 hozzászólására.)
Még készül a fórum teljes tartalmának a fordítása. Majd utána.
Pontszám: 8.33
népszerűAshcrofttFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
159. hozzászólás - 2009.06.20. 15:51:35 (Válasz Ywgarrd #147 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.06.19. 21:01:35
Jelen. 49 szinten törlés előtt kritikus nélkül is sűrűn ütöttem 200 felett. És azért 45-50. szinten még messze nincsenek 2000-es varázslatsebzések, csak később. De a mostani magas szinteket én már nem látom, de mindenki azt mondja, hogy a varázslás került túlsúlyba. Bizonyára így van, bár én nem vagyok erről meggyőzve.
A játék előző periódusaiban pedig a közelharc volt erősebbnek titulálva. Alkalmazkodni kell, vagy átvészelni a kritikus szakaszt, mert semmi sem garantálja, hogy 3 hónap múlva is a varázslás lesz a sikerhez vezető út.


Én jelenleg 48-on vagyok, és kritikus nélkül is gyakran ütök 200 felett, kritikussal 350-400-akat is esetenként. De minden reggeli belépésnél ott figyel a csatalistámban 3-4 vesztett csata, átlagosan 250-1800 aránnyal. Az utóbbi két napban kettő 2500 feletti sebzést is kaptam, és az egyikből 2100 volt a varázslat... Ez ellen semmit sem lehet tenni, 6 szinttel magasabbról, 200 feletti taummal, 10 szinttel jobb fegyverekkel nem csoda, h. levernek - és ekkor a sebzések ellen semmit nem érnék a sebgyógyítással, vagy 30 varázslatelnyeléssel... És az a legviccesebb, mikor varázspálcás rubinosoktól kapok hatalmas kritikus varázslat-sebzéseket - szerintem ők sem erre számítottak, mikor hordát választottak.
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
160. hozzászólás - 2009.06.20. 16:34:58 (Válasz Ashcroftt #159 hozzászólására.)
Értem, de mindennek mi köze ehhez a hozzászólásomhoz. 6 szinttel magasabbról 10 szinttel jobb cuccokkal a nem varázslatra specializált karakterek is belevernének a földbe. De erről egy egy másik alkalommal írtam már egyszer. Ha konkrét képet akarsz alkotni, akkor egy szintén 48. szintű karakterrel vesd össze magad, aki varázslásra állt rá. Képzeld el magad 6 szinttel magasabban, amikor 200 felett lesz a támadásod és az erőd is, hogy mit fogsz művelni egy akkor 48. szintű "varázslóval". A 250-nél biztos nagyobbat varázsolna majd beléd, de te is belevernél legalább 4000-et, de inkább 5000 felett.

Azt pedig ismét csak hangoztatni tudom, hogy nem lehet 9 hónapon keresztül ugyanazzal a taktikával ugyanúgy érvényesülni. 35-40 szintig a varázslás szinte sehol sem volt a közelharccal szemben, most ez megfordult. Nyilván nem lesz így örökké. Válts (átmenetileg akár) taktikát, vagy élj túl.



Ezt nem konkrétan neked címzem, de ide tartozik... El kell fogadni, hogy ez nem egy szerepjáték, a végzetúrban annyi az RPG körül-belül, amennyit bepötyögsz a bemutatkozásodra, vagy egy üzenetben.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője