Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1641. hozzászólás - 2011.04.18. 21:18:56 (Válasz Semelyik #1640 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2011.04.18. 20:23:46

3.) Gondolod, azzal kell népszerűsíteni egy játékot, hogy az irodalmát mutogatod? Nagyon nem. A sakk is, a póker is attól népszerű, mert egyszerű szabályai ellenére vezetnek megoldhatatlanul nehéz rendszerekhez. Ezért is van irodalmuk. Először a sakknál megnézed a táblát, ismerkedsz a bábukkal, szabályokkal. Kipróbálgatod, magad is tervezgetsz. Megvered a haverjaid, édesapád. Ha ezután még tovább érdekel, utánaolvasol, bújod a lexikonokat, satöbbi. Egy olyan dolgot írtál meg válaszként megint, ami téged, legalább haladóként érdekel, és elvárnád bárkitől? Nonszensz!

Ha én lennék te, akkor te is megkaptad volna, hogy érdektelenek a válaszok.
Abbahagytam az erőlködést, de erre még válaszolok.
A gowiki.hu, ha rákerestél volna, rájöhettél volna, hogy van benne egy interaktív oktatás, abszolút kezdőknek. Van benne játékelmélet, alapoktól kezdve. Van benne ajánlat got játszó programokra, amik tulajdonképpen nulláról kezdve középszintig vezetnek.
Van benne egy csomó link, ahol az interneten got lehet játszani, 25k (30k) - tól 7d -ig, lassan, akár 2x3 hónap egy parti, vagy snell, 2 perc/játékos fő játékidő + 10mp byo-yomival (kezdőknek: a hivatalos játékidő után járó plusz lépések meghatározása).
És természetesen van benne sok más, akár profiknak szóló rész is.
Ez tehát nem csak haladóknak szóló oldal és főleg magyarul van.
A go játék nehézségéről: még mindig él a felajánlás, hogy 1millió $-ért írjanak egy danos szinten játszó programot. Eddig még senkinek nem sikerült. Ellentétben a Deep Blue sakk számítógéppel, amelyik Kaszparovot verte. Eddig nincs olyan gép és program, amelyik a magyar danosokat verné.
A gonál megnézed a táblát és felvilágosítanak, hogy az nem 18x18 mező, hanem 19x19 vonal, 361 metszéspont. A pöttyök csak a tájékozódást segítik. Ismerkedsz a kövekkel: van fekete, meg fehér lencseszerű izé. A neve kő. Elmondják neked a 9 fő + 6 számolási szabályt és játszhatsz, 10 perc ismerkedés után.
Magyarázzam még el, hogy van hendikep (handicap), mi az, hogy működik, miért van, és mi a különbség a japán és a kínai rendszer között? Mi az a komi, és miért 5,5 pont? Olvasd el ott.
Ezután a sok szöveg után mondd meg, mit írnál egy sorba, hogy érdekes legyen??? Átmenjen! Semmi nem érdekes, mert csak két betű, az se magyar, hiányzik a vessző az o-ról.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.46
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1642. hozzászólás - 2011.04.18. 21:25:54 (Válasz Kajtar48 #1641 hozzászólására.)
Hogy a végén mekkora hülyeség, hogy a nyelvtani kitérőmön lovagolsz.
Ha már okoskodunk, akkor góról.

Tudod mit, a góról nem lehet érdekes elfogadható kérdést feltenni, és az én eddigi 150-em is mind mázlival ment át és amúgy is értéktelen szar.
Pont.
Pontszám: 6.51
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1643. hozzászólás - 2011.04.18. 22:22:59 (Válasz Kajtar48 #1641 hozzászólására.)
Nem szeretnék vitatkozni, de nyugodj bele, hogy itt a go speciális tudás. Az interneten nagyon sok mindent meg lehet találni, de vannak speciális oldalak. Most a go-t annak vették. De ha ez megnyugtat, akkor elárulom, hogy én elkezdtem nézegetni és eddig nagyon érdekesnek találtam. (régebben már hallottam a játékról, de gyerekfejjel nem fogott meg, a sakk viszont igen) Szóval ha a kérdésed nem is került be, de egy érdeklődőt már szereztél a játéknak. Az, hogy mennyi idő alatt sikerül megértenem a szabályokat más tészta, profi biztos nem leszek, de ha továbbra is érdekelni fog, akkor el tudom majd vele foglalni magam. Erre már biztosan jó volt
Pontszám: 7.24
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1644. hozzászólás - 2011.04.19. 07:09:03 (Válasz Semelyik #1642 hozzászólására.)
Legyen igazad, legyen gó, ettől nem lesz gyerekem és a játék lényegén nem változtat.
A hozzászólást Kajtar48 módosította 2011.04.19. 08:08:05-kor
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.65
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1645. hozzászólás - 2011.04.19. 07:12:42 (Válasz Yaksee #1643 hozzászólására.)
Menj fel a flyordie.hu-ra, játssz le gyorsan, szinte gondolkodás nélkül 10-15 partit.
Ha ezután abbahagyod, akkor tévedtem. T.i. annyira egyszerűek a szabályok és annyira olyan a játék, hogy "én nem lehetek ennyire hülye!" érzés miatt nem nagyon szokták abbahagyni.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.65
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1646. hozzászólás - 2011.04.19. 08:29:02
Kajtar48! Ha az volt a célod, hogy kényszeredetten elolvassan a wikipediás szócikket és esetleg elgondolkozzak rajta, hogy kipróbálom egyszer, az sikerült. Majd keresek megfelelő ellenfelet, esetleg egy 3 évest, őt le tudom győzni (ha nem japán) Ettől függetlenül valóban túl speciális részeket emeltél ki a a játékról a felvetéseidben. Viszont utána néztem, és van már olyan program, ami elérte az 1 dan fokozatot az ellenfele szerint, legalábbis a wikiben írtak szerint 2-3 danosra ítélte egy mester játékos, néhány lépését 5 danosra. Hogy ez mit jelent, gőzöm nincs, más sportágakban vagy 4 danos vagy vagy nem
Viszont, ha népszerűsíteni akarod, továbbra is azt mondom, hogy sokkal egyszerűbb szabályrészeket tegyél bele a kérdésbe, ami inkább felkelti az emberek érdeklődését iránta.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.04.19. 08:31:16-kor
Pontszám: 7.39
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1647. hozzászólás - 2011.04.19. 08:54:03 (Válasz Kajtar48 #1644 hozzászólására.)
Tessék, betettem:

Az alábbiak közül melyik állítás hamis a góra?
A sakkal ellentétben mindig a fekete játékos kezdi a partit.
A játék célja az ellenfél minden bábujának leütése.
A játékosok kavicsaikat rácspontokra helyezhetik.
Kínai eredetű, több ezer éves játék.

A kérdésre eddig 102 jó és 67 rossz válasz érkezett.



___________________________
Egyébként én adtam be a derekam, hogy legyen go!

De góról, gót és gózik, mint ahogy Boccaccióval, és gazpachót.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.19. 08:59:35-kor
Pontszám: 7.50
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1648. hozzászólás - 2011.04.19. 12:45:31 (Válasz Craslorg #1646 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.04.19. 08:29:02
Kajtar48! Ha az volt a célod, hogy kényszeredetten elolvassan a wikipediás szócikket és esetleg elgondolkozzak rajta, hogy kipróbálom egyszer, az sikerült. Majd keresek megfelelő ellenfelet, esetleg egy 3 évest, őt le tudom győzni (ha nem japán)

Szia! Neked is ajánlom a Ma, 07:12:42-i hsz-met. Nem te lennél ebben a szakmában az első, aki próbálkozik. Ott szokott játszani egy kati100 nick-nevű magyar nyugdíjas asszony, aki - ha jól emlékszem - tavaly volt 63 éves, akkor tanulta meg a játékot. Most kyu-ra átszámítva valahol 18 és 15 k között van, de nagyon szereti. Vannak ott kezdőbbek is. Néha én is előfordulok ott, MeAriMeNashi néven -> ez egy élet-halál technika neve.
Egy másik link: http://www.online-go.com/ --> ez egy hosszú időtartamú partikra való go-szerver címe, egy parti alapból 2x3 hónap. Itt keress Inimma néven.

Ettől függetlenül valóban túl speciális részeket emeltél ki a a játékról a felvetéseidben. Viszont utána néztem, és van már olyan program, ami elérte az 1 dan fokozatot az ellenfele szerint, legalábbis a wikiben írtak szerint 2-3 danosra ítélte egy mester játékos, néhány lépését 5 danosra. Hogy ez mit jelent, gőzöm nincs, más sportágakban vagy 4 danos vagy vagy nem

Ez azt jelenti, hogy a program 3k - 1 k között játszik, de volt már olyan lépése, amit az erősebb játékosok szoktak használni. Egy csoda jó lépés csak akkor hatásos, ha ki tudod számolni a folytatás minden ágát-bogát. A lépés megtételekor még nem ismerheted, mire gondolt az ellenfeled. Lehet, hogy pontosan tudja, mi a teendő, de lehet, hogy csak véletlen volt a jónak tűnő lépés.

Viszont, ha népszerűsíteni akarod, továbbra is azt mondom, hogy sokkal egyszerűbb szabályrészeket tegyél bele a kérdésbe, ami inkább felkelti az emberek érdeklődését iránta.

Én befejeztem. Megkérem az okos és bölcs játékostársaimat, tegyenek fel ők kérdéseket. Mint látom, hatásosabbak, mint én. Belátom a korlátaimat, legfeljebb ellenőrnek lennék itt jó.
A hozzászólást Kajtar48 módosította 2011.04.19. 13:22:59-kor
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 6.43
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1649. hozzászólás - 2011.04.19. 12:47:46 (Válasz Semelyik #1647 hozzászólására.)
btw Tényleg kínai eredetű, onnan került át Japánba és Koreába. Tényleg többezer éves.
Továbbá tényleg a fekete kezd.
A válaszok közt két jó válasz is van.
Törölni.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.65
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1650. hozzászólás - 2011.04.19. 13:02:08 (Válasz Kajtar48 #1649 hozzászólására.)
He? A kérdés arról szólt, melyik HAMIS
Pontszám: 7.39
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1651. hozzászólás - 2011.04.19. 13:25:18 (Válasz Craslorg #1650 hozzászólására.)
Ez esetben:
Nem kavicsokkal játsszák.
Nincsenek benne bábuk.

Két jó válasz is van.
Továbbra is törölni!
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.65
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1652. hozzászólás - 2011.04.19. 14:27:20 (Válasz Kajtar48 #1651 hozzászólására.)
Ne fárassz! Nekem az kavics! Punk-tum
Pontszám: 6.59
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1653. hozzászólás - 2011.04.19. 16:54:50 (Válasz Kajtar48 #1651 hozzászólására.)
Pontatlanság esetén megvan a javításra hívatott topik, ott jelezd, ha problémád van egy kérdéssel.
De el kell keserítselek, ezek olyan mértékű javítások, amelyekért nem jár törlés.
Nem írok be nyelvnyújtós szmájlikat, mert nem célom a kötözködés, tulajdonképpen semmi bajom veled. [A makacsságod, az már lehet, más tészta... ]
Egy számomra is értékesnek tartott dolog elkötelezett híve vagy, és ez mindenképp megsüvegelendő.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.19. 16:56:08-kor
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1654. hozzászólás - 2011.04.19. 19:33:47 (Válasz Semelyik #1653 hozzászólására.)
Az alábbiak közül melyik állítás hamis a góra?
Kínai eredetű, több ezer éves játék.
A sakkal ellentétben mindig a fekete játékos kezdi a partit.
A játék célja az ellenfél minden bábujának leütése.
A játékosok köveiket rácspontokra helyezhetik.



Én már így találkoztam vele az imént.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1655. hozzászólás - 2011.04.19. 19:43:26 (Válasz Lanmandragoran #1654 hozzászólására.)
Majdnem korrekt. Mi az, hogy helyezhetik? Helyezik!
Hova máshova??? A pöttyös metszéspontok is csak metszéspontok, még ha más a nevük, akkor is. A pöttyök csak a táblán való tájékozódést segítik.
A hozzászólást Kajtar48 módosította 2011.04.19. 19:47:57-kor
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1656. hozzászólás - 2011.04.19. 19:56:24 (Válasz Kajtar48 #1655 hozzászólására.)
A helyezhetik pont olyan, mint a sakkban, a gyalogot nyitásból akár kettő, egyébként 1 lépéssel lőréb helyezhetik vagy ütés tekintetében átlósan előre bármely mezőre helyezhetik, de nem kötelező, hiszen másik mezőre, a gonál másik metszéspontra is rakhatja. szerintem már teljesen jók a válaszok így, ebben a formában. A kérdést még átíratnám: ...állítás nem igaz a góra? Talán így magyarosabb.
Pontszám: 7.39
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1657. hozzászólás - 2011.04.19. 19:58:17 (Válasz Kajtar48 #1655 hozzászólására.)
Tudod, azt úgy hívják hogy feltételes mód. Mivel az általad elmondottak alapján a játék nem arról szól hogy a játék kezdetekor kötelező jelleggel 50-50%-ban le kell helyezni az összes követ az összes rácspontra, hanem a játékos a játék során tetszőleges időpontban, tetszőleges metszéspontba helyezheti a sok ugyanolyan kövecske közül a számára legszimpatikusabbat.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1658. hozzászólás - 2011.04.19. 20:46:36
Emberek, zabhegyezés helyett menjetek fel egy go-szerverre, amelyik tetszik és játszatok 5-10 partit, akár egy robottal, vagy valaki hasonló kezdővel. Akár velem is 9 kőből.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.44
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1659. hozzászólás - 2011.04.19. 21:19:13 (Válasz Kajtar48 #1658 hozzászólására.)
Inkább programozok most egy kicsit c++-ban, de ezt nem a góhoz fűződő nemtetszés indokolja.
Mik ezek az "úgy kéne föltenni" vélemények - a kérdést már rég föltettem, mielőtt benő Kajtar kollega feje lágya...

Ja, és helyezhetik. Minden lépésnél döntesz. Vagy fölhelyezel egy követ a táblára vagy nem. Föl is adhatod.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.04.19. 21:20:24-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1660. hozzászólás - 2011.05.12. 19:38:48
Szerintetek ?


Melyik a legvalószínűbb ok, hogy a Végzeturak és Hölgyek nem seprűn közlekednek, mint a boszorkányok anno?

1:IQ mennyiségük bőven elég egy egyszerű és gyors teleportálásra, minek akkor a seprű?

2:Nehéz páncélzatuk nem engedi őket seprűn levegőbe emelkedni, így marad a gyalog-galopp.

3:Ebben a korban a seprűt még nem igazán ismerik, hisz a személyes higiénia is tabu.

4:Közkedvelt játékuk a hátra felé nyilazás természetesen lovon, semmiért nem cserélnék seprűre.


Szerintem tetszik nekem!
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.05.12. 19:39:40-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője