Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
fórumozóÜrgeharcosFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1461. hozzászólás - 2011.02.10. 01:03:54
Mi az államformája Srí Lankának?

alkotmányos monarchia
királyság
elnöki köztársaság×
császárság

Szerintetek elfogadják ezt a kérdésst.

Előre is köszi mindenkinek.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1462. hozzászólás - 2011.02.10. 06:28:34 (Válasz Ürgeharcos #1461 hozzászólására.)
Nem hiszem, még egy európai állam államfórmája csak-csak (bár azt se mindet), de egytávoli országét nem kell ismerni.
Pontszám: 7.37
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1463. hozzászólás - 2011.02.10. 06:49:18
Tényleg nem az alapművéltség része, de azért ne csináljunk már 1x1-et a kvízkérdésekből.
1 kvízválaszra van 5 perce mindenkinek,a google mindenkinek a rendelkezésére áll.3 szót beírsz (Sri Lanka wiki) és félperc alatt megvan a válasz.Ha valaki ezt se tudja megtenni akkor nem érdemli meg a +10% LE-t...
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1464. hozzászólás - 2011.02.10. 07:30:39 (Válasz Helion1988 #1463 hozzászólására.)
Nyilván minden kikereshető gugliból, de sokan írják, hogy a kvíztől okosodni akarnak, ez viszont pont egy olyan infó, amit az ember megnéz és elfelejt, mert nagyjából a kelet-kutatókon kívül senkit nem érdekel, ezért nem javaslom a feltételét, mert a fentiek miatt kevés az esélye, hogy átmegy. Persze megtörténhet, hogy beengedik, de jobb fixre utazni.
Pontszám: 7.37
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1465. hozzászólás - 2011.02.10. 11:15:14 (Válasz Craslorg #1464 hozzászólására.)
Cras ezt te se gondoltad komolyan , hogy azért kell elutasítani egy kérdést mert sokan a kvíztől okosodni akarnak és ennek a kérdésnek az érdemi része számukra érdektelen.Szóval hogy nem tartalmaz olyan információt ami szerinte alapműveltség része(amitől okosodna).
Ha ezt az elvett követjük akkor több 1000 kérdés törölni kellene mert nem az alapműveltség része.
Ha meg valaki itt szeretné megszerezni az alapműveltséghez szükséges tudás(bázist) akkor az már régen rossz. Erre találták fel az általános iskolát, gimnáziumot/középiskolát, esetleg ha már nem csak az alapokat akarja tudni akkor Főiskolát/Egyetemet.
De ha esetleg tényleg okosodni akar akkor max ettől a kérdéstől nem fog, de ezzel ne mások játékát rontsuk már el ,hogy visszadobjuk a kérdését mert ez a kérdés nem "okosít".
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1466. hozzászólás - 2011.02.10. 16:50:36 (Válasz Helion1988 #1465 hozzászólására.)
Miklós első hozzászólása tartalmazza a guglira vonatkozó részt is a megfelelő topicban, ebből indultam ki:
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
...A kvíz elsődleges célja, hogy olyan kérdéseket adjunk fel, amelyeket egy művelt, intelligens ember ismerhet. Szinte bárki. Tehát nem szükséges hozzá túlspecializált szakismeret. Persze lehet mondani, hogy a válasz a gugliban 1 perc alatt megtalálható, de nem az a cél, hogy minden egyes kérdésre a választ keresőprogramokkal kelljen megtalálni. A kérdések egy része olyan legyen, hogy gondolkodsz rajta, és vagy tudod a választ, vagy kizárásos alapon le tudod szűkíteni a lehetőségeket, de legalábbis van egy elképzelésed, tudsz tippelni....
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.02.10. 16:50:54-kor
Pontszám: 7.38
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1467. hozzászólás - 2011.02.10. 19:54:09 (Válasz Craslorg #1466 hozzászólására.)
Így már világos. Szóval csak azok az emberek szeretnének okosodni akik nem műveltek és intelligensek és még logikájuk sincs. Mivel hogy a művelt intelligens emberek vagy/és logikával rendelkezőek tudhatják a választ. Akkor ha kérdést szeretnék feltenni akkor egyszerű bugyuta kérdéseket tegyek fel ,vagy olyat ami kilogikázható. Sajnos ez alapján az elv alapján pár ezer kérdés sajnos törlésre szorul... . pl.: Elég sok céges, márkás kérdés vagy filmekkel kapcsolatos kérdések. pl Az Avatar-os kérdések abszolút spec akkor mert nem az alapműveltség része a kérdés, mivel nem igazán tanítják az iskolában maximum ha láttad akkor tudod... Ez kapásból 20 kérdés törlését jelenti. példának okáért:Hol játszódik az "Avatar" c. film: Pandora-> ezt még kilogikázni se tudom.

Félreértés ne essék nem veled van bajom Cras mert az érvek amiket leírtál meggyőzött hogy miért nem lehetnek ilyen kérdések. Hanem a rendszerrel hogy akkor végül is akkor ki dönti el hogy ez ezek a kérdések megfelelnek-e az általad Miklóstól idézet szabályoknak vagy sem(lásd.: a példám amit írtam fentebb.)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.68
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1468. hozzászólás - 2011.02.13. 11:13:45
Sziasztok jó reggelt!


Kérlek szépen elemezzétek ki következő kvízkérdésem előre bocsájtom sokat morfondíroztam rajta hogy kéne össze rakjam próbáltam némi kreatívot is belevenni illetve a válaszok között nem feltétlen okosságot írni arra lennék kiváncsi hogy ötletnek jó e? illetve esetleg fel is tehetném e? Köszönöm előre is


Melyik nyelvtani illetve irodalmi logika alapján juthatunk el: a "kényelmes réteg" kifejezésig?


1.:anagramma a termelékenység szóra*
2.:hasonlat a szépség kifejezésére
3.:megszemélyesítés az életre kelt, mindennapi tárgyak esetében
4.:eszperente nyelv sémája alapján de a kivételekhez sorolandó
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.77
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1469. hozzászólás - 2011.02.13. 12:01:44 (Válasz SuperEgo23 #1468 hozzászólására.)
Nem javaslom.
Pontszám: 7.46
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1470. hozzászólás - 2011.02.13. 12:15:11
kösz és vhogy átdolgozva sem ? én szeretnék írni is meg kapni is kreatív kérdéseket nem panasz hisz a megfigyeléseim alapján javulgat a kvíz rendszer és elég sok ötletes kérdéssel találkoztam már
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.77
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1471. hozzászólás - 2011.02.13. 15:10:35
Nekem tetszik, csak a 4. választ kéne átírni, mert kivételnek oda is pont jó lenne a válasz, így 2 helyes válasz van (még ha az eszperente azért is eszperente, mert nicns kivétel )
Pontszám: 7.38
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1472. hozzászólás - 2011.02.13. 16:38:32
Ehhez mit szóltok?

Végzet Úr áruhitelt szeretne felvenni őskövek vásárlásához, melyik konstrukciót érdemes választania?

Rubin Kincstár: kamat: 1%, THM: 5%
Zafír Takarék: kamat: 2%, kezelési költség: 2%
* Smaragd Bank: kamat: 2%, THM: 3%
Gyémántkredit: kamat: 4%, kezelési költség: nincs!
Pontszám: 7.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1473. hozzászólás - 2011.02.13. 16:43:53 (Válasz Becksim #1472 hozzászólására.)
Ezt ne! Szimpla matek.
Pontszám: 7.38
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1474. hozzászólás - 2011.02.13. 16:51:43 (Válasz Craslorg #1471 hozzászólására.)
ÓÓ köszönöm Craslorg bevallom kicsit örülök mert télleg sokat törtem magam mivel lehetne kirukkolni

és akkor javítom pl: Metafora az "nincs életem nélküle, létem eleme" összetett kifejezésre



Becksim nekem tetszik:D ötletes de én csak kezdő vok
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.77
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1475. hozzászólás - 2011.02.13. 16:54:03 (Válasz Craslorg #1473 hozzászólására.)
A matek része tényleg szimpla, de nem az benne a lényeg. Sokan nem tudják, mi az a THM, illetve hogy a kamat<>THM. Pedig a mai világban igencsak fontos lenne.
Lehetne szimplábban is kérdezni, hogy mi a THM, de így talán kicsit elegánsabb.
Pontszám: 7.20
irritálóCin99Nő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1476. hozzászólás - 2011.02.13. 16:56:54
mi a jó ... az a kezelési költség meg THM? ezt a fiatalabb réteg am nagyjából le... bocs, figyelmen kívül hagyja, ugyanis nincs gondjuk a bankokra.

a kényelmes réteghez megy annyit, hogy heeeeeeeeeeeeeeeeh? (remélem ez elég. túl bonyolult)

ez a kérdés elég jó, hogy:
Hány megyénk nevében szerepel KÉT kötőjel?
2
3
4
5
helyes választ nem jelölök be.
Mit művelsz ott? Földet?
Pontszám: 5.50
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1477. hozzászólás - 2011.02.13. 17:00:17
cin nem akarom magam védeni de az ehhez hasonló irodalmi alapfogalmakat kell csak tudni a többi körítés


a BAZ megye tuti
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.02.13. 17:05:47-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.77
irritálóCin99Nő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1478. hozzászólás - 2011.02.13. 17:13:23
amúgy, tudom mit jelentenek ezek a szavak:
hasonlat: valami valamihez való hasonlítása a mint szócska (vagy a -ként képzőszerű utótag) segítségével. pl. olyan, mint a ma született bárány/oroszlánként küzdött.
metafora: hasonlóságon alapuló azonosítás. pl. galambom, rózsám stb.
megszemélyesítés: élettelen tárgyak, jelenségek, esetleg állatok emberi tulajdonságokkal való felruházása.
innentől kezdve a három további végleges válasz HÜLYESÉG (tudom, durván fogalmazok). hasonlat a szépség kifejezésére? hol van a "'mint"? és mi köze a szépséghez?
aztán, a kényelmes réteg egy valamilyen tulajdonságú valami. tehát főnév. megszemélyesítésben főként ige van (pl sóhajt a szél). vagy melléknévi igenév. esetleg melléknév, de ilyet most nem tudok.

ja, BAZ megye igen. de minimum kettő van
Mit művelsz ott? Földet?
Pontszám: 5.50
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1479. hozzászólás - 2011.02.13. 17:23:51 (Válasz Cin99 #1476 hozzászólására.)
Ezzel csak annyi a gond, hogy manapság már egy 30k-s telefont is áruhitelre vesznek. Szóval nem ártana azt tudni, a fiatalabb rétegnek sem...
Pontszám: 7.20
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1480. hozzászólás - 2011.02.13. 17:30:02 (Válasz SuperEgo23 #1468 hozzászólására.)
Idézet: SuperEgo23 - 2011.02.13. 11:13:45
Sziasztok jó reggelt!


Kérlek szépen elemezzétek ki következő kvízkérdésem előre bocsájtom sokat morfondíroztam rajta hogy kéne össze rakjam próbáltam némi kreatívot is belevenni illetve a válaszok között nem feltétlen okosságot írni arra lennék kiváncsi hogy ötletnek jó e? illetve esetleg fel is tehetném e? Köszönöm előre is


tehát itt akkor sem érzem lényegnek a dolgokat amiket felsorakoztattam a lényeg hogy akár honnan közelítem egyetlen értelmes válasz van a 4 . javítva metaforára illetve a szépségen sem ragadnék le hisz nem írhattam azt hgy hasonlat az olyan nemes,úrias és puhány mint a (porosz parasztság) kényelmesebb rétege ! hisz akkor meg adtam volna 2 lehetséges választ! pont a helytelenség miatt lehet a szépséget kizárni nem értem mit nem értesz de akkor inkább nem teszem fel a kérdést hamár itt nem érthető akkor később nagyobb a gubanc
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.77
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője