Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1581. hozzászólás - 2011.04.07. 17:50:37 (Válasz Kotko #1579 hozzászólására.)
Legalább eggyel többet mint ahányadik ez lenne neked
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
kedvelt tagKotkoFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1582. hozzászólás - 2011.04.07. 20:33:55
Nos igen, számoljunk akkor...
Mivel ez a kérdésem volt a második és a beküldött kérdésemre ezt kaptam válaszul:
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

A helyes válasz talán a három

Mostmár komolyan kérdezem
Próbálkozhatok harmadiknak ezzel?

Ki az egyik címszereplője "Két pasi meg egy kicsi" című filmsorozatnak?

Angus T. Jones
Danny DeVito
Michael Douglas
Kirk Douglas

Már szerepel ilyen jellegű kérdés az adatbázisban, lényegesen más megfogalmazásban, viszont az általam keresett személy még nincs benne a google keresője szerint -legalábbis-.
"A keresett kifejezés (XY helyes válasz) egyetlen dokumentumban sem található meg."

Van esélyem?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1583. hozzászólás - 2011.04.07. 20:59:53 (Válasz Kotko #1582 hozzászólására.)
Ez már szerepeltet fog kapni. Teljesen mindegy, hogy egy adott filmszereplő egy adott filmmel kapcsolatban szerepel-e már, a filmek szereplőiről szóló témakör telített. Ugyanez igaz az írók-művek, zeneszerzők-művek (talán itt nem teljesen), együttesek/énekesek/énekesnők-számok kapcsolatban, a hol található földrajzi kérdések, mikor történt történelmi kérdések és még jó pár, amolyan "elsőre beugrik" típusú kérdés.
Pontszám: 7.38
kedvelt tagKotkoFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1584. hozzászólás - 2011.04.08. 08:27:19
Uhh!
Szinte minden telített.
Elfelejtve a régi. Új próba


A munkaköri alkalmasság orvosi vizsgálata során megújított "Egészségügyi kiskönyv" általában mennyi ideig érvényes?

3 hónap
6 hónap
9 hónap
1 év

Módosítva: hiányzott egy betű
A hozzászólást Kotko módosította 2011.04.08. 08:43:47-kor
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1585. hozzászólás - 2011.04.08. 11:00:05 (Válasz Kotko #1584 hozzászólására.)
Gőzöm nincs meddig érvényes, lévén más és más lehet különböző munkahelyeken, valahol meg nincs is előírva tán, bár ez törvényi, jogszabályi szabályozás, elég ha a HR-es tudja, elég esélyes a specre.

Javaslom először keress egy témakört: biológia, földrajz, valamely tudomány, ami érdekel, sport, szórakozás. Abból meríts egy tényt, amit ismerhetnek általában az emberek vagy ha kicsit nehezebb, akkor is érdekesség, olyan információ van benen, amit szívesen megtanul az ember (de ez ne lexikális infó legyen). Ha ez megvan, döntsd el, hogy a tényre akarsz kérdezni vagy a tényből kiindulva akarsz kérdezni. Fontos, hogy a jó válasz mellett 3 normális rossz válasz legyen, amiből sem jelentésileg, információtartalmát tekintve, sem stilisztikailag (azaz pl a válasz hossza), nem lóg nagyon ki a jó válasz.

Ha megvan a téma kapásból, ... vesd el, mert tuti feltették, ha rögtön eszedbe jut egy másik, ... azt is vesd el. Ha ezt néhányszor megcsinálod, akkor a 4-5. már nagy eséllyel olyan lesz, amit még nem tettek fel, de mégis könnyű, nem egy adott témakör egyetemi tudorának készült.
Pontszám: 7.38
kedvelt tagKotkoFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1586. hozzászólás - 2011.04.08. 12:51:13
Megpróbálom átfogalmazni a kérdést és úgy beküldeni.
Ez a legnehezebb küldetés ebben a játékban mert szubjektív az elbírálás. Nagyon szomorú vagyok hogy mindenképpen meg kell csinálnom, különben nagyon felakadok, megrekedek a teljesítéssel. Köszi a választ, valamikor még jelentkezek majd ha nem sikerül beküldenem egyet sem.

(Egyébként nézegettem a kérdéseket és pl.- a "ki festette a lilaruhás nő című festményt" legalább 4-5 formában benne van az adatbázisban, sokszor egy két betű az eltérés a kérdésfelvetésben. Ezek alapján nem értem miért kemények mostanában annyira az értékelők, de hát ez a munkájuk. Sajnos nem következetesek mint azt a fenti példám mutatja és ez kicsit hervasztó amikor rajtam a sor. Valószínű egyébként hogy az említett ismételt kérdések nem a mostani értékelők ténykedése alatt került bele a játékba, de elgondolkodtató...)

Semmi de, próbálkozok aztán majd csak meglesz egyszer

Jó játékot mindenkinek!
Pontszám: 5
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1587. hozzászólás - 2011.04.08. 13:02:33 (Válasz Kotko #1586 hozzászólására.)
Itt találhatsz némi segítséget a kérdésíráshoz: http://vegzetur.wikidot.com/kviz-gyik
Itt pedig a kérdések értékeléséről: http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1588. hozzászólás - 2011.04.08. 13:27:53 (Válasz Kotko #1586 hozzászólására.)
Szűk 2 éve vannak kvízadminok, előtte - a játék indulásától kezdve - a játékosok értékeltek és sok duplikáció és egyéb szemét bekerült. Nyilván az adminok is hibáznak, de ezek száma jelentősen le van redukálva, illetve a duplikációk is tisztítva vannak folyamatosan, de egy 120ezres adatbázisnál ez nem egyszerű, pláne, hogy volt ez 200ezres is.
Pontszám: 7.38
fórumozóBlack TigerFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1589. hozzászólás - 2011.04.11. 17:24:16
Sziasztok!

Ide irányított át egy kedves kolléga a problémámmal: ez a kérdés így már elfogadható-e? Én nem találtam erre vonatkozó kérdést az adatbázisban.

Minek a rövidítése a PSZÁF?

Postás Szakszervezetek Állami Felügyelete
Postás Szövetségek Állami Felügyelete
Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete
Pénztári Szövetségek Állami Felügyelete

Előre is köszönöm!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1590. hozzászólás - 2011.04.11. 18:13:24 (Válasz Black Tiger #1589 hozzászólására.)
Nem hiszem. Bár PSZÁF konkrétan lehet hogy még nem szerepel, a mi minek a rövidítése típusból viszont van bőven, tipikus sablonkérdés, ami 90% hogy már csak a típus miatt is szerepelt értékelést kap, a maradék 10% az amikor a válaszokat nem sikerül kellő színvonalúra megalkotni, és akkor az értékelés is szigorúbb.
(ha jól olvastam, ez történt veled is legutóbb)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
fórumozóBlack TigerFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1591. hozzászólás - 2011.04.11. 21:37:09 (Válasz Lanmandragoran #1590 hozzászólására.)
Rendben, köszönöm a választ! Majd kiötlök valami olyat, amit még elfogadnak itt. Nem egyszerű feladat
Pontszám: 5
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1592. hozzászólás - 2011.04.14. 13:09:02
Ez a kérdés vajon átmegy?

A go táblajátékban van-e profi szintű magyar játékos?
Ott még nem tartunk.
Ez csak egy játék, miért lenne benne profi liga?
Van, egy Japánban tanult férfi játékosunk.
Van, egy Koreában tanult női játékosunk.

lásd: http://gowiki.hu/index.php?title=K%C5%91szegi_Di%C3%A1na
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.96
népszerűReszelőFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1593. hozzászólás - 2011.04.14. 13:33:50 (Válasz Kajtar48 #1592 hozzászólására.)
Ez a kérdés több sebből is vérzik. Ha nincs, akkor miért kérdezed (első két válasz). Ami még gond, az az, hogy ha esetleg később lesz még profi játékosunk, akkor mi van? Egyik válasz sem lesz jó. Ráadásul érzésem szerint spec. is a kérdés. Kishazánkban nem olyan elterjedt játék a go, hogy a profi játékosokat ismerni kellene.
Pontszám: 7.67
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1594. hozzászólás - 2011.04.14. 13:50:08
Még egy kérdés:

Nyomtatásban mikor jelent meg az első ismertetés a go játékról magyarul?
1893-1897, Pallas Nagylexikon
II. vh. előtt, a Révai Nagy Lexikona
1970 körül, ELTE egy kiadványában
1950 körül, Erdős Pál matematikus kiadásában

Ebből az első az jó válasz, de a Rávai NL volt az, amelyik részletesen ismertette a szabályokat is.
A többi válasz csak féligazság.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.96
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1595. hozzászólás - 2011.04.14. 13:57:26 (Válasz Kajtar48 #1594 hozzászólására.)
Minimum speciális.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1596. hozzászólás - 2011.04.14. 14:01:26 (Válasz Reszelő #1593 hozzászólására.)
Azért kérdezem az elsőket, mert mit kérdezzek? 1: ??? 2:??? 3: Van, férfi... 4: Van, női...
Négy kérdést kell feltenni.
Továbbá nem azt kérdeztem, hogy mi lesz majd... de OK, javítom.
Tehát:
A go táblajátékban van-e profi szintű magyar játékos 2011-ben?
Igaz, nem ismert kis hazánkban annyira a go, de nem lehetnénk büszkék arra, hogy íme, ebben a sportban is nemzetközi szinten jelen vagyunk? És NEM azt kérdeztem, hogy KI a profi játékos, hanem hogy VAN-E?
Azt hiszem, a go akadémiák nem sietik el annyira a profivá választást, mivel eddig 3 európai játékos van a világon, aki elérte ezt a rangot. A 3. a magyar. Azért ez nem semmi!
---
Lásd a második kérdésemet is: már 1897 óta ismert - már aki elolvasta a megfelelő szócikket a Pallas Nagylexikonban - a go.
Ott nem azt kérdeztem, hogy mik a szabályok, kik a bajnokok, vagy egyéb félreértelmezhető más dolgot, hanem hogy mikor ismertették először magyarul a játékot.
Tudom, tudom, érdektelen lexikális tudás. Mint minden nem megszokott dolog ....
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.64
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1597. hozzászólás - 2011.04.14. 14:13:26 (Válasz Kajtar48 #1596 hozzászólására.)
Eldöntendő kérdést soha ne tegyél fel, mert arra kizárólag két helyes választ lehet adni: Igen vagy Nem. A többi már csak erőltetés, belemagyarázás.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűReszelőFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1598. hozzászólás - 2011.04.14. 14:16:03 (Válasz Kajtar48 #1596 hozzászólására.)
Lan. megelőzött, de az eldöntendő kérdésekkel az a baj, hogy nincsen csak két jó válasz.
Pontszám: 7.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1599. hozzászólás - 2011.04.14. 14:17:49 (Válasz Kajtar48 #1596 hozzászólására.)
Az első egy eldöntendő kérdés és 2011-nek még nincs vége, emellett - ahogy korábban írták - a go nem egy nemzeti sport. Kikapcsolódásként művelik, de messze nincs akkora népszerűsége, mint a sakknak, malomnak. Az, hogy van-e profi játékos, azokat érdekelheti, illetve azok tudhatják, akik nap, mint nap a goval élnek és naponta játsszák, a többieket nem igazán.

A másik egy lexikális adat, a fent említett, nem túl ismert játékra vonatkozóan.

Nem javaslom egyiket sem és ilyen típusú információkra vonatkozó kérdést a go játékkal kapcsolatban sem. Esetleg a játék típusára lehet kérdezni, hogy táblás, vagy nem kell hozzá dobókocka, vagy két fő játszhatja, stb, ezekben összehasonlítani más játékokkal.
Pontszám: 7.39
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1600. hozzászólás - 2011.04.14. 14:18:27
Még egy, bár tudom, ez se megy át, mert érdektelen, spec, lexikális.
Csak azért írom ide, nehogy más feltegye.
Egy kis érdekesség a go-ról .....

Melyik az a számítógépes pályázat, amit több, mint 10 éve írtak ki, a díja 1.000.000 $ és még senkinek nem sikerült megszerezni?
Írj olyan sakkprogramot, amelyik profi sakkozó szintet eléri.
Írj profi szinten játszó bridzs programot.
Alkoss emberhez mindenben hasonlító robotot.
Írj egy olyan go programot, amelyik legalább 1 (amatőr) danos szinten képes játszani és ezt a versenyeredményei is igazolják!*
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 2.98
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője