Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1881. hozzászólás - 2011.08.18. 21:51:44
Legjobb tudomásom szerint a "mindkettő/egyik sem" illetve hasonló jelentésű társaik nem minősülnek elfogadható válaszlehetőségnek. A bemásolt kérdéssel is ez volt a baj, nem az esetleges speciálissága, hisz azzal az indokkal kaptad vissza, hogy rosszak voltak a beküldött válaszok.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.28
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1882. hozzászólás - 2011.08.18. 22:07:36 (Válasz Lanmandragoran #1881 hozzászólására.)
köszönöm a választ. többé nem fogok ilyenekkel kísérletezni, a kérdést pedig átalakítom 4 tudományág bevonásával. üdv!
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 9
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1883. hozzászólás - 2011.08.19. 06:18:15 (Válasz Lavender #1882 hozzászólására.)
Szervusztok!

Lavender: Úgy válogasd össze a tudományágakat, hogy azt a fogalmat csak egy használhassa, a helyes válasz. Különben beleszaladhatsz egy nem értelmezhető/rossz válaszba, ami nem hiszem, hogy jól jönne.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.56
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1884. hozzászólás - 2011.08.19. 08:18:01 (Válasz Awenhai #1883 hozzászólására.)
köszönöm
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 9
népszerűSilurusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1885. hozzászólás - 2011.08.19. 17:33:40
Sziasztok!
Szeretném tudni a véleményeteket erről a kérdésről, érdemes-e feltennem:

Mi az a futrinka?

1. Háromkerekű jármű
2. Egy bogár fajta
3. Népviselet
4. Szeszes ital
Pontszám: 5
népszerűSilurusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1886. hozzászólás - 2011.08.19. 17:34:55
Elnézést, nem jelőltem be a helyes választ, a 2-est.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1887. hozzászólás - 2011.08.19. 17:40:04 (Válasz Silurus #1885 hozzászólására.)
Már szerepelt. A nyilvános adatbázisban szerepel már ez a kérdés több példányban is.
Pontszám: 7.39
népszerűSilurusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1888. hozzászólás - 2011.08.19. 17:45:57
Köszönöm.
Igen, közben én is emlékeztem a kérdésre, ahol nagybetűvel volt írva a bogár neve:)
Pontszám: 5
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1889. hozzászólás - 2011.09.16. 19:56:01
Melyik kontinens "kötheti össze" eme együtteseket: Heaven Street Seven, Bonbon, A.D. Stúdió?

1: Amerika
2: Európa
3: Ázsia
4: Afrika

LEhet? Lehet, hogy nem?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.91
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1890. hozzászólás - 2011.09.16. 20:16:06 (Válasz SuperEgo23 #1889 hozzászólására.)
Szerintem spec és gőzöm nincs mire gondolsz, hacsak nem mindegyiknek van egy száma, aminek a címében benne van valamelyik kontinens neve. Ha ez a helyzet, akkor valóban spec, mert a discográfia ismerete nem elvárás (nyilván néhány számot lehet ismerni, de ezeknél a zenekaroknál ez inkább a rajongókra igaz, én nem erőltetném
Pontszám: 8.29
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1891. hozzászólás - 2011.09.16. 20:31:54 (Válasz Craslorg #1890 hozzászólására.)
Yes Sir! Egyébként azért nem olyan ismeretlen:

Bonbon: Valami Amerika
A.D.: Álmaimban Amerika
H.S.S.: Dél-Amerika
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.91
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1892. hozzászólás - 2011.09.16. 21:00:45 (Válasz SuperEgo23 #1891 hozzászólására.)
Egyébként úgy már elfogadhatóbb lehet, hogy ha konkrétan odaírod a kérdésbe:
Melyik kontinens neve szerepel a Heaven Street Seven, Bonbon és az A. D. Stúdió egy-egy számának a címében?

Így kiküszöbölöd a kakukktojás jellegét is a kérdésnek és sokkal inkább lehet elfogadható szerintem.
Pontszám: 7.43
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1893. hozzászólás - 2011.09.16. 21:47:04 (Válasz SuperEgo23 #1889 hozzászólására.)
Szerintem meg mindegyik európai együttes
Pontszám: 8.20
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1894. hozzászólás - 2011.10.07. 08:47:31
sziasztok!
landragór ideje alatt tettem fel egy kérdést, amit egyenesen visszautasítottak azzal, hogy spec. most nem idézném a konkrét kérdést részleteiben, mert végül én szeretném újra feltenni értékelésre, és nem más.

a kérdés filmek cselekményével kapcsolatos: megadja, hogy mi a közös a felsorolt filmek cselekményében, és arra kérdez rá, hogy melyik film nem tartozik a felsorolásba.
2 film szerintem elég ismert, de a lehetséges válaszok között szerepelne 2 filmcím is:
- Kegyetlen bánásmód *(a cím megtévesztő ugyan, ez egy amerikai romantikus film)
- Carandiru (ez tán kevésbé ismert filmdráma, legalábbis úgy gondolom, ti úgy gondoljátok, pedig sajnos megtörtént eseményeken alapuló, nagyon kemény film)

kérdésem, hogy a kérdés specnek számít-e a lehetséges válaszok alapján? ha igen, melyik cím helyett próbáljak másikat keresni?
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.57
mindenki kedvenceLilith13Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1895. hozzászólás - 2011.10.25. 12:41:49 (Válasz Lavender #1894 hozzászólására.)
"a kérdés filmek cselekményével kapcsolatos: megadja, hogy mi a közös a felsorolt filmek cselekményében, és arra kérdez rá, hogy melyik film nem tartozik a felsorolásba.
2 film szerintem elég ismert, de a lehetséges válaszok között szerepelne 2 filmcím is:
- Kegyetlen bánásmód *(a cím megtévesztő ugyan, ez egy amerikai romantikus film)
- Carandiru (ez tán kevésbé ismert filmdráma, legalábbis úgy gondolom, ti úgy gondoljátok, pedig sajnos megtörtént eseményeken alapuló, nagyon kemény film)"

Hát! Ezt így elég nehéz eldönteni (hogy nem írtál konkrétabban), de sztem spec.
Pontszám: 5
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1896. hozzászólás - 2011.10.25. 13:58:51 (Válasz Lilith13 #1895 hozzászólására.)
szia!
először is köszönöm, hogy segíteni próbáltál! privát üzenetben kértem és kaptam azóta segítséget néhány "hivatalos segítőtől", és némi agyalás után javítottam a kérdésen, mármint kicseréltem párat a lehetséges válaszokból, és el is fogadták a módosított kérdést. konkrétabb épp azért nem akartam lenni, és azért ment a privátolás, mert egyszer már valaki lenyúlta egy kérdésemet, amit itt fejtegettem. a statisztikák alapján sem csalódtam, elég jó arányban megválaszolták a játékostársak.
egyébként pedig tényleg nem egyszerű kérdést feltenni, mert néhány "általánosan tudni illik ismeret"-től eltekintve minden más téma, amiben kérdést fel lehet tenni (azaz, ha végigvesszük a kvízbesorolások során előkerülő csoportokat), speciális lehet. illetve nagyon nehéz megtalálni, hogy ha már lehet esetünkben filmek cselekményével kapcsolatos kérdést is feltenni, akkor mi legyen az, mennyire lehet mély a kérdés, vagy hogy mi az amit nagy általánosságban tudni lehet adott filmekről. próbáltam valami értelmes kérdést kihozni, amelyhez hasonlóval még nem találkoztam, mégis valami könnyűt, de átfogót, és minden szerénység nélkül szerintem küzdelmek árán, de sikerült. azért azt sajnáltam, hogy először nem ment át, de azt hiszem megértettem a lényeget, és elfogadtam, hogy nem minden kincset értékelünk egyformán. persze később az is kiderült, hogy én meg bizonyos könyveket nem olvasok, nem vagyunk egyformák. de ezek után, ha még lesz erőm, bátorságom, és kreatív ötletem egy újabb kérdést feltenni, akkor majd igyekszem olyat kitalálni, ami nem lesz spec. maximum ismét visszadobják. de azt mondom, ha az ember a speces értékelést kapja, még mindig jobb, mint ha valami értelmezhetetlen zöldséget kérdezne, esetleg durva hibák lennének a kérdésében. a lényeg, hogy reszkessetek kedves adminok, mert még ha lesz kedvem, vagy nagyon megszorulok, akkor lehet, hogy még próbálkozok. addig pedig csak elfogadom a fele lét.
üdv!
A hozzászólást Lavender módosította 2011.10.25. 14:10:02-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1897. hozzászólás - 2011.10.30. 17:28:26
Ezt a kérdést egyszer látod, memóriád kipróbálod, látom bambulva sem vágod, közben mennyi volt az elméleti/agyban mozgásod?

a: 7 db.: 4 olvasás, 3 helyes értelmezés.*
b: 8 db.: 4 olvasás, 4 helytelen értelmezés.
c: 4 db.: 2 olvasás, többre nem "futotta", mármint idő hiány miatt.
d: 3 db.: 1 olvasás, 2 helytelen értelmezés.


No lehet elsőre ijesztő, de a megadott válaszok egyértelműsítik.
Simán csak annyit jelent az egész, hogy képesek vagyunk tagolni egy összetett mondatot a veszőknél. Várok hideget-meleget!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.02
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1898. hozzászólás - 2011.11.01. 15:56:20
Azon felül, hogy "kösz" nem is reklamálok, mert kicsit bonyolultabb, mivel értelmezés után van végrehajtás is, így a helyes válasz 4olvasás, 4 értelmezés, és 3 végrehajtás is van.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.02
kedvencAtus42Férfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1899. hozzászólás - 2011.11.06. 22:30:44
Mivel már 3 kérdésem is megbukott, gondoltam megpróbálok nem mellé lőni a negyedikkel.

A dal szerint hány kicsi naspolyácska van laposra taposva?
1
2
3 - Ez a jó.
4

Látszólag még nincs az adatbázisban. Vélemények?
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1900. hozzászólás - 2011.11.07. 08:12:37 (Válasz Atus42 #1899 hozzászólására.)
Ha el nem is fogadják, nekem adtál egy jó állatnév ötletet.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!