Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1861. hozzászólás - 2011.07.31. 16:25:37
sziasztok!
egy ideje próbálkozom egy varázsfuvolás, szereplők felsorolását érintő kérdéssel, de nem fogadja el a rendszer, hanem kapásból visszadobja, hogy a kvízkérdésben nem megengedett szó szerepel. Nem szeretnék obszcén szavakat használni és trükközni sem, de ez jó kérdés és tán még nem volt konkrétan, így egyelőre ebben reménykedtem, hogy ezt nem kapom vissza azzal, hogy már szerepel az adatbázisban. csakhogy be sem veszi.
jelenlegi listám, amit még mindíg nem fogad el:

Az alábbi, operákból ismert szereplők közül ki a kakukktojás a darab szereplői szerint?
Monostratos
Figaro
Tamino
Papagena

amiket már alapos utánajárásokból okulva be se mertem írni: Sarastro, Pamina
szóval szerintetek mi maradt bent nem megengedett szóként?
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1862. hozzászólás - 2011.07.31. 16:37:37 (Válasz Lavender #1861 hozzászólására.)
Az alábbi, operákból ismert szereplők közül ki a kakukktojás a darab szereplői szerint?



Szerintem a kakukktojás nem megengedett szó, hagyd ki belőle
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.85
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1863. hozzászólás - 2011.07.31. 16:45:34 (Válasz SuperEgo23 #1862 hozzászólására.)
ok, köszi
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1864. hozzászólás - 2011.07.31. 17:02:16 (Válasz Lavender #1863 hozzászólására.)
És fogalmazd bele a kérdésbe, hogy mi alapján döntsön a válaszoló. (Pont azért van tiltva a kakukktojás szó és a kakukktojás jellegű kérdés, mert általában sokféle módon lehet kiválasztani közülük egyet, ami nem illik a többi közé, ezért le kell írni, te mi alapján választottad a helyes választ.)
Pontszám: 7.40
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1865. hozzászólás - 2011.07.31. 17:22:41 (Válasz Craslorg #1864 hozzászólására.)
már elküldtem, és már vissza is dobták. hurrá. de nem ordít a kérdésről, hogy mire gondolok:
Ki nem illik az alábbi felsorolásba, az operákból ismert szereplők közül?

1. a szereplők neme szerint??? - primitív kérdés lenne
2. a szereplők hagfekvése szerint??? - ez speckónak számítana, odáig már eljutottam, hogy ne kérdezzek ilyet
3. a darab cselekménye szerint??? - ??? tudom, hogy ezt sem engednétek

nyilvánvaló, hogy az egyik szereplő egy teljesen más operában szerepel, annyira, hogy annak a címében is szerepel a neve: Figaro házassága
legalább a Papagena - Papageno név ismerős lehet, ha a többi nem is, de azokról talán tudható, hogy a varázsfuvolában szerepelnek. tényleg feladom. ismét külön emelem a kalapom mindenkinek, aki olyan kérdést tud még feltenni, amire sokan tudják a választ gugli nélkül, és amit nem dobnak vissza.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1866. hozzászólás - 2011.07.31. 17:30:15 (Válasz Lavender #1865 hozzászólására.)
Pedig egyszerű:

Melyik szereplő nem ugyanazon opera ismert alakja?

Egyszerű és szerintem Cras is így gondolta.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.57
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1867. hozzászólás - 2011.07.31. 17:37:56 (Válasz SuperEgo23 #1866 hozzászólására.)
íííí, nem tudok kérdezni, vagy túl fáradt vagyok. asszem túl régóta ülök ma itt. különben igazatok van. nekszt tájm...
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1868. hozzászólás - 2011.07.31. 17:51:53
Semmivel nem primitívebb kakukktojás, hogy Papagena az egyetlen női szereplő a felsoroltak közt, mint hogy Figaro teljesen más opera szereplője, hisz egy semmivel sem kevésbé közismert operáról van szó.

Ezért nem szabad kakukktojásos kérdést feltenni, mert a gondolatolvasási képesség nem alapkövetelmény a regisztrációnál, így a válaszadónak esélyes sincs kitalálni az x eltérő tulajdonság közül, hogy te mire gondoltál. Mint ahogy te is kapásból felsoroltál négy lehetőséget a saját kérdésedre, hogy mi alapján lehet kakukktojást keresni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1869. hozzászólás - 2011.07.31. 18:29:42 (Válasz SuperEgo23 #1866 hozzászólására.)
Igen, valóban ilyenre gondoltam, hogy oda kell írni, mi alapján döntsön a válaszoló. Ha így teszed fel, el fogják fogadni. Ha nincs ott a meghatározása a feltételnek, akkor visszadobnak minden ilyen típusú kérdést.
Pontszám: 7.40
kedvelt tagTenukiFérfi
Végzetúr mester
358 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1870. hozzászólás - 2011.08.04. 06:45:36
Mi a Sárkányfej és Sárkányfarok?
elméleti pontok az égbolton* ---> a fel és a leszálló holdcsomópontok (asztronómia) megnevezése az asztrológiában
filozófiai fogalmak
egy csillagkép részei
a buddhizmushoz kötődő világtörténeti fogalom
Semmi sem olyan jó, hogy jobb ne lehetne!
Pontszám: 5.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1871. hozzászólás - 2011.08.04. 09:26:17 (Válasz Tenuki #1870 hozzászólására.)
Túl spec szerintem.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.95
közellenségBendzsiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1872. hozzászólás - 2011.08.12. 11:33:28
Szeretném megtudni, ha egy ilyen kérdést felteszek:

Mit mond egy számítógép kocka, ha megkérik valamire?
Mindjárt
Hamarosan
Nemsoká
Majd
Pontszám: 3
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1873. hozzászólás - 2011.08.12. 11:51:46 (Válasz Bendzsi #1872 hozzászólására.)
Szerintem nem érdemes feltenned, mert nem fogják elfogadni.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 6.84
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1874. hozzászólás - 2011.08.12. 11:53:36 (Válasz Bendzsi #1872 hozzászólására.)
Nem igazán értem a kérdést. Ha találós kérdés, sehol nem találok róla infót a neten. Ha nem, akkor pláne érthetetlen. Ha megmagyarázod, akkor sem hiszem, hogy átmenne. Magyarán felejtős. Persze lehet, hogy az igazi informatikusok között ez poén, mint matematikusok között a rossz függvénygyerekek rohangálásáról szóló, de nem hiszem, hogy ebben az esetben egy nagyon szűk csoporton kívül bárki is értené.
Pontszám: 8.25
közellenségBendzsiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1875. hozzászólás - 2011.08.12. 12:13:07
A számítógép függők ugye ha megkérik őket, akkor vagy meg se hallják vagy mondanak valamit, ami általában arra szól, h később fogják megcsinálni
Pontszám: 3.67
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1876. hozzászólás - 2011.08.13. 21:06:32
Áhoj! Bár zenei téma, de mostanság annyi feldolgozást és hozzá társuló nézettséget láttam, hogy itt megkérdezem: Szerintetek?

Quimby, Csík zenekar, Janicsák Veca és még sokan mások. Egy közös pont, egy közös dal és mindegyik nagy siker. Melyik ez a Quimby szerzemény?

A: Ajjajjaj
B: Autó egy szerpentinen
C: Most múlik pontosan
D: Magam adom

Beleférős vagy én is legyek következetes?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 3.78
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1877. hozzászólás - 2011.08.14. 09:05:29
Kösz az indoklást, értem én ha leszavazol, de indoknak pl: Ne, ne tedd fel vagy valami hasonló....
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 2.91
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1878. hozzászólás - 2011.08.14. 09:10:52 (Válasz SuperEgo23 #1876 hozzászólására.)
Hááát... Megvallom, gőzöm nem volt, míg rá nem kerestem a googleban, igaz, ott az első oldalon feldobta (már amennyiben a C válasz a helyes). Ezen okok miatt arról sincs sejtelmem se, hogy mennyire lehet erre a dalra mondani, hogy örökzöld lesz valamikor. Szóval számomra necces. A Quimby és a Csík, mint zenekarok már alkottak maradandót, ez a szám nekem - kizárólag zeneileg - nem igazán jön be. Mondanivalóról nem beszélek, mert az mindenkinek máshogy esik le.
Ha mások azt mondják, hogy ez beleférős, akkor szerintem is az, de én azt is elfogadom, ha nem beleférős ilyen módon a kérdés, lévén nem feltétlenül kell ismerni egy zeneszámról, hogy ki-kik mikor, hogyan adták elő. X-Factort és Megasztárt meg nem néztem, ami ugye pláne feltétel, bár ez az én bajom
Pontszám: 7.37
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1879. hozzászólás - 2011.08.14. 09:28:33 (Válasz Craslorg #1878 hozzászólására.)
Köszi Cras, a Megasztáros faktorost nem is ajánlom senkinek, Veca sem tehet róla, hogy egy ilyen szutyokban tűnt fel. Ám én a Quimby és!! a Youtubon fellelhető feldolgozásokon és accoustic coverek sikerén és azok nézettségén bátorkodtam megfogalmazni a kérdést.

mód.: Így kell stúdió nélkül is énekelni:

http://youtu.be/PeRQObyg8xw
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.08.14. 09:39:21-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 3.54
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
1880. hozzászólás - 2011.08.18. 21:26:44
sziasztok!
mi a helyzet azokkal a kérdésekkel, ahol például két konkrét dolog összehasonlítása miatt a lehetséges válaszok közt szerepel az az opció, hogy mindkettő, vagy egyik sem? efféle kérdéseket még elfogadtok, ha maga a kérdés normális, és nem érinti a speciális területeket?
másik kérdésem, nem tudom, ide írhatom azt is, de ha már van egy ilyen figyelmeztetésem :
"Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel."

ezzel mennyire kell vigyázni? ezután ha még valamit rosszul csinálok, vagyis nem elfogadható kérdést írok, az is már súlyosabb eltiltásokkal jár? mit tudtok erről?

az volt a baj a kérdéssel, amit egyébként némi módosítással újra fel szeretnék tenni, hogy utólag végiggondolva inkább az is már a spec kérdéskörbe tartozott volna, ehelyett szerintem a kérdés bírálója vagy úgy hitte, hogy (direkt vagy véletlenül) rossz választ jelöltem be a saját kérdésem elküldésénél, közben nem. szóval igazából nem tudom, hogy a sok eddigi spec kérdés miatt (is), vagy csak a rossz megjelölés miatt kaptam a figyelmeztetést.

a feltett kérdésem ez volt kb: *****egy geológiából jól ismert fogalom, amely használatos az építészeti szaknyelvben is (de ott annyira tán nem elterjedt), emiatt inkább a specre értékelhető.

Mely tudományághoz kapcsolódhat a "*****" fogalma?

geológia
építőművészet
mindkettő*
egyik sem

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak

szóval ugyanezt a kérdést szeretném újra feltenni, de kihagynám az építészetet, és valami teljesen más, humán szakterületet írnék a helyébe. várhatóan így elfogadjátok-e?
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 9
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője