Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portyázási hatósugár korlátozása
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
341. hozzászólás - 2009.05.07. 22:55:02 (Válasz Kocos #340 hozzászólására.)
Ez pontosan így van. De nekünk legalább még hónapokig örömet fog szerezni egy-egy új épület felépítése, míg másoknak már mindenük megvan, és mégsem elégedettek. Térjünk vissza a topic eredeti témájához, és hogy az miért is egy orbitális marhaság...
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
342. hozzászólás - 2009.05.07. 23:21:28 (Válasz csati777 #341 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.05.07. 22:55:02
Ez pontosan így van. De nekünk legalább még hónapokig örömet fog szerezni egy-egy új épület felépítése, míg másoknak már mindenük megvan, és mégsem elégedettek. Térjünk vissza a topic eredeti témájához, és hogy az miért is egy orbitális marhaság...


jé, sorstárs:) mit lehet tenni, ha ez így van. más maxos és panaszkodik fűnek-fának, frusztrálódik jobbra-balra és hülyének tartja azt, aki nem maxos (de idővel úgy dönt, hogy mégis csak nekik jó), pedig annak rózsaszín az élete és fütyörészve megy reggel munk..., izé, kínzókamrába.
Pontszám: 6.50
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
343. hozzászólás - 2009.05.12. 13:35:19
azt hittem, h a 14 szinttel magasabb cuccokkal agyonverés volt a top... hát nem... 18-19 szinttel jobb cuccok, nah az még a szép
Pontszám: 3
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
344. hozzászólás - 2009.05.12. 13:38:52 (Válasz Blazek #343 hozzászólására.)
Fel a fejjel, nézd a dolog jó oldalát. Nem kell a wiki-t bújnod, hogy eldöntsed milyen cuccokat akarsz majd szerezni később.

Ui.: Egyet értek Csatival, a korlátozás nem oldana meg semmit. Csak a pókokat erősítené, mert kiírtana az egyetlen egy természetes ellenségüket, a mezei magas-szintről-lefele-portyázót.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.05.12. 13:45:59-kor
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
345. hozzászólás - 2009.05.12. 13:49:38
és a top 25-nek mi/ki a természetes ellensége vajon?
Pontszám: 3
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
346. hozzászólás - 2009.05.12. 13:53:07
Saját maguk, az optimalizációval járó drukk, a kiüresedés, a letargia, az unalom...
Pontszám: 8.75
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
347. hozzászólás - 2009.05.12. 13:59:04 (Válasz Ajgatsz #346 hozzászólására.)
csak tudod én mindig azt érzem, h "ne csináljuk ezt+azt, mert a pókokat tápolná még tovább", erre születik 150 új szabály+szakértelem+horda, meg mittudoménmégi, ami meg a top 25-öt tápolja, arra meg soha nem mondja senki, h jajj, ne legyen mert őket erősíti. ha már lehet pókot játszani, mert így lett alakítva a játék, akkor miért vannak más elbírálás alá téve? a top problémáiról meg annyit, h senki nem kérte/követelte tőlük, és senki nem parancsolta meg nekik, h menjenek el 5-6-8 szinttel másoktól. ha meg már így csinálták, akkor IJ.
Pontszám: 6.50
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
348. hozzászólás - 2009.05.12. 14:03:36
Kérlek írj legalább 5 szakértelmet ami csak a "topot" támogatja.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 8.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
349. hozzászólás - 2009.05.12. 14:07:53 (Válasz Freez #348 hozzászólására.)
Remélem tesz hozzá ugyanennyi épületet is, ami hetekkel-hónapokkal előbb tápolta őket...
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
350. hozzászólás - 2009.05.12. 14:09:55
Blazek, nem kell ilyen ellenségesnek lenni. A top 25-ben is érző emberek játszanak. Ugyanakkor én nem lelkizni akartam, hogy sajnáljuk őket, hanem egyszerűen válaszoltam a kérdésedre.

Csak egy konkrét példa: engem megtámadni gyakorlatilag csak 3-6 szintel magasabbak szoktak, mert más "nem mer". Gondolj bele engem mennyire tápolna ha a ütéstávolság még jobban csökkenne. Amúgy egyszer már amúgy is csökkentették.

Az érem másik oldala: jelenleg 50. szintű karakterből 22, azaz huszonkét darab van. És én is veszem észre hogy mindig ugyanazokat az embereket verem meg, mert ők vannak...
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.05.12. 14:14:42-kor
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
351. hozzászólás - 2009.05.12. 14:46:13 (Válasz Ajgatsz #350 hozzászólására.)
Legalább össze lehet haverkodni egymás ütése közben.

"Nédda, most egyikünk sem találta el a másikat!"

"Azta, bejött a kritikus varázslatod, mázlista, de egyébként biztos megvertelek volna!"

"Csak azért bírtál leverni, mert mágiás cuccban voltam."

"Ma direkt hagytam, ma nem vadászok, nem érdekel hányan visznek el kínzókamrába."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
352. hozzászólás - 2009.05.12. 15:27:05
nem vagyok én ellenséges senkivel sem. elmentem láthatatlanba, annyit értem el vele, h nem 150-1500, hanem csak 350-1200. Ha meg ezek után még a 15%-os szabályt is elveszik, akkor végképp semmi értelme nem lesz malmozni. Engem is csak fentről támadnak. Én csak annyit mondtam, h ha azért nem csinálunk vmit, mert a pókokat erősítené, akkor elvileg ne csináljunk semmit, mert az általában csak egy szűk csoportnak jó, a többiek meg hőzöngenek. Sajnos ez egy ilyen játék, mi meg emberek vagyunk, soha nem jó semmi.
A hozzászólást Blazek módosította 2009.05.12. 15:27:44-kor
Pontszám: 5.33
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
353. hozzászólás - 2009.05.12. 15:31:57
A 15% szabályt nem veszik el. A tervek szerint a Világ4-en lehet lemondani a 15% szabályról.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
354. hozzászólás - 2009.05.13. 13:46:22 (Válasz Blazek #347 hozzászólására.)
Idézet: Blazek - 2009.05.12. 13:59:04
erre születik 150 új szabály+szakértelem+horda, meg mittudoménmégi, ami meg a top 25-öt tápolja, arra meg soha nem mondja senki, h jajj, ne legyen mert őket erősíti


En tobb hozzaszolast is olvastam akar itt, akar mas topikokban (lasd Jeriko vs. LE vedelem eltorlese), ami arrol szolt, hogy a top25-ot ne tapoluk feleslegesen. Tudnal konkretumokat mondani, hogy mik azok a szabalyok szakertelmek, amik a top25 szamara elonyosebbek, mint masnak?
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
355. hozzászólás - 2009.05.13. 13:50:20 (Válasz Zaccmester #349 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.05.12. 14:07:53
Remélem tesz hozzá ugyanennyi épületet is, ami hetekkel-hónapokkal előbb tápolta őket...


No varj, az, hogy valamit valaki elobb szerez meg, z az o ugyessege, ha az a fejlodesenk azonos szakaszaban masnak is elerheto, akkor az nem a top25 tapja, hanem mindenkie.

Sot ha mar ebbe belemegyunk, akkor mg lehet nezni, hogy a top25 mikor tudott transzplantalni, mikor tudott ultraspecializalodni, es azt latjuk, hogy mivel nem volt akademia, sokkal magasabb szinten jutottak ezekhez hozza. Nem ketseges, hogy a masodik harmadik stb. generacio visszafogott fejlodes nelkul is joval erosebb lesz azonos szinten mint a top (es itt most nem Sharparol beszelek, hanem a realis 54-55. szintu toprol, aki nem yurt TP-re).
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
356. hozzászólás - 2009.05.13. 13:55:29 (Válasz Kocos #355 hozzászólására.)
(Ezért sem értem azok taktikáját, akik abbahagyják, és majd visszanéznek 2 hónap múlva. Pl. Dzsó ha visszatér ősszel, olyan bikaerős 55. szintűek között fogja találni magát, hogy messze utolsó lesz mindenben. És éppen ezért nem aggódom én sem a "felzárkózás" miatt: amíg azt látom, hogy előreszámolva jóval erősebb leszek mondjuk 58. szinten mint a most ott lévők, addig nincs miért panaszkodnom.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8
irritálóAramyr del KerithyonFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
357. hozzászólás - 2010.10.08. 11:57:40
Nem lehetne a portyázást mondjuk a bajnoki viadalhoz hasonlóan súlycsoport szerint csinálni? Nagyon elegem van hogy többször is csak +7 szinntel és minimum 1-200 tulajdonság összegűek támadnak 3-4 állattal +10 szintjüknél magasabb cuccaikkal simán elkennek.
Pontszám: 3.25
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
358. hozzászólás - 2011.02.25. 18:11:33
Megintr egy elfeledett téma, amit lhet le kellen porolni.
Aramyr: nem csak a portyahatósugár de a bajnoki ollója is csúnyán nyílik felfelé haladva.
Itt akad is egy elég igazságtalan anomália: Jelenleg 55-75. szint között a bajnokik 8-9 fordulóval mennek, míg fentebb és lentebb ennél jóval kisebb számokkal. Ugye itt nagyságrendekről beszélünk, míg 5 forduló 17 és 32 fő közötti résztvevőt jelent (simán ki lehet osztani a lapokat előre ilyen kevés indulónál), addig 8 forduló 129 és 256 fő közötti résztvevőt. Mégis egy bajnokit osztanak ki itt is ott is. Elgondolkodtató.

De visszatérve az alapproblémára: a gond az hogy jelenelg kifizetődő a gyáva taktika, azaz megéri lefelé ütni. Az elmúlt időszak számos olyan intézkedést hozott ami erre csak rásegített (ismételhető PP-s küldik bővítése, EH hogy csak a legnyilvánvalóbbakat említsem). Mintha csak nem érezné a vezetés a játékkörnyeztre gyakorolt demoralizáló hatását a lefelé ütlegnek. Egyetlen jobb taktika van ennél, a klasszikus pók-taktika, ami elsősorban a 15%-ról felbukkanókra épít. Ez sem fogja megdönteni a "porig zúzom a kicsiket a kábítós küldi miatt" taktika népszerűségi indexét lássuk be. Eddig volt egy békés alternatíva ami hozott közel olyan egyenletes és erős karifejlődést, mint a mások kárán és szenvedésén fejlődő fenti két portyás megoldás, ez volt a VF-es láthatatlan vadászat. Ezt mint tudjuk Miklósék módszeresen kiírtották (illetve nevetséges kiskaput kaptak a homokozó-világ játékosai), megfosztva a játéksookat az egyetlen békés alternatívától, ami fenti - ne4m túl népszerű- tektikák alternatívája lehetne. Vannak persze egyéb taktikák(pl kihívós-szakizós-kalandozós), sok igen eredményes is, de ezek talán a legkifizetődőbbek az általam ismertek közül.

Visszakaynarodva a topic témájához:
Nem látok rá esélyt hogy ez a tendencia változzon, Miklós több ízben jelezte hogy nem nyitott a portyahatósugár szűkítése érdekében. Akkor legalább lássa be, hogy jelen rendszerben NEM ÉRI MEG bátor játékot játszani. Nem éri meg nekimenni a velünk azonos erejű/még erősebb játékosoknak, mivel a rendszer nem hogy jutalmazza, SŐT az esetleg sok TP-0 LE-s rémálommal egyenesen BÜNTETI ezt. Pedig erre lenne szüksége ennek a játéknak: midnenki a saját ligájában játszon, jutalmazza a rendszer a bátor játékot. Valamiylen módon érje meg az erős, nagyobb szintű karaktereket is támadni (pl nem bukhatsz annyit, többet rabolhatsz, kevesebb tp-t kapsz, akármi...). Ha ez nem fog megvalósulni marad a patkány módszer, a lesben lapulás és a lefelé ütlegelés és a spirál, hogy az erős még erősebb a gyenge még gyengébb lesz. És ezt az elkövetők és az áldozatok is megunják előbb utóbb...

A.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.61
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
359. hozzászólás - 2011.02.25. 19:09:55
Nem kéne nyitni a portya-ollót, ha lenne célpont
De ugyebár Miklósunk drága mélységesen elzárkózik a (perhas) 85-90. szinttől KH opciótól.
És igenis, amikor az ember már nem lát más célpontot csak a saját súlycsoportját vagy az erősebbeket, akkor igenis nekik megy (még 89-es kontinuummal is!!!).
Illetve van még a térkifordító adta taktika, azzal is lehet élni. Nem olyan jó a LE/TP aránya? Lehet. Bukok AF-es lehetőséget a váltás miatt? Igen? Ellehetetlenül a játékom? Korántsem.

Bajnoki esetében: ha nem az erősebb kutya...., akkor a Random adja a győztest (mindkettőre van példa bőven). Nem látom, hogy a közeljövőben ezt megpiszkálja Miklós. (Van bőven más, amit rendbe kell tenni.)

A láthatatlan vadászatra (habár v3-on alólam is kicsapta a "fát") tényleg ráfért a nerf, mert a lassúsága mellett irreális karik jöttek létre. (Jöhet a rinya-parádé, de igazam van)

Pontszám: 5.99
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
360. hozzászólás - 2011.02.25. 19:23:40 (Válasz Piciklon #359 hozzászólására.)
Egy idő múlva ezek a karakterek már egymás ellen küzdenének, semmi értelme nem lenne.
Aki láthatatlan vadászok között sima VFfel "rohan" az előbb-utóbb bekerül egy olyan kategoriába, ahol már nincsenek láthatatlan vadászok. Alacsony szinten tényleg erős karit lehet vele összehozni, 100külditől és a krausostól felejtős...
A hozzászólást Ricskosz módosította 2011.02.25. 20:36:08-kor
Pontszám: 5.21
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!