Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portyázási hatósugár korlátozása
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
141. hozzászólás - 2009.04.20. 08:23:50
Jó reggelt.Kicsit elszundítottam ma reggel,az eredmény: 03:30-tól 07:30ig 6 támadás,ebből 5 db 6szinttel magasabbról,1 pedig 4 szinttel feljebbről.Ez szerintetek normális? Hiába a gyógyulás meg a 3K+ ép,egy egész estés pihi után is csak 1200 ÉP-ben figyelek... Hmmmm...Viszonyításként: a 4+os karinál 3-400 sebzéskülönbség,a 6+osoknál 1000-1200 pont. Ez fantasztikusan kezdődik...
Normál esetben akár 1-2 szinttel magasabbtól sem esik be 100-200 pontnál több.Ezt kéne kicsit kiegyensúlyozni,hogy értelme legyen pl.a pihenésnek vagy a gyógyitaloknak,ami által talán kissé aktívabban részt lehet venni a játékban többeknek is.
A pufferelős vagy merészséges ötlet nagyon is tetszik...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
142. hozzászólás - 2009.04.20. 09:04:04
Csak felvetésre egy ötlet:
Lehetne a portyázási sugár dinamikus:

- Attól függne, hogy mekkora, hányan vannak az adott szinten. Ha kevesen, akkor nagyobb, ha sokan, akkor kevesebb. Mindenki tudjon legalább 50 másik karakterrel harcolni.
Pontszám: 5.83
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
143. hozzászólás - 2009.04.20. 09:41:53
A csatában összesen 128 sebzést okoztál, és 1118 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 92 lélekenergiát.
Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 22 életpontot.

heheh...pedig én nem vagyok egy gyenge karakter...és igaz 5 szintel nagyobb volt a tag plusz nem is zsennyegni akarok...dejazé 1100 sebzés után szaros 22 életerő gyugyulás...kissé...nahjó inkább nagyon nevetséges...

más

ha már ennyire reformot akartok akkor töröljék el a 2 tipusú portyapontos rendszert...nelehessen választani de lehessen le is meg fel is támadni csak kissebb szintintervallumban...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
144. hozzászólás - 2009.04.20. 09:54:09
Nem kell ide 6 szint...
Mind a ketten 25. szintűek vagyunk, Ő megvette 50-es kerivel a kőkardot, én még nem tudtam a káoszbotom lecserélni. Nagyságrendileg 40-el nagyobb védelmem van mint neki. CSAK A KŐKARD MIATT ez a csata eredménye:

A csatában összesen 242 sebzést okoztál, és 638 sebzést kaptál.

Minek ide 6 szint???

Hozzá kell tenni, hogy míg káoszbottal ment az illető, addig 13:7 arányban vertem szimulációban, és 300 felé nem ment a 150-es varázslatok ellenére sem a sebződés csatákban köztünk...
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.20. 09:56:10-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
145. hozzászólás - 2009.04.20. 09:57:28 (Válasz Birka #144 hozzászólására.)
Neked ELVILEG van rá lehetőséged hogy fejleszd a kereskedelmed ugyanannyira, és mivel egy szinten vagytok, ugyanazokat megvehetitek.

6 szint különbségnél ha ugyanolyan cuccban akarok feszíteni /ez által eredményesen harcolni vele/ akkor +60 kereskedelmet kellene elérnem. Ami nonszensz.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
146. hozzászólás - 2009.04.20. 13:26:24
Éppen arra írtam, hogy nem kell 6 szintes különbség, elég 10 kereskedelmes azonos szinten! Fogalmam nincs, hogy számolódnak a képletben bizonyos faktorok, de hiába veszek elvileg azonos átlag sebzésű fegyvert, ha az 6 szinttel magaasabbról van, esetleg még prémiumos is, akkor drasztikusan megnő a találati arányom és a sebzésem, lehet véletlen...
Pontszám: 5.88
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
147. hozzászólás - 2009.04.20. 15:14:08
Továbbra se érted a problémát akkor. Én nem az azonos szintűek kereskedelmi különbségéről írok, hanem hogy azonos kereskedelmi szintnél a 6 jétékos szint különbség 1 prémium tárgy szint különbséget is jelent.

Számszakilag, gyengébbek kedvéért:
lvl 50es és lvl 44es figura, mindkettő 100as kereskedelmmel.
Az első megveszi a lvl 60as fegyvert, a másik maximum akkor tudja ugyanazt a level 60as fegyvert megvenni ha 160as a kereskedelme.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
148. hozzászólás - 2009.04.20. 22:11:42
Előbb hosszú kommentet írtam, de elszállt, most kicsit dühös vagyok, így rövidre fogom:

amíg egy kp. szarul fejlesztett X+6. szintű kari jó eséllyel rommá verheti a te kp. jól fejlesztett X. szintű karidat addig itt komoly probléma van barátaim, ami korrigálásra szorul. Ugyanez a véleményem a 4-5 szintet átölelő bajnoki kategóriákkal, a fairplay nevében. Egész egyszerűen 5-6 szint alatt termelt tömérdek LÉ-t extrém jó játékkal behozni is igencsak nehézkes (mondjuk úgy kell a +5-6 szintű extrém rossz játéka is hozzá). EZ A LÉNYEG, itt kellene valahol a vitát folytatni.

És teljesen felesleges egészséggel, meg sebkötözéssel dobálóznotok, mert fontos-fontos, de elsősorban a portyakariknak, márpedig 30. szint felett a portya elsősorban állatkák tápolására és saját TP pumpálására jó dolog (amit részemről messziről kerülök). Egy átlag karinak (akikről ez a probléma szól) a magas egészség annyit jelent, hogy pihenés után többen tudják megtámadni, és tovább tart leüttetni magát a biztonsági zónába. De attól még uyganúgy rommá verik a nagyobbak, csak éppen többször. Azaz jó a még nagyobbaknak, rossz neki, de még rosszabb a nála 5 szinttel kisebbeknek akiket meg majd ő ütlegel sikerélmény reményében. És így tovább. Az hogy egy alapvetően igazságtalan rendszert kompenzálhat az hogy te is élhetsz vele, elég elfuserált és elítélhető gondolat sztem.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
149. hozzászólás - 2009.04.20. 22:13:39 (Válasz Varaszlo #147 hozzászólására.)
Ez azért 4 szint különbségnél is él.

lvl 50 és lvl 46-os figura ugyanazzal a fegyverkülönbséggel nyomul.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
150. hozzászólás - 2009.04.20. 22:52:49 (Válasz Birka #146 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.20. 13:26:24
Éppen arra írtam, hogy nem kell 6 szintes különbség, elég 10 kereskedelmes azonos szinten! Fogalmam nincs, hogy számolódnak a képletben bizonyos faktorok, de hiába veszek elvileg azonos átlag sebzésű fegyvert, ha az 6 szinttel magaasabbról van, esetleg még prémiumos is, akkor drasztikusan megnő a találati arányom és a sebzésem, lehet véletlen...


Hivatalos forrásból csivitelték a madarak, hogy + szintenként +1% támadást kapsz harcban. Ez számomra még elfogadhatónak is hangzik, de attól tartok ez csak egy része a képletnek...
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
151. hozzászólás - 2009.04.21. 08:24:32 (Válasz CaveMaN #149 hozzászólására.)
Nincs igazad, mert az új prémium cuccok generációja /és persze a nemprémeseknek is/ 6 szintenként jön.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
152. hozzászólás - 2009.04.21. 09:04:50 (Válasz Varaszlo #151 hozzászólására.)
???

A hatósugár csökkentése két szint haladékot ad.

a 46-os figura (aki 4 szinttel alacsonyabban van az 50-essel szemben), vagy

Szent ősi kardot fog használni
Szint: 54
Sebzés: 53-210
Erő: +10
Támadás: +10
Védekezés: +10
Egészség: +10
IQ: +10
Mágia: +10
Taumaturgia: +10

nemprémium esetén kristály rúnabotot
Típus: fegyver
Szint: 56
Sebzés: 50-200
Támadás: +6
IQ: +15
Mágia: +15
Taumaturgia: +15
Kábítás: +15%

Mind a kettő jelentősen gyengébb a 60. szintű árnykorbácsnál. A 44. szintű 10es kereskedelemmel ebből "csak" a Szent ősi kardot éri el. Nincs számottevő különbség, ugyanúgy szét lesz verve, a 46-os is.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.21. 09:05:04-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
153. hozzászólás - 2009.04.21. 09:10:31
Nézd meg Kaderát a micsuból
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
154. hozzászólás - 2009.04.21. 09:17:04 (Válasz Mortimer #153 hozzászólására.)
14 szint szép
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
155. hozzászólás - 2009.04.21. 09:18:29
Való igaz... de így is elkenem a száját. TÖ-ben nagyon le van maradva.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
156. hozzászólás - 2009.04.21. 09:27:46 (Válasz CaveMaN #152 hozzászólására.)
Nyilván utópista gondolat hogy azonos felszerelés legyen nekik mindig. Ezt soha nem is mondtam. Igen lesz 1-2 szint előnye akkor is ahogy írtad. Az viszont 48nál már eltűnik - ugyanazzal a fegyverrel harcolnak majd. Illetve ha sokat beáldoz +40 kereskedelmet /lásd Kaderát/ MÉG elérhet.

De ha marad a 6 szint különbség, akkor soha nem fogja tárgyakban utólérni a nagyobbat. És ez baj.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
157. hozzászólás - 2009.04.21. 09:31:54 (Válasz Varaszlo #156 hozzászólására.)
Lesz az 7 szint is Szerintem én 50-ről látni fogom az 57-est is. Nemsokára kiderül.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
158. hozzászólás - 2009.04.21. 09:32:14
Már ne haragudj, de nem értem miért olyan fontos, hogy beérjed a másikat. Mindenki ezzel jön. Én nagyon szomorú lennék, ha akármit csinálnék, akkor is beérnének simán a kisebbek és elvernének.

A világ két részre osztható:

Vannak akiket elverek, és vannak akik elvernek. Igaz van egy középréteg ahol kétesélyes a dolog, de velük szépen elkerüljük egymást, mert nem akarunk magunknak rosszat. A dolog a következőképpen működik: akit el tudok verni, azt jól elverem, és elszedem tőle amit tudok, azoktól akik meg elvernek, azoktól bujkálok illetve igyekszem minimalizálni a veszteségeimet. Igyekszem fejlődni, és erősödni, hogy sok legyen akiket elverek, és kevés abból akik elvernek.

Ez a természet rendje. Az olyan zöldségeket, mint fair-play, meg lovagisság azt olyan vegetáriánus-hippik találták ki, akik virágot nevelgetnek és az állatokat meg simogatják, ahelyett hogy levágnák és megsütnék.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.04.21. 09:39:49-kor
Pontszám: 6.58
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
159. hozzászólás - 2009.04.21. 10:11:46 (Válasz Ajgatsz #158 hozzászólására.)
Nem arról van szó hogy kisebbeknek meg kell tudniuk verni téged. De valami minimális esélyt azért adjunk a még támadható embereknek. ELVI esélyt.

Ellenkező esetben miért portyának hívjuk portyát? Hívjuk instant win gombnak, és lehessen 60. szintről is támadni az 1. szintű embereket.

A világszeméleted pedig remélem nem ez, csak karikíroztad magad. Ha mégis komolyan így gondolod akkor remélem azért alakult így mert sokszor erősen beverték a fejed óvodában és az iskolában.
Pontszám: 8.75
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
160. hozzászólás - 2009.04.21. 10:20:01
Mit értesz elvi esély alatt? Van elvi esély, rólam pattant már le 5 szinttel magasabb és 200-al nagyobb TÖ-jű karakter. Gondolom sokadig portyája voltam, meg hatalmas mákom is volt. A lényeg az hogy az ember olyat támad, akit úgy érez nagy eséllyel lever. Én minden esetre így szoktam csinálni, és nem nagyon pattanok le. Azzal hogy csökkenne az üthetőségi rádiusz azzal nem érnél el sokmindent. Az emberek akkor se mennének bele kétesélyes portyákba. A rádiusz csökkentése csak az erős karaktereknek kedvez, mint pl nekem. Engem általában 4-5 szintről magasabbról támadnak meg. Ha le lenne csökkentve a portya küszöbb, akkor nekem lenne a kánaán, mert engem nem támadnának, én meg tudnám továbbra is pacallá verni az 1 szint sugárban levő nálam gyengébb karaktereket.

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy üdvözöljek minden kedves áldozatomat. Nincs veletek semmi bajom, ha gyakran rátok járok az azért lehet mert szerepeltek a portya ablakomban, és könnyű esetnek tüntök. Fel a fejjel.
Pontszám: 4.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!