Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.02.17. 12:36:39
Szervusztok!

Két dolog együttesen nagyon sokat segíthet: komoly adó- és járulékcsökkentés, illetve a büntetési tételek erőteljes növelése bizonyos szint felett.

Különbség van ugyanis a szándékos nemfizetés, és az elszámolásból adódó tévedés miatti hiány közt. Az APEH által kiszabott pótlékok azonos szintje mellett a büntetési tételeket meg kéne tízszerezni, komolyabb összegek esetén (10 millió fölött) megszázszorozni. Mindjárt érdemesebb lenne fizetni, meg bejelenteni mindenkit rendesen, mert a csalásból befolyó nyereség többszörösét bukná a büntetés miatt a vállalkozó.
Dátum: 2009.02.17. 12:30:27
Szervusztok!

Salx narval: Igazad van, sajnos... de pont azért nem lesz itt igazi demokrácia, mert az igazi demokráciában van egy kemény központi hatalom, amely bizonyos tág határokat be tud tartatni.

A halálbüntetés eltörlése azért volt nagy hiba, mert így most a tényleges életfogytiglant osztják úgy, mint a halálbüntetést régen. Aki pedig hidegvérrel gyilkol, ne adj' Isten többször is, az vihargyorsan kitakarítandó a társadalomból. Egyébként senki ne gondolja, hogy jó volt deklarálni a bűnözők jogait. Aki bűnt követ el, az a jogairól is lemond a szememben, tehát nyugodtan kezelhető keményen.

Jó, az előzetesben nem kell túlzottan keménykedni, senki nem tökéletes. De ne akarjon már egy gyilkos netezni, tévézni, bulizni, vagy jól élni élete végéig az átlagemberek pénzén! Aki komoly dolgot tett a törvény ellen, azt ne pátyolgassuk. Minél komolyabbak a szankciók, annál ajánlottabb figyelembe venni őket.

Bocsánat, ez goromba lesz: Az USA ugrál mindenütt, hogy így meg úgy az emberi jogok... miközben odahaza nem igazán van így. Guantanamo, az iraki börtönökben történtek nem azt mutatják, hogy ők figyelembe veszik ezeket. Akkor pedig ránk minek erőszakolnak betarthatatlan követelményeket?

Ha majd a társadalom a kemény büntetések hatására megtanulta, hogy hol vannak a határok, majd lehet enyhíteni, de addig nem.
Dátum: 2009.02.15. 07:48:19
Szervusztok!

Valaki emlegette a WoW-ot, hogy van ott retalent, ha nagyot változtatnak. Nem is mondott nagy szamárságot. Ott a kiegészítő előtt a szakértelmek megváltoztak, és mindenki minden szakértelempontot visszakapott, és újonnan eloszthatta őket.

Elméletben egy hasonló itt is lehetséges lenne, némi módosítással. Annyi pontot kellene rögzíteni, amennyi az állattartáshoz kell, azaz a Vezetőképesség, és a Tanulás képesség lenne rögzítve, ezek tovább fejleszthetők lennének, de kevesebb nem lehetne az értékük, hogy a már befogott állatok ne vesszenek el.
Ez persze programozást igényel, de elvileg megoldható, s nem is állandóan lenne szükség rá, csak a nagyobb változásokkor, mint amilyennek ez az állatmódosítás kinéz, tehát manuálisan indítható lenne, egy admini körüzivel jelezve a dolgot, mint a kvízolimpia esetén.

Ha ez létrejönne, akkor nem nyafoghatna senki, mert az új helyzethez alkalmazkodhatna a szakértelmeivel, s lehetővé válna komolyabb változásokat is nagyobb felzúdulás nélkül átvészelni.
Dátum: 2009.02.13. 12:30:53
Szervusztok!

Akkor a lélekkútkisütéssel mellélőttem. Rosszul emlékeztem. Ami viszont tény: vadászónak nem kell a szinguláris ismeret, ha azt egy párbajküldi kiváltására tették be, az nagy kitolás.
Szervusztok!

Cvalytius: A cég reklámozza magát, de nem úgy, hogy minden műsor előtt lemegy valami idegesítő spot, ritkábban fut, de még nem volt rájuk panaszom.

Az agresszív reklámkampány miatt én például messzire kerülöm a céget, mert eddig úgy tapasztaltam, hogy igaz a mondás: Jó bornak nem kell cégér. Bármilyen téren vásárolok, nem a most aktuális slágertermékeket keresem, hanem amik jók. A kettő gyakran nem fedi egymást.

Nem kell bemutatnod a szolgáltatóipart, dolgoztam kereskedelmi egységben, tudom, hogy nem csak fésülködni kell az eladóknak... de aki nem ért a vásárlók nyelvén, és/vagy nem ismeri a terméktípus eladásához szükséges információkat, az kutyafülét nem ér. A szaktudás gyakorlattal pótolható, a vásárlóközpontúság nem tanulható.
Dátum: 2009.02.13. 12:16:41
Szervusztok!

Aki nem szeret portyázni, annak nem kéne a szinguláris ismeretek, csak LE-pazarlás. Irdatlan nagy kicsellózás a nem portyázókkal, ha tényleg ez a kiváltás... dobjon ki 50000 LE-t, vagy többet az ablakon a semmiért, vagy költsön a nemlétező pénzéből nem keveset, hogy kisüthesse a lélekkutat. Értelmes másodlagos funkció kell, nem kiszúrás.

Egy vadászós kari bízhat abban, hogy meg tud válaszolni akár 200 kvízkérdést is, legfeljebb az idő a kérdés... de majdnem több szintnyi LE kell, ha a felesleges szakértelmet feltolja, ami portyakezdeményezéskor működik.

Hasznos lenne az is, hogy a szakértelemhasználatot kérő küldetések ne csak támadva legyenek megcsinálhatók. Tegyenek hozzá inkább még két-három alkalmat, de adják meg a lehetőséget, hogy védekezve is teljesülhessen a küldetés.
Szervusztok!

Engem a VF-ban az zavar, de nagyon, hogy éjjel-nappal reklámozzák magukat, hogy ők milyen szuperek, miközben még a reklámjaik is idegesítőek.

Emellett nekem jók a tapasztalataim a saját mobiltársaságommal, nem is folynak ők a csapból is.

Lehetséges, hogy a munkaerő megfizetése helyett a reklámköltségeket fejlesztik? Az utóbbi ok miatt nem megyek a VF-hoz, nem fizetnek, és nem alkalmaznak szakembereket, csak csinos hölgyeket, akik lépésről lépésre végigmennek a feladatsoron, de nem értik, hogy mit is tesznek. Ez utóbbi persze általános dolog, a fizetés minél lejjebb szorítása a cél, ezért nem mernek felvenni senkit, aki valamit is tudhat.
Dátum: 2009.02.12. 13:14:31
Szervusztok!

Most lehet, hogy megdöbbentek sokakat, de igazából két dolog mellett vagyok: Vissza kéne állítani a halálbüntetést, és komolyan megemelni a büntetési tételeket, illetve vissza kéne adni a rendőröknek a jogaikat. Régen ugyanis, ha a rendőr rád szólt, lapítottál, mint szivarvég a fűben. Most meg a betörő úrnak áll feljebb, ha a rendőr meg meri kérdezni, hogy mit is keres feszítővassal a kezében az ajtó előtt.

Életvédő vagyok, ezért lenne jó a halálbüntetés a hidegvérű gyilkosságért. A szigorítás, ha a rendőrök jogainak visszaállításával jár, nagyon komoly csökkenést eredményezhet a bűnügyi statisztikában. Régen is kevés volt a tolvaj, mert ha elkapták, félkezű lett, a második alkalom után már nem volt mivel lopni. Most ez a szigorúság hiányzik, nem feltétlen volt ártalmas a tekintélyelvű régi rendszer ebből a szempontból. Ráadásnak ugye akkor volt munka, és meg is lehetett élni belőle. Most nincs munka, de ha van, abból sem lehet megélni, csak két-három műszakkal.
Dátum: 2009.01.12. 08:00:48
Szervusztok!

Miklós: A sajtolásra, és a többi időhöz kötött dologra - szerintem - működhet az, hogy napi annyi pontot kapsz, amennyi a szakértelmed, avagy a beállításod, és az Ép-d függvénye, hogy mennyit használhatod.

Korlátozás az eddigi rendszerben (Nem a program szerint, hanem a kari szempontjából):

Térkapu: A monc üt, mint a mennykő... úgyhogy jó eséllyel kettőnél többet ritkán vernek le egyszerre, vagy varázsitalt fogyasztanak. A korlát tehát az ÉP.

Portya: Az, hogy nyolc órán belül nem támadható ugyanaz a játékos, csak háborúban, és egy órán belül még ott sem, az elegendő korlát. Portyapontot meg úgyis a meglévő számítás szerint fog kapni, amit ő dönt el, tehát hadd szóljon... a portyabüntetést pedig meg lehetne felezni, vagy negyedelni... tehát az ötödik kaphatna -5%-ot, a hetedik -10-et... bár a vonatkozó küldiket akkor át kell írni. Ez önmagában szétterítené a portyát, mert ugye nem támadható senki a támadást követő öt percben. Így kisebb eséllyel vernék szét a kicsiket, mert a támadáshullám kevésbé terül szét, kivéve a melóból játszókat.

Sajtolás: fog a Vezetőképesség, és a találati (elfogási) valószínűség. Elméletileg hiába van 90-es szakértelmed, ha egy darab lényt sem fogsz el, vagy nem sajtoltad ki az utolsót... és közben ugye be is nézhetnek portyázók.

Az Epikus lényekkel nincs tapasztalatom, de szerintem működhet itt is az, ami a térkapunál: Naponta annyiszor kűzdhetsz, amennyi az emlékmű szintje. Ha csak egyszintes, akkor korlátozhatja a tapasztalati szint, például szint/5 alkalommal használható. (Ez utóbbi változhat, most hasracsapásos módszerrel adtam egy értéket.)
Szervusztok!

Thsabeeka: A névnapos kérdések az adott nevet viselőknek lényegesek, és azoknak, akiknek van ilyen nevű közeli ismerősük, vagy rokonuk. Mindenki más számára lényegtelen, és nem fog utánanézni, csak ha majd születik egy ifjú, Csaba nevet kapó baba az ismeretségi körében.
Szervusztok!

Kár, hogy kiesett... de Angyalka majd megtanítja az ostobákat, hogy olvasni jó. :-D
Dátum: 2009.01.06. 08:19:44
Szervusztok!

A mai termés:

Ki hozta létre a Fekete Sereget Magyaországon?

4. Károly
2. Ulászló
Hunyagi Mátyás
Károly Róbert
Elkarmolás, Hunyadi.

*

Hányszoros világbajnok Hamilton (F1 pilóta)?

1
2
4
nem is versenyzik

Rühellem a stílusát… de először is, ha már világbajnok, tiszteljük meg a teljes nevével, Lewis Hamilton, ugyebár. Amellett komoly esélye van, hogy elavul, bár én örülnék neki, ha örökérvényű lenne. Az utolsó válaszért meg kijár egy nagy pofon a beküldőnek, értelmes válasz is kerülhetett volna oda, nomeg a sportág sem ártana.

*

Melyik a föld legmélyebb tava?

malawi-tó
bajkál-tó
tanganyika-tó
kaszpi-tenger

Föld, a válaszok pedig tulajdonnevek.
Dátum: 2009.01.06. 06:49:40
Szervusztok!

Sir Ny: Ez nem hiszem, hogy meg lesz valósítva... pedig én nagyon örülnék neki, az engem támadgató Tp-huszárok pillanatok alatt lekopnának rólam, mert nem lenne értelme támadniuk engem. LE-t ugyanis nem visznek az esetek 95%-ában, a maradékban jó eséllyel nem érik el a 100 LE-t, ami a állatuk félnapi kajájára sem lenne elég.
Dátum: 2009.01.02. 12:38:10
Szervusztok!

Nem tudom, ki írt kérdést a NASA által kifejlesztett, űrben is írni képes golyóstollról, és a szovjet módszerről, de nagyon gratulálok neki, remek kérdést írt. Kérek tőle még ilyeneket, jó kérdés, és még szórakoztató is volt.

Ha már szidalmazás éri a kérdéseket, legalább a dicséret is járjon neki.

(Bocs az enyhe offért!)
Dátum: 2009.01.02. 12:27:55
Szervusztok!

Daddy: Írj egy üzenetet Hatsepsutnak, pontosan bemásolva a hibás kérdéseket... és add meg neki, hogy mire javítanád a választ. Ha nem duplikált a kérdésed, akkor kijavítja.

A másik lehetőség, bár az hosszabb lehet, hogy beírod a Kvíz2 fórumba, hogy elszabtad, és a javításig mi a helyes.
Szervusztok!

Ha azonnal törölni-t mondok egy kérdésre, azt általában be is írom a kvízbe... tehát én vállalni szoktam, ha tiltakozom a kérdés ellen. Mondjuk, mostanában vagy a random kavart be, és nem kapok értékelendő kérdéseket, vagy letiltottak az értékelésről. Az előbbire gyanakszom, mert üzenetet nem kaptam. :-D

***

Az előző hozzászólásomon módosítottam egy csöppet, kimaradt egy tagmondat, mert elszabtam. A helyes, és értelmes rész:
Sigmar: valahol igazad van, hisz egy irodalomprofesszor esetleg a víz képletét se tudja, mert hiába tanították neki, már elfeledte, mert semmi szüksége nem volt rá, s közben olyan költők teljes életrajzát is könyv nélkül vágja, amit más nem hallott.
Szervusztok!

Xena: Többször mondtam már, hogy kéne egy kisebb csapat, aki értékel... pont az ilyen anomáliák elkerülésére. Én is lexikálisként küldtem volna vissza a kérdésedet, de az Egerágasat is. Valóban speciális tudás, mert tudtommal nem ismeri mindenki a falvak pontos helyét, ám az, hogy véletlenül környékbeliek, vagy földrajzkedvelők kapták értékelésre, ezért átcsúszhatott.

És igen, vannak értékelők, akik minden szemetet átengednek, és olyanok is, akik semmit. Mindkét szélsőség ki szokott esni, de amíg értékelhet, addig keveri a bajt.

Sigmar: valahol igazad van, hisz egy irodalomprofesszor esetleg a víz képletét se tudja, mert hiába tanították neki, már elfeledte, mert semmi szüksége nem volt rá, s közben olyan költők teljes életrajzát is könyv nélkül vágja, amit más nem hallott. Neki is nehéz lesz eltalálni, hogy mi a megfelelő nehézség...
Dátum: 2008.12.29. 06:43:42
Szervusztok!

Én is elszabtam pár kérdést, ez benne van a pakliban. de 41-re még így is helyesen válaszoltam, Google, és egyéb segédeszközök nélkül, és ezt az arányt tartani is szoktam egy kis szórással.

Aki guglizik, az megérdemli, hogy bukja az olimpiát, elvileg ugyanis nem lenne használható az olimpián a net, mint információforrás, mert nincs rá idő. Én is behúztam focis kérdést, a beküldő kedves édesanyja kaphatott is egy csuklásrohamot... de ilyenkor tippelni kell, és ha bejön, akkor jó, ha nem, akkor ki fog esni.

Tény: kéne moderátorcsapat, Hatsepsut egyedül nem bírja takarítani a sok szemetet... Ha pedig moderátori döntéssel vissza lehetne tenni értelmes kérdéseket, talán elfogynának az abszolút ostoba kérdések.
Dátum: 2008.12.28. 13:28:26
Szervusztok!

Dell: Ez nagyon recens változtatás, még nem hallottam róla... de miért követeled meg, hogy a taxonómia legújabb, épp csak publikált, bár nem feltétlenül elfogadott adathalmazát tekintsük általános műveltségnek?

Mindenki, ha a szakmájába vágó, egyetemi szintű precizitást vár el egy játék kvízétől, nagyot hibázik. Meglesem majd egy szakkönyvben, hogy igazad van-e, de általános szinten a kérdés helyes. Ne kérj egyetemi diplomát követelő tudást egy középiskolástól.
Dátum: 2008.12.28. 13:24:45
Szervusztok!

Mesikoszan: Részben jogos, amit kérsz, ezt én, ha véletlenül értékelnem kell egy kérdést, figyelembe is veszem... de a fantasys kérdések, és a szerepjátékok egy bizonyos - nem túl magas - szintig még be kell férjenek, mert egy fantasy játék oldalán vagyunk.

Amit én is kidobálnék: A HKK ranglista, és versenygyőzelmi kérdései, a lapok színei és szövegezése, a különböző szerepjátékok szabályzata... de nem lesz egyszerű kiutálni a nem idevaló kérdéseket.