Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2009.04.20. 22:11:42
Előbb hosszú kommentet írtam, de elszállt, most kicsit dühös vagyok, így rövidre fogom:

amíg egy kp. szarul fejlesztett X+6. szintű kari jó eséllyel rommá verheti a te kp. jól fejlesztett X. szintű karidat addig itt komoly probléma van barátaim, ami korrigálásra szorul. Ugyanez a véleményem a 4-5 szintet átölelő bajnoki kategóriákkal, a fairplay nevében. Egész egyszerűen 5-6 szint alatt termelt tömérdek LÉ-t extrém jó játékkal behozni is igencsak nehézkes (mondjuk úgy kell a +5-6 szintű extrém rossz játéka is hozzá). EZ A LÉNYEG, itt kellene valahol a vitát folytatni.

És teljesen felesleges egészséggel, meg sebkötözéssel dobálóznotok, mert fontos-fontos, de elsősorban a portyakariknak, márpedig 30. szint felett a portya elsősorban állatkák tápolására és saját TP pumpálására jó dolog (amit részemről messziről kerülök). Egy átlag karinak (akikről ez a probléma szól) a magas egészség annyit jelent, hogy pihenés után többen tudják megtámadni, és tovább tart leüttetni magát a biztonsági zónába. De attól még uyganúgy rommá verik a nagyobbak, csak éppen többször. Azaz jó a még nagyobbaknak, rossz neki, de még rosszabb a nála 5 szinttel kisebbeknek akiket meg majd ő ütlegel sikerélmény reményében. És így tovább. Az hogy egy alapvetően igazságtalan rendszert kompenzálhat az hogy te is élhetsz vele, elég elfuserált és elítélhető gondolat sztem.
Idézet: Meszy86 - 2009.04.19. 17:28:49
Nem mentegetőzni akarok de már kezd unalmas lenni a portya. Ebből kifolyólag tettem be magamnak egy kis izgalmat és már nem 30 hanem -80%-ig támadok így vannak vereségeim is de legalább izgalom is.

ui.: Én 10 pontot adtam a csatára tényleg jó kis csata volt egyébként ellened -80%-al támadtam.


Üdv Meszy,
Ugyanúgy -80-al mint ellenem régebben -30%-mal -4 szintről? Ha nem akarsz mentegetőzni akkor sztem ne mentegetőzz, és hitelesebb maradsz.

u.i. : A karid ettől még kétségtelenül verhetetlen a szintjén, sztem ezt senki nem kérdőjelezi meg.
Dátum: 2009.04.19. 10:45:05
Egyetértek a többséggel. Egyszerűen nem vagyok meggyőzve arról, hogy kb. ugyanúgy fejlesztett karakterek között 5-6 szint különbségnél reális esély van győzelemre. 30 TP-s küöldetést nemrégen szenvedtem össze. Szintemen top1 37-esként a legutolsó 43-asokat ütöttem ( nem beszéltem össze senkivel ugyanis). HarmadjárA sikerült is, éppenhogy. Nem tudom hogy miféle bizonyíték kellene még ahhoz hogy érthetővé váljon mit jelent 6 szint különbség (amiről már ne is haragudj Ariel, de kb fingod sincs fentről a páholyból).

Más: a sokat ajánlgatott szinguláris+valóságformázás öngyilkosság a középmezőnynek. Fogyatékos nagyranőtt torzókat gyártana. Egyedüli létjogosultsága a topért folyó küzdelemben lehet, de ebből a 98% már régen kiszállt (szvsz: legyen mindenki a saját szintjén a legjobb).

Nincs szívem tovább OFF-olni.
Talán ideje lenne nyitni egy topicot a támadhatósági korlátról
Dátum: 2009.04.16. 21:09:19
Yworl:

Elnézést előre hogy OFF-ba megyek el, de teljesen igazad van. Ebből a terminológiából következik, hogy teljesen érthetetlen a bajnoki viadalok 4-5-6 szintet felölelő csoportbeosztása, amikor már 2 szint alatt is elképesztő előnyöket lehet összehalmozni csak CSP-ből, térkapuból és küldetésből. Anno erre rákérdeztem pm-ben Miklósnál és azt mondta, higgyem el hogy később nem számít annyit a szint. Extrém kis szinteken elfogadom, hogy kisebb TÖ--diff kapcsán a random miatt valóban sokat számít 1-1 szintnyi előny is, de 20. szint felett már kezd konzerválódni a szintek adta előny (egyre több Lé ezzel kkb egyenes arányban egyre drágább tulajdonságok/szakik) és egy kp. jól fejlesztett +4 szintű ellen csak egy extrém szintvisszamaradottnak van esélye - 2-3 szintenként van átlagban 1-1 ilyen, és ők is inkább kivétel erősíti a szabályt elven, tehát elhibázott lépés lenne messzemenő következtetéseket levonni belőlük. Egyetlen elfogadható érv a nagyszintkülönbségű ütések ill. kategóriák mellett az a kb top 50 helyzete, akiknek valóban igen csekély lehetősége nyílik portyázni. De hát miattuk megszívatni a többi többbezret finoman szólva sem etikus... Nem beszélve arról, hogy nyilvánvaló okokból -ahogy Miklós is levezette- a többség élni fog ezzel a fairplaynak csak távolról nevezhető lehetőséggel, miszerint az életkedvét is elveszi a -5 -6 szinteseknek a 99%-os biztonságú támadásokkal. Ez demoralizáló és meggyőződésem szerint hosszú távon rossz hatással van a játékosbázis méretére. Sok-sok próbálkozás van (védelem itala, sebzéskompenzáció, stb), de valójában a problémát a gyökerénél kellene megfogni és a támadhatósági szintkülönbséget kellene csökkenteni (ezzel együtt viszont az elbújós taktikát is lehetne gyengíteni: kisebb Ép% nyújtana csak portya-védettséget).

Elnézést az OFF-ért, tudom a háború csarnoka téma és nagyon elkanyarodtam, de nagyon érik már erre is egy topic (ha még nincs).
Dátum: 2009.04.14. 17:37:05
Mivel kicsit szétoffolódott a topic, összefoglalnám az érdemleges javaslatokat (saját észrevételeimmel megtoldva):

1) Egyszerre csak 1 fordulót lehessen megnézni (támadásokban se látszódjon addig!) és folyamatosan haladjunk előre a viadalban. Mindig kattintása lehessen megnézni a köv. fordulót.
Esetleg legyen egy izgalomfokozó várakozó oldal is minden forduló előtt, pl:
1. forduló
Bikkamakka12 VS KöményJani
kép kép
szint szint
(esetleg cuccok, stato, stb)
EREDMÉNY (katt)

2)
A sorsolás mindenki számára faágszerűen kibontható, megtekinthető (saját meccsek megtekintése után) saját kategóriájában.

Eddig sztem nem lesz gond, mivel egybehangzó helyeslés fogadta, és Baraty is felvetette ezeket a javaslatokat. Nézzük a többi javaslatot.

3) Svájci rendszer 4-6 fős csoportokkal, ahonnan első 2-3 jut tovább az egyenes kisesébe. Ala TF olimpia. Miért? Akinek esélye sincs vagy simán pechből kizúg első körben mert első körben besorsolják ellene pl Nephilát, annak is legyen némi játékélménye legaslább a csoportkörök idejére. Másrészt lehetne úgy hogy csoportelsők csoportmásodikkal kerülnek össze a kiesésben ezért lenne némi súlya csoportoknak is, talán reálisabb eredmények születnének és nem fordulhatna elő hogy a a kategória két fő esélyese első körben kiesik, és az sem hogy van egy sokkal gyengébb ág mint egy másik.


4) A viadalért kapjanak a játékosok (jelképes) LE-t, ala kvízolimpia. Pl nyert meccsek X szint X konstans (10?) Hozomány--> az is jelentkezne, aki már kiábrándult/esélytelennek érzi magát.

5) Nevezési határidő kitolása, nevezési határidő korábbi bejelentése. Személy szerint az emlegetett 3-4 hetes jelentkezési idő nagyon rossz megoldás, mivel átláthatatlanak lesznek a ktegóriák (ki hova nevezett, kb a viadal napján derül ki), ráadásul az optimalizátorok még jobban bebetonozzák magukat a bajnoki medálokba (pl 2 héten belül nevez ugyanabba a kategóriába és mindkétszer megnyeri). Én max. 1 hetes határidőt tartok elfogadhatónak, így nem lenne annyi a kategóriákból éppenhogy átcsurranó esélytelen karakter.

6) Kategóriák számának növelése, gigászi 4-5-6 szintet átölelő kategóriák megszüntetése, felosztása. Nem igazán sikerült sok játékost meggyőznötök affelől, hogy magasabb szinteken a szint nem annyira szignifikáns (sőt 4-5 szint különbséggel csomagolhat is, hacdsak nem extrém szintvisszamaradott). Javasolom a kategóriák egységes 2 szinternkénti felosztását. Ez tervezhető, átlátható és vállalható. (esetleg a legkisebb szinteken maradjon meg az 1 szintenkénti csoportbesosztás). A probléma a magasabb szinteken ténykedő kevsebb játékosból adóddott anno, de ezen túlhaladott a játék, ne miattuk szívjon mindenki más aki elérte ezeket a szinteket. Az extrém kevés nevezővel induló kategóriák (99,9%-ban legfelsőbb szintek) esetleges összevonása még be lehet iktatva a rendszerben.

7) 2 nyert meccset esetleg legjobb 8-tól v 4-től be lehetne vezetni addig ne, had legyen esélye azoknak is akiknek a random istenség nélkül esélye sem lenne (random minden versenyen van, kezdve a pókerrel, a profi focin át a forma1-ig. Ez se legyen kivétel csak mert számítógépes játék. Papírforma csak elméletben létezik, mert sokszor beleszól a sors (itt: random). Aki megméretteti magát annak ezt el kell fogadnia.

8 ) Nyeremények: ne csak a győzetesek legyenek jutalmazva hanem legalább a dobogósok (bronzmeccs is! ). Hasonlóként tudom ezt elképzelni mint a kvízmedált. A 2. és a 3. is kap vmit csak jelentéktelenebb, inkább jelképes medált (+1-2 akármi). Szóba került a bajnoki medál átalakítása is, +1 összTO helyett, permanenesen növeljen egy nem LÉ növelő/nem harci szakit.

9) Győzetesek (sőt inkább top3) névsora kategóriónként körüzenetben megtekinthető lenne (ügyelve hogy csak saját meccseink megtekintése után legyen erre mód). Nem csak saját kategóriában. Akárcsak a kvízolimpiánál ez is van akkora presztizs.

+1) Szvsz: A bajnokokat sztem tovább szivatni talán nem kellene, ők az eredményeikért megdolgoztak. A -5TÖ/medál pont elég szivatás. Nem lehet mindenki bajnok. De aki mégis az akar lenni, az igenis izzadjon meg érte keményen!
Dátum: 2009.04.10. 20:04:40
Idézet: AranyAlma - 2009.04.09. 12:46:09
Az allatos cuccok oskoszukseglete mikor is csokken? Mar nagyon varjuk!!


Amíg mindenki megveszi mind3 (mind4) állatához az implantátumot jelen áron, ugyan miért is csökkentenék. Ezt max mi tudnánk megbojkottálni, de szemmel láthatóan 10 őskavicsot sem tartják kevésnek érte a legtöbben, hiszen jól fogy a kufárnál a cucc...

Ettől függetlenül a kérdés teljesen jogos. Az állatfelszerelések árai irreálisak (pláne a fókuszkristrályok/élettöltő lecsökkentése után). Húsvéti megelepetésnek igazán be lehetne dobni, én biztos könynebb szívvel cserélgetném ezután a felszereléseket pl. bajnoki előtt

Idézet: Nari77
Re: Várható fejlesztések
1068. hozzászólás - Ma, 17:20:19
Te jó ég miért kaptunk ennyi lepontozást?? Aki csak azért pontoz, mert nem bírja a képem, az ne olvassa el amit írok.

Talán azért, mert amit itt csináltok az már a csevegés kategória, és totális szétoffoláshoz vezet.
Dátum: 2009.04.09. 21:28:27
Kárhozat!

Mint jelen topic megnyitásának fő "sürgettetője" ideje nekem is leírnom a véleményemet.


1) A kiestél az X.-edik körben terminológia elhagyása. Egyértelműen ez a e rendszer legkiábrándítóbb része, kategóriánként egyetlenegy embernek okozva örömet (de a meglepetés örömétől őt is megfosztva).
Ezt akár úgy lehetne ahogy Te felírtad (pl 5-10 percenként új forduló jelenik meg), akár úgy hogy egyszerre csak 1 fordulót nézhetsz meg (támadásokban sem látszik addig!) és folyamatosan haladsz előre a viadalban. Bárhogy is legyen, mindig kattintása lehessen megnézni a köv. fordulót (esetleg ilyen formában lehessen látni:
1. forduló
Bikkamakka12 VS KöményJani
kép kép
szint szint
(esetleg cuccok, stato, stb)
EREDMÉNY (katt)

2) Svájci rendszer 4-6 fős csoportokkal, ahonnan első 2-3 jut tovább az egyenes kisesébe. Ala TF olimpia. Miért? AKinek esélye sincs vagy simán pechből kizúg első körben mert első körben besorsolják ellene pl Nephilát (tudom ez már nem történhet meg...) annak is legyen némi játékélménye. Másrészt lehetne úgy hogy csoportelsők csoportmásodikkal kerülnek össze a kiesésben ezért lenne némi súlya csoportoknak is, talán reálisabb eredmények születnének és nem fordulhatna elő hogy a a kategória két fő esélyese első körben kiesik, és az sem hogy van egy sokkal gyengébb ág mint egy másik.

3) A sorsolás mindenki számára kibontható, megtekinthető (saját meccsek megtekintése után) saját kategóriájában

4) 2 nyert meccset esetleg legjobb 8-tól v 4-től be lehetne vezetni addig ne, had legyen esélye azoknak is akiknek a random istenség nélkül esélye sem lenne (random minden versenyen van, kezdve a pókerrel, a profi focin át a forma1-ig. Ez se legyen kivétel csak mert számítógépes játék. Papírforma csak elméletben létezik, mert sokszor beleszól a sors (itt: random). Aki megméretteti magát annak ezt el kell fogadnia.

5) Engem nem sikerült meggyőzni arról, hogy magasabb szinten 4-5-6 szintnyi különbség már sokkal kevésbé szignifikáns mint lentebb (azt elfogadom hogy nagyon kis szinten a kis TÖ miatt a randomnak nagyobb a szerepe, de ez max 15-20 szintig érvényes). Ennél fogva sokkal igazságosabbnak tartanék egy fix 2 szintekre lebontott kategóriát. Több bajnok lenne, ez igaz, de nem kell feltétlenül medált aggatni mindenki nyakába...

6) Nyeremények: ne csak a győzetesek legyenek jutalmazva hanem legalább a dobogósok (bronzmeccs is! ). Hasonlóként tudom ezt elképzelni mint a kvízmedált. A 2. és a 3. is kap vmit csak jelentéktelenebb, inkább jelképes medált (+1-2 akármi).

7) A viadalért kapott Le nekem nem jutott eszembe, de a kvízolimpia után jogosan felmerül. A gond az hogy így az erősek lesznek még erősebbek, úgyhogy ezt át kellene gondolni mennyire jó ötlet (mondjuk a rendszer készít egy TÖ-SZÖ szerinti rangsort és ehhez méri a teljesítményt de ez bonyolítás).

8 ) Később esetleg állat olimpia szerintem zseniális geg lenne, de ehhez gondolom külön harcrendszert kellene írni. Talán majd egyszer ha nagyon sok időtök lesz. Győztes állatok speckó fókuszkristályokat vagy medálokat kaphatnának. Itt is lennének szint szerinti kategóriák, de itt a random nyugodtan lehetne nagyobb úr mivel az egész poén, így kicsit lehetne tápolni a kevésbé erős karikat is.

9) Győzetesek (sőt inkább top3) névsora kategóriónként körüzenetben vagy a bajnoki viadalnál egy kattintással megtekinthető lenne (ügyelve hogy csak saját meccseink megtekintése után legyen erre mód). Nem csak saját kategóriában. Akárcsak a kvízolimpiánál ez is van akkora presztizs.

Tömören kb ennyi, ha még vmi eszembe jut, majd ide kiegészítem. Kösz a figyelmet.

Aurri
Dátum: 2009.04.08. 20:23:16
Idézet: Baraty - 2009.03.27. 15:10:16
Nem felejtettük el őket, továbbra is tervben vannak, de a mostani viadalra még biztos nem lesznek meg.
Jövőhéten a viadal után nyitok majd egy topicot (ha elfelejteném, juttassátok eszembe. ), amiben mindenki leírhatja majd az ötleteit, megbeszéljük, melyik mennyire megvalósítható.


Khm..

Várjuk azt a topicot, Baraty!
Üdv!

Pár meglátás a magyar egészségügyről:

A vizitdíj elsősorban a háziorvosoknak teremtett kézzel fogható bevételt, a kórházi orvosok ebből semmit nem éreztek mert ugye ott a kórházi vezetés közös kasszájába vándorolt a Lé (ej végzetes szleng, azt hiszem ez már megmarad). De a háziorvosok mennyire is? Ugyanis volt egy elég erőteljes negatív visszacsatoló hatása a vizitdíjnak a hálapénzre nézve. Mondjuk eddig adott Józsi bácsi 500 hufot, most lerendezi a vizitdíjjal, amiről 2 bizonylatot állított ki a doki. Szóval a képlet nem annyira egyértelmű mint mondtátok, de egyértelműen többletbevétel volt a háziorvosoknak (50-100K körül tenném). De ez a múlt. Szerintem: bár a háziorvosoknak sem egyszerű, de azért ők bőven az átlag felett keresnek. Viszont egy köz alkalmazott kórházi orvosnak szerintem sokkal nehezebb és az ő helyzetén mit sem javított a vizitdíj (talán a munkakörülményein de ez hónapok-évek hatása alatt érződött volna). Az hozzátartozik a történethez, hogy mielőtt bevezetésre került a vizitdíj hirtelen eltörölték a havi kb 50 ezer forintnyi un. eszköztámogatási díjat (ezt orvosi műszerekre, berendezésekre lehetett fordítani). Pontosan azért mert tudták hogy jön a vizitdíj. Aztán el lett törölve és ezt az 50k-t senki nem adta vissza. Többek között ezért "pattogtak" a háziorvosok, teljesen jogosan.
Ettől függetlenül egy jó nyitás volt a vizitdíj és napidíj (de a tandíj is), sajnálatos hogy pont ezekből a reformokból lett politikai kérdés. Igen, így olyan orvosok, egészségügyi dolgozók is NEM-mel szavaztak, akik a kérdés jogosságával nem teljesen értettek egyet, méghozzá igen szép számban.


Általánosítani nagyon nem kellene, pontosan azért mert ez is egy szakma. Igen hivatásnak kellene lennie, nem szakmának, de jelen körülmények között még annak is elveszi a kedvét a magyar egészségügy, akik úgy adták be az orvosira a jelentkezésüket, hogy már 5 éves koruktól kezdve doktorbácsisat játszottak és mindig is gyógyítani akartak. Nem szeret senki nem kórházban lenni ugye? Katasztrófálisak egyetértünk. Nos ezzel az orvoso,m ápolók sincsennek másként. Nem csoda hogy hamar kiégnek ilyne körülmlnyek között. Tényleg a legritkább esetben lát az ember jól szervezett, olajzottan működő, megfelleőn felszerelt, jó han gulató kollektívaál megáldott kórházi osztályokat. Pedig ez min imum kijárna a betegeknek és a dolgozoknak is. Nem csoda hogy 30 éves korukra kiégnek és kiábrándulnak a rendszerből (hál istennek azért itt sem lehet általánosítani, de sok példa van rá sajnos).

Óriási szakadék van orvos és orvos életszínvonala között is. A manuális szakmákban (sebészet, szülészet) pontosan a kiírthatatlan hálapénz rendszer miatt is azt hiszem nem túlzok ha azt mondom olyan összegek mozognak, hogy a legtöbb nyugati országokban lévő sebészek fizetését is túlszárnyalják egyes intenzíven operáló orvosok (más kérdés hogy erre gyakorlatilag magánéletük mehet rá, ezen szakmákban a kudarccal nagyon élesen szembesülnek, a kiégés veszélye még inkább fenyeget). A másik véglet a diagnoszta orvosok (pl radiológus, patológus) akik a hálapénz fogalmával csak hallomásból találkoznak és ugyanazt a nevetséges közalkalmazotti bért keresik mint bárki más. És ugyanúgy dolgoznak, sugárveszélynek vannak kitéve nap mint nap,vagy lélekölő boncolásokat végeznek, ügyelnek, óránként felelős döntéseket hoznak. A legtöbben még azt sem tudják róluk hogy léteznek, holott nélkülük megállna az élet az összes kórházban.

Kommunikáció, orvos-beteg kapcsolat: sajátos okai vannak hogy ez miért alakult ki így. Egyrészt a betegnek joga van tudni mi a problémája, másrészt sokszor az a legszerencsésebb ha nem tud semmit. Ami a leggyakoribb persze: az orvos még maga sem biztos a dolgában és egyszerűen NEM ENGEDHETI MEG, hogy olyasmit közöljön ami bizonytalan. Így mond valami olyan sablondumát, amivel biztosan nem hibázik. Netán igyekszik latinul megfogalmazni a lényeget, hogy véletlenül se legyen belőle probléma. Ezek szakmai védekezési formulák, tudatosak, és egyetértek, azzal hogy elfogadhatatlanok. Kígyóznak be a kórházi perek és a keselyű-jogászok kicsiny hazánkba is, minden egyes kihágásra kíméletlenül lecsapva, még jobban megnehezítve a hálátlan körülmények között tengődő kórházak sorsát. Márpedig hibák vannak itt is. Szép és ildomos lenne, ha nem lenne, de vannak, mert az orvosok is ugyanolyan emberek mint bárki más. A tudomány fejlődése: folyamatosan fejlődik, alakul át, és íródnak felül bizonyos terápiás trendek. Sokszor az az érzése az embernek, hogy minél többet hall, annál kevesebbet tud. A tudás mennyiségével arányosan növekszik a bizonytalansági faktor. Nagy magabiztosság és évtizedek rutinja kell ahhoz hogy valaki 2-3 panasz után ki merjen jelenteni egy biztos diagnózist (nem véletlen hogy felértékelődött a diagnoszták szerepe). Azt azért látni kell, hogy egy orvos rengeteget tanult élete folyamán és tanul folyamatosan. Ha valamit nem akar közölni a beteggel annak OKA van.
Orvosképzés: Alapvetően sokan nem is mérik fel mit vállalnak azzal, amikor beadják a jelentkezési lapjukat az orvosi egyetemre. Bár az orvosi szakma presztizse évről évre csökken (jelenleg a hajdan 10-15X-ös túljelenkezés olyan 1,5-2x-es lehet), ezért nyilván egyre kevésbé jó szellemi adottságokkal megáldott fiatalemberek is bebocsájtást nyerhetnek az egyetemekre, azért azt hozzá kell tenni hogy az orvosi egyetemek nívója ettől függetlenül sokat nem változott. A nagy felsőoktatási reform (miszerint növeljük meg a felsőoktatási intézmények kapacitását, engedjünk be masszív 3-as átlaggal minden s**hülyét, vegyük fel értük a pénzt és rugdossuk ki őket pár év múlva amikor még mindig elsősek és már felélték az összes diákhitelt..) az orvosi egyetemet hála jó égnek nem érintette. Pontosan annyi orvost képeznek amennyire szükség van. A probléma csak az, hogy jelen felmérés szerint a végzősök 60%-a már eleve külföldre készül 10x fizetésért és megbecsült munkakörülményekért. Amikor egy orvos kiképzése közel 20 millió forintjába kerül az államnak ez a legnagyobb luxus a világon. A képzés színvonala nem csökkent, aki képtelen nagy mennyiségű információ megtanulására az könyörtelen el fog vérezni legkésőbb az anatómiai szigorlatnál, átlobbizni egy 6éves orvosi egyetemet, ahol minden év végén vár 4-5 szigorlat többezer oldal teljesen új ismeretanyaggal, az elég romantikus elképzelés. Summa cum laudére végezni (amit fentebb valaki hangoztatott) kb egy szűk 5%-nak sikerül, kudarcélményekben a többség számára bőven bővelkedik az orvosi egyetem (kezdve azzal hogy gyakorlatilag a diákéveidet áldozod fel a tanulás oltárán) és kiábrándulás, kiégés folyamat sokszor már itt megkezdődik (pofonok a szigorlatokon, első szembesülések a magyar egészségügy könyörtelen valóságával, ahol nem a szakmai, hanem a költséghatékonysági elvek érvényesülnek elsősorban a gyógyításban). Igazából elméleti tudást elég jelentőset felhalmoz ezen évek alatt mindenki, aki végül kézhez kapja diplomát és neve elé kerül a bűvös dr. szócska. A probléma idehaza inkább a gyakorlati képzéssel akad. Simán el lehet úgy végezni az egyetemet, hogy egyetlen injekciót nem adsz be soha, és amikor kikerülsz jön a mélyvíz a magyar gyakorlatban, felejtsd el a szakmai irányelveket, gazdálkodj abból ami van.
A külföldi diákok helyzete érdekes kérdés: jelenleg már több külföldi (elsősorban arab, ázsiai, skandináv, izraeli) orvostanhallgató tanul egyetemeinken mint magyar. Ők félévente súlyos összegeket (másfél millió körüli) pengetnek ki az egyetemeknek, akiknek ez igen komoly bevételi forrás. Hogy a felvételi szisztéma hogyan történik az egy érdekes kérdés, mint ahogy az, hogyan lesz egy olyan emberből orvos, aki soha egyetlen szót nem beszél a klinikákon a betegekkel, egész egyszerűen azért, mert nem tud magyarul. Szerintem ez szégyen.

TB-rendszer: ez egyértelmű változtatásra szorul, kádári kövület, szinte sehol nem működik már ez így. Az amerikai rendszerrel talán nem kellene példálózni, nem véletlenül szidják, hónapok-évek kérdése és be fog dőlni. Ott a ha "szegény vagy dögölj meg" elv érvéynesül, kissé kisarkítva, ráadásul jogosan nem tetszik sokaknak, hogy megint a biztosítótársaságok diktálnak, azok akiknek az egészségügyhöz halvány lila ***juk nincs. A kórház nem egy gyár, az egészség nem termék, és ezt nem akarja egyetlen politikus vagy közgazdász sem felfogni. A Sico c. erősen populista tényfeltáró doksifilmet ajánlom mindenkinek. Durva sarkításokkal ugyan, de szépen vázolja az amcsi healthcare systemet. A magyar rendszerről tömören csak annyit, hogy egyértelműen groteszk és rossz az a rendszer, ahol az egészségügyi kiadások egy -igen jelentős!- hányada egy olyan rétegre megy, aki szinte egész életében önpusztító létformát folytatott, és igen csekélyke, vagy soha egyetlen petákot nem tett be a közös TB-kasszába. Lásd Mortimer teljesen helytálló fejtegetése- csak tessék szétnézni a súlyos állapotú betegek között... Mondjuk ez is magyar sajátság. Az egészségkultúránk kriminális.

Hm igazából még elég sok mindent írhatnék, hiszen egészségügyben dolgozom jó magam is, de azt hiszem így is kicsit terjengősre sikerült az irományom. Igyekeztem objektív maradni.

Köszönet a türelemért, annak aki elolvasta.
Dátum: 2009.03.26. 17:19:27
Baraty:

Nyilván sok dolgod van és nem akarlak sürgetni ,vagy neadjisten elégedetlennek tűnni (főleg mivel most is sok hasznos újítás került be, köszönjük!), de néhány (2-3?) viadallal ezelőtt felírtunk páran néhány konstruktív javaslatot, azzal kapcsolatban hogyan lehetne a viadalt élvezetesebbé tenni. Akkor azt írtad, hogy ezek jogos elvárások, és ha nem is a következő viadalra, de megvalosíthatónak látod őket (nem akarok szavakat a szádba adni, de a tartalma a mondandódnak kb. ez volt).
Szóval esetleg nem látod/játok elérkezettnek az időt ezen apró módosítások bevezetésére?

Aurri
Dátum: 2009.03.22. 15:37:14
Érdekes elképzelés winnie. Ezek szerint a szegény ember könnyebben válik meg a számára értektelen befektetési alapoktól (mondtam valamit), míg a gazdagembernek leesik a gyűrű az ujjáról, ha ugyanezt megteszi? És ha ez a gazdagember ne adjisten megengedheti, hogy berakjon a közösbe 5x annyi értékű államkötvényt, akkor most ő járt pórul, vagy a szegényember aki még hónapokkal később is ezzel a feladattal fog pöcsölni? Wake up, Neo...

Mondjuk jelzem a topic marhára nem erről szól, csak felhoztam példaként, érdemes lenne a modnandóm lényegi részére koncentrálni, mielőtt szétoffolódik a topic, a na-én-megmonom-a-tutit stílusú kommentektől.

Tehát a téma: a FELEJTÉS szaki használhatóvá tétele. Nem a prémiumosok helyzete, nem a küldetések gyengítése, és nem is a világbéke.

Köszönöm.

u.i.: CaveMaN: Ok, folytassuk az OFF-olást. Valóban benne volt a veszélye a mellényúlásnak a példámban (írtam is, hogy csak mondtam valamit hasból). Na akkor nem ködösítve, lefordítva a játék nyelvére utoljára, kissé leegyszerűsítve:

Aladár nem prémiumozik, csak gyűjti-gyűjti a kiégett ősköveket.
Béla szintén megteszi ugyanezt, de prémiumozik is, és néha beváltja a kiégett ősköveit igazira, és még ezen felül kap X darabot a pénzéért.

Namost a kiégett őskő ha beváltod igazira, ugyanúgy bedobható a kristályosítóba PLUSZ ezen kívül van még X másik ősköved (amiért fizettél) amit szintén felhasználhatsz erre a célra, HA akarsz.

Szerintetek kinek van esélye hamarabb összegyűjteni ilyen feltételek között 1200 őskövet, Aladárnak, vagy Bélának? Tehát kinek kedvezőbb ez a küldetés, Aladárnak vagy Bélának?
Dátum: 2009.03.22. 12:13:41
Meszy sztem rosszul közelíted meg a dolgot. Szerintem meg hiba belenyúlni ebbe a küldetésbe, ha már be lett harangozva. Mekkora kibabrálás lenne azokkal akik már megcsinálták, vagy akik már felgyúrták 2 szakijukat 10-re csak azért hogy elfelejtsék majd a küldetésnél .(pl bár még messze vagyok ettőla külditől de egy szakit már direkt kifejlesztettem kiváncsiságból 10-re, had csekkoljam le és had kamatozzon addig is). Amúgy erre pl alkalmas ez a küldetés ha előre tervezel, némi kisérletezgetésre, ez talán az egyetlen (alig érezhető) jótékony hatása.

Ez a küldetés amúgy komoly befeketetés, de melyik nem? A vásárolj négy tárgyat is egy nagy pénzkidobás az esetek többségében. De még mindig nem összemérhető az eddigi legvérlázítóbb (megkockáztatom: legaljasabb) legyen 6 ősköved energiakristályosítóból c. küldetéssel, ami semmi másról nem szól mint hogy kivegyen rengeteg őskövet, -kvázi IRL PÉNZT- a zsebekből. Érdekes hogy az ellen kevesebben lázadtok, pedig az tényleg egy egészen elképesztő ötlet Miklóséktól.

Viszont a szakit ettől tényleg lehetne használhatóbbá tenni. Ha a befeketett LÉ töredékét visszakapnánk, az már jó lenne.
Osztom Arcibald Cunningham véleményét is, egy ilyen tudatturbós benezésbe én is beleszaladtam és az egyik szakim 1-gyel nagyobb mint kellene, ahhoz viszont hogy leszedjem irreális felejtés kellene.

Javaslataim:
- Adjon vissza minimális LÉ-t a befektettből (ez függhetne a szaki szintjétől, pl felejtés %-nyi, ekkor ha valaki áldoz pl. 50-es felejtésre akár teljesen átszabhatja a kariját.) Ekkor kellene egy max. érték erre a visszakapott LÉ-%-ra, pl 50%.
/Jerikó ötlet ugyanazért nem tetszik mint a nyers LE: nem kellene új fogalmakat bevezetni ebbe a játékba egy probléma megoldására. Így is az egyetlen téynező ami visszatarthatja ettől a játéktól a többi o-gamest az az összetettsége/
- Felejetés szaki használatának időbeli korlátozás (ez is szinttől függően, mint pl idomítás)
- 5 vagy 10 szakértelme szintenként lehetőség nyílna egy szinttől független szakértelemszint eltüntetésére (orvoslás az Arcibald Cunningham és az én esetemre). Ezt számlálna, azaz turbóval, stb-vel sem lehetne vele trükközni.
Dátum: 2009.03.21. 14:03:30
Ha szinthuszárkodsz és TP-maxolós takitkán vagy, akkor hosszútávon elég akár 10-es csapda is, mert az a +1-2% is csak késlelteti a szintlépésed ütemét (lásd Aranyalma).

Ha viszont a TP nélküli LÉ csábít, akkor ahogy winnie mondta megéri az a +1% is, viszonylag rövid idő alatt visszatermeli az árát (persze ehhez kell a max sajtolás, de mire eljutsz a 30-as csapda gondolatáig ez már régen meg kell legyen).
Dátum: 2009.03.08. 17:11:08
Random szerepéhez egy kis adalék:

Amíg a fegyverek min. és max. sebzése között ~100 pont különbség van (pl legendás tőr: 33-133) és ez a sebzés egy csata alatt (30-as szívóságnál) oda vissza 5-5x "randomizálódik" (összesen 10x), addig tényleg nincs miről beszélni. Ez szélsőséges esetben 1000 pont különbséget tud generálni teljesen azonos TÖ-ű játékosok között. És ezt a random hatást SEMMIvel nem tudod kiküszöbölni (az elnyelés, erő, kristályok csak finomhangolás egy ekkora randomhatás mellett + most feltétlezzük hogy ezen adatok is telejsen megegyeznek a két fél között az illusztris példa kedvéért). Nekem be is jött ezen a bajnokin (2x annyi sebet kaptam kb ugyannyi ütésből egy gyengébb ellenféltől, azért mert én midnig min. közelit sebzés generálást kaptam, az ellen meg max.közelit).
Ezek mellett a fenti heroikus számolgatások már tényleg csak finomságok, amellett hogy simán bele lehet szaladni akár 5x egymás után mondjuk a 10-15 %-ba, amire az esélye függetlenül statoktól mindenkinek megvan. Akinél egy-egy ilyen eset kiveri a biztosítékot az sztem ne ilyen játékokkal játszon.
A random szükségszerű minden ilyen játékban, pontosan azért hogy ne vegye el a kedvét gyengébbeknek és ne lehessen 100% biztonsággal játszani (akkor mi lenne a kihívás?), amire törekedni kell a jó játékosoknak, az ezen random hatások minimalizálása. Megszüntetni soha nem lehet őket.

u.i.: McPaul: miféle magyarázatot vársz? Számoljuk ki mennyi esélyed volt a buktára? Ha fél% (jelzem erre neked ránézésre is jóval több volt), akkor is bele lehet szaladni 1/200-ból statisztikailag. A válasz egyszerűen hogy MOST peched volt. Az állatra meg figyelj oda legközelebb, mert ha nem itt akkor a kövkörben ekkora hátránnyal szinte biztos kivernek, ahogy Igor elvtárs fentebb bölcsen megjegyezte.
Dátum: 2009.03.05. 22:52:55
"Ez összesen 9 óra Érzed mi a probléma?"

Morti bocs de én érzem (és borzongok). Ez 2x2,5 fél óra +turbó/LEköltés/optimalizálás/számolgatás.
Azaz közel 4 óra holtidő a probléma -bocs hogy iylet írok de- piti kis 6-8 CSP/őskő miatt. Vélemélynem szerint a játék leghálásabb kényelmi változtatásával nem élsz, éppen ezért nem érzem teljesen jogosnak a vélt sérelmedet. (előszőr írok ilyet, mert alapvetően egyet szoktam érteni veled).

Kicsit OFF-ba mennék át, ha nem gond (mindenkinek szól):
Szvsz mindenki a saját szintjén törekedjen a legjobbnak lenni, az éppen elég kihívás A korábban kezdőket tisztességes versenyben nem is lehet behozni, hiszen óriási handycappel indulnak. És itt kap szerepet a bajnoki...

Nem hagyhatom ki az egyik vesszőparipám: Ha a bajnoki viadalnak minimális plusz erőfeszítések árán rangot, tekintélyt adnának és nem pusztán kategóriánként 1-1 embernek adna örömélményt (lásd korábbi javaslatok a bajnoki topicban), akkor meggyőződésem, hogy egész máshogy állnának hozzá az emberkék, lenne egy kicsit komolyabb egészséges versengés a kategórák győzelméért, és nem a toplista meg a mamut szint lenne a fő motiváció a versenyszellemű egyéneknek (valljuk be sokan vagyunk ilyenek, o-game függők). A bajnokiban nagyon sok motiváló potenciál rejlik, ami az összes hasonló ogame felé emelhetné a a végzeturat (persze sok mindenben már eléve így is van) meggyőződésem szerint.
Dátum: 2009.02.27. 09:10:54
A lépj 4 szintet típusú küldetésekről pár szó:

Azt gondolom senki nem vetett volna az alkotókra követ, ha nem növelik meg -roppant frappáns módon- a lépni kívánt szint mértékét ezen küldetésnél. Én megértem hogy kell a lassító, de a Legendás küldetések és az ejts el X db Y méretű lényt típusú feladatok sztem pont elég lassító akadályok. Mivel a szintlépéshez szükséges TP folyamatosan növekszik (oké a vadászatért kapott TP is), így egy fix szintlépős (pl lépj 2 szintet) küldetés is elég lett volna lassításnak nem kell a szintet az egekig növelni. A probléma az, hogy ezalatt a 4 szintlépés alatt semmilyen más küldetést nem lehet felvenni, holott lehet meg lehetne csinálni őket.

Tudom ez már visszamenőleg változni nem fog, de arra kérném a fejlesztőket ezt gondolják át, és lehetőség szerint ezt a számot már tovább ne növeljék, mert tényleg agyrém lenne. Szerintem ha kifogytok a lassító ötletekből lehet előlről kezdeni ezt a szintlépőset a 2 és 3 szintlépést váltogatva (nem túl kreatív ugyan, de vállalható).

Köszönettel:
Aurri
Dátum: 2009.02.16. 13:24:23
Idézet: Meridiath - 2009.02.10. 16:39:20
Kedves mindenki.

Ha láthatatlan vagy, ugye alapból sokkal kevesebb TP és LE jön vadászatból. No de mi a helyzet a láthatatlanság alatt csapdába ejtett állatokkal, és a sajtolással?
Az is csökken vajon?

Vagy: a csapdába ejtés valószínűsége is csökkenni fog?


10 pontos kérdés és sehol egy válasz. Tapasztalt rókák ti hogy vettétek észre?
Kárhozat!

Szerintem páran el vannak tájolva azzal kapcsolatban hogy mi korrekt és mi nem. Demonstrálnám egy tegnapi esettel. HÁBORÚ vs DÖNTETLEN QUEST kérdéséhez egy szemelvény álljon itt örök tanulságul.

Tegnap (hosszú idő óta előszőr) kihívták (aláhúzom ők tették ezt - ez szerintem lényeges momentum) kicsiny csapatunkat háborúzni. Név lényegtelen, de végre egy komoly ellenfél ehhez mérten igyekeztünk kellően komolyan is venni a háborút. Reggel amikor elkezdődött a háború a keresőbe beírtam a szövi nevét és el is kezdtem a támadásokat. Az egyikük döntetlenes szerkóban volt, utólag fedeztem fel. Mint később kiderült nem csak ő hanem 2 másik társuk is "napozóban" feszített. Nevezhetném ezt puszta figyelemtlenségnek HA a szövetségi "TÁMADÁSOK" ablakból nem derülne ki, hogy előszerettel öltöznek át és zúzzák le tagjainkat a háború nevében(erős karakterekről van szó). Így viszont pusztán hanyag nagyképűségnek esetleg álszent képmutatásnak tudom tartani. Főleg miután ezt az üzit kaptam (tudom nem lehet magánlevelet közzétenni, de név nélkül sztem demonstratíve jelleggel semmilyen jogot nem sért):

"Elhiszem hogy háború van, a szövetsé elég erős ahhoz hogy nélküem is megnyerje a háborút.
Neked ezt a támadásod elnézem, de valószínű ha a szövetségedből elkezdenek a többiek is emiatt támadni akkor amint bevégeztem a küldetést kamatostúl visszakapja mindenki azt amit adott. Ez nem fenyegetés, ez tényközlés."
(megjegyzés: nem, ez konkrét FENYEGETÉS)
Nos ez a levél győzött meg arról, hogy kicsit se érezzem kellemetlenül magam azért mert valakit döntetlenes szerelésben kell ütnöm, ha háborúzom.

Összefoglalva: 1) kihívnak minket háborúzni 2) a döntetlenes küldi prioritást élvez, tehátnem öltöznek át 3) kivéve pár perc erejéig, hogy néha 1-1et bezúzzanak teljes felszereléssel gyengébb tagjainkra 4) ha megtámadjuk őket míg alapcuccban vannak fenyegetőzés jön

Na most ez háború, vagy udvarissági játék? Ha már kihívnak tiszteljenek meg annyira hogy tisztességesen készüljenek ellenünk, és ne várják el, hogy minden támadás előtt rájuk írjak, hogy ugyan méltoztassanak már felöltözni, mert szégyenlős vagyok. Szerintem.

Ez egy eset volt, de jól szemlélteti azt hogy egyesek a döntetlenes "sebezhetetlenség" fairplay-maszkja mögé bújva miket tartanak korrekt és elfogadható magatartásnak. A háború az háború. Bizony volt hogy egy háború alatt én is meztelenbe voltam néha, mert a döntetlenbe beleesett, de akkor vállaltam hogy ha betalálnak közben akkor így jártam/unk és nem hápogtam holmi fairplayről, meg fenygetőztem bosszút fröcsögve. Szerintem ez így fair.
Szerintetek?
Dátum: 2009.01.15. 15:35:53
Melyik városunk neve volt Leninváros?

Dunaújváros
Tiszaújváros ***
Kazincbarcika
Salgótarján

A kérdésre eddig 0 jó és 0 rossz válasz érkezett.

Saját kérdés, jónak fogadták el, de véletlenül rossz megoldást jelöltem be (sztem félrekattintottam), és így lett véglegesítve. A helyes válasz Tiszaújváros (ellenben Dunaújváros van megadva)!

-- > Kérlek javítsátok nehogy valaki póruljárjon, ha beleszalad!
Dátum: 2009.01.09. 23:28:29
(NO offense, de olyan itt, hogy moderátor aki szűri az offolást (mint amilyem pl ez itt ) tényleg nincsen?
Csak mert van pár ígéretes topic, ahol ráadásul még Mikós is fel-felbukkan néha, és válaszaival méltat minket pór halandókat, legalább ezeken kéne szűrni a spammelést. Van 1-2 felhasználó akik ellenállhatatlan kényszert éreznek hogy mindenre és mindenkinek reagáljanak (jellemzően szkeptikus, velős vagy/és lekezelő stílusban. Akinek nem inge...). Ezt muszáj elviselni? Hosszú távon el fogja venni a legtöbb fórumozó kedvét, de ami szomorúbb: előbb utóbb a fejlesztők is fejvesztve fognak innen menekülni.
)