Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
21. hozzászólás - 2009.02.02. 21:49:47 (Válasz Maci #18 hozzászólására.)
"vagy itt most ez a kérdés, hogy döntetlenezés közben korrekt-e full cuccban támadni egyébként full cuccos karikat?"

Természetesen korrekt, nem ezzel volt bajom, hanem utána ha beöltözik buzogányba, ne én legyek a bunkó, hogy megütöm (visszaütök).

(Egyébként én is egy nap alatt csináltam meg, mondjuk vagy 50 portyapontot elszórtam közben, és igen sokan támadtak.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
22. hozzászólás - 2009.02.03. 10:43:05 (Válasz Jeriko #4 hozzászólására.)
Jerikó, Jerikó. Ezt az "abszolút korrekt voltál" dolgot ne erőltessük. Kicsit álszent a te szádból hallani.

Idézet: Jeriko - 2009.02.02. 16:39:19
Szerintem ezen nem kell problémázni.
Megnézed, ha full felszerelésben támadott olyat, aki döntetlenre öltözve állt a szövetségetekből, akkor gond nélkül üsd le.
Ha olyat támadott, aki szintén full felszerelésben volt, akkor viszont fogj te is buzogányt, vakító fényt. Ha így legyőzöd, abszolút korrekt voltál.
Pontszám: 3.14
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
23. hozzászólás - 2009.02.03. 13:22:39
Az egész szervezgetés, írogatás tervezés a játék egyik eddigi legjobb része volt. Hosszú ideje semmi érdekesség nem történt már.
Közösen sokan együtt akartunk valamit elérni, szövitől minden mástól független ez egy nagyon jó dolog.
Erre eltelik egy kis idő és elkezdődik elsőként, h van aki állatot fejleszteni akar. Buzogánnyal megy de állattal. Szinte biztosan nyer.
Jönnek a következők, akik vadászásra használják a küldit, hiszen ilyenkor nehogy üssék már őket. Ált olyan karakterek akiket egyébként darálnak befelé.
A még szebb aki kitámad full felszerelésben leüt pár kisebb játékost és visszaöltözik buzogányra őt aztán nem illik támadni-neki áll följebb a ha a megtámadott szövitársait nem érdekli miben táborozik.
A következő a legszebb. Tervszerűen játékosok tevékenységét összehangolva klán szinten egy háborúban 5 percenként beütni a buzogányosokat. Lehetőleg úgy, h ne veszítsen azért túl sok Épt, hiszen mennek még rá.

Ez a küldetés az összefogással indult. A vége pedig az emberi kicsinyességről szól.
Nagyon nagy kár.
Pontszám: 7.18
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
24. hozzászólás - 2009.02.03. 14:33:23
Érdekes, hogy a nagy népelnyomó, kicsiketfarmoló, rohadttáposbanda félre tudta tenni anno az ellentéteket. Engem mikor csináltam szinte csak rendesen (buzogány, fény) támadtak, és jöttek is bőven. Volt ott Azúr, ELIT, TGY jól szórakoztunk... irogattunk egymásnak ha sikerült, jó móka volt. Aztán most felébredtek az eddig lefarmolt, elnyomott néptömegek... kiváncsi vagyok mi lesz velük ha ők érnek oda... szerintem szét fogják egymást tépni... és megérdemlik.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.02.03. 14:33:52-kor
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
25. hozzászólás - 2009.02.03. 14:35:30 (Válasz BaalCain #23 hozzászólására.)
Teljesen kétélű ez a dolog. Aki túl van a küldetésen és portyázni szeretne az bosszankodhat, hogy mindenki a buzogány mögé bújik. Aki épp csinálja a küldit az pedig örülhet, hogy ennyi célpont van akivel próbálkozhat, és nem kell heteket szenvednie az 5 döntetlennel.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
26. hozzászólás - 2009.02.03. 14:37:12 (Válasz Ariel #25 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.02.03. 14:35:30
Teljesen kétélű ez a dolog. Aki túl van a küldetésen és portyázni szeretne az bosszankodhat, hogy mindenki a buzogány mögé bújik. Aki épp csinálja a küldit az pedig örülhet, hogy ennyi célpont van akivel próbálkozhat, és nem kell heteket szenvednie az 5 döntetlennel.


Aki meg kihasznalja, az rohog a markaba...
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
27. hozzászólás - 2009.02.03. 14:43:38 (Válasz Ariel #25 hozzászólására.)
Ariel, szerinted félreérted BaalCaint. Nem az a baj hogy van aki buzogánnyal táborozik. Ismerek olyanokat, akiknek már megvan a küldetése, és úgy marad hogy másokon segítsen. A baj azzal van ha valaki sunyi. Teljesben kiüt, aztán visszaugrik hogy "ház". Mikor én csináltam akkor nem portyáztam és nem háborúztam. És ha valaki buzogánnyal van nem ütöm, és nem azt csinálom hogy pont azokra utazom.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
28. hozzászólás - 2009.02.03. 14:59:17 (Válasz Maci #18 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2009.02.02. 20:01:20
hogy sikerült 1 nap alatt?

részemről ez majdnem az impossible mission lesz lassacskán.. kb. 45 csatából sikerült egyszer..
Gáz ez a küldi nagyon.. még mindig...
maci


nekem talán 4 nap volt, de egy nap alatt volt vagy 40-50 csatám minden megbeszélés nélkül. hogyhogy neked csak 45?
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
29. hozzászólás - 2009.02.03. 16:59:54 (Válasz winnie #28 hozzászólására.)
ez a negyvenöt is 2 nap alatt...

Úgy, hogy volt kb. 8 játékos, akikkel próbálkozhattunk..
most sincs több igaz...
Pontszám: 8.25
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
30. hozzászólás - 2009.02.03. 17:14:27
Tudom én vagyok a paraszt, de ez a topic újabb ékes példája a "nesze lóf*sz, markold meg jól" típusú topicnak...
Kit érdekel hogy ki mibe van öltözve??? Ha az ember "morális értékrendje" engedi akkor támad. Ha görénységnek tartja akkor meg nem támad. Ennyi. Vannak emberek akik védelemnek használják az átöltözést, hogy hátha nem ütik őket? Na és? Az olyan görényt meg akkor kell elkapalpálni, amikor bebújik az álca mögé. Ja, hogy visszaöltözik és megüt? Kérem az élet nem habostorta...

Én nem ütök olyanokat akik le vannak vetkőzve, mert az én értékrendembe ez nem fér bele. Ha mégis megteszem, akkor az azért van, mert a portya gomb nem válogat. Ilyenkor bocsánatot kérek. Bár ez eddig asszem csak egyszer fordult elő. Ha vki olyan görény, hogy megtámad majd gyorsan levetkőzik, annak meg lehet ide írogatni 200 oldalt is, akkor is ezt fogja csinálni. Na.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
31. hozzászólás - 2009.02.03. 17:19:58 (Válasz Stubb #30 hozzászólására.)
Annak nem irogatni kell, hanem jól elverni sokszor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
32. hozzászólás - 2009.02.04. 09:30:10
Mostanában rászoktam, hogy megnézem, miben táborozik. Ha buzogány és fény, akkor vetkőzöm én is. Sokat nem bukok, ha kikapok, ha meg döntetlen, akkor legyen egy jó napja.
Persze, néha előfordul, hogy állat beragad, vagy nem nézek felszerelést, és le van vetkőzve, de ez 1-2 naponta 1 eset és én elnézést kérek, Ő meg elfogadja.
Hamarosan pedig mindenki végez és ennyire minimális odafigyelésre se lesz szükség.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
33. hozzászólás - 2009.02.04. 09:33:45 (Válasz Shiako #32 hozzászólására.)
van aki igy gyűjti a TP-t... eléggé szánalmas toprongy az ilyen...

kevés ÉP-t veszit, 99.9% hogy nyer az állattal és nem nagyon számít a portyamínusz.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 4.25
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
34. hozzászólás - 2009.02.14. 10:33:48
Kárhozat!

Szerintem páran el vannak tájolva azzal kapcsolatban hogy mi korrekt és mi nem. Demonstrálnám egy tegnapi esettel. HÁBORÚ vs DÖNTETLEN QUEST kérdéséhez egy szemelvény álljon itt örök tanulságul.

Tegnap (hosszú idő óta előszőr) kihívták (aláhúzom ők tették ezt - ez szerintem lényeges momentum) kicsiny csapatunkat háborúzni. Név lényegtelen, de végre egy komoly ellenfél ehhez mérten igyekeztünk kellően komolyan is venni a háborút. Reggel amikor elkezdődött a háború a keresőbe beírtam a szövi nevét és el is kezdtem a támadásokat. Az egyikük döntetlenes szerkóban volt, utólag fedeztem fel. Mint később kiderült nem csak ő hanem 2 másik társuk is "napozóban" feszített. Nevezhetném ezt puszta figyelemtlenségnek HA a szövetségi "TÁMADÁSOK" ablakból nem derülne ki, hogy előszerettel öltöznek át és zúzzák le tagjainkat a háború nevében(erős karakterekről van szó). Így viszont pusztán hanyag nagyképűségnek esetleg álszent képmutatásnak tudom tartani. Főleg miután ezt az üzit kaptam (tudom nem lehet magánlevelet közzétenni, de név nélkül sztem demonstratíve jelleggel semmilyen jogot nem sért):

"Elhiszem hogy háború van, a szövetsé elég erős ahhoz hogy nélküem is megnyerje a háborút.
Neked ezt a támadásod elnézem, de valószínű ha a szövetségedből elkezdenek a többiek is emiatt támadni akkor amint bevégeztem a küldetést kamatostúl visszakapja mindenki azt amit adott. Ez nem fenyegetés, ez tényközlés."
(megjegyzés: nem, ez konkrét FENYEGETÉS)
Nos ez a levél győzött meg arról, hogy kicsit se érezzem kellemetlenül magam azért mert valakit döntetlenes szerelésben kell ütnöm, ha háborúzom.

Összefoglalva: 1) kihívnak minket háborúzni 2) a döntetlenes küldi prioritást élvez, tehátnem öltöznek át 3) kivéve pár perc erejéig, hogy néha 1-1et bezúzzanak teljes felszereléssel gyengébb tagjainkra 4) ha megtámadjuk őket míg alapcuccban vannak fenyegetőzés jön

Na most ez háború, vagy udvarissági játék? Ha már kihívnak tiszteljenek meg annyira hogy tisztességesen készüljenek ellenünk, és ne várják el, hogy minden támadás előtt rájuk írjak, hogy ugyan méltoztassanak már felöltözni, mert szégyenlős vagyok. Szerintem.

Ez egy eset volt, de jól szemlélteti azt hogy egyesek a döntetlenes "sebezhetetlenség" fairplay-maszkja mögé bújva miket tartanak korrekt és elfogadható magatartásnak. A háború az háború. Bizony volt hogy egy háború alatt én is meztelenbe voltam néha, mert a döntetlenbe beleesett, de akkor vállaltam hogy ha betalálnak közben akkor így jártam/unk és nem hápogtam holmi fairplayről, meg fenygetőztem bosszút fröcsögve. Szerintem ez így fair.
Szerintetek?
A hozzászólást Aurri módosította 2009.02.14. 11:00:06-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.67
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
35. hozzászólás - 2009.02.14. 11:31:07
Nos,ez vérmérséklet kérdése.Én is benyeltem tegnap 2 maflást alapszerkóban. Egyikük írt hogy bocsi,nem látta,mert listából ütött. A másikuk,aki magasabb szintű volt, ő semmit nem mondott.Rászóltam,röviden annyi volt,hogy háborúzunk,fck you... Semmi gond. Átöltöztem,rávertem egyet,(igaz kikaptam) de a mérgem elszállt legalább. Utána rögtön visszaálltam védtelenbe.Azóta nem jött többet... Ennyi megtorlás elfogadható szerintetek?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
36. hozzászólás - 2009.02.14. 12:04:58
Nos én elmondom az én döntetlenes tapasztalataimat. Egy elhúzódó háborúban voltunk, mikor aktuális lett a küldetés, vezettünk, ezért megkockáztattam az átöltözést. Tőlük egyetlen egy ütést nem kaptam. Tisztelet. Amíg döntetleneztem nem ütöttem háborúban, a PP-im más döntetlenezőkre ment el. Időnként hogy ne menjenek el a kapu pontjaim, és vadászgattam akkor rendesen felöltöztem. Amikor döntetleneztem akkor mindig 0 LE-n voltam. Kb 2-3 ember ütött meg teljes harci díszben. Igaz ez még a kezdetekben volt, és nagy vagyok és erős, és egy egy TOP szövetség tagja. Miután sikerült ha jól emlékszem egy hétvégét még úgy töltöttem, 0 LE-n hogy hátha más is próbálkozik. Azóta nem vagyok buzogánnyal. Ez az én történetem.
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
37. hozzászólás - 2009.02.14. 12:27:33 (Válasz Aurri #34 hozzászólására.)
"Bizony volt hogy egy háború alatt én is meztelenbe voltam néha"

Ezt most elképzeltem...
Pontszám: 8.25
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
38. hozzászólás - 2009.02.14. 12:39:14
Lehet kivétel vagyok,de mikor ezt a küldit csináltam,persze támadtak,de mindenki visszaírt és elnézést kér a csata után.Engem ez nem érdekel,mert nem alszom több 1000 Le-vel.aki meg így betámad "hurrá"örüljön neki,kap 6 tp-t
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
kedvencSoleilFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
39. hozzászólás - 2009.02.14. 13:41:49
laikusként olvasgatva a topicot nem értek valamit. hisztiznek az emberek, hogy milyen szemét dolog, hogy ők a döntetlenes küldetést próbálják megcsinálni, ezért minimális felszerelésben vannak, és mások mégis megtámadják őket.

kérdés: miért kellene a fair play jegyében tiszteletben tartani azt, hogy valaki a saját karaktere fejlesztése érdekében meg akar csinálni egy küldetést? illetve miért lenne a döntetlenes küldetés ebből a szempontból felsőbb rendű, mint bármelyik másik? ha én a 40K LE-s küldetést akarom megcsinálni, és ezt kiírom az adatlapomra, akkor a "fair play" jegyében elvárhatom, hogy ne támadjanak meg? nyilván nem. na, szerintem ez vonatkozik a döntetlenes küldetésre is.

persze más eset, ha valaki már a küldetést megcsinálta és a többiek segítése érdekében kiteszi magát buzogánnyal és vakító fénnyel, de nem hiszem, hogy ez olyan baromi gyakori lenne errefele...

ui: másik kérdés: a sok öntudatában vérig sértett megtámadott döntetlenező normál portyázásnál mindig csak azokat keresi ki, akik ősköves holmikban és fejlett fegyverzetben játszanak? nyilván nem. akkor talán elsősorban nekik kellene elgondolkozni a dolgokon, mielőtt a fair playről és hasonlókról kezdenek el prédikálni...

(megjegyzés: az ügyben nem vagyok érintett, a döntetlennél még nem tartok és tudomásom szerint nem támadtam meg senkit döntetlenes szerkóban. szimplán csak idegesít az ostoba picsogás)

szerk: nem tudom leírni a fegyverek nevét helyesen...
A hozzászólást Soleil módosította 2009.02.14. 13:43:38-kor
Pontszám: 7.67
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: DÖNTETLEN, vagy mégsem? ... és hasonló nyalánkságok
40. hozzászólás - 2009.02.14. 13:55:32
Akkor neked mint laikusnak elmondom, a döntetlenes küldetés abban különbözik a többitől, hogy gyakorlatilag lehetetlen megcsinálni saját erőből. A többit úgy végzed el, hogy saját magad fejleszted, vadászol portyázol. A zsákmányolós küldetések (szerezz ennyi LE-t/TP-t) olyanok, amiket könyebb megcsinálni 1 baráttal, de egyetlen barát kevés a döntetleneshez.
Ez az egész nagy döntetlenezés ebből indult ki, hogy máshogy nemnagyon lehet megcsinálni, ezért fogjunk össze. A filozófia az volt, hogy igaz, hogy könnyű célpontként táborozom, de csak van a másikban is annyi jóérzés, hogy nem használja ki, hisz neki is kell vagy kellett ez a küldetés. Viszont ezt az alapelvet, mint ahogy sokmindent mást elkezdték kihasználni az emberek, mind az egyik, mind a másik oldalról. (morális védettség és könnyű célpont).

Kezdetben működött a dolog, mert akkor friss volt, fiatal és ártatlan. Akkor tényleg jó érzés volt Azúr, ELIT, TGY játékosokkal közösen örülni egy-egy döntetlennek. Ez persze megváltozott... ez van.
Pontszám: 6.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője