Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Felejtés szaki upgrade?
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
41. hozzászólás - 2009.03.13. 09:40:42
Én már vagy egy hónapja eldöntöttem, hogy felhagyok a küldetésekkel, mert valóságos erőforrás-temetők. Tudom, ezek nyújtják a legnagyobb kihívást a játékban, de egyszerűen nem éri meg százezer LE-t szakértelemre költeni, hogy keressek húszezret, felkelni hajnalban, egész nap a gép előtt ülni, stb.
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
42. hozzászólás - 2009.03.14. 10:01:45
Lenne egy javaslatom.

A felejtés adjon vissza némi LE-t de ezt csak szaki fejlesztésre lehessen elhasználni. Értem a problémát hogy lehet trükközni a transzplantációval, és overhead növekedésével. Az overhead növekedése 10LE/szaki szint. Azaz ha egy olyan szakit felejtesz al, ami után 10-el növelted az szaki összeget, akkor 100 LE-t nyersz. Persze ez akkor nagy mennyiség ha tényleg régen kifejlesztett szakit felejtesz el. A transzplantáció pedig pedig max 75%. Tehát szerintem ha csak a LE 70% kapja vissza az ember, nem nagyon lesznek ezzel visszaélések, viszont sokat segítene az embereknek.

Kiváncsi vagyok a véleményekre.
Pontszám: 5
kedvelt tagdzsuszFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
43. hozzászólás - 2009.03.14. 19:48:33
A valós felejtés, ahogy igény lett volna rá, az csak egy gomb lenne a szakik mellett, amitől az adott szaki megszüntethető.... (életünkben kétszer-háromszor használva maximum) Persze így bizonyos küldetések nem jelentének akkora szívást.

Jelen formájában felejtős.
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
44. hozzászólás - 2009.03.15. 12:31:52
Szerintem ha nem lenne küldetés a dologból akkor nem lenne probléma belőle. Szerintem inkább azon kéne változtatni és nem a szakon ha sokan panaszkodtak, ahogy Mikós írta akkor ők használják, de a többieknek ne legyen ebből szívás.

Javaslat a küldire:

Felejts el 5 szakértelmet (szintöl függetlenül).

Így meglehetne oldani 1-s felejtéssel és 5 szakfejlesztéssel. Ez így is lenne már 30-40k LE karitól függően. De legalább teljesítenék a küldít mert így elég sokan mondják azt, hogy ez örök zöld küldi lesz.

Vagy egy másik eset hagyom a küldit míg elérek a 200. küldetésig akkor már visszaadja amit rá kell szánni.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
45. hozzászólás - 2009.03.17. 23:22:42
Sosem jutsz el a 200. küldetésig, mert egyre több ilyen küldetés lesz...
lassan eljutunk a lépj 25 szintet, és az add el az összes tárgyadat a lélekufárnál című küldetésekig...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
46. hozzászólás - 2009.03.22. 12:13:41
Meszy sztem rosszul közelíted meg a dolgot. Szerintem meg hiba belenyúlni ebbe a küldetésbe, ha már be lett harangozva. Mekkora kibabrálás lenne azokkal akik már megcsinálták, vagy akik már felgyúrták 2 szakijukat 10-re csak azért hogy elfelejtsék majd a küldetésnél .(pl bár még messze vagyok ettőla külditől de egy szakit már direkt kifejlesztettem kiváncsiságból 10-re, had csekkoljam le és had kamatozzon addig is). Amúgy erre pl alkalmas ez a küldetés ha előre tervezel, némi kisérletezgetésre, ez talán az egyetlen (alig érezhető) jótékony hatása.

Ez a küldetés amúgy komoly befeketetés, de melyik nem? A vásárolj négy tárgyat is egy nagy pénzkidobás az esetek többségében. De még mindig nem összemérhető az eddigi legvérlázítóbb (megkockáztatom: legaljasabb) legyen 6 ősköved energiakristályosítóból c. küldetéssel, ami semmi másról nem szól mint hogy kivegyen rengeteg őskövet, -kvázi IRL PÉNZT- a zsebekből. Érdekes hogy az ellen kevesebben lázadtok, pedig az tényleg egy egészen elképesztő ötlet Miklóséktól.

Viszont a szakit ettől tényleg lehetne használhatóbbá tenni. Ha a befeketett LÉ töredékét visszakapnánk, az már jó lenne.
Osztom Arcibald Cunningham véleményét is, egy ilyen tudatturbós benezésbe én is beleszaladtam és az egyik szakim 1-gyel nagyobb mint kellene, ahhoz viszont hogy leszedjem irreális felejtés kellene.

Javaslataim:
- Adjon vissza minimális LÉ-t a befektettből (ez függhetne a szaki szintjétől, pl felejtés %-nyi, ekkor ha valaki áldoz pl. 50-es felejtésre akár teljesen átszabhatja a kariját.) Ekkor kellene egy max. érték erre a visszakapott LÉ-%-ra, pl 50%.
/Jerikó ötlet ugyanazért nem tetszik mint a nyers LE: nem kellene új fogalmakat bevezetni ebbe a játékba egy probléma megoldására. Így is az egyetlen téynező ami visszatarthatja ettől a játéktól a többi o-gamest az az összetettsége/
- Felejetés szaki használatának időbeli korlátozás (ez is szinttől függően, mint pl idomítás)
- 5 vagy 10 szakértelme szintenként lehetőség nyílna egy szinttől független szakértelemszint eltüntetésére (orvoslás az Arcibald Cunningham és az én esetemre). Ezt számlálna, azaz turbóval, stb-vel sem lehetne vele trükközni.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.03.22. 12:22:07-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
47. hozzászólás - 2009.03.22. 13:18:49 (Válasz Aurri #46 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.03.22. 12:13:41
De még mindig nem összemérhető az eddigi legvérlázítóbb (megkockáztatom: legaljasabb) legyen 6 ősköved energiakristályosítóból c. küldetéssel, ami semmi másról nem szól mint hogy kivegyen rengeteg őskövet, -kvázi IRL PÉNZT- a zsebekből. Érdekes hogy az ellen kevesebben lázadtok, pedig az tényleg egy egészen elképesztő ötlet Miklóséktól.


most komolyan, próbálj már meg ne csak saját nézőpontodból gondolkodni. ez a játékosok zömének (hiszen jóval többen vannak nem prémiumosok, mint prémiumosok) minden idők leglazább küldetése.

a kisebb szövetségek tagjainak zöme, ugyanis mire elér addig a küldrtésig, talán már 7-es kristályosítóval is fog rendelkezni, hiszen ők hetente dobálnak az épületbe 30-70 kiégett őskavicsot, mivel nekik az haszontalan és, amit találnak, meg ami termelődik, építési alapanyagnak megy el.

egyébként máshol már lázadoztak a küldetés ellen, pedig csak arról szól, hogy HA gyorsabban akarsz fejlődni, akkor fizess, HA nem akarsz, akkor ne. de végre egy küldetés, amit egy nem prémes karakter simán megcsinál, míg egy prémesnek áldoznia kell. ez olyan nagy baj?

én prémiumos vagyok, a küldetés meg messze, nálunk a többieknek pláne nincs sehol, de mindjárt 5-ös lesz a kristályosító, hisz a küldetéstől függetlenül természetes volt, hogy építjük/építik a nem prémesek.
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.22. 13:21:28-kor
Pontszám: 6.44
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
48. hozzászólás - 2009.03.22. 14:59:56 (Válasz winnie #47 hozzászólására.)
Ebben igazad van winnie, de azt is tartsd szem előtt, hogy az őskövezők fizetnek a játékért, a többiek meg nem. Te melyiküknek kedveznél?
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
49. hozzászólás - 2009.03.22. 15:06:09 (Válasz Seligen #48 hozzászólására.)
Szvsz azért az őskövezőknek van kedvezés bőven
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
50. hozzászólás - 2009.03.22. 15:19:07 (Válasz Seligen #48 hozzászólására.)
Ha a nem őskövezőknek sosincs kedvezés, akkor előbb utóbb elfogynak, az ősköveseknek elfogynak a boxzsákjaik, valamint a redukálódott oldalletöltés miatt nagyot csökken a reklámbevétel, a kieső hasznot a vezetőség az őskövek árán fogja kompenzáni. Valóban ezt akarják az őskövesek?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
51. hozzászólás - 2009.03.22. 15:37:14
Érdekes elképzelés winnie. Ezek szerint a szegény ember könnyebben válik meg a számára értektelen befektetési alapoktól (mondtam valamit), míg a gazdagembernek leesik a gyűrű az ujjáról, ha ugyanezt megteszi? És ha ez a gazdagember ne adjisten megengedheti, hogy berakjon a közösbe 5x annyi értékű államkötvényt, akkor most ő járt pórul, vagy a szegényember aki még hónapokkal később is ezzel a feladattal fog pöcsölni? Wake up, Neo...

Mondjuk jelzem a topic marhára nem erről szól, csak felhoztam példaként, érdemes lenne a modnandóm lényegi részére koncentrálni, mielőtt szétoffolódik a topic, a na-én-megmonom-a-tutit stílusú kommentektől.

Tehát a téma: a FELEJTÉS szaki használhatóvá tétele. Nem a prémiumosok helyzete, nem a küldetések gyengítése, és nem is a világbéke.

Köszönöm.

u.i.: CaveMaN: Ok, folytassuk az OFF-olást. Valóban benne volt a veszélye a mellényúlásnak a példámban (írtam is, hogy csak mondtam valamit hasból). Na akkor nem ködösítve, lefordítva a játék nyelvére utoljára, kissé leegyszerűsítve:

Aladár nem prémiumozik, csak gyűjti-gyűjti a kiégett ősköveket.
Béla szintén megteszi ugyanezt, de prémiumozik is, és néha beváltja a kiégett ősköveit igazira, és még ezen felül kap X darabot a pénzéért.

Namost a kiégett őskő ha beváltod igazira, ugyanúgy bedobható a kristályosítóba PLUSZ ezen kívül van még X másik ősköved (amiért fizettél) amit szintén felhasználhatsz erre a célra, HA akarsz.

Szerintetek kinek van esélye hamarabb összegyűjteni ilyen feltételek között 1200 őskövet, Aladárnak, vagy Bélának? Tehát kinek kedvezőbb ez a küldetés, Aladárnak vagy Bélának?
A hozzászólást Aurri módosította 2009.03.22. 15:55:23-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
52. hozzászólás - 2009.03.22. 15:39:40 (Válasz Aurri #51 hozzászólására.)
Röviden fogalmazva: egész egyszerűen rossz példát hoztál fel.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
53. hozzászólás - 2009.03.22. 17:56:01 (Válasz Aurri #51 hozzászólására.)
Szerinted az őskő nem kerül pénzbe ? SZERINTEM az őskő messze a legdrágább erőforrás. Mivelhogy igazi pénzbe kerül. Aki megengedheti magának, annak is pénzbe kerül, csak ő ki is adta rá a pénzt. Amúgy a többség szerintem nem nem tud, hanem nem AKAR őskövet venni, sajnálja rá a pénzt, stb. Nekem senki ne mondja, hogy nincs a hobbijára havonta 2K forintja (én ennyit szoktam beküldeni minden hónapban).
Lényeg a lényeg: Jah, végülis megteheti valaki, hogy egymaga felhúzza max szintre a kristályosítót, de mi haszna van belőle? Pénzbe kerül... Az ősköveseknek a kiégett egy spórolási lehetőség, a nem ősköveseknek meg csak egy szám.
Pontszám: 8.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
54. hozzászólás - 2009.03.22. 18:38:25 (Válasz Seligen #48 hozzászólására.)
.
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.22. 18:42:49-kor
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
55. hozzászólás - 2009.03.22. 18:45:15 (Válasz winnie #54 hozzászólására.)
Elnézést a beleszólásért...de most itt tényleg a példának felhozott dolgot kell kitárgyalni, nem azt amiről a topic szólna? Mintha arra is írt volna valamit Aurri, de még tévedésből sem reagál senki semmit rá, ragaszkodtok a példa boncolásához.

Nem winnie, nem csak azoknak kedveznek, vannak más szempontok is, láttuk más topicban.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
56. hozzászólás - 2009.03.22. 22:14:23 (Válasz Aurri #46 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.03.22. 12:13:41
De még mindig nem összemérhető az eddigi legvérlázítóbb (megkockáztatom: legaljasabb) legyen 6 ősköved energiakristályosítóból c. küldetéssel, ami semmi másról nem szól mint hogy kivegyen rengeteg őskövet, -kvázi IRL PÉNZT- a zsebekből. Érdekes hogy az ellen kevesebben lázadtok, pedig az tényleg egy egészen elképesztő ötlet Miklóséktól.


No azert azt is tegyuk melle, hogy a befektetett oskovet visszakapod. A 6-os szintet 20 fos szovi eseten 30 szint alatt, de visszakapod. Utana meg mar pluszba termel.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
57. hozzászólás - 2009.03.22. 22:24:05 (Válasz Kocos #56 hozzászólására.)
Vicces vagy

30 szint az több, mint fél év, ez alatt be fog jönni a "Szerezz 9 kiégett őskővet szintlépéskor" küldetés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
58. hozzászólás - 2009.03.23. 08:11:27 (Válasz Mortimer #57 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.22. 22:24:05
Vicces vagy

30 szint az több, mint fél év, ez alatt be fog jönni a "Szerezz 9 kiégett őskővet szintlépéskor" küldetés.


Nem olyan sok az a fel ev, eltelt mar ennyi a jatek indulasa ota.
Pontszám: 3
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
59. hozzászólás - 2009.03.23. 11:36:55
Miklós, ebben van valami szándék hogy változzon ?
Pontszám: 7.50
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
60. hozzászólás - 2009.03.23. 13:19:11
Végigolvastam a hőbörgéssel teli, roppantul alacsony hatékonyságú topicot

Alig néhány ötlet volt, a legtöbb instant hasznot hozó módosítási igényt jelzett. Miért nem gondolkodik senki hosszabb távlatban?

példul: Minden elfelejtett szakértelemszint (a saját hatásán túl) 10 LE-vel csökkentse a fejlesztési igényt, azaz egy kvázi minuszos módosítóként működhetne (a szakételemösszeggel ellentétes elfelejtett szakértelmek összege), ami hosszú távon visszaadhatja a befektetett energiát...
Pontszám: 5
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője