Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Felejtés szaki upgrade?
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Felejtés szaki upgrade?
1. hozzászólás - 2009.03.10. 14:36:15
Újabb téma, ami Nagyon nem oda illik, ahol elkezdődött róla az értekezés!

Re: Állategészségügyi reform
282. hozzászólás - Ma, 14:00:22 (Válasz Miklós #279 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - Ma, 12:49:59
Idézet: Jeriko - Tegnap, 21:56:04
Egyébként nagyon jó lenne, ha a felejtés visszaadná a felejtett szakértelembe fektetet LE jelentős részét (75% minimum), mert egyrészt így semmi értelme, másrészt ilyen esetekben legalább lenne némi korrigálási lehetősége azoknak, akik máshogy fejlesztenék a karakterüket.

Ez nem ebbe a topicba illik, de mellesleg ezen én is gondolkodom, hogy a felejtés visszaadjon valamennyi LE-t. Amin még morfondírozok, hogyan lehet megoldani, hogy semmiképp se adjon vissza TÖBB LE-t, mint amennyit belefektettél (és ily módon végtelen LE-t lehet generálni). Mert ugye azt nem tároljuk, egy szakértelem fejlesztésére mennyit költöttél, és közben a körülmények változhattak: a fejlesztés költségét befolyásolja az új szakértelem, a többi szakértelem összege, de bizonyos relikviák is.

Jerikó írta erre:

Szia!

Egy ötlet: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket. Pl. Egy 9-es szakértelem 4-re felejtése (ha ilyen "részleges" felejtés egyáltalán lesz), adjon vissza 5 szakértelem alapszintet, és 9+8+7+6+5=35 szakértelemnövekedést. Egy 9-es szakértelem teljesen elfelejtve adjon vissza 9 alapszintet, és 9+8+7+..+1=45 szakértelemnövekedést.

Ha valaki növelni szeretne egy szakértelmén, és van elég szakértelem alapszintje és szakértelemnövekedése (egy szakértelem 13-ról 14-re való fejlesztése 1 szakértelem alapszint és 14 szakértelemnövekedés), akkor abból kell levonni, nem LE-ből.

Ezzel abszolút nem lehet trükközni.
Pontszám: 3.75
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
2. hozzászólás - 2009.03.10. 14:42:35
Re: Állategészségügyi reform
286. hozzászólás - Ma, 14:35:30 (Válasz CaveMaN #284 hozzászólására.)
Logikusan, egy X-edik szintű szakértelem 1-el növelése X+1 pontba kerülne. Tehát ha visszafelejtesz egy 9. szintű szakértelmet 0-ra, akkor abból egy 44. szintű szakértelmet 1-el növelhetnél.

A felejtés maga meg lehetne úgy hogy max óránként/félóránként lehet mint idomítást, és a szakértelem szint meghatározza a max felejtés mértékét. Esetleg hozzá lehet csapni egy manaköltséget, ha már a turbón van. Jah, és így le lehet róla venni a "nem növeli a többi szakértelem költségét" részt, mivel simán el lehet felejteni ha nagyon akarom.

Ebben így már látok valamennyi fantáziát, ha mást nem küldetésekre gyorsan át lehet pakolni szakértelmeket.

A probléma hogy lehetne vele trükközni, pl mielőtt szakit fejlesztek gyorsan elfelejtek amit csak tudok, ráköltöm egy nagy szakértelemre, így azok a pontok nem növelik a szakértelem árát. Mondjuk amennyit ehhez bele kell fektetni a felejtésbe, lehet hogy nem éri meg....
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
3. hozzászólás - 2009.03.10. 14:51:59
Biztos jó ez? Ha tudom, hogy ez lesz, akkor alacsony szinten maxolom a kreatív affinitást, magas szinten elfelejtem, és visszakapom érte a LE-t. Ha idomítanom kell egy állatot, akkor felrakom 10-esre, majd utána elfelejtem, és visszakapom az egészet?

Miért jutalmazzuk azokat, akik stratégiákat váltanak, és több dologból is előnyt kovácsolnak maguknak?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
4. hozzászólás - 2009.03.10. 15:10:17
Egyfelől be kell fektetned a felejtésbe, másfelől az hogy az affinitás értelmét veszti magas szinten nem volt betervezve, harmadrészt az idomítás pakolgatás kényelmi funkció, igazi előny nem származik belőle.

Persze értem az aggodalmad, de nézzük a túloldalról: miért szívjon valaki ha végzetúr poronty korában rosszul fejlesztette a szakértelmeit? Gyakorlatilag, ha mondjuk valahol 10-es szint környékén elszúrtad a karaktert, akkor nem igazán van esélyed korrigálni. Pl, én még most is nyögöm hogy nem fektettem be annó 20 szinttel ezelőtt az állatos szakikba... Egyértelműen erősebb karaktert tudnék összehozni ha most újat indítanék, de akkor az a majd fél év amit a jelenlegi karimmal töltöttem mind kárba veszne. Nem beszélve arról hogy most az állat reformmal hirtelen nagyon sok ember fog nagyot szívni, hiába volt "helyes" a fejlesztési irányuk, egy általuk előre nem látható változás miatt hirtelen hátrányba kerülnek.

Mondjuk ha a felejtésnek lenne LE költsége (10-50 LE/lefelejtett szint, aztán 10-50LE/beépített szint), mellé még időre menne (mint idomítás), akkor az erősen visszafogná a folyamatos használatot, és megakadályozná az LE trükközéseket.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
5. hozzászólás - 2009.03.10. 15:17:47 (Válasz Enchanter #4 hozzászólására.)
"Egyfelől be kell fektetned a felejtésbe"

Mindenképp be kell, mert küldetés van rá.

"miért szívjon valaki ha végzetúr poronty korában rosszul fejlesztette a szakértelmeit"

Nem ezzel van bajom, hanem újabb visszaélési lehetőség, minden bonyolítás olyan pontokat hoz be, amit nem teszteltek ki. Extrém esetben a tudatturbó lecserélését is jelentheti - ahelyett, hogy átpakolom a turbót, oda-vissza pakolgatom a szakértelmeket kedvem szerint.

Alacsony szinten volt értelme a kivégzésnek, 4000 max épnél már nincs. Régen direkt tudtam ezt, ezért nem raktam rá. Most viszont amellett, hogy valaki annak a korábbi előnyeit is élvezte, simán átrakja egy tetszőleges szakértelemre. Ezzel van bajom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
6. hozzászólás - 2009.03.10. 15:47:28 (Válasz Mortimer #5 hozzászólására.)
Így van, minden stratégiai fejlesztés értelmét veszti. Izgalom nuku, elszúrom a szakértelem fejlesztést? Sebaj, lebontom, felépítem oda ahol tökéletes. Később kiderül, hogy az se jó? Tovább pakolom. Tovább is lépnék lehessen lebontani a tulajdonságot is.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
7. hozzászólás - 2009.03.10. 16:29:26
Várjatok, van egy VÍZIÓM: ezt a pakolászást beteszik, hisz ugye J betűs barátunk javasolta. DE legyen ŐSKŐHÖZ KÖTVE a reset gombja de ne is egyhez, hanem inkább 10 őskőbe kerüljön 1 reset

*****
Bocsássatok meg a szakasztikus hangnemért, de ez kibukott belőlem. Egy ilyen csiki csuki dologgal szinte verhetetlen malomjáték kezdődne: mikor harcolni akarok átpakolok MINDEN szakértelmet kritikusra stbre, harc után meg mindent vissza vagy védekezésre

A felejtés adjon vissza töredék LEt, és nem lesz gond. (cirka 30% és még extrém körülmények között se lehet visszaélni vele)
Pontszám: 3.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
8. hozzászólás - 2009.03.10. 16:34:43
Szerintem a felejtes csak ne adjon vissza semmit. A szakertelmek nem eldobhatoak, nem arra vannak, hogy amig optimalis hasznaljuk, aztan atpakoljuk mashova. Az a tudatturbo.
Mindannyian tudjuk, hogy vannak szakertelmek, amik idovel elavulnak, ertekuket vesztik, nem hiszem, hogy azok akik kinyertek ezekbol a szakikbol a kraftot, azoknak meg a szaki koltseget is vissza kene utalni.
Pontszám: 7.67
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
9. hozzászólás - 2009.03.10. 18:54:36 (Válasz Varaszlo #7 hozzászólására.)
Idézet: Varaszlo - 2009.03.10. 16:29:26
Várjatok, van egy VÍZIÓM: ezt a pakolászást beteszik, hisz ugye J betűs barátunk javasolta. DE legyen ŐSKŐHÖZ KÖTVE a reset gombja de ne is egyhez, hanem inkább 10 őskőbe kerüljön 1 reset

*****
Bocsássatok meg a szakasztikus hangnemért, de ez kibukott belőlem. Egy ilyen csiki csuki dologgal szinte verhetetlen malomjáték kezdődne: mikor harcolni akarok átpakolok MINDEN szakértelmet kritikusra stbre, harc után meg mindent vissza vagy védekezésre

A felejtés adjon vissza töredék LEt, és nem lesz gond. (cirka 30% és még extrém körülmények között se lehet visszaélni vele)


Esetleg javasolnám, hogy gondolkozz kicsit, ne adj isten nézz utána, minek kapcsán is merült fel a felejtés módosítása, és akkor nem csak megspórolsz magadnak egy kibukást, de még értelmes embernek is foglak tartani. De megspórolom neked a visszakeresést:

Idézet: Jeriko - 2009.03.10. 14:00:22
Idézet: Miklós - 2009.03.10. 12:49:59
... ezen én is gondolkodom, hogy a felejtés visszaadjon valamennyi LE-t. Amin még morfondírozok, hogyan lehet megoldani, hogy semmiképp se adjon vissza TÖBB LE-t, mint amennyit belefektettél (és ily módon végtelen LE-t lehet generálni).


Egy ötlet: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket. Pl. Egy 9-es szakértelem 4-re felejtése (ha ilyen "részleges" felejtés egyáltalán lesz), adjon vissza 5 szakértelem alapszintet, és 9+8+7+6+5=35 szakértelemnövekedést. Egy 9-es szakértelem teljesen elfelejtve adjon vissza 9 alapszintet, és 9+8+7+..+1=45 szakértelemnövekedést. Ha valaki növelni szeretne egy szakértelmén, és van elég szakértelem alapszintje és szakértelemnövekedése (egy szakértelem 13-ról 14-re való fejlesztése 1 szakértelem alapszint és 14 szakértelemnövekedés), akkor abból kell levonni, nem LE-ből.
Ezzel abszolút nem lehet trükközni.


Ha esetleg nem lett volna eléggé érthető, kiemelm a lényeget: olyan megoldást igyekeztem felvetni Miklósnak, amivel nem lehet visszaélni. Érdekes hogy ebből neked sikerült az ellenkezőjét levonni következtetésként, anélkül, hogy konstruktívan álltál volna a dologhoz. Példának okáért - éppen a felejtés nagyon ritka használata révén - simán be lehet rakni, hogy hetente maximum egyszer lehet használni.
Tudod a fórum azért van, hogy az emberek az ilyeneket megbeszéljék.
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
10. hozzászólás - 2009.03.10. 18:56:15 (Válasz Kocos #8 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.10. 16:34:43
Szerintem a felejtes csak ne adjon vissza semmit. A szakertelmek nem eldobhatoak, nem arra vannak, hogy amig optimalis hasznaljuk, aztan atpakoljuk mashova. Az a tudatturbo.
Mindannyian tudjuk, hogy vannak szakertelmek, amik idovel elavulnak, ertekuket vesztik, nem hiszem, hogy azok akik kinyertek ezekbol a szakikbol a kraftot, azoknak meg a szaki koltseget is vissza kene utalni.


Kocos: tudsz mondani egyetlen értelmes dolgot, amire van értelme használni a felejtést? Mármint a kötelezően előírt küldetésen kívül persze.
Pontszám: 6.71
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
11. hozzászólás - 2009.03.10. 18:58:18 (Válasz Kocos #8 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.10. 16:34:43
Szerintem a felejtes csak ne adjon vissza semmit. A szakertelmek nem eldobhatoak, nem arra vannak, hogy amig optimalis hasznaljuk, aztan atpakoljuk mashova. Az a tudatturbo.
Mindannyian tudjuk, hogy vannak szakertelmek, amik idovel elavulnak, ertekuket vesztik, nem hiszem, hogy azok akik kinyertek ezekbol a szakikbol a kraftot, azoknak meg a szaki koltseget is vissza kene utalni.


támogatom. kár lenne erősíteni az uniformizációt, azt, hogy mindenki az éppen évszak és trend szerinti szakértelmekben pompázzon. a tulajdonságok uniformizáltak nagy részt, de a szakértelmek különbözősége legalább kicsit másabbá teszi a karaktereket. (és, hadd ne vegyem elő az ütőkártyát, hogy ismét csak erősorrendben részesülne a nép a felejtés okozta pozitívumokból, vagyis az erős még erősebbé válna, míg a kicsi el nem éri az akadémiát. vagyis, ha lesz ilyen felejtés, akkor az ne legyen akadémiához kötve.)
Pontszám: 4.71
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
12. hozzászólás - 2009.03.10. 19:22:54
Ezt a felejtéssel kapcsolatos vitát se igazán értem. Jelen körülmények között értelmetlen kifejleszteni. Milyen olyan szakértelem van, amit megéri lefelejteni? 10el olcsóbb lesz a szakértelem szintenként... semmi más, ugyanakkor a felejtést kifejleszteni mondjuk 6000 LE első szintre. Akkor 600 szaki összegnél jön be egyáltalán az ára!


Nyilván nem az kell itt, hogy adja vissza az összes LEt, hanem az, hogy mondjuk 80-90%át adja vissza(mint amennyi lenne aktuálisan felvinni azt a szakértelmet)

Ha már veszít a szakértelmen, akkor kombózásra nincs lehetőség, hiszen a felejtés szakinak is van nem is kis fejlesztési költsége, és nyilván nem egy 1-2es szakértelmet felejtene le az ember! Annyira nem zavar a 2es másodlagos támadásom, hogy lefelejtsem 12 ezer LEért!
V5 Trakk
Pontszám: 7.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
13. hozzászólás - 2009.03.10. 20:06:06 (Válasz winnie #11 hozzászólására.)
Winnie, már megbocsáss, de ez akkora ökörség hogy az hihetetlen. Pont azért van uniformizálódás mert nincs lehetőség a szakértelmekkel "játszani", mivel ha rossz szakértelmet fejlesztesz akkor szívsz mint a torkosborz. Tehát logikusan azt az utat érdemes követned ami már bizonyítottan bevált, ha nem akarod kockára tenni a karakterbe eddig beleölt időt. Ha lehetne korrigálni, ne adj isten lenne lehetőség anélkül kipróbálni különböző fejlesztési utakat, hogy új karaktert kell indítani, akkor a játékosok biztosan többet kísérleteznének.

"Az erősebb megint csak erősebb lesz" ebben a helyzetben meg különösen retardált "ütőkártya", mivel pont hogy az erősebb karakterek azok akiknek helyesen van elosztva a szakijuk és nem kell helyrehozni egy múltbeli félrelépést. Számukra max annyi értelme lenne hogy elfelejtik a kivégzést, míg valaki aki 15. szint körül bénázott a szakikkal az helyrehozhatná az egészet. A "trükközést" még ha feltételezzük is hogy nem sikerül kizárni, akkor is mindenki egyformán űzheti, erőtől függetlenül. Ennyi erővel lehetne tiltakozni a magasszintű tárgyak ellen is mert "amíg nincs magas kereskedelme a karinak addig nem tudja megvenni!".
Pontszám: 7.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
14. hozzászólás - 2009.03.10. 20:31:22 (Válasz Enchanter #13 hozzászólására.)
Idézet: Enchanter - 2009.03.10. 20:06:06
Pont azért van uniformizálódás mert nincs lehetőség a szakértelmekkel "játszani", mivel ha rossz szakértelmet fejlesztesz akkor szívsz mint a torkosborz. Tehát logikusan azt az utat érdemes követned ami már bizonyítottan bevált


aha. szóval van jó és rossz szakértelem:) erre mit mondjak?

de mintha csak én írtam volna. éppen erre utalok. most nincs uniformizáció, hisz az optimalizátoroknál is akadnak kisebb-nagyobb eltérések, ami igaz csak abból fakad, hogy a 3-4 hónap múlva bekövetkező totális uniformizációt milyen sorrendben kifejlesztett szakikkal érik el. a folyamat különbözik, a végeredmény sejthetően ugyanaz lesz. de felejtetlen szakértelmekkel legalább lennének apró zavarok a mátrixban.

van aki ezt, van, aki azt a szakértelmet növelte meg. viszont te a "bizonyítottan bevált" útra akarod terelni nyájat. hogy, ha valaki hibázik, akkor legyen lehetősége kvázi a hiba "büntetése" nélkül visszatérni az útra. van lehetősége, de akkor maradjon a büntetés. (nem halok bele, ha ott marad pár szakértelmemen az értelmetlen szinte. más igen?)


Idézet: Enchanter - 2009.03.10. 20:06:06
"Az erősebb megint csak erősebb lesz" ebben a helyzetben meg különösen retardált "ütőkártya", mivel pont hogy az erősebb karakterek azok akiknek helyesen van elosztva a szakijuk[/quote author=Enchanter date=1236711966]

félreértesz. az erősség nem karaktererősségre utal, hanem jó szövetségbe való beülésre (ami hiába adott mindenki előtt, a helyek száma véges). ugyebár jelenleg a karakterek túlnyomó többségének elérhetetlen még az akadémia. így, ha a felejtés 34. szintű marad, akkor csakis azok korrigálhatják hibáikat kvázi jutalom mellett, akik amúgy is elöl vannak.

ez az érvem akkor nem hangozna el, ha bekerülne 29. tanulási szintre a felejtés, mert akkor mindekni korrigálhatna LE-visszanyeréssel. de, ha már vissza fogják adni a LE-t, akkor sajnálnám, ha csak topok előtt nyílna meg a lehetőség, hiszen valljuk meg, azért a felejtés nem olyan tápos képesség, mint a többi 30+ tanulás feletti, ami természetes, hogy a legjobbaknak jár.
Pontszám: 3.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
15. hozzászólás - 2009.03.10. 20:58:54 (Válasz winnie #14 hozzászólására.)
de mintha csak én írtam volna. éppen erre utalok. most nincs uniformizáció, hisz az optimalizátoroknál is akadnak kisebb-nagyobb eltérések, ami igaz csak abból fakad, hogy a 3-4 hónap múlva bekövetkező totális uniformizációt milyen sorrendben kifejlesztett szakikkal érik el. a folyamat különbözik, a végeredmény sejthetően ugyanaz lesz. de felejtetlen szakértelmekkel legalább lennének apró zavarok a mátrixban.

van aki ezt, van, aki azt a szakértelmet növelte meg. viszont te a "bizonyítottan bevált" útra akarod terelni nyájat. hogy, ha valaki hibázik, akkor legyen lehetősége kvázi a hiba "büntetése" nélkül visszatérni az útra. van lehetősége, de akkor maradjon a büntetés. (nem halok bele, ha ott marad pár szakértelmemen az értelmetlen szinte. más igen?)


Asszem te nem érted miről beszélek. Attól hogy X karakternek 5-ös a kivégzése, Y-nak meg 6-os de minden másban megegyeznek, mindkettő uniform karakter. Nem ezek a kis eltérések teszik színesebbé a játékot, hanem a teljesen más fejlesztési irányok... Amiket viszont senki nem mer kipóbálni, mivel ha estleg nem sikerülne akkor cseszheti az eddigi munkáját. Én nem akarom terelni a nyájat, azt akarom hogy ha valaki kipróbál egy elvontabb buildet akkor ne kelljen új karaktert kezdenie ha nem válik be. Büntetés nélkül visszatérni az útra? Ha mást nem, ki kellett fejleszteni a felejtést, nem beszélve arról az LE mennyiségről amiről a a szuboptimális fejlődési úttal lecsúszott. Nem akarom hogy ide-oda lehessen variálni a szakértelmeket, mindenféle hátrány nélkül. Csak annyit szeretnék hogyha valaki elcseszte a karakterét azzal hogy mert kísérletezni, annak legyen egy módja hogy mentse a menthetőt, és ne kelljen az egésznek a kukában landolnia.
Pontszám: 8.25
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
16. hozzászólás - 2009.03.10. 21:06:05 (Válasz winnie #14 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.03.10. 20:31:22
aha. szóval van jó és rossz szakértelem:) erre mit mondjak?

de mintha csak én írtam volna. éppen erre utalok. most nincs uniformizáció, hisz az optimalizátoroknál is akadnak kisebb-nagyobb eltérések


Jó és rossz szakértelem? Például mondhatnád, hogy így igaz. Mert sajnos ez tény.

Ami meg az uniformizációt illeti, gondolom neked, mint nagy uniformizáció ellenesnek a lopásod magasabb a spektrális manipulációnál, a kontinuum szűkítésed magasabb a kritikus ütésnél, a szubtéri érzékelésed pedig a csapdakészítésnél. Ugye?
Ha esetleg mégsem így lenne, akkor magyarázd meg kérlek, mi is a gondod az unformizációval.

A felejtés ahogy van, SEMMIRE nem jó. Ennyi erővel az is lehetne küldetés, hogy "töröld a karakteredet!". Ez a topic azért született, hogy legyen valami értelme.
Kicsit gondolj bele: nem elég, hogy régen sok-sok LE-t öltél egy olyan szakértelembe, aminek nem sok haszna van, de most ölj még egyszer annyit egy másikba, hogy még az a minimális haszon is elvesszem.
Pontszám: 7.20
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
17. hozzászólás - 2009.03.10. 21:13:48
Max 50-60%-os kompenzációt bírok elképzelni. Ezen felül irreális.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.10. 21:19:42-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
18. hozzászólás - 2009.03.10. 21:25:45 (Válasz Jeriko #9 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.03.10. 18:54:36
Idézet: Varaszlo - 2009.03.10. 16:29:26
Várjatok, van egy VÍZIÓM: ezt a pakolászást beteszik, hisz ugye J betűs barátunk javasolta. DE legyen ŐSKŐHÖZ KÖTVE a reset gombja de ne is egyhez, hanem inkább 10 őskőbe kerüljön 1 reset

*****
Bocsássatok meg a szakasztikus hangnemért, de ez kibukott belőlem. Egy ilyen csiki csuki dologgal szinte verhetetlen malomjáték kezdődne: mikor harcolni akarok átpakolok MINDEN szakértelmet kritikusra stbre, harc után meg mindent vissza vagy védekezésre

A felejtés adjon vissza töredék LEt, és nem lesz gond. (cirka 30% és még extrém körülmények között se lehet visszaélni vele)


Esetleg javasolnám, hogy gondolkozz kicsit, ne adj isten nézz utána, minek kapcsán is merült fel a felejtés módosítása, és akkor nem csak megspórolsz magadnak egy kibukást, de még értelmes embernek is foglak tartani. De megspórolom neked a visszakeresést:

Idézet: Jeriko - 2009.03.10. 14:00:22
Idézet: Miklós - 2009.03.10. 12:49:59
... ezen én is gondolkodom, hogy a felejtés visszaadjon valamennyi LE-t. Amin még morfondírozok, hogyan lehet megoldani, hogy semmiképp se adjon vissza TÖBB LE-t, mint amennyit belefektettél (és ily módon végtelen LE-t lehet generálni).


Egy ötlet: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket. Pl. Egy 9-es szakértelem 4-re felejtése (ha ilyen "részleges" felejtés egyáltalán lesz), adjon vissza 5 szakértelem alapszintet, és 9+8+7+6+5=35 szakértelemnövekedést. Egy 9-es szakértelem teljesen elfelejtve adjon vissza 9 alapszintet, és 9+8+7+..+1=45 szakértelemnövekedést. Ha valaki növelni szeretne egy szakértelmén, és van elég szakértelem alapszintje és szakértelemnövekedése (egy szakértelem 13-ról 14-re való fejlesztése 1 szakértelem alapszint és 14 szakértelemnövekedés), akkor abból kell levonni, nem LE-ből.
Ezzel abszolút nem lehet trükközni.


Ha esetleg nem lett volna eléggé érthető, kiemelm a lényeget: olyan megoldást igyekeztem felvetni Miklósnak, amivel nem lehet visszaélni. Érdekes hogy ebből neked sikerült az ellenkezőjét levonni következtetésként, anélkül, hogy konstruktívan álltál volna a dologhoz. Példának okáért - éppen a felejtés nagyon ritka használata révén - simán be lehet rakni, hogy hetente maximum egyszer lehet használni.
Tudod a fórum azért van, hogy az emberek az ilyeneket megbeszéljék.


kedves "barátom". "Ha esetleg nem volna eléggé érthető" megismétlem: a mondandom végére én is hozzáfűztem a konstruktív javaslatomat, ezért javaslom te is tanuld meg végigolvasni mások postját, ne egyből a ledorongolással kezd, mert kicsit unom már azt hogy miklósnak szélesebb postokat kell csinálnia hogy arcod beleférjen.

Egyébként igen, azér van a fórum hogy ilyeneket megbeszéljenek. Azaz, minden fél hozzászólhasson konstruktívan. Más is, nem csak te. Köszi a megértést
Pontszám: 2.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
19. hozzászólás - 2009.03.10. 22:28:10
Enchanter ötlete tetszik: annyi szintet lehessen egyszerre felejteni, amekkora a felejtésed. Továbbá egy 9. szintű szakértelem 8-ra fejeltésével csak annyit kapj vissza, amiből gy másikat 7-ről 8-ra lehet felejteni. Továbbá a felejtést naponta max 1-szer lehessen használni. (esetleg még ritkábban).
Ezzel szerintem nem lehet trükközni, mégis talán használható.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
20. hozzászólás - 2009.03.10. 23:00:11
Jerikó, pont Miklós agájait nem érted...

Annó a hőskorban kifejlesztettél mondjuk egy 3-as lopást 2-esről 1600 lé-ért, a te javaslatod alapján a 3-as szaki visszabontása meg adjon: (szakiszint-1)*100+(szakiösszeg-1)*10 (mondjuk csak 500-as szakiösszeget nézve) laza 5190-at.
Azaz míg anno befektettél 1600-at addig most 5190-et nyernél ami 224%-os le növekmény azért, mert elfelejtettél egy szakértelmet ami amúgy 10 lével növeli az értelmes szakértelmek kifejlesztését?

Ha már mindenképpen reformot akartok, akkor minden egyes elfelejtett szakértelem szint adjon -konstans értéket az új szakértelem fejlesztésére, de ez természetesen sose eshet be (szakértelem+1)*100 Lé alá!

Innentől lehet vitatkozni a konstanson, meg hogy megéri-e... (Természetesen az exploit elkerülése végett NEM érheti el ez a konstans a 100-at!)
Pontszám: 5
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője