Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Felejtés szaki upgrade?
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
121. hozzászólás - 2009.04.03. 02:45:42 (Válasz Miklós #108 hozzászólására.)
Tehát mégis van olyan dolog, amit "ki lehet sírni". Értem.

A kompenzálással lenne ugyanott mindenki, a dögöljön meg a szomszéd tehene effektus az a mostani.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 6
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
122. hozzászólás - 2009.04.03. 10:55:47
Ez egy általános téma: ha egy játékban történik egy változás, akkor visszamenőleg megváltoztassuk-e a játék adatait úgy, mintha a játék a kezdetektől így működött volna. Ebbe bele lehet gondolni: ez egy tökéletesen lehetetlen vállalkozás. Egyrészt, mert bár sok dolgot loggolunk, még több dolgot nem. Tehát számos dolog van, amit automata programokkal nem lehet visszamenőleg megváltoztani. Tegyük fel, hogy egy játékban az 5. hónaptól kezdve megnő az xy kasztba tartozó játékosok sebzése 5%-kal. Akkor visszamenőleg legyen újraszámolva az összes csata, eredménnyel együtt? Vagy amikor bevezettük a portyapontokat, visszamenőleg aki többször portyázott, el kellett volna venni az így szerzett lélekenergiáját?

Persze lehet mondani, hogy ez apróság, csak pár embert érint stb. De ki mondja meg, hogy mi az a változás, aminél még utólag vissza kell csinálni mindent, 10, 20, 50 vagy akárhány óra munkával, és mi az, aminél már nem? Ha most azt vezetnénk be a felejtésnél, hogy 5000 LE-be kerüljön a használata ahelyett, hogy LE-t adjon vissza, azt is szeretnétek, ha visszamenőleg levonnánk? Vannak változások, amelyek az élen járók számára hátrányosabnak - azok, amelyek könnyítenek dolgokon, nyilván azok, mert ők már "túl vannak" ezeken, vagy több erőforrást költöttek rá - de ettől függetlenül megmarad az előnyük. És vannak változások, amelyek "nerfelnek", gyengítik dolgok hatásfokát - ezt pedig az élenjárók jobban kihasználhatták.
Pontszám: 6
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
123. hozzászólás - 2009.04.03. 11:09:56 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)
Miklós,
Legyen őskő költsége a dolognak. Én sem akarom, hogy ingyen dolgozzatok. Akiket ez érint, biztosan megérti, hogy extra munkáért fizetni is kell.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
124. hozzászólás - 2009.04.03. 11:14:02
jóvanmár...akkor már inkább kiégett őskő...vagy ne buzeráljanak mindig mindent és néhányan tanulják meg lenyelni a békát...ezé rossz ez a fenenagy demokrácia mert mindenki igényeinek elvárásainak megfelelni lehetetlen...ráadásul mindenki hozza a saját elképzelését meg meglátását és véleményét aztán meg ezvan belőle hogy folyton folyvást babrálni kell valamit mer ami az egyiknek jó az a másiknak nem...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.44
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
125. hozzászólás - 2009.04.03. 11:17:59 (Válasz Dr_Faktor #124 hozzászólására.)
Szósincs arról, hogy a LE visszatérítés valakinek is rossz lenne!!! Csak aki kimaradt belőle annak NEM JÓ! Összekevered a szezon a ...
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
126. hozzászólás - 2009.04.03. 11:25:46 (Válasz Butchman #125 hozzászólására.)
A küldetés körül a megjelenése óta vita volt. Számítani lehetett rá, hogy módosítva lesz előbb-utóbb. Aki ennek ellenére nem várt a küldetéssel, hanem sietett előre az azzal teremtett magának előnyt. Semmi szükség kárpótlásra.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
127. hozzászólás - 2009.04.03. 11:38:22 (Válasz Ricardo #126 hozzászólására.)
Nem annyira volt ez biztos, hogy megváltozik. Gondolom Te nem ezért nem csináltad meg, hanem mert nem jársz ott. Aki nem érintett az könnyen nyilatkozik, hogy pont jó így... Ráadásul amikor én és még páran megcsinálták, akkor szó sem volt arról, hogy lesz a felejtéssel valami kompenzáció! Nem létezett ez a topic se.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
128. hozzászólás - 2009.04.03. 11:40:21
Butchman tekevered a dolgokat...egyátalán minek kell akkor léé visszatérités?(eredetileg ha jóltudom nem volt benne hogy bármit is visszatéritene) szal most hogy lett jöttek egyből megint vinnyogni a nagyszintűk...nevetséges...tanuljátok meg elfogadni inkább azt hogy vannak amikor a dolgok nemúgymennek ahogy azt szeretnék páran...nah mind1...

aki meg kimaradt belőle há lol...kitérdekel hogy az kimaradt belőle? mer engem biztos nem...30-40 emberől van szó talán egy kicist többről(nagyon maximum 100) és van többezer játékos...nehogymár a kissebbség miatt a többség érezze magát rosszul...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.67
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
129. hozzászólás - 2009.04.03. 11:42:02 (Válasz Butchman #127 hozzászólására.)
Én értem, hogy Te most kárpótlást akarsz, de azt be kell látnod, hogy származott előnyöd abból, hogy akkor megcsináltad ezt a küldetést. Másfelől ebben a játékban az a bevett szokás, hogy nincs kárpótlás egy-egy módosítás után. Most miért lenne?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.33
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
130. hozzászólás - 2009.04.03. 12:14:31 (Válasz Ricardo #129 hozzászólására.)
Az hogy előnyöm származott, az csak annak köszönhető, hogy mindent egy lapra feltéve csináltam a sok értelmes/értelmetlen küldetés, hogy például kiléptem a szövetségemből a döntetlen miatt, hogy áldozatokat hoztam! Az hogy nincs visszamenőleg kárpótlás az meg csak jóindulat kérdése. Az én belső igazságérzetemet bántja.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
131. hozzászólás - 2009.04.03. 12:54:17 (Válasz Butchman #130 hozzászólására.)
Én is a gesztust hiányolom.
Nem ez a hozzáállás volt eddig jellemző.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
132. hozzászólás - 2009.04.03. 19:30:16
Fordítsuk meg a dolgot. Ha hirtelen kapna a játékban mindenki 25000LE-t, kivéve 30 embert, akkor ők gondolom joggal reklamálhatnának, hisz mindenki kapott. Most pont ez történik.

Ez nem sírás, pusztán logika. Ebben a játékban minden az LE körül forog. Itt nem arról van szó, hogy finomhangolnak egy tulajdonságot, módosítanak egy tárgyon, hanem arról, hogy 10000 ember kap 25000LE-t, 30 meg nem. És igen, pont az élmezőnyben számít piszok sokat akár még 1000LE is.

Ez továbbra sem elfogadható így!
A hozzászólást Vincu módosította 2009.04.03. 19:30:31-kor
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 6.80
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
133. hozzászólás - 2009.04.04. 13:00:57 (Válasz Butchman #115 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.04.02. 21:20:06
Winnie,
Ez még véletlenül sem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" esete.

Így van. A "dögöljön meg a szomszéd tehene" = ha nekünk rossz, legyen nektek is. Mi azt szeretnénk, hogy ha nektek jó, legyen nekünk is. Ez az "éljen mindenki tehene" option!
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 8.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
134. hozzászólás - 2009.04.05. 13:34:09 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.03. 10:55:47
Ez egy általános téma: ha egy játékban történik egy változás, akkor visszamenőleg megváltoztassuk-e a játék adatait úgy, mintha a játék a kezdetektől így működött volna. Ebbe bele lehet gondolni: ez egy tökéletesen lehetetlen vállalkozás. Egyrészt, mert bár sok dolgot loggolunk, még több dolgot nem. Tehát számos dolog van, amit automata programokkal nem lehet visszamenőleg megváltoztani. Tegyük fel, hogy egy játékban az 5. hónaptól kezdve megnő az xy kasztba tartozó játékosok sebzése 5%-kal. Akkor visszamenőleg legyen újraszámolva az összes csata, eredménnyel együtt? Vagy amikor bevezettük a portyapontokat, visszamenőleg aki többször portyázott, el kellett volna venni az így szerzett lélekenergiáját?

Persze lehet mondani, hogy ez apróság, csak pár embert érint stb. De ki mondja meg, hogy mi az a változás, aminél még utólag vissza kell csinálni mindent, 10, 20, 50 vagy akárhány óra munkával, és mi az, aminél már nem? Ha most azt vezetnénk be a felejtésnél, hogy 5000 LE-be kerüljön a használata ahelyett, hogy LE-t adjon vissza, azt is szeretnétek, ha visszamenőleg levonnánk? Vannak változások, amelyek az élen járók számára hátrányosabnak - azok, amelyek könnyítenek dolgokon, nyilván azok, mert ők már "túl vannak" ezeken, vagy több erőforrást költöttek rá - de ettől függetlenül megmarad az előnyük. És vannak változások, amelyek "nerfelnek", gyengítik dolgok hatásfokát - ezt pedig az élenjárók jobban kihasználhatták.


Egeszen arcpiritoan felhaboritonak tartom ezt a hozzaallast. Meg lehet oldani? Termszetesen meg, lehet kompenzaciot adni.
En miattam kellett valtoztatni? Nem.
En terveztem meg rosszul a felejtest? Nem.
En kertem, hogy valtozzon? Nem.
Jeleztem, azonnal ahogy megkaptam a kuldetest, hogy ez igy nem jo? Igen.
En szivom meg? Igen.

Ezekkel a megoldasokkal lehet arra biztatni az embereket, hogy ha valami nehez a jatekban, akkor ahelyett, hogy megbirkoznanak a kihivassal, jojjenek forumra sirni. Varjanak amig a nehezseget a jatekvezetes elominalja, majd rohogjenek azokon, akik nem a sirast valasztjak, mert ok nyilvan nem kapnak semmit.

Azt hittem 20 ev jatekvezetes eleg arra, hogy rajojjetek ez igy nem megy. Ez igy elegtelen.
Pontszám: 4.38
utáltGAbreFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
135. hozzászólás - 2009.04.05. 17:02:04
Nem nagyon szoktam fórumozni,így csak leírom amire gondoltam,majd eldöntitek,h mi legyen!
Olyan fejlesztésre gondoltam,h a szövetségen belül,lehessen adni ősköveket(Vagy a játékos sajátjaiból,vagy a szerver adjon) az elismerés jeleként(ezzel ösztönözve klántársaink)!Szavazással,vagy mit tu'om én!XD
Bocs,ha már +lévő ötletem volt!
Üdv:
G.
A hozzászólást GAbre módosította 2009.04.05. 17:03:23-kor
Pontszám: 1.67
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
136. hozzászólás - 2009.04.05. 20:51:46 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)
Miklós!
Itt nem azok hibáztak, akik megcsinálták a küldetést, mégis őket éri több tízezer LE-s hátrány.
A példáidban szereplő esetekben mindenki egyenlő esélyekkel játszik, itt nem.

A hozzászólásodból érződik, hogy tisztában vagy a dolog igazságtalan voltával, kérdés, hogy akkor miért nem akarod a kompenzációt?
Egyik élen járó küldetésező sem kerülne vele előnybe, viszont a hátrány - legalább részlegesen - megszűnne.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 3.40
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
137. hozzászólás - 2009.04.05. 22:05:22
Nehez helyzetben van Miklos, hiszen engedett a nyomasnak, es bevezette a kert valtozast. Erre meg emiatt is szidalom eri.

Ertem a dilemmajat, a kompenzacios kerdes nem egyszeru. En egeszen egyszeruen errol ugy gondolkodnek, hogy vannak a dolgoknak szavatossagi idejuk. Ha azon belul kerul modositasra/javitasra, akkor igenis kompenzalni kell azokat (vagy legalabbis megprobalni), akiket negativan erint a valtozas -- vagy pedig a tulzott elonyoket visszavenni azoktol, akik ilyet szereztek esetlegesen egy hiba miatt. Egy ido utan ez az elv mar nem ervenyesul, ugymond lejar a szavatossagi ido.

Az, hogy a szavatossagnak hol van a hatara, szinten nem egyszeru kerdes. Ebben a jatekban, szerintem ha valami bevezetes utan 30 napon belul javitasra kerul, ott keresni kell a kompenzacio lehetoseget azoknal, akikeket esetleg karosan erintett.

Vegul, azt is hozzateszem, hogy minden termeknel elvarhato, hogy ido mulasaval javitanak rajta, esetleg magasabb minoseggel keszitik. Ezert a korabbi vasarlok/hasznalok nem kapnak kompenzaciot. Ez egy teljesen normalis jelenseg. Tehat itt is, ha honapok multaval valtozik valami, nem varhato el, hogy szamolgassa a vezetoseg, hogy azok akik most hasznaljak ki a lehetoseget, mennyivel jobban jarnak azokkal szemben, akik regen. Ezt nekunk jatekosoknak is el kell fogadnunk.
A hozzászólást Simon módosította 2009.04.05. 22:13:37-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
138. hozzászólás - 2009.04.05. 23:11:32 (Válasz Kocos #134 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.05. 13:34:09

Egeszen arcpiritoan felhaboritonak tartom ezt a hozzaallast. Meg lehet oldani? Termszetesen meg, lehet kompenzaciot adni.
En miattam kellett valtoztatni? Nem.
En terveztem meg rosszul a felejtest? Nem.
En kertem, hogy valtozzon? Nem.
Jeleztem, azonnal ahogy megkaptam a kuldetest, hogy ez igy nem jo? Igen.
En szivom meg? Igen.


Bocs, hogy ezt mondom, de én meg ezt a postot éreztem felháboritónak... Folyamatosan próbálunk mindent megtenni azért, hogy a játékosok igényeit kielégitsük, új fejlesztéseket rakunk be, ha kell, a fejlesztéseket a ti kéréseitek alapján módositjuk, mindenről kikérjük a véleményeteket, de van akinek még ez sem elég. Ezt a témát nem szeretném tovább ragozni, most tegyünk pontot a végére.
A hozzászólást Miklós módosította 2009.04.05. 23:19:39-kor
Pontszám: 7.55
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője