Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Felejtés szaki upgrade?
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
81. hozzászólás - 2009.03.30. 10:42:59 (Válasz Ariel #80 hozzászólására.)
Ugyan ezt valószínűsítem, hogy iróniaként írtad, de tény, hogy az élboly Kb. 6-10 karakterszinttel rohant előrébb a küldetésekben, mint ahogy "egyszerű" megcsinálni. Gondolok itt arra, hogy a 30 kábítást a tervezők szerint valószínűleg nem a pár százalékos fókuszkristállyal kellett volna megcsinálni, hanem Árnykorbáccsal, a 40 TP-s küldetést nem eszméletlen magasra turbózott szingulárissal, a varázslat 600 sebzését nem kizárólag kritikussal, stb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
82. hozzászólás - 2009.03.30. 18:11:57
Továbbra is fenntartom, hogy szivesen berakom, hogy a felejtés LE-t adjon, de kell rá egy bombabiztos képlet. De ha nincs értelmes javaslat, akkor összeállitok egyet én. Egy szakértelem növelése X-1-ről X-re (100*X+SUM(szakértelmek)*10)*(csökkentő effektek pl. transzplantáció). A visszaadott LE-t ugyanígy számolnánk, csak a SUM szorzók 100 és 10 helyett 50 és 5 lennének. Pl. egy szakértelem felnövelése 1-ről 10-re, 200-as szaki összeg mellett 25950. A felejtésnél visszakapsz 12975 LE-t. Ez valószinűleg elegendő veszteség ahhoz, hogy ne érje meg vele trükközni, mert a transzplantációval max. 25%-kos nyereséget lehet elérni, epikus tárgyból ennél kevesebbet. Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.

Amit Jerikó írt, hogy ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelem szintet: mondjuk lefelejtem a 10-es szakértelmemet, kapok 10 szakértelem pontot, és felnövelem belőle a spektrális manipulációmat 70-ről 80-ra? Ez azért elég komolytalan javaslat, lássuk be...
Pontszám: 9.40
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
83. hozzászólás - 2009.03.30. 18:33:08 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Továbbra is fenntartom, hogy szivesen berakom, hogy a felejtés LE-t adjon, de kell rá egy bombabiztos képlet. De ha nincs értelmes javaslat, akkor összeállitok egyet én. Egy szakértelem növelése X-1-ről X-re (100*X+SUM(szakértelmek)*10)*(csökkentő effektek pl. transzplantáció). A visszaadott LE-t ugyanígy számolnánk, csak a SUM szorzók 100 és 10 helyett 50 és 5 lennének. Pl. egy szakértelem felnövelése 1-ről 10-re, 200-as szaki összeg mellett 25950. A felejtésnél visszakapsz 12975 LE-t. Ez valószinűleg elegendő veszteség ahhoz, hogy ne érje meg vele trükközni, mert a transzplantációval max. 25%-kos nyereséget lehet elérni, epikus tárgyból ennél kevesebbet. Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.

Amit Jerikó írt, hogy ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelem szintet: mondjuk lefelejtem a 10-es szakértelmemet, kapok 10 szakértelem pontot, és felnövelem belőle a spektrális manipulációmat 70-ről 80-ra? Ez azért elég komolytalan javaslat, lássuk be...


Es aki mar vegzett a kuldivel az igy jart?
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
84. hozzászólás - 2009.03.30. 18:33:33 (Válasz Endyr #83 hozzászólására.)
Gondolom.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
85. hozzászólás - 2009.03.30. 18:35:29 (Válasz CaveMaN #84 hozzászólására.)
MIndig is imadtam elol jarni
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
86. hozzászólás - 2009.03.30. 18:36:32 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Oké, LE-t adjon vissza, szerintem ezzel mindannyian elégedettek leszünk.

(Megjegyzem, Jerikó javaslata azért ennél kimunkáltabb volt, ő szakértelempontokkal számolt. Azaz egy 10-es szakértelem elfelejtése 1+2+3...+10 pontot adott volna, összesen 55-öt. Egy 70-est növelni egy ponttal 70 pont, azaz egyetlen ponttal sem tudta volna növelni a spektrálist, viszont ugyanígy 0-ról 10-re tudta volna növelni egy tetszőleges szakiját.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
87. hozzászólás - 2009.03.30. 18:45:56 (Válasz Endyr #83 hozzászólására.)
Azért szerencsére nagyon könnyű a küldetést megoldott játékosokat kompenzálni, mert ott van a teljesített küldetések között ez a "szépség". Szóval az lenne korrekt, ha nekünk is kompenzálódna. Úgyis csak 20-30 emberről van szó.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
88. hozzászólás - 2009.03.31. 09:25:34 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Továbbra is fenntartom, hogy szivesen berakom, hogy a felejtés LE-t adjon, de kell rá egy bombabiztos képlet. De ha nincs értelmes javaslat, akkor összeállitok egyet én. Egy szakértelem növelése X-1-ről X-re (100*X+SUM(szakértelmek)*10)*(csökkentő effektek pl. transzplantáció). A visszaadott LE-t ugyanígy számolnánk, csak a SUM szorzók 100 és 10 helyett 50 és 5 lennének. Pl. egy szakértelem felnövelése 1-ről 10-re, 200-as szaki összeg mellett 25950. A felejtésnél visszakapsz 12975 LE-t. Ez valószinűleg elegendő veszteség ahhoz, hogy ne érje meg vele trükközni, mert a transzplantációval max. 25%-kos nyereséget lehet elérni, epikus tárgyból ennél kevesebbet. Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.


Szerintem ez igy elég korrekt megoldás lenne.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
89. hozzászólás - 2009.03.31. 09:28:37 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Amit Jerikó írt, hogy ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelem szintet: mondjuk lefelejtem a 10-es szakértelmemet, kapok 10 szakértelem pontot, és felnövelem belőle a spektrális manipulációmat 70-ről 80-ra? Ez azért elég komolytalan javaslat, lássuk be...


Miklós, kérlek, mielőtt komolytalannak nevezed, legalább egyszer olvasd el...
Amit én írtam, annak az volt a lényege, hogy ha lefelejtesz egy például 5-ös szakértelmet, akkor kapj 5 szakértelem alapszintet, és 1+2+3+4+5 = 15 szakértelem "lépett" szintet. Amikor pedig növelni szeretnél mondjuk egy 20-as szakértelmet 2-vel, az kerüljön 2 alapszintbe és 20+21=41 lépett szintbe.
Ezzel precízen, pontosan visszakapod azt, amit elfelejtettél, függetlenül tárgybónusztól, más szakértelmek által adott bónusztól, és mégse tudsz trükközni a LE-vel. Ha azt szeretnéd, hogy legyen valami büntetés is, akkor az új növelése kerüljön 1-2 lépett szinttel többe.

A lépett szint alapesetben ugye 100 LE-nek felel meg, az alapszint meg szakértelemösszeg*10-nek.

Az egyszerűség kedvéért, amikor növelsz egy szakértelmet, és van hozzá elég alapszint és lépett szint, akkor abból megy a növelés.

Egy bajom van ezzel a módszerrel: hogy lehetne úgy alkalmazni, hogy mindenki megértse.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.03.31. 09:29:25-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
90. hozzászólás - 2009.03.31. 09:32:10 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.


Ezzel ugye még nem küszöbölted ki a tárgyakat (pl. Zafír csillag): növeléskor felveszem, felejtéskor leveszem...
Pontszám: 5.29
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
91. hozzászólás - 2009.03.31. 10:48:13 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Nekem megfelel a Miklós képlete. Csak kerüljön be mielőbb
Pontszám: 6.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
92. hozzászólás - 2009.03.31. 12:06:06 (Válasz Jeriko #89 hozzászólására.)
Ezzel az ingyen cserélgetéssel az a baj, hogy nagyon multifunkcionálissá teszi a karaktereket. Nem kell a szívósság 60, mikor portyázok lefejtem a spektrálist, aztán mikor vadászok visszarakom. Minden portya előtt átrakom a hordagyűlölet, mikor pihenni megyek lefejtem a csapdakészítést és átrakom a transzcendális projekcióra, hogy Lével alhassak, stb.

Ha ennyire egyszerűen lehet pakolgatni, mint ahogy Te kitaláltad, onnantól nem kell taktikázni semmit a játékban, csak legozni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 9.25
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
93. hozzászólás - 2009.03.31. 12:55:11 (Válasz Mortimer #86 hozzászólására.)
Jó a Miklós féle verzió könnyebb leprogramozni és több jön belőle vissza ha nem 0-ról 10-re akarunk fejlesztenihanem mondjuk a 70-es spektrálisra dobsz fel 2 szintet.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
94. hozzászólás - 2009.03.31. 13:01:09 (Válasz Ricardo #92 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.03.31. 12:06:06
Ezzel az ingyen cserélgetéssel az a baj, hogy nagyon multifunkcionálissá teszi a karaktereket. Nem kell a szívósság 60, mikor portyázok lefejtem a spektrálist, aztán mikor vadászok visszarakom. Minden portya előtt átrakom a hordagyűlölet, mikor pihenni megyek lefejtem a csapdakészítést és átrakom a transzcendális projekcióra, hogy Lével alhassak, stb.

Ha ennyire egyszerűen lehet pakolgatni, mint ahogy Te kitaláltad, onnantól nem kell taktikázni semmit a játékban, csak legozni.


"Ha azt szeretnéd, hogy legyen valami büntetés is, akkor az új növelése kerüljön 1-2 lépett szinttel többe."
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
95. hozzászólás - 2009.03.31. 13:06:14 (Válasz Jeriko #94 hozzászólására.)
Én LE-nek jobban örülnék, pont
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
96. hozzászólás - 2009.03.31. 14:00:54 (Válasz Jeriko #90 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.03.31. 09:32:10
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.


Ezzel ugye még nem küszöbölted ki a tárgyakat (pl. Zafír csillag): növeléskor felveszem, felejtéskor leveszem...



Felveszed leveszed és 25% helyett 20%-ot veszítesz és akkor mi van, nyerni nem nyertél vele semmit.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
97. hozzászólás - 2009.04.01. 14:54:56 (Válasz Jeriko #89 hozzászólására.)
Ha mindenképp szükséges, akkor irok részleges indoklást, miért nem jó az ötleted, Jerikó:

Idézet: Jeriko - 2009.03.31. 09:28:37
Egy bajom van ezzel a módszerrel: hogy lehetne úgy alkalmazni, hogy mindenki megértse.

1. Pontosan, ez a number 1 ok. Tökéletesen felesleges elbonyolitás.
2. Lényegesen több programozási időt, extra adatbázis mezőt, és igy hibalehetőséget is magában rejtő megoldás.
3. Arra aztán tényleg nem sok szükség van, hogy valaki (kist túlzással) 2 percenként újrakonfigurálja a szakértelmeit, minden vadászat előtt beállitja 100-ra a spektrálist, stb.... Erre való a tudatturbó.
Pontszám: 4.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
98. hozzászólás - 2009.04.01. 15:30:27 (Válasz Miklós #97 hozzászólására.)
Oké, meggyőztél minket Miklós, adjon vissza LE-t. Csak legyen valami, mert addig nem merem teljesíteni, amíg el nem dől a vita ténylegesen.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.04.01. 15:31:22-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
99. hozzászólás - 2009.04.01. 15:50:31
Lehet, most a nagy többség ellen beszélek, nem látom, miért kellene a felejtésnek bármit is visszaadnia. Persze azon kívül, hogy a felejtés szakértelmet még kifejleszteni sincs túl sok értelme. A küldetés miatt fel kell tolni 5-ig, turbózva lefelejteni két szakértelmet és utána ennyi.

Ennyi bevezető után jöjjenek az érvek.
1. A küldetés nem indokol változtatást. Volt már jó néhány olyan küldetésünk, ahol azért költöttünk el 3X LÉ-t, hogy megkaphassuk a küldetésért járó X LÉ-t, és mehessünk tovább. (Pl: legyen azonos szintű a fegyver, páncél stb.)
2. A játékrendszer egyik legjobban működő része a szakértelemfejlesztés. Alacsony szinten is használható volt, most is az.
Se nem túl drága egy szakértelmet fejleszteni, se nem túl olcsó. Emiatt nincs szükésg beavatkozásra.
3. Ha kifejlesztettél egy szakértelmet, akkor azt azért tetted, mert a játék valamelyik részében szükséged volt rá. Miért gondoljátok, hogy később már nem lesz rá szükség. Mire lehetne használni a kompenzációt? Átmeneti időre ki lehetne fejleszteni a visszafogott fejlődést, később pedig elfelejteni? Vagy ennek párjaként elfelejteni a szinguláris ismereteket és utána újra kifejleszteni? Ezek olyan manőverezési lehetőségek, amik véleményem szerint trükközésre adnak lehetőséget. Kicsit nem figyel oda Miklós, és máris megjelenhet a játékban valami olyan kombó, ami nem tervezett tápolásra ad majd lehetőséget.
4. Vannak a játékban más területek, ahol sokkal jobban elkélne a figyelem és az energia. Miért kössük le Miklós és Baraty kapacitását egy ilyen másodlagos kérdéssel, amikor ezt az időt fordíthatná olyan dolgokra is, amik színesítik a játékot.
Pontszám: 7.55
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
100. hozzászólás - 2009.04.01. 15:57:30 (Válasz Petur #99 hozzászólására.)
Azért kellene visszaadnia, mert mint te is megjegyezted, a szakértelem jelenlegi formájában használhatatlan. Ugyanúgy funkciót kell neki adni, mint ahogy ez a vezetőkészségnél (állatreform miatt muszáj növelni) vagy a sebgyógyításnál (visszagyógyulás) megtörtént.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!